Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Winchester formázás probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) joola


joola
aktív tag

Hallo. A probléma a következő:

Adott egy 10.2 gb-os Maxtor winchester. 2 részre van particionálva, egy 1,5 és egy 10.2-1,5Gb-osra :) . Szóval hiába partícionáljuk, és formázzuk le, minden ott marad rajta. Engedi a partícionálást is meg a formázást is, nincs bad sector sem, de egyszerűen nem lehet letakarítani. Mi lehet a baj? Előre is köszi!!

Joola

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#2) eziskamu


eziskamu
addikt

Próbáljátok meg a maxtor mélyformázójával, ami a gyártó weblapján van, de még mielőtt neki kezdenétek, várjátok meg mások véleményét is, hátha van valakinek jobb ötlete.

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Ez valami lemezdiagnosztikai és formázóprogiként van feltüntetve.

(#4) eziskamu


eziskamu
addikt

Tényleg ti mivel formáztátok és particionáltátok, mert előtte pq magic-kel kéne nekiesni, vagy egyébb progival és nem feltétlenül fdisk és format.

(#5) Ladzac válasza eziskamu (#4) üzenetére


Ladzac
csendes tag

Próbálták DOS-ból, PQ magic.al, és utána hozták be. Mi w2k lemezkezelés, pqmagic, DOS-os fdisk/format. Látszólag megcsinálja, reboot, és minden rajta...

:-))

(#6) joola


joola
aktív tag

kínomban letöröltem róla mindent, és látszólag le is törölte. frissítettem, ok , sehol semmi. megint leformáztam, erre visszajött minden. a másik partíción ugyanez a helyzet. ki tudja lehet hogy a maxtornak van nem újraírható winchestere is :DDD :DDD

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#7) beeboy válasza joola (#6) üzenetére


beeboy
addikt

pqmagic floppys változata

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#8) Xpod


Xpod
addikt

:D :D Egy subwoofer mágnese ezen segítene. :D :D

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#9) Atom válasza joola (#6) üzenetére


Atom
aktív tag

Ha rájössz hogyan csinálod, akkor nyiss egy céget adatmentés profillal, és milliókat kaszálsz :)

Konfig: Már nincs

(#10) joola válasza beeboy (#7) üzenetére


joola
aktív tag

azzal sem megy. lepartícionálom, egyben van az egész 10 Gb, le is formázza, reboot, és minden marad a régiben. :O kezdek kicsit ideges lenni.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#11) joola válasza Xpod (#8) üzenetére


joola
aktív tag

ok, de lehet, hogy a gazdi nem nagyon örülne neki :DD

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#12) joola válasza Atom (#9) üzenetére


joola
aktív tag

Ja, és amiért Te adtad az ötletet, majd kapsz jutalékot a nyereségből :DDD

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#13) joola


joola
aktív tag

még senki nem találkozott ilyennel?

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#14) pumpedli


pumpedli
csendes tag

A linken található programmal írd végig 0-kkal az összes szektort aztán fdiskkel próbálkozz 'hátha'


http://download.com.com/3000-2092-10188745.html?tag=lst-0-1

''Reality is our game ;)''

(#15) PeliScan válasza joola (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

alaplapi low level formaz? WinXP CDről format? Biztos menni fog... nincs írásvédett vinyó... legalábbis ezen kívül. :P

(#16) pumpedli válasza PeliScan (#15) üzenetére


pumpedli
csendes tag

a low level format az én ugy tudom csak elég régi vinyókhoz van kitalálva, valami olyasmire való hogy a szektorhatárokat ráírd egy full üres nagyon régi vinyóra (ha jól tudom) a jelenlegi winchestereket csak elkúrni lehet vele

''Reality is our game ;)''

(#17) joola válasza pumpedli (#14) üzenetére


joola
aktív tag

Köszi, ezt kipróbálom.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#18) joola válasza PeliScan (#15) üzenetére


joola
aktív tag

ezek sem segítettek...pedig ha már a low format sem megy...
azért ha valami sikerül majd közlöm, de le fogom védetni a módszert :DDD :DDD

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#19) joola


joola
aktív tag

Megpróbáltam egy klónozógéppel felüliratni, de az sem sikerült :)

Nem kell valakinek egy ultrabiztos írásvédett lemez? :DDD

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#20) rATdrAgOn


rATdrAgOn
senior tag

Linux bootcd-rol butolsz, aztan shellben kiadod a kovetkezo parancsot:

dd if=/dev/random of=/dev/hda (pl).

Majd leallitod jol, ha ezutan is megmarad a particio, akkor kuka a vinya :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#21) Prozac válasza joola (#19) üzenetére


Prozac
aktív tag

tudsz rá írni bármit is?
az jól kerül fel?


Amelyik gépben használod nam tartalmaz valami spéci szoftvert a HDD védelmére?

''Fussatok bolondok...''

(#22) joola válasza Prozac (#21) üzenetére


joola
aktív tag

nem az én winchesterem, én egy számtech cégnél vagyok, és ugy hozták be. a tulaj gépében sem járt sikerrel a formázás, és itt a szervizben már 3 gépben próbáltammeg, + még a klónozógép. Egyedül a linuxot nem próbáltam, de gondolom az sem képes a csodákra...legalábbis winchesterügyileg nem. de már ez az utolsó dolog amit kipróbálok mert már nagyon elegem van, és ez már nem is kihívás, hanem idegrombolás.

Esetleg az elektronika sérülése okozhat ilyet? Vagyis, hogy a vinyó megy rendesen, nincs bad sector, ''csak'' éppen törölni meg írni nem lehet róla/rá?

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#23) Sipi válasza joola (#22) üzenetére


Sipi
addikt

Hű, most jutott eszembe, mintha egyes vinyókban (mintha a MAxtor ilyen lenne) lehetőség van hardveres írásvédelemre.

Próbáld meg letölteni a MAxtor honlapjáról a vinyóikhoz ajánlott buheráló-programokat, azzal biztos, hogy ki lehet kapcsolni!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) joola


joola
aktív tag

elírtam a nevét a vinyónek. Nem maxtor, hanem Quantum, de gondolom nincs nagy jelentőssége.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#25) Sipi válasza joola (#24) üzenetére


Sipi
addikt

Nincs. Akár ehhez is lehet hardveres írásvédelem.
Főleg, hogy ha emlékeim nem csalnak, a Maxtor vette meg a Quantumot. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#26) joola válasza Sipi (#25) üzenetére


joola
aktív tag

Igen :) Épp ezért írtam el. már automatikusan Maxtort írtam helyette. Egyébként szerintem nincs levédve, mert eddig még mindig tudtak róla törölni, meg tudtak rá másolni, és formázni is lehetett. Amúgy nem is értenek ilyesmihez. Bár ha belegondolok lehet hogy épp ezért cseszték el...

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#27) Sipi válasza joola (#26) üzenetére


Sipi
addikt

Akár egy vírus is átállíthatta. Nézd meg a MAxtor diagnosztikai programjával - ha szoftveresen lehet hangosságot (ergo hardveres fejmozgást) állítani, miért ne lehetne (vírus, vagy egy ''jaj, pont ilyen shareware cucc kell nekem, mert kitesz még egy ikont a system tray-re!''-program) az írásvédelmet?

A felhasználókat pedig sose becsüld alá! :D :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#28) joola válasza Sipi (#27) üzenetére


joola
aktív tag

nem tudom miért de annyian beindulnak ezekre a progikra. Nem értenek hozzájuk, de olyan jól esik ezt is kipipálni, meg azt is kipipálni, és utánna el van az egész cseszve. Aztán meg behozzák, hogy mi is lehet a baj, mert ők nem csináltak vele semmit. Nagy nehezen sikerül életet lehelni a windowsba, és ilyen registrybuheráló, meg olyan cacheoptimalizáló, tweakerek tömkelege van benne.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#29) csudri


csudri
őstag

Miért nem a HDD-s topikban van?

(#30) Ladzac válasza joola (#28) üzenetére


Ladzac
csendes tag

És nem is az lenne a baj, hogy használnak ilyen progikat. Én is ki szoktam kapcsolni dolgokat - meg szervizeket - a windows-ból, de amiről nem tudom mire van, ahhoz nem nyúlok addig, amíg nem tudom mire van hatással. Gondolom ezzel sokan így vannak, de a user-eket ez nem hatja meg...

Multkor is elviszik a gépet, és másnap hozzák, hogy xar az egész! Mondom neki, ne menjen el, nézzük meg! Elindítom, feljön a w98 - kb. 10 perc után. Eszközkezelő megnéz, és lám, ahol csak lehet, felkiáltójel... kb. 10(!) féle registry buheráló rajta, és még azokkal is állítgatták... már a passziánsz se nagyon ment... Újratelepítettem, elvszi, egy hét múlva szitu szinte ugyan ez. Mondom a vevőnek, hogy a gyereknek egy kicsit nézzen a körmére, mert hetente nem igazán szerteném telepítgetni a gépét... Nem igazán érdekelte, de kb. újabb 1 hét után újból hozta... 5.000-ért reinstall minden, lecseszte a gyereket, és már csak 3-4 havonta hozza be...:C

:-))

(#31) joola válasza csudri (#29) üzenetére


joola
aktív tag

miért nem szólsz esetleg hozzá, ahelyett, hogy kötözködsz?

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#32) PeliScan


PeliScan
addikt

Állati érdekes, szerintem ha a low-level format sem megy, akkor inkább felejtős... szerintem az a legbrute-forcabb módszer.

(#33) joola válasza PeliScan (#32) üzenetére


joola
aktív tag

nem megy semmivel, úgyhogy valószínüleg az elektronikával van valami bibi.

NE GONDÓKOZZ !! DÓGOZZ!!!!

(#34) erhas01 válasza joola (#1) üzenetére


erhas01
tag

udv:
nem tudom formazni a hdd- t . egybe engedi 40gb ext2 se ntfs se 2 particio egy kouwel raid kartyan van, a pm7 pedig ismerem, mint a tenyerem. fdisket is probaltam.
nem formaztam fat32 vel. eddig mukodott , bar sok szemetet tukroztek rajta.
zero fill se ment.
maxtor. mi lett az eredmeny a te hdd-del?
udv: erhas

(#35) zeus90


zeus90
aktív tag

Szasztok!

Sok féle képpen próbáltam formázni az egyik partíciót!
Win 98 van rajta a másik part.-on XP !
Na már most alaplap+proci+ram csere volt és teljesen összeomlott minden! Odáig eljutottam hogy be tudok mind a két winbe lépni! Elég felemánsan működnek!
Én le akartam formázni ma a Win98 -as partit XP alól! Eljut az utolsó csíkig a formázásnál és kiírja hogy nem lehet formázni és minden adat a helyén marad!
Dos módban is próbáltam és ott is semmi! Amúgy ez egy 60-as vinyó két 30-asra osztva!

Help!!!!!

(#36) Torry


Torry
addikt

Hi all!

Help!Következő a probléma.Beraktam a régi vinyómat egy rack-be és úgy be a gépbe!
Szóval ezen a vinyón egy XP volt, de aztán lassú lett így egy másikra raktam.
Most szeretném formázni és a partiton manager kifagy 2. indításra elsőre megy, nem értem...
És csak 6gigát vagy mennyit lát a 20-ból.

Mit tegyek?Alapból a Quantum vinyót Adamtchun-nak vagy minek ismerte fel.

NOS?

(#37) Alex91 válasza Torry (#36) üzenetére


Alex91
félisten

Jumper-t allitottal rajta?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) Torry válasza Alex91 (#37) üzenetére


Torry
addikt

De ez a proci már ment rack-ben.
Azért nem értem, mert az előző XP simán vitte...
SP1 fennt van.

(#39) Alex91 válasza Torry (#38) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kiszeded a rack-bol? Ugyse megy?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#40) Torry válasza Alex91 (#39) üzenetére


Torry
addikt

Nem hiszem...
De a Partiton Magic-et 2. indításkor elrontja!
1. indításkor pedig a PM egy nagy BAD-et ír a vinyóra!

(#41) Honnan


Honnan
csendes tag

zeus90: bootolj be redszerlemezzel, és onnan formázd...

prohardver.hu, globalgame.hu, gamestar - the bests

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Winchester formázás probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.