Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gvass


gvass
tag

Sziasztok!

Örök hálám annak aki tud valami ingyenes, legális szövegszerkesztőt windows 3.11 alá ami tudja kezelni a .doc kiterjesztést. Jön hozzánk a BSA ellenőrizni, az office97 helyet felraktuk az openoffice-t, de nem találunk semmit a word 6.0 helyett.
Előre is köszi!!

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#2) Pacák válasza gvass (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

Ha nem ragaszkodsz a win3.11 -hez, akkor tegyél fel addig uhu-linuxot. Az 1cd-s verzióban is van openoffice. Remélem elég a géped az uhuhoz. :)

Nuclear launch detected

(#3) Sipi válasza gvass (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Izé, nem értem. Ha felraktátok az OpenOffice-t, hogyhogy nem találtok semmit a Word 6 helyett? Az OO-ban szövegszerkesztő is van, a régi Word-doksikat tuti, hogy egész jól kezeli.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#4) Pacák válasza Sipi (#3) üzenetére


Pacák
senior tag

Word 6 a win3.11 alatt van neki... az helyett szeretne valamit..
Az openoffice meg szerintem sem települ win3.11 alá.. és szerinted? :))
Ezért mondtam, hogy ideiglenesen húzzon fel egy uhut a win3.11-es cumó helyére. :)

Nuclear launch detected

(#5) petakpa1 válasza gvass (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Mi az, hogy megy hozzátok a BSA?
Mi van ha nem engeded be?
Nem hatóság, nem rendőrség egyszerűen nincs joga bemenni ha te nem akarod?

Vagy tévedek???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#6) Sipi válasza Pacák (#4) üzenetére


Sipi
addikt

Jah, köszi, leesett. Csak kissé félreérthetően volt fogalmazva.

De attól tartok, ha a Win31-es gépen nem csak az oprendszer ilyen régi, az UHU nem nagyon fog muzsikálni alatta... Első közelítésben valami nagyon könnyű ablakkezelőt kellene felrakni, nem Gnome-ot vagy KDE-t.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7) gvass válasza Sipi (#3) üzenetére


gvass
tag

Az openoffice-hoz kell egy viszonylag normális gép. Ezek 386 és 486 gépek itt nem lehet sem uhulinux (helyhiány(650 MB vinyók)) sem más variáció már a felhasználók miatt sem (nem tudnák kezelni).

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#8) Sipi válasza petakpa1 (#5) üzenetére


Sipi
addikt

Éppen ezért megy ki a rendőrség embereivel...:(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#10) Sipi válasza gvass (#7) üzenetére


Sipi
addikt

Eszembe jutott valami. AbiWord. Ha jól emlékszem, Windows alá is megvan. Nagyon kicsi, gyors, csak a szövegszerkesztéshez ténylegesen kellő funkciók vannak benne.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#11) gvass válasza petakpa1 (#5) üzenetére


gvass
tag

Ez egy kórház. Ide bejelentkezik és bejön. A szoftver legalizálás a kórház szükös anyagi helyzete miatt nem jöhet szóba, van valakinek használható ötlete, milyen szövegszerkesztőt tegyek ezekre?
Köszi!

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#12) Sipi válasza Kalandor (#9) üzenetére


Sipi
addikt

Bár azt is übereli a twm...:) :) Abban biztos, hogy nem fogsz melléklikkelni mindenféle menükre meg ikonokra...:D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13) Pacák válasza Sipi (#10) üzenetére


Pacák
senior tag

Zseni vagy! :)

Nuclear launch detected

(#14) gvass válasza Sipi (#10) üzenetére


gvass
tag

Windows alá megvan, de csak 95-től müködik, de azért köszi. Mi már nagyon alaposan utánajártunk, de elakadtunk.

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#15) beeboy válasza gvass (#14) üzenetére


beeboy
addikt

Nem tudtok venni egy régebbi works-t? Nem olyan drága.

Nem akarok senkit megbántani, de ez egy vicc, miért nem a kórház gondja ez. Mondjuk a BSA is jó helyen vizslat. Tképpen állam bácsi megbünteti állam bácsit?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#16) Sipi válasza gvass (#14) üzenetére


Sipi
addikt

Püff. Akkor már csak egy van: DOS alapú WordPerfect...:) Mert ezen kívül csak Word 2 lehetne még, vagy valamelyik nagyon korai grafikus WordPerfect. Azok talán már elég régiek ahhoz, hogy legálisan lehessen használni.

Vagy még a DOS-os ChiWriter, de ez már tényleg csak vicc...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#17) gvass


gvass
tag

Nem kell minden funkcióval kiegészített okos szövegszerkesztő, csak valami alap, csak írjon már valaki egy tippet!

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#18) petakpa1 válasza Sipi (#16) üzenetére


petakpa1
őstag

Most hogy is van ez, ha régi a program akkor azt legálisan lehet használni?

Pl itthon egy 386-on van win3.1 word 2.0 és excel 4.0 asszem, akkor ezeket legálisan hazsnálom mert lejárt a copyrightjuk?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#19) Sipi válasza petakpa1 (#18) üzenetére


Sipi
addikt

Nem tudom. Abból sejtem, hogy így lehet, mert vannak programok, amelyeket a gyártó már nem támogat, nem található meg sehol sem, nem lehet megvenni. Pl. a Microsoftnál már csak Windows XP licenszet lehet venni, de ez visszamenőleg érvényes a régebbi rendszerekre is. Viszont a 95-öt hivatalosan megszüntették... A Win31-ről nem is beszélve. Ez a program már nem része az MS termékeinek.

Úgyhogy engem is érdekelne, akkor a hivatalosan nem is létező Word 2 és Win31 most vajon hasznélható-e, ez csak a saját eszmefuttatásom.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#20) gvass válasza Sipi (#19) üzenetére


gvass
tag

Sajnos nem igy van nem jár le a licenc a copyright vagy ilyesmi a terméktámogatás a szervíz stb már nem él, de a jogokat fenntartja a MS. Ha így lenne mindenki Win95, word 6.0 használna az irodába mert általában ezek bőven elegendők egy átlagos titkárnőnek (email, szövegszerkesztő).

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#21) Sipi válasza gvass (#20) üzenetére


Sipi
addikt

Az a baj, hogy azt írtad, nem lehet OpenOffice, UHu Linux, mert a felhasználók nem tudják majd kezelni. De akkor valószínűleg a Word6-on kívül semmi sem lesz jó, mert csak azt tudják...

Win31 alá régi DOS-os szövegszerkesztők vannak, de nem kezelnek Word-ös formátumot. A régi Works és Word is OK, de ezek szerint nem ingyenes. A régi WordPerfect (5-ös DOS, 6-tól Win) is jó lehetne, de azt nem tudják majd kezelni...:)

Erre a régi OS-re sajnos, csak olyan programok lehetnének, amelyeket a felhasználók nem tudnának kezelni. Akkor még nagyon eltértek szolgáltatásban/kezelésben. Most nem ugrik be több név, de az egyetemen volt tanáraim néha érdekes kövületekkel fdolgoztak. Alternatíva tehát lenne 3.1 alá is, de a felhasználók nem tudnák megtanulni.

SZVSZ tényleg az lenne a legjobb megoldás, ha oprendszert cserélnél azokon a gépeken.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#22) pistooli válasza gvass (#1) üzenetére


pistooli
csendes tag

nem szovegszerkeszto, de a word viewer-nek van 16 bites verzioja es legalabb nezegetni tudod a doksikat... tudom nem ez kell... :-(
de szerintem ez legalabb legalis.

udv - pistooli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.