Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Bass válasza szasanyi (#50) üzenetére


Bass
addikt

néztem,és ha az én dvd olvasómat teszem be akkor is ezt csinálja

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#52) szasanyi válasza szasanyi (#50) üzenetére


szasanyi
félisten

Van még 1 javaslatom : F8 boot menü, csökkentett mód lépésről lépésre.
Azt tapasztaltam, hogy ez esetenként megold bizonyos problémákat.
Legutóbb HDD felimeréssel volt gondom egy MSI alaplapnál, és semmi más (!)
nem hozott eredményt, csak ez. Nem tudom pontosan, hogy miért de így van.
Ha az előzőeket kizártad, próbáld meg ezt. Próba, cseresznye :)

(#53) Bass válasza szasanyi (#52) üzenetére


Bass
addikt

kipróbálom

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#54) szasanyi válasza Bass (#53) üzenetére


szasanyi
félisten

Remélem, ezzel megoldottad a problémát, és egy eredményes telepítés után átadhatod a gépet további jó ''tönkretétel'' céljából :)

(#55) Bass válasza szasanyi (#54) üzenetére


Bass
addikt

Úgy sikerült megcsinálni hogy átraktam az én gépembe a vinyót ott felraktam a win-t majd vissza a másik gépbe elindít win bejön,majd kerasi a meghajtóprogikat de ugye nemtom telepíteni mert nincs cd-rom,mégse,mégse,mégse vagyis ami a vinyón lévö win-be bentvan az feltalepült de viszont amikor az alaplapi idevezérlöt telepítette rögtön volt cd-rom,szóval utánna minden gond nélkül müködött,kérdem én hogy akkor miért van illesztöprogram a windows telepítöjében az elejeén?''számgép indítása cd-rom támogatással''? van erre valami trükk?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#56) kvazar


kvazar
tag

van trükk és nem is rossz! a microsoft ha jól tudom w98 alá már megszüntette a terméktámogatását vagy lecsökkentette, vagy nemsoká le is állítja végleg! ez van. ha neadjisten fel is megy a w98, ha már az elején ennyi a gond, mi t gondolsz mi lesz ha kezdi elösször az illesztőprogik hibáival hiába teleptí mégis ! jeles lesz, mit fog kezdeni az udma-s vinyókkal, meg a sok sok segédprogival,meg dx9-el? hibát hibára fog dobálni , nem is beszélve maga cpu kihasználtságáról( még néhány winxp nek is gondja van a cache kezeléssel pl bartonoknál stb).

a trükk az hogy biosban a winyó!-t le kell tiltani az UDMA módokról meg minden beállítását amit sebességre optimalizáltak ki kell kapcsolni ....mittomén milyen transferek stb. legeccerübb ha a winyódat egy 40eres régi kábelre rakod. kapcsolj ki szintén biosban minden túlhajtást, usb-t, soros-párhuzamos portot, játék, modem,hangkártya integrációt. a cd meg slave.
ha ezzel sem indul hibátlanul nyersen akkor a következő trükk hogy VESZEL egy WINXP-t. sajna ez van.
remélem sikerül és várom a következményeket! hali.

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#57) Bass


Bass
addikt

bocsi hogy felhozom megint a témát de visszajött hozzám ez a gép és megintcsak wint kellene felraknom rá de nem megy minden hardver müxik csak ez a fránya telepítés,megint vinyó be a gépembe úgy fel a win majd vissza a gépbe ott már frankón csak az elsö bejelentkezésnél amíg nem települ fel a vinyón lévö fileokból valami ide bus vezérlö addig nincs cd-rom,a telepítéskor miért nincs ez meg? Remélem van valakinek 5lete

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#58) Alvin_ti4200 válasza Bass (#57) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Egyszerű, másold fel a CD-n levő Win98 könyvtárat a telepítés után a vinyóra és amikor kéri az IDe akármit, akkor megadod neki elérési útnak azt, ahova másoltad.

(#59) Bass válasza Alvin_ti4200 (#58) üzenetére


Bass
addikt

és hogyan ha nincs cd-rom?:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#60) baluka válasza Bass (#59) üzenetére


baluka
tag

Csak egyet árulj el:
Miért pont azt qurva 98-ast akarod felrakni a gépre, XP-vel már rég túl lennél a dolgon....
Ez valami olyasmi, mintha egy 5-ös Golfrba akarnál kazettás rádiót szerelni....

(#61) Alvin_ti4200 válasza baluka (#60) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha jól tévedek, akkor azért, mert az neki eredeti.

(#62) baluka válasza Alvin_ti4200 (#61) üzenetére


baluka
tag

Na jó, de egy nyolc éves kissrácnál /ha jól tévedek/ csak nem fog a szoftrendőrség razziázni?!

(#63) Alvin_ti4200 válasza baluka (#62) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Mondjuk elég kicsi a valószínűsége, gyakorlatilag 0%.

(#64) Bass válasza baluka (#60) üzenetére


Bass
addikt

mert ez van meg(nem akarok sem én sem az ismerösöm venni xp-t mer egyenlöre elég volt megvenni a 98-at),mert megfelelö,mert minden megy vele,soroljam még?:)amúgy meg ez nemhiszem hogy a 98 hibája mert eddig minden gépre felment kivéva a b...ott asusra mert már jártam így egyszer abit,jetway stb-re okés csak az asus de valahogy azé meg kéne oldani

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#65) Bass


Bass
addikt

Nemhiszem el hogy nincs senkinek ilyen asus lapja 98se-vel:)))

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#66) zso73


zso73
veterán

Hali!
Van AGP foglalat a gépen?Mert ha van,akkor tolj bele egy másik kártyát és próbáld úgy!Ha nem megy,akor setupcor.exe a setup helyett!
Üdv Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#67) Bass válasza zso73 (#66) üzenetére


Bass
addikt

Ezeken sajna már túl vagyok:) a setupcore nem megy mert ha nincs fent a win nem megy a cd-rom csak addig amíg a windows azonnali telapítéséhez nyomja meg az entert azt sanyi

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#68) SeF


SeF
tag

Sziasztok! Lehet hogy ezt már mondták előttem ,de akkor legalább egy tapasztalattal több:))

Ez a hiba nálam is jelentkezik az egyik céges gépen(,igaz ME-vel de az majdnem ugyanaz); (duron 1,2 asus a7v8x, v9180 magic vga) , én úgy oldottam meg hogy a sajátomba beleraktam a winchesterét leformáztam majd elindítottam a telepítőt. A fájlokat felmásolta kiveszem visszarakom a másikba majd ott folytatja ahol a másikon abbamaradt. A hiba pl az NFS Underground indításakor is jelentkezik (fekete képernyő aztán reset...) Szerintem a vga a ludas nemtudom miért. Vagy a winchestert cseréled minden telepítésnél összevissza vagy egy másik vga kártyát, esetleg egy új vga:)
Remélem hozzásegítettelek a megoldáshoz egy lépéssel:)

Üdv.: SeF

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#69) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Ha van olyan a BIOS-ban, hogy Boot up floppy seek, akkor azt tedd OFF-ra!

(#70) Geller válasza Bass (#30) üzenetére


Geller
tag

Formazd meg a vinyot egy masik gepben. masold ra fel a win98-at. Tedd vissza a gepbe, de elotte huzd le a cdrom ide kabelet ugy, hogy semmi mas ne legyen a kabelen, csak a vinyo. Lehetoleg master helyen a kabelen is. Inditsd el egy boot flopyval, es probald meg ugy a telepitest.Cserelhecc ide kabelt is, hatha...
Geller.

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#71) zso73


zso73
veterán

Hali!
Nekem szokott menni a CDROM.:-)Van olyan lehetőség,hogy rendszer indítása CDROM támogatással:Nem indul semmilyen telepítés.Ekkor kézi keresése a setupcor-nak!cd Win98,dir.....setupcor
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#72) zso73


zso73
veterán

Hali!
Reprodukáltam a dolgot!
Cd-ről boot!Menü első Boot HDD?Boot for CD? CD!
Rendszer indítása CD rom támogatással!Nem egyből telepít,és nem CD rom támogatás nélkül!
CD win98 ->setupcor.exe
Üdv Zso :)
Ui:Nem okítani akarlak,csak leírtam,hogy nekem így megy!:)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#73) Bass válasza zso73 (#72) üzenetére


Bass
addikt

Azé jó hogy sokan hülyének néztek de mind1,nem egyszer raktam fel wint(nem csak 98-at) a cd-rom támogatással dolog müxik nálam is de nem ebben a gépben és amit itt leírtatok kipróbáltam többször is de sovi a setupcore.exe meg nekem nem indul el,sebaj várok az igazira:)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#74) zso73


zso73
veterán

Hali!
Nem nézlek hülyének! :) Csak nem tudom mennyire vagy tapasztalt.Nem mintha én penge lennék!/Sőtt/
Ilyeneket próbáltál?Bioszban CD autodetect,Try other boot device...........
Esetleg Assign irq VGA,VGA dolgok a bioszban??Minden integrált dolog letiltása a bioszban+soros+Párh portok tiltása+USB .....
Üdv Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#75) Bass válasza zso73 (#74) üzenetére


Bass
addikt

:)már állítgattam minden vackot de semmi,ilyen hibával eddig csak egyszer találkoztam ugyan ilyen lappal ott egy toshiba dvd író és egy lg dvd-rom volt a gépben és a dvdromot kellett masterre a toshibát meg cable selectre állítani és úgy felment mert sem masteren sem slave-en nem ment (ilyet sem láttam még):)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#76) Bass


Bass
addikt

valszeg írok pécsre emilt a boltnak ahol vette a srác(neki nincs nete) csak tudnak valamit mondani ha nem tudnak valamit mondani akkor csere.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#77) fügike


fügike
senior tag

Csak mellékesen megjegyezném, hogy a file neve, amivel indítani kéne a telepítést, nem setupcore.exe, hanem SETUPCOR.EXE. Szóval lehet, hogy ezért nem megy. Bocsi:)

Boci-boci tarka!:D

(#78) Bass válasza fügike (#77) üzenetére


Bass
addikt

úgy is pbóbáltam de azt írja ki hogyrossz parancs vagy filenév

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#79) rog


rog
addikt

cd-romot úgy tudod visszavarázsolni, hogy az autoexec-be az mscdex.exe-t a config.sys-be meg a cdromakarmi.sys-t berakod. egyszer kell így boot-olni, utána kiszedheted, onnantól lesz cd. (ha nem tudod hogy kell, puskázhatsz a boot-floppyról)

(#80) Bass válasza rog (#79) üzenetére


Bass
addikt

win alatt van cd-rom csak amikor tök nyers a vinyó akkor nincs egy idö után és nemtom felrakni ettöl a win-t mivel nem indul a telepítö

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#81) rog válasza Bass (#80) üzenetére


rog
addikt

aszittem win8 alól.
de akkor hogy nincs?
bootolsz floppy-ról v. vinyóról, és a cd_akarmi.sys már hisztizik, hogy nincs device installed? há mer akkor hardware-hiba.

(#82) fügike válasza Bass (#78) üzenetére


fügike
senior tag

Be kell menni a WIN98 könyvtárba, ott van a gyökérben. Ha csak simán csináltál egy Win98 könyvtárat a meghajtón, és belemásoltad az egész lemezt, attól még, ha abba belemész, nem fog elindulni.

Boci-boci tarka!:D

(#83) Bass válasza rog (#81) üzenetére


Bass
addikt

üres a vinyó,bios belöve boot 1 cd-rom 2 hdd cd-rom felpörög betölti azokat a file-okat amiket floppyról töltene majd megkérdi hogy win telepítése cd-rom támogatással stb(3 választás de gondolom nem kell bemutatni) kiválasztom bejön egy kék képernyö amiben infók vannak a telepítöröl majd egy felrat hogy a windows azonnali telepítéséhez nyomjon entert vagy ilyesmi azt nagy üres képernyö 8eddig úgy csináltam hogy azt a vinyót beraktam a gépembe ott felraktam a wint vissza a haver gépébe ott bebootol és utánna minden oké.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#84) rog válasza Bass (#83) üzenetére


rog
addikt

és az a verzió, hogy a haver gépén felmásolod a komplett win98 cd-t és a vinyóról telepítesz próbáltad?
mert ha úgy se megy, akkor tuti nem a cdrom a hunyó.

(#85) Bass válasza rog (#84) üzenetére


Bass
addikt

vett bele egy cd-irót és onnan sem megy a telepítés

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#86) zso73


zso73
veterán

Hali!
Másik gépen formázás FAT 32-re.W)(M telepítő felmásol a winyóra.W98 indító flopiról start,és setupcor!A CD cuccokat húzd le róla a telepítés idejéig!
Üdv Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#87) Bass


Bass
addikt

írtam a tpcompnak majd meglátjuk ők mit reagálnak (ott lett véve a gép)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#88) Geller válasza Bass (#87) üzenetére


Geller
tag

Nem tudom miert, de mintha el sem olvastad volna a hosszaszolasomat. Szal tobben irtul mar, hogy masold fel a vinyora a win98-at es huzz le minden ide eszkozt..cdrom..stb, csak a hdd maradjon rajta. Probald ugy, es ha ugy se megy akkor nezd meg a kovetkezo dolgot:sokan beszivnak vele, neha meg en is beleszaladok:
Nezd meg hogy a primery particio AKTIV-E???
Mert ha nem allitod aktivra, elofordulhatnak hasonlo hibak.FDISK-ben 4 -es menu, particio informacio..Ha ott nem lacc egy nagy A betut, akkor tedd aktivva. Nem oktatni akarlak, mint mondtam, de elfelejtheti az ember..
Szia:
Geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#89) Bass válasza Geller (#88) üzenetére


Bass
addikt

Elolvastam:) a vinyón meg aktívra van állítva a particio,szóval nem ez a gond

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#90) rog válasza Bass (#89) üzenetére


rog
addikt

most akkor ket problema van?
1. nem indul a telepito sehonnan.
boot protection a biosban nincs bekapcsolva? az is trefas szokott lenni.
2. ha mar van windows akkor nincs cd-rom.
ezt ugy lehet egyszeruen javitani ahogy irtam.

esetleg meg mindig felreertem mi is a baj?

(#91) Egon


Egon
nagyúr

Már ezer ilyen problémát olvastam, egy-kettőt saját szememmel is láttam... A probléma oka: az Asus alaplapok zöme (általában AMD procihoz készült lapok, de asszem Intelessel is előfordult) nem eszik a GF4 Ti/MX vonulatot, de kizárólag Win9x telepítésnél jön elő a hiba.
Oltári egyszerű a megoldás: kell egy másik (BÁRMILYEN) vga a telepítés idejére (a cégnél példul Matrox G200-zal nyomtuk fel a Win98-at egy ilyen gépre). Tehát nem kell PCI-os kártya, jó egy másik gyártótól származó AGP-s is... Nem hiszem el, hogy nem lehet szerezni kölcsönbe fél órára egy másik vga-t...:o
A saját gépedben való telepítést meg felejtsd el: alaplapcserét nem bír el egyik Win9x sem újratelepítés nélkül...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#92) rog válasza Egon (#91) üzenetére


rog
addikt

azért az hogy nem birja el, egy kicsit tulzas.
nekem mar a harmadik alaplap van a win8-am alatt. sot, az egesz gepbol csak a haz maradt ugyanaz, mint amikor telepitve lett a cuccos.

(#93) Egon válasza rog (#92) üzenetére


Egon
nagyúr

Milyen lapok voltak? Ha nem váltottál kategóriát (pl. PII-PIII-PIV), akkor vélhetőleg elbírja...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#94) biker


biker
nagyúr

sis lapról via lapra (mind p4-es) áttérést még az überstrapabíró xp prof se bírt ki :)
csökkentett módban sem indult többé

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#95) Cane válasza Bass (#1) üzenetére


Cane
őstag

Ebben a helyzetben a következőt lehet csinálni:
Átmásolod a feltelepítendő (magyar nyelvű) win98cd-t winyóra, majd kicseréled a magyar setup.exe filét-at az angol nyelvű setup.exe-re, akkor menni fog, nem lesz fekete képernyő.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#96) rog válasza Egon (#93) üzenetére


rog
addikt

i430tx->via mvp3->440lx

(#97) Bass


Bass
addikt

Elbírja ha az én gépemben rakom fel a wint de ez nem lehet rendszer,a videókarit meg nemtom kipróbálni sajna mert minden ismerösömnek gf kártyálya van (gf2 mx,gf3ti stb) kipróbáltunk minden cserélni a gépben de semmi(beleraktam a saját dvd-romomat,VGA-t gf4ti4200 össze vissza mindenféle variát de semmi)szóval akkor az Asus alaplap lehet a kaka? Vagy a vegyen más vga-t? mondjuk ATI-t?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#98) Egon válasza Bass (#97) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem csak a GF4 vonulatot érinti ez a hiba, ki kell próbálni GF2-vel vagy 3-mal, ha olyat sikerül kölcsönkérni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#99) Tatek


Tatek
csendes tag

Hali! Én a memóriára tippelnék...

(#100) sztojo


sztojo
tag

Ahoy!

Én már kezdelek hülyének nézni :).


ps: Ezzel a megoldással megspórolsz 1 csomó baromkodást, hogy bebizonyítsd a garanciális csere szükségességét(és sok benzinpénzt). És nem utolsósorban a 8 éves kisgyerek hozzáértő szüleinek állandó, zaklató kérdéseit, hogy mikor lesz jó! Ez sajna tapasztalat :(

sztojo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.