Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8784) azopi74 válasza alfa20 (#8773) üzenetére


azopi74
addikt

Alkalmazottak 95%-a tud angolul, de legalábbis követelmény . A help lehet honosítva, de a függvények nevei? Sokjal több nehézséget okoz, mint könnyebbséget. Amúgy az is nagyon jó, hogy az oktatásban mindenhol (még felsőoktatásban is) a honosítottat oktatják, aztán amikor kikerül a szerencsétlen diák a munkaerőpiacra, csak pislog, mert a munkahelyek 90%-át ketevő vállakatoknán érthető módon telepítve sincsenek a nyelvi csomagok, se windows, se office, se ERP, se CMR.

(#8835) JamesHun


JamesHun
addikt

fent van a legfrisebb win10
office 2010-et használok és azt is frissítgette az update-el

annyival visz sírba, hogy pl alt+tab al nem mindig akar pl a 2 megnyitott xls között ugrálgatni
ha nem kéne sok minden copy paste-zni nem zavarna annyira, de néha xls és pl ERP szoftver között sem akar rendesen váltogatni
de ha 2x alt+tab olok (azaz a tab 2x) akkor átugrik a kövi progira
most pl edge és thundi között tökéletesen vált

de ha csak átklikkelek edge ből az xls re máris alt+tab ra "semmit" nem csinál

de pl ha csak 1 xls van megnyitva akkor rendesen teszi a dolgát

SeriesX: JamesSHun

(#71350) Dumi86 válasza #86564352 (#71333) üzenetére


Dumi86
senior tag

Szia. Erre a spotlight dologra megoldás nálam az volt hogy google dns-t állítottam be a routerben :) Azóta minden bekapcsolásnál más képet mutat,nem tudom ez-e tényleg a megoldás de nálam bejött. Monitor kilövésre pont a napokban jöttem rá, Bios-ban Erp beállítást S5-ről S4+S5re állítottam,azóta ez is megjavult :) Ja ls napok óta működik így rendesen a Gyorsinditás. Volt hogy 2-3 bekapcsolásig nem inditotta újra a számlálót aztán gondolt egyet és nulláról(Feladatkezelő-Processzor). Szóval nem is olyan szar ez a Windows10. Csak rá kell jönni a dolgokra. :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#71355) Dumi86 válasza Geth (#71353) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nem tudom,de a rendes gyorsinditás csakis azóta működik mióta Bios-ban beállítottam az Erp-t S4-S5re. Ezelött mindig S5ön volt és egyszer kétszer gyorsinditással indult utána megint rendesen. Látható volt egyből a Windows betöltésénél. Aztán lehet ez egyedi hiba csak nálam :R De azért tapasztalatnak nem utolsó :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#71357) Geth válasza Dumi86 (#71355) üzenetére


Geth
addikt

Esetleg ha meg is akarod érteni, utánézhetsz a különböző energiaszinteknek.

Leegyszerűsítve az S4 hibernált állapotot jelent, az S5 pedig kikapcsoltat.
Az ErP bekapcsolt állapotban a lehető legkisebbre viszi le a fogyasztást, például megszűnik működni a Wake-on-LAN is.

Gyakorlatilag most tetted lehetővé a gyorsindítást normálisan.

(#71750) Csupingo válasza laci1117 (#71746) üzenetére


Csupingo
veterán

Uefi esetén nem tudom pontosan hogy van, de bios-nál volt ilyen régebben: az energiagazdálkodásnál az ErP-t kell bekapcsolni, ilyenkor elvileg kikapcsolt gépnél nem marad áram alatt az usb port. Némelyik biosban
eup 2013 néven van. Valahol itt: Settings / Advanced / Power management setup. Enable the setting for EuP 2013

Még a biosban lehet próbálgatni az s1, s3, s5 state -eket esetleg. (Neked talán s5 kéne)

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#77644) Csupingo válasza NandorHUN (#77643) üzenetére


Csupingo
veterán

Vagy valami ErP-t kell keresni a biosban, vagy pl. nálam ez az: eup 2013.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#77653) NandorHUN válasza abdulka1 (#77648) üzenetére


NandorHUN
addikt

Csináltam egy videot összes szóbajöhető menüröl.

[link]

Találtam egyébként egy olyat, hogy "ErP Ready", de az ki is van kapcsolva nálam.... Ennek ellenére hátra dugott USB-n ugyanúgy megy a DAC-om, állandóan világít...

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#77656) Cs1csó válasza NandorHUN (#77653) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valószínű, hogy az ERP Ready aminél meg is álltál az a lényeg de valami mégsem jó. (Annyit megcsinálhatnál, hogy az ERP Ready-t visszakcsolod csinálsz egy pc újraindítást majd kikapcsolod a gépet megint újraindítod majd leállítod ezután áramtalanítsd a gépet (a tápnál ha van kapcsoló azt kapcsold ki majd húzd ki a kábelt a konnektorból vagy elosztót kapcsold le húzd ki ezután húzz ki MINDEN kábelt: LAN, USB-k stb. majd dugdoss vissza mindent helyezd áram alá a gépet és kapcsold be és ezután is csinálj egy tesztet hogy továbbra is fennáll e a probléma)

(#77665) Redeckt válasza NandorHUN (#77658) üzenetére


Redeckt
tag

Tartsd lenyomva a Shift billentyűt, miközben az újraindítás opciót kiválasztod. A gép megkezdi az újraindítást, majd a kis türelmet felirat fog megjelenni.
A megjelenő képernyőn válaszd a hibaelhárítást, majd a speciális lehetőségeket. Ezután az UEFI vezérlőprogram beállításai lehetőséget, és az újraindítást.
A gép újraindul és belép a BIOS-ba.

Ha ez kész, akkor:

ErP Ready - Enabled
Ai Tweaker - EPU Power Saving Mode - Enabled
Ai Tweaker - EPU Setting - Max Power Saver

A többi beállításod helyes volt!

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#77666) NandorHUN válasza Redeckt (#77665) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz. Ez a Bios beállíás lehet még menne is, mert ErP emlékeim szerint ki volt kapcsolva...

Viszont Bios így se megy, mert nekem így néz ki a specko menü:

(Ha inditási beállításokra megyek, akkor se megy a dolog, mert ha újraindit és belépek a menübe, amit ad - -.nem bios! csak inditási opciók!- akkor nem megy a billentyűzet. Ilyen UEFI pedig sehol nincs. :/ )

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#77669) Geth válasza NandorHUN (#77666) üzenetére


Geth
addikt

Érdekes dolgok ezek.
Nálam az ilyen ErP és társai nincsenek bekapcsolva (ha bekapcsolom, lőttek a WoL-nak...), mégsem világít semmi USB (se bill, se egér, se tuner) :DDD
Ráadásul úgy van beállítva, hogy bill-re felkelti a gépet, de egérre nem, szóval ez is vegyes.

Legacy USB Support sem kell, hogy bekapcsolva legyen. Az igazából akkor kell, ha CSM modullal Legacy módban bootol a gép, addig legyen USB, amíg be nem tölt valami drivert, pl. egy legacy módban bootolt WinPE. Ha nincs bekapcsolva, akkor pl. egy syslinuxos boot menü alatt nincs billentyűzet. Meg egy legacy "Speciális lehetőségek" alatt sincs :DDD
De magában az EFI-ben attól még mennie kell, mert az pont nem legacy :)

Az amire figyelni kell, az az XHCI Mode.
Ha Enabled-en van, akkor végig USB3 módban megy, ami azért problémás, mert pl. a billentyűzetek, egerek inkább csak USB2 talán USB1 eszközök (és nem mennek, legalábbis nálam).
Ezért rakták be a kétfajta Auto opciót.
A Smart Auto a bekapcsolásnál visszább vesz az USB verzióból, hogy működjenek ezek az eszközök is, de restartnál már NEM. Talán a reset esetén megint, de nálam nem ment megbízhatóan a billentyűzet, nem mindig tudtam belépni az EFI-be. Folyton áramtalanítani meg, eh...
Ezért jó a sima Auto, az garantáltan minden indulásnál elérhetővé teszi ezeket az eszközöket.
(Azért kapcsolható egyáltalán, mert a bootidőt minimálisan növelik, de ennyit nem ér :DDD )

Persze az EFIbe belépésen ezek már nem segítenek :(
A jövőben esetleg érdemes kimenteni a profilt az EFI-ből, sőt, én még ki is írtam azokat a beállításokat, amire nem biztos, hogy 2 nap után emlékeznék.
Meg persze EFI módban rakd fel a Win-t. Ja és xHCI Mode Auto :)

[ Szerkesztve ]

(#90790) Csupingo válasza Aladyn65 (#90788) üzenetére


Csupingo
veterán

Nekem a bios-ban kell bekapcsolni az "eup 2013" -at. Néha erp néven található. Ilyenkor elvileg nem maradnak áram alatt az usb portok. Talán a win-ben is van valami erre vonatkozó beállítás, abban az itteni szakik tudnak segíteni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#94711) Csupingo válasza DonMarco (#94709) üzenetére


Csupingo
veterán

Uefi-nél talán a win-ben is körül kell nézni, az energiagazdálkodásnál, vagy a hibernálást, gyorsindítást kikapcsolni, stb. Nálam, régebbi gépnél eup 2013 néven van a biosban, azt kell bekapcsolni. Más lapnál a biosban az energiagazdálkodásnál az ErP-t kell bekapcsolni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#106606) Csupingo válasza zodo (#106604) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán erp néven találod, vagy deep sleep-ként. Nálam eup 2013 néven fut. Esetleg az s1-s5 state állapotok között kell nézelődni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#110326) King Unique válasza Forrest Gump (#110325) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben ha kikapcsolod a Windowst, akkor a gépen az USB-portok is kikapcsolnak, nem lesznek áram alatt. Ha az ellenkezője a cél pl. töltés miatt, akkor azt általában a BIOS-ban kell beállítani, illetve ErP néven is futhat, amiről itt a topikban is többször volt szó.

(#112932) Orgi válasza sajtos75 (#112905) üzenetére


Orgi
őstag

Szerintem az Erp funkciónál nézz körül a BIOS-ban.

(#122513) King Unique válasza mefistofeles (#122507) üzenetére


King Unique
titán

Ennek a Windowshoz általában nem sok köze van, vagy max. esetleg a Fast Startup, azt kikapcsolva lehetne újraellenőrizni. De egyébként az, hogy a gép, a Windows kikapcsolása után áram alatt maradnak az USB-portok, az BIOS-beállítás függvénye szokott lenni, lásd pl. a töltés funkció, ErP Ready, Deep Sleep stb. opciókat.

(#131105) King Unique válasza Tasunko (#131100) üzenetére


King Unique
titán

How to Make Your USB Devices Power Down on Safe Removal in Windows

Ha az USB-s külső házak támogatják firmware szinten a szoftveres leválasztás utáni leállítást, akkor Windows szinten pl. az előbbi leírás, az ottani registry beállítás lehet szükséges annak tényleges működéséhez. De pl. én ezzel laptopoknál W7, W8 rendszereknél szórakoztam csak, W8.1 és W10 esetén már nem kellett.
Másik lehetséges ok, ha az USB-portok alapból aktívak, áram alatt maradnak pl. töltési céllal, de az a BIOS/UEFI-ben rendszerint kikapcsolható, valamint pl. ErP Ready néven is futhat az azzal kapcsolatos beállítás. Viszont ez inkább akkor szokott téma lenni, ha a gép/Windows leállítása után is aktív marad az USB-port, tovább pörög a rajta lévő 2,5"-os külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.