Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-04-09 11:26:31

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Melack válasza #28971520 (#650) üzenetére


Melack
veterán

Wifi az nem téma nálam, rooter mellett vagyok.
Párom könyveket olvas rajta, kicsit netezik, filmeket/sorozatokat néz, neki tökéletes. Vonatutat bírja.
Én meg, elvagyok vele, levelezés, egy kis net, ennyi.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#652) hephasto


hephasto
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a wifi semmilyen eszközre nem reagál, amikor bekapcsolom akkor sem jelzi , hogy be lenne kapcsolva annyit ír, hogy nincs internetkapcsolat (a beállításoknál rámegyek,h wifi be és jobb oldalon csak a kérdést mutatja, hogy "wifi bekapcsolása?",annak ellenére,h rányomok). A dolog azért érthetetlen, mert eddig gond nélkül ment rajta a net. A bluetooth gond nélkül bekapcsol, csak a wifi nem akarja az igazságot. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#653) Melack válasza hephasto (#652) üzenetére


Melack
veterán

Nyomj egy gyári beállítások visszaállítását. Ha az után sem megy,akkor szervíz.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#654) hephasto


hephasto
csendes tag

Köszi, már nyomtam, akkor irány a szervíz... :S

(#655) kelzsoca válasza hephasto (#654) üzenetére


kelzsoca
félisten

Első körben húzd újra a szoftvert.

https://vertigostore.eu

(#656) #28971520


#28971520
törölt tag

Találtam egy lehetséges megoldást az App-ok külső kártyán való futtatására.

https://www.youtube.com/watch?v=p8PyqCOpERA

Aki már kutakodott megoldás után, annak biztos nem ismeretlen, de hátha a többieknek segít :)

(#657) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Vettem egy ilyen tokot ehhez a tabhoz, de a nyomvadt jobb oldali tartófül(ami összeszorítja a tabot) alatt helyezkedik el pont az USB port.

Szerintetek visszavigyem, vagy házi barkáccsal üssek a fülbe egy microUSB méret lyukat?

Köszi!

• Honor Magic5 Pro •

(#658) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Feltettem a frissítést a root miatt. Hát nem kellett volna. Az eddig is rossz wifi, most rosszabb, mint valaha. 3m-re a routertől semmi. :W

(#659) kelzsoca válasza elpatkorado (#658) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két szoftver között semmi különbség nincs, ami miatt a wifinek így kellene viselkednie. :)

ui: upgrade helyett, ajánlom a restore gombot a frissítésnél, így formázódik a NAND is.

Próbáld meg ezt a romot:

letöltés

MD5: e0e79071442eaf7835e0faf728d3d9ff

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#660) Melack válasza elpatkorado (#658) üzenetére


Melack
veterán

Nálam nem okozott semmi eszeveszett különbséget, most, hogy ennyi időm volt tesztelgetni. Persze, rossz napjain ő is háklis, de az esetek 90%-ában teljesen jó a vétel.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#661) elpatkorado válasza kelzsoca (#659) üzenetére


elpatkorado
aktív tag

Lehet, hogy nincs különbség, de valami csak történt. Ahol eddig neteztem, ott most nem tudok netezni. :DDD Köszönöm, de nem romolok mégegyszer, épphogy sikerült belakni megint.

Melack: Nekem a wifin kívül semmi bajom vele, nagyon szeretem, de ha sikerül (remélem), akkor váltok egy saját Tab 2-esre. Egy már van a családban és kb. 3x olyan erős a wifije, mint a 700dc-nek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#662) #28971520


#28971520
törölt tag

Kb egy hete előjött megint az a probléma, hogy nem enged írni a külső sd-re. Ha menteni szeretnék valamit kiírja, hogy failed, ha wifi transferrel adatot szeretnék rárakni, alapból azt irja, hogy not writable. Újraindítás nem segít, ssd leválasztása nem segít. Valami ötlet? nincs buherálva a tárhely csere, restore után bele raktam alap állapotban, és azóta úgy van.

(#663) jordankende


jordankende
csendes tag

Én csináltam a tabon egy tárhely cserét de nem sikerült mivel rátelepite valamit és ujra inditom a tabot minden ltörlődk az sd kártyáról +csak android market ből tudok letolteni pl 4shared ről nem segitsetek lécci (csinaltam már gyári vissza állítást de semmi)

(#664) kelzsoca válasza jordankende (#663) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megnyitod a fájlt, majd felcseréled a két tárhelyet, és mentés.

https://vertigostore.eu

(#665) jordankende válasza kelzsoca (#664) üzenetére


jordankende
csendes tag

Csak android marketről tudok letölteni

(#666) jordankende válasza jordankende (#665) üzenetére


jordankende
csendes tag

na közbemeg van.
tehát mit kell letöltsek ahhoz hogy felcseréljem a kettőt légyszíves nagyon pontosan ird le (rootolva van+es file ...is megvan) de az elöbb megnyitottma a es file... ot és átírtam a 2 vagyi felcseréltem de ugye jött a hiba amit az elöbb irtam. theát az lenne kérés hogy rom ot meg mindent irj le (bocsi a rossz fogalmazásért)
előre is köszi a segítséget

(#667) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Nektek milyen hamar merül a tablet?
Az gáz, ha fiam játszik rajta, akkor folyamatos használat mellett kb 2 óra és le is merült?

F.K.T.

(#668) kelzsoca válasza jordankende (#666) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az lenne a legtisztább, ha teljesen újrahúznád a gyári szoftvert, amit a WayteQ weboldalán megtalálsz, telepítési útmutatóval.

(#667) psg5z

Folyamatos kijelzővel, játék alatt ennyit tud a készülék.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#669) psg5 válasza kelzsoca (#668) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Sajnálattal hallom...
Ettől picit többet vártunk akkuidőben.

F.K.T.

(#670) jordankende


jordankende
csendes tag

nekem már sikerült ujra húzni az egészet most alapon van az egész
Most jól szeretném rárakni a tárhelycserét és ezér kérem hogy mindent NAGYON pontosan irj le légyszíves mert az elősőböl kimaradt valami és emiatt tönkre ment a tab

(#671) Fitzgerald válasza #28971520 (#662) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ugyanez volt (az egyik) problemam. Sem a zsir uj, hibatlan 16gb cl10-es SanDiskemet nem irta, sem a par honapos, szinten hibatlan 8gb-os cl4-es Samsungomat. Ugy volt hogy visszakuldom megint gariba, es kelzsoca felajanlotta hogy segit intezni a dolgot amiert halas vagyok.
De erre vegul nem kerult sor. Nexus 7-et terveztem venni, de vegul Concorde Tab Speed lett belole, es nem bantam meg. 5 napja nyuzom, es eddig az eg vilagon semmilyen problemam nincs vele. Csak 10k-val kerult tobbe a 700dc-nel, de egy sokkal-sokkal komolyabb cuccrol van szo.

(#672) jordankende válasza Fitzgerald (#671) üzenetére


jordankende
csendes tag

nekem már sikerült ujra húzni az egészet most alapon van az egész
Most jól szeretném rárakni a tárhelycserét és ezér kérem hogy mindent NAGYON pontosan irj le légyszíves mert az elősőböl kimaradt valami és emiatt tönkre ment a tab

(#673) kelzsoca válasza jordankende (#672) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbáld ezt: [link]

https://vertigostore.eu

(#674) #28971520 válasza Fitzgerald (#671) üzenetére


#28971520
törölt tag

Azt hiszem megvan miért hal meg az sd-re írás egy idő után. Nem szabad telepíteni róla semmit. Hiába nem oda települ, hanem a belsőre, mindig ott hagy valamit a progi cash-ben, vagy egyéb fájlban, és egyből lezáródik a kártya. Miután posztoltam az előzőt, az után gondoltam erre, hogy kipróbálom. Azóta csak tárhelynek használom, de semmi apk fájlt nem futtatok onnan, és eddig minden simán megy. Szóval bárminek a telepítését az sdcard, vagy az internal memoryból oldjátok meg, semmiképp se az external_sd-ről, mert akkor formázni kell a kártyát, hogy ismét RW legyen.

(#675) jordankende


jordankende
csendes tag

Nincs valami más ez nem jó

(#676) tiopeppe


tiopeppe
újonc

Kedves Fórumtagok!

A véleményeteket / javaslataitokat szeretném kérni egy kellemetlen ügy miatt.

Jelenleg 4.1.1-es, a gyárilag rárakott verzióval működik a tabletem, de vettem egy Kingston 32GB-os Class 4-es memóriakártyát, amire a cuccaimat feltettem a számítógépről kártyaolvasóval.

Nos. Megnyitok a beépített Explorer-rel egy pdf-et vagy bármit, megnyitja, működik. Kilépek, mondjuk megnyitnék egy másik fájlt, az Explorer belefagy, nem képes mozogni a mappák között.

Mit tegyek? Csak memkártya kivesz, visszatesz, 3-4. próbálkozás után érem el ismét kínkeservesen a memóriakártyát, de utána ismét jelentkezik a probléma és megint kezdődik ismét ez a gond.

Javasoljatok nekem valamilyen megoldást, írjatok véleményt.

Köszönöm szépen a segítséget előre is.

Ponácz Zoli

(#677) kelzsoca válasza tiopeppe (#676) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Nem lehet hogy nem tudja lekezelni, és vagy nem kompatibilis az SD-kártya?

https://vertigostore.eu

(#678) tiopeppe válasza kelzsoca (#677) üzenetére


tiopeppe
újonc

Jó kérdés...

Nos, elvileg 32GB-ot kezel és elvileg nem lehet gond a Kingstonnal sem -- nagy gyártó, ha kompatibilitási gond lenne, joggal hihető, hogy megoldották volna még a fejlesztés során. Inkább szoftveres ökörségre szavazok, de nincs ötletem.

Frissítsek a 4.1.1-en? Nincs semmilyen ötletem.

Zoli

(#679) jordankende


jordankende
csendes tag

Mit tötsek le tarhely cseréhez?? Pontosan irjatok le lécci

(#680) kelzsoca válasza jordankende (#679) üzenetére


kelzsoca
félisten

A tárhely csere nem működik megfelelően, tehát semmit.

https://vertigostore.eu

(#681) jordankende


jordankende
csendes tag

Ezért kérem hogy pontosan irjátok le hgy mijen rom vagy akármi t töltsek le hozzá
Ja és még van eggy probléma: ha feltöltöm max ra a tabot (kb 4 óra) 15perc alatt lemerül

[ Szerkesztve ]

(#682) kelzsoca válasza jordankende (#681) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben garanciális a készülék, küldd be szervizbe, valószínűleg tönkrement az akkumulátor.

https://vertigostore.eu

(#683) jordankende válasza kelzsoca (#682) üzenetére


jordankende
csendes tag

és tárhely csre megoldás?

(#684) kelzsoca válasza jordankende (#683) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs, nem működik megfelelően, de ezt már többször is mondtam.

https://vertigostore.eu

(#685) kicsigerry


kicsigerry
újonc

Sziaszto a táblagépem mindent a belső memóriára akar menteni és így sem egy normális játékot sem torrent filmeket nem tudok leszedni torrentezésnél megadom a célmappát az sd kártyán de akkoris a táblagépre tölti és azit irja ho. Nncs elég hely valaki tudna segiteni 8 gb os sd van amúgy benne

(#686) psg5 válasza jordankende (#681) üzenetére


psg5
veterán

Hasonló nálunk is, igaz idáig azért 1-2 órát bírt, de most 20-30 perc a max. Szerintem nem fogják cserélni, majd az lesz a szervízben, hogy ennyit tud...Mi semmit nem buheráltunk egyébként.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#687) droidusz válasza kelzsoca (#659) üzenetére


droidusz
csendes tag

Köszi a romot, nálam jobb lett a wifi! :R

(#688) dobcsi


dobcsi
tag

Sziasztok. A reset-elés az a gyári beállítás visszaállítása vagy más egyéb módon történik?

Üdv:Zsolt

(#689) #28971520 válasza kelzsoca (#659) üzenetére


#28971520
törölt tag

Ez milyen rom pontosan? Ez csak egy, a fórum elején említett ismétlése, vagy valami egyéb?

(#690) kelzsoca válasza #28971520 (#689) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a második szállítmánnyal érkező szoftver, a felhasználói visszajelzések szerint jobb a wifi ezzel a szoftverrel.

https://vertigostore.eu

(#691) #28971520 válasza kelzsoca (#690) üzenetére


#28971520
törölt tag

A jobb wifi-n kívül várható még valami pozitív változás? :)

(#692) #28971520


#28971520
törölt tag

Felmerült egy probléma a szoftverfrissítéskor. Az illesztőprogramot ugye manuálisan kell telepíteni, ami eddig működött is. Azonban a napokban újra raktam a gépet, 8.1 került rá, és most nem akarja felrakni az illesztőt.

Azt írja: "A windows megállapította, hogy az eszköz illesztőprogramja naprakész.", alatta: "Ismeretlen USB-eszköz (sikertelen eszközleíró-kérés).

(#693) kelzsoca válasza #28971520 (#692) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs még win8.1-hez rockchip driver.

(#691) dre.x100

Nem tudok róla.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#694) jordankende válasza kelzsoca (#693) üzenetére


jordankende
csendes tag

üdv
hogy lehet szétdzerelni a tabot??
kicsavartam a csavart de az istennek se jon le a hátulja akãrhogy próbálom

(#695) syleecon


syleecon
csendes tag

Sziasztok! Sokat kerestem itt, de nem volt egyértelmű válasz. Tudtok esetleg rootolást ehhez a készülékhez? Wayteq xtab-700qci? Köszi

(#696) tjb007 válasza syleecon (#695) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha minden igaz akkor a 700qci-n futó rendszer is pre-rooted, tehát már csak a SuperSU telepítése és az su bináris frissítése van hátra.

(#697) z-adel


z-adel
újonc

Hali!
Segítséget szeretnék kérni a szoftverfriisítésben.Letöltötrtem(http://wayteq.eu/hu/xtab-700dc-sw-update-v1-1)nekiálltam a leírtak szerint az illesztőprogram telepítésének,de a befejezésnél azt írja: Nem lehet telepíteni ezt a hardvert,mert a varázsló nem találta meg a szükséges szoftvert.
Mindent a leírtak szerint csináltam és kitallóztam az XP-hez szükséges mappát...
Tudnátok segíteni?Ezután a tárhelycserét szeretném megcsinálni.
Előre is köszi :))

[ Szerkesztve ]

(#698) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok. Az utóbbi időben kissé hülyén viselkedik a tabletem. Szerintetek ez miért lehet?

Ha lehúzom töltőről 99%-os töltöttséggel, akkor kb 20-30 perc alatt lemerül 30-50% körüli értékre, akkor is ha hozzá se nyúlok, utána viszont normálisan működik. Kb. fél éves a gép, új korában még nem csinálta ezt, és most se mindig.

Szerk.: Ha kikapcsolva töltöm, akkor tökmindegy, hogy mit mutat a töltöttségjelző, bekapcsolás után nincs benne több 50-60%-nál.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#699) tothbenc


tothbenc
csendes tag

Sziasztok!

Áprilisban vettem egy ilyen tabletet. Problémám van vele, méghozzá az akku. Már az első használatnál furcsa volt nekem, de reméltem, hogy majd csak kigyógyulj belőle. De nem.

Régebben, (kb. 4-5 hónapja) miután a töltőről levettem, pár perc alatt, az akku szintje lement kb. 30%-ra, viszont ez akkor volt, amikor nem töltődött fel 100%-ra, hanem 99%-ra, mert folyamatosan ezt csinálta. Csak 99%ra töltődött, mindegy volt, hogy meddig töltöttem. Nagyon ritkán, kb hetente egyszer töltődött fel teljesen, de akkor normálisan viselkedett, és nem esett hirtelen le a százalék.
Most viszont 1 hónapja, rendesen feltölt 100%-ra, azonban úgy viselkedik, mint amikor csak 99%-ra töltődött volna fel. 2-3 perc elteltével közel már a felénél sincs az akku szintje.
Megjegyzésként: Nem fut semmi, nincs bekapcsolva semmi, és a fényerő is a lehető legkisebbre van téve.
Szerintetek mi lehet a probléma? Én akkuhibára tippelek. Ötlet?

Várom válaszotokat!
Köszönettel

(Remélem érthető... :B )

[ Szerkesztve ]

(#700) kelzsoca válasza tothbenc (#699) üzenetére


kelzsoca
félisten

Valószínű, hogy az akkumulátor megadta magát, amennyiben garanciális a készülék, vedd fel a szervizzel a kapcsolatot.

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.