Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videókártya [?] probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) noob_garikum


noob_garikum
csendes tag

Sziasztok, elég tanácstalan vagyok egy ügyben. Nagyjából értek a gépekhez [relatív] de ebben az ügyben nem jutok előre.

Nagyjából megprobálom leírni a problémát. Elég bő lesz, hogy ki lehessen sok mindent zárni. (Ha nem érdekel a bő változat a végén összegzem)

Az egész úgy kezdődött, hogy Kis VIA P4v88+os alaplapban meghalt a jó öreg nvidia kártya, ezért úgy gondoltam mivel gépzsírral nem müködik veszek bele egy jó kis videókártyát [mármint ami nekem jó] A választásom egy ASUS 2600 PRO-ra esett [ez ugye ATI radeon HD 2600/3600 Series kártányak felel meg.

Előtte is instabillkodott a gép, különböző hibái voltak [igen az alaplap tudom elég instabbil, utánaolvastam, de ez után végképp beütött a crach.
__________--
A Hiba felületesen nagyjából a következő. Videó v. játék közben egyszer csak megfogja Huss...meghal, fekete képernyő [semmi BSOD felírat] a gép újraindul (mármint jobb esetben, néha csak ugy beáll)
___________-
Megnéztem gyorsan lemezkezelés résznél ACEEventlogot, nagyon szépen leírja benne, hogy bizony itt hiba történt, valahol ahol te átlag user ugysem tudsz kutakodni. (Ha fontos esetleg belinkelem a hibát).

Fogtam hát, felkerestem régi barátomat google-t hátha kiad magából valami használható információt. Sajna magyar oldalakon erre a event logra 0 külföldön is egy pár találat volt csak. Ebben különböző tippek voltak a format c:-től kezdve a .net keretrendszer és/vagy ati driver és társa catalyst leszedéséről, a hangkártya hardveres gyorsításának kikapcsolásáig amit stréber gyerekként végig is jártam (bocs formatot nem) , de a hiba sajnos maradt a helyén, fél óránként óránként 6 óránként, de mindenképpen crash a vége.

Már-már beletörödtem volna, mikor egy új reménysugár érkezett fekete dölt és aláhuzott betükkel az éterből, miszerint hülye vagyok és bizonyára nem kap szerencsétlen kártya elég ampert. Erre gyanakodtam néha az elején, mikor néha egy-egy leállás újraindításnál szépen kiirta azt az üzit, hogy

"YOU HAVE NOT CONNECTED THE POWER CABLE TO YOUR VIDEO CARD.PLEASE REFER TO THE 'GETTING STARTED GUIDE' FOR PROPER HARDWARE INSTALLATION."

amit ha cseréltem egy másik tápkábelt pikpak megszűnt az üzenet /néha elég volt csak ki be dugni - tisztára mint egy rossz asszony/ (Táp kizárva 500 watt feletti teljesítménye van /540 asszem pontosan/)
.
így hát, fogtam és szépen minden egyes Tápkábelt kipróbáltam, sőt, már csak a videokártya és a a merevlemez alatt van táp [DVDCD rom az extra], de a hiba sajnos még így is fennállt.

egy pár kilótól megfogyva bár, de törve nem tovább gondolkoztam. Biztos a Memória, emlékeimből még felrémlett, hogy azzal azért nincs gond mert MEMtestet már futtattam rajta és gond nélkül lement. Akkor bizonyára Merevlemez, tutti hibás. Nem nyert sajnos kivan javítva, HD sentinel is jó barátságban van vele. Akkor tutti öreg a bios, fogtam hát és frissítettem. Sajnos a hiba ezek után is fennállt.

Lehet annyira triviális a hiba [AZ nem hiba, hogy SZAR a videókártyád], hogy én nem veszem észre. Légyszíves segítsetek benne, adjatok nekem tanácsot.
____
Összegzés:

Hiba: Videó v. játék közben [kb fél óra átlagos intervallummal] egyszerüen CRASH-el [fekete képernyőre vált, majd kírja Powering Sleep mode] a videkártya és újra kell indítani a rendszert

Amit csináltam a hiba óta:
- Régi Nvidia drivert leszedtem /driveswepperrel is/
- .net és ati catalyst reinst
- tápkábeleket huzogattam
- memoria, merevlemez, alaplap/proci ellenörizve
- kiprobáltam öreg nvidia 4 MX400-as videókártyával, fagyásmentes [ezért gondolok videókártyára.
- hardveres hangkáryta gyorsítást kikapcsoltam
- bios a legújabb.
- megkérdeztem havert: ő annyival zárta le hogy: Ilyen nekem is előfordult, ez catalyst hiba.
- volt egy új windows is [bár lehet nem ezen hibával kapcsolatban]

Tisztelettel: Én.

headshoot

(#2) Lenry


Lenry
félisten

a kérdésed itt tedd fel, és legközelebb ne nyiss topikot olyan témakörben, amiben már valószínűleg van topik. használd a keresőt a jobb felső sarokban

egy pontos konfigurációt írhatnál. segítene a diagnosztizálásban. egyébként szerintem a tápod szar.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) noob_garikum


noob_garikum
csendes tag

keresetem hozzá kapcsolodó topicot, de a VGA kérdések számomra elég tág fogalom volt. bocs, de akkor fel teszem ott is.

headshoot

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videókártya [?] probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.