Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyórol letört kondi (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Tag


Tag
csendes tag

sziasztok

a fórumtémában látható az én nagy problémám :(
hát az úgy volt, hogy nem csavaroztam bele a házba, de megemeltem, (szerencsétlenül a kábel se volt bedugva) és kicsúszott a házból...

egyébként ez egy IBM Deskstar 120 g-s vinyó (IC35L120AVVA07-0)

túl nagy gond nincs, mert éppen kimentettem az adataimat, de azé' egy 120as vinyó azért 120as vinyó.

tudtok-e vkit, aki foglalkozik bármi ilyen problémával (pl: elektronika-cserével)??? :F

Aláírás (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) harry válasza Tag (#1) üzenetére


harry
veterán

Itt nézz körül:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=23813&arc=f
http://prohardver.hu/rios3_forum.php?[/L][L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=adatmentés&show=AND&ssep=%20&sid=[/L]

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#3) Tag


Tag
csendes tag

köszi, de ott csak adatmentéssel foglalkoznak, nekem pedig - szerencsére - éppen készen volt ez - mármint az adatmentés. ráadásul maga az adat meg a belső felület nem is sérült meg...
esetleg ha van vkinek vmi ilyesfajta vinyója, küldjön egy képet az aljáról (ha mást nem, plíz) :(

[Szerkesztve]

Aláírás (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#4) _Petya_


_Petya_
őstag

Ha csak egy kondi tört le, és még megvan, megpróbálhatod visszaforrasztani, vagy ha neked nem megy, kérj meg valakit, ami tud SMD-t forrasztani. Ha nincs meg, kérdezd meg a paramétereit valakitől, akinek ilyen winyója van, és vegyél kondit.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#5) Tag válasza _Petya_ (#4) üzenetére


Tag
csendes tag

Ez is probléma: 2 smd alkatrész tört le. Az egyik megvan - visszaforrasztottam (batárnagy - hagyományos - forrasztópákával, képzelheted :DD), a másik viszont nincs meg, ezért kellene pl egy kép (hogy kondi-e vagy ellenállás, mert az előbbi barna/sárga, míg az utóbbi fekete) az ojjektum ajjáró' :D

vagy persze az lenne a legjobb, ha vkinek lenne ehozzá elektronikája :F...

Aláírás (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) TeeJay


TeeJay
félisten

én nem próbálkoznék vele
de sok sikert:D
én forrasztópákával egy venti vezetékét alig tudtam a tápba forrasztani:D
nemhiába műszer csinálja ezt a legpontosabban:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) Flameus válasza Tag (#5) üzenetére


Flameus
aktív tag

xcbiker lehet a te embered - gyakori vendég ezen a fórumon, ő talán tud segíteni!

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Aproneten, vagy a google-n keress rá. Van bőven cég, aki elektronikákat árul elég elfogadható áron.
Én is vettem már. Utánna futtass le egy ellenőrzést a vinyó gyártójának progijával, hogy frissíthesse a vezérlő a sectorok állapotáról.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) xcbiker válasza Flameus (#7) üzenetére


xcbiker
addikt

nem szivesen folynék én ebbe bele.
rosszat veszek alkatrésznek és adatmentek... ennyi.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#10) Tag


Tag
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, megoldódtam :))
Körbejártam egész budapestet, míg találtam a kelenföldi pu-nál egy céget (megérdemlik a linket: [L]http://www.mycom.hu[/L] ), ahol a srác megforrasztotta nekem a lapot, most müxik :)
ráadásul majdnem úgy néz ki, mint a gyári kondik ->Jótanács: smd kondikat v ellenállásokat szakemberrel forrasszatok!!! (megéri azt a párezer forintot)

xcbiker már kérdeztem, de ő csak adatmentéssel foglalkozik (azé' kösz :)

most fúl hepi vok :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11) naga válasza Tag (#10) üzenetére


naga
senior tag

mibe került?

(#12) Tag válasza naga (#11) üzenetére


Tag
csendes tag

hivatalosan 4rugó, de nem kértem számlát és nagyokat mosolyogtam :), így feleannyi volt...

Aláírás (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#13) Jetengine


Jetengine
csendes tag

egy kondi nem a világ, vegyél hasonló kapacítású/feszülség kondit és forraszt(asd) be!

RGb voltam

(#14) carbonil


carbonil
csendes tag

na, visszaforrasztod?

(#15) Tag válasza Jetengine (#13) üzenetére


Tag
csendes tag

aha, csak néhány bibi van: nem tom, milyen kondi kell bele, mert ugye a gyártó a kapcsolási rajzot nem teszi közzé :), aztán meg az smd kondikra nincs ráírva, h mekkorák, úgyhogy - abban a szerencsés esetben, - ha van vkinek ugyanilyen vinyója, akkor is csak a pontos fizikai méretét (mikrométerrel) és a színét tudom leolvasni a kondinak (v ellenállásnak, mer' ugye az fekete...:t)
azontúl azt mondták itt:[L]www.bootsector.hu[L], (ami elég logikus,) h egy ilyen kondi forrasztását így csinálják (jaj, ez az internet, hogy nem tudom megmutatni!!! :) ) : csak odaérintik a megfelelően vastagságú (1 - 2 mm) forrasztópákát a megfelelő ideig (0,5 - 1 sec), és már kész is, nem úgy, mintha egy csatit forrasztanál...

na izé, bocs a kirohanásomért, de egy egész délutánom elment arra, h mindenféle tanácsok meg helyek után kutatgassak...

a srác pedig úgy csinálta ott, ahol mondtam, h fogott egy másik ugyanolyan vinyót és megnézte, h milyen smd kondi v. ellenállás kell hozzá (eddig még logikus), és kimérte, h működik-e, v nem, és mivel vhol az 5V kimaradt, egy egész más helyre (mondjuk a kondi és a táp közt félúton) odaforrasztott egy másik drótot, h legyen 5V ott, ahol kell; mer' ugye a kondinak fontos pufferoló feladata van, meghatározott a feszültsége és a mérete (főleg, ha nem csak ideig-óráig akarod használni a winchesteredet :t)

Aláírás (nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#16) vegh válasza Tag (#15) üzenetére


vegh
tag

Üdv.

egyik haver is hasonlóan járt csak neki elfüstölt. :U 120Samsung
de abban a szerencsés helyzetben van hogy egy elekrtonikai cégnél dolgozik és visszaforrastottak. :DD
és láss csodát megy a vinyo

(#17) körtefa válasza Tag (#15) üzenetére


körtefa
csendes tag

saját felelősségedre próbáld ki, de én a helyedben nagyjából hasonló kondit is beraknék a helyére! Nem olyan rzékenyek ezek az ármkörök! Haverom pl. egy toroidot forrasztott vissza rövidebb tekercsvezetékkel és simán ment!

RGB vótam

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyórol letört kondi (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.