Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Wi-fi kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

Hi all!
Segítséget kérnék vezeték nélküli hálózat létrehozásához. Adott 1 adsl hozzáférés a lakásban, meg egy gép a társasház másik végében /üzlet/. A távolság kb. 100m. Arra már rájöttem hogy a gépbe kell egy wireless hálókari. Kérdés: rá lehet-e kötni az adsl modemre /rj45/ valamilyen wireless dolgot? Vagy muszáj routert is beszereznem? Külső antennát is kell használnom? Ha kell hogy védem villám ellen? Télen nem fagy meg? Vagy hagyjam a fenébe és kábelezzem össze a fél házat? Szal tök informálatlan és buta vagyok hozzá, hálás lennék minden segítségért.

7447 óta folyamatosan...

(#2) csizs


csizs
aktív tag

hát 100 méter még antenna nélkül átlőhető, de vegyél nagyon jó karit. 54 g-st. szükséged lesz egy routerre is, mert meg kell osztani a netet egy wifis eszközre vagyis olyan router kell, ami meg tudja osztani. én micronetet használok persze routert ez kb 26 huf körül volt nekem legalábbis újonnan. de vannak jobak is ennek az elönye, hogy tudja az adsl net kábelét is fogadni :))))) ami nagyon jó!!!!!!!!!!
más nem is igazán kell, mert az antenna meg van oldva a villámvédelemmel. A gáz csak az lehet a a bolt a földszinten van a lakás meg az emeleten :))))) mert akkor lehet, hogy nem fog menni, de bizz benne és isten is megsegít!!!!

1x éve a prohardveren!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Wi-fi kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.