Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Wake On LAN (WOL) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok, bocs ha emiatt új topikot nyitok, de sajnos a másik (WOL) topik zárva van.
Már kioktattam magam a témával kapcsolatban, és helyi hálózaton működik is tökéletesen. Viszont én a munkahelyemről remote managment -kereszül szeretném megoldani. Milyen router-t kell vásárolnom, ami maximálisan támogatja a Wake On LAN-t és természetesen a remote control-t, valamint a DDNS-t is?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#2) Truman


Truman
senior tag

Találtam a Draytek honlapján egy leírást, még a menürendszerében is benne van, hogy támogatja a számítógép felébresztését. De sajnos Magyarországon nem találtam elérhető áron ilyen router-t. :(

Van valami hasonló router, ami támogatja?

A válaszokat és ötleteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#3) macskajancsi válasza Truman (#2) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

bármi, amire felmegy a dd-wrt firmware?
ez utóbbi honlapján olvasgattam, és mintha tudták volna a wol-t is...

coito ergo sum...

(#4) Fauszt válasza Truman (#2) üzenetére


Fauszt
senior tag

Van nyitott topik a témáról, ráadásul ebben szinte minden elhangzik a WOL-lal kapcsolatban.
Írtam benne összefoglaló hozzászólást is, ha csak a lényegre vagy kíváncsi.
És végül néhány példa különböző elven történő WOL támogatásra:
1. Lokális broadcast címre forwardolással megoldható WOL routerek: D-Link DI-624, Linksys BEFSR41 (kipróbálni egyiket sem tudtam, de itt ill. itt azt írják működik vele.)
2. Routerbe épített szolgáltatásként, funkcióként működő WOL routerek: D-Link DGL-4300, Air Live WT-2000R.
3. A router ARP táblájában fix bejegyzést létrehozva és ezáltal a wake on lan funkcióra megoldást jelentő eljárást támogató routerek: TP-Link TL-R460, TP-Link TL-WR340GD, stb.
Fontos, hogy a WOL támogatás függ a routeren futó firmware verziótól, sőt akár hardware verziótól is, az is előfordulhat, hogy adott router egyik firmware/hardware verziójával egyáltalán nem fogod tudni kivitelezni ezt a szolgáltatást, míg a másikkal igen, ill. ott vannak még az olyan nyílt forrású szoftverek, mint a DD-WRT vagy az OpenWrt melyek további lehetőségeket rejtenek magukban...

(#5) Truman válasza Fauszt (#4) üzenetére


Truman
senior tag

:R
Köszönöm kimerítő válaszod! :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#6) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok. Lenne még egy problémám. A BIOS-ban engedélyeztem, hogy a PCI eszközök bekapcsolhatják a gépem. Tulajdonképpen az integrált hálókarim is az. A felélesztés működik is, de csak alvó és hibernált állapotból.
De ha a rendes kikapcsolást (shut down) választom, nem kapcsol be a gépem a Magic Packet hatására. :(
Mi lelhet a baj, valamit még be kell állítanom?

A Magic Packet küldésére a WOL Magic Packet Sender -t használom.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#7) RootRulez


RootRulez
félisten

nemide...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Wake On LAN (WOL) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.