Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokártya memória órajele (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) basesoft777


basesoft777
csendes tag

Sziasztok!

Videokártyám (Radeon 9600Pro) memória órajele nem éri el a a meghatározott értéket. Kérdesem az lenne befolyásolja-e a mérést és a megfelelő működést elviekben más hardverelem?Köszönöm a válaszokat.

Tamás

(#2) Yutani válasza basesoft777 (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mivel nézted az órajelet, milyen szoftverrel?

#tarcsad

(#3) basesoft777


basesoft777
csendes tag

Hello!

A Powerstrip legfújabb verziójával és a Rage3D is ugyanezt az értéket jelezte ki.

Tamás

(#4) mura81


mura81
senior tag

akkor biza szar a helyzet. Valószínűleg PBA (gyk. Powered By Ati) és nem BBA (Built by Ati). A replikákra mindenféle szar memóriát raknak - általában - és emiatt lesz olcsóbb mint az eredeti. Esetleg vidd vissza oda ahol vetted és beszélj velük.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#5) KZT válasza basesoft777 (#1) üzenetére


KZT
tag

Valszeg egy ''butított'' Pro-t vettél.
A GPU órajele a Pro-é,de a memória sokkal lassabban megy mint kellene.

(#6) erdoke válasza mura81 (#4) üzenetére


erdoke
titán

''A replikákra mindenféle szar memóriát raknak - általában - és emiatt lesz olcsóbb mint az eredeti.''

Ez azért ebben a formában nagyon erős túlzás. A PBA gyártók (mi az, hogy replika?) nagy része kb. BBA szintű cuccokat gyárt, a kisebbik rész pedig vagy gyengébbet vagy jobbat. Olyan memóriát, hogy ''mindenféle szar'', én speciel nem ismerek.
Az elmúlt évek BBA kártyáinak nagy részét nem az ATi gyártotta, ha érdekel a dolog, hanem valamelyik replikagyár.

Talán nem Pro a kártya...

A legjobb aláírás a héten

(#7) mura81 válasza erdoke (#6) üzenetére


mura81
senior tag

Replika=utángyártott - nagyrészt alacsonyabb minőségben mint az eredeti, de alacsonyabb áron is.
Mindenféle szar= alacsonyabb frekvencián meghajtható memória. Pl nézz meg egy noname memória modult és nézz meg egy Kingston vagy Corsair memóriát hogy azon milyen modulok vannak.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) erdoke válasza mura81 (#7) üzenetére


erdoke
titán

Bár formailag a #7 az én #6-ra adott válasz, valójában nem igazán válaszol az én felvetéseimre. Definíciókat nem kértem, pont az a baj, hogy már elsőre is felfogtam, hogy is érted ezeket.

A rendszermemória analógiája is sántít, gondolom úgy értetted, hogy milyen chipek vannak a modulon. Ráadásul eléggé eltérő a GDDR SDRAM-ok piaca, mások az elvárások, nem a végfelhasználó választja a chipeket, hanem a kártyagyártó, stb.

Írod ezt a replika dolgot pont ma, amikor a Sapphire rukkol elő egy dual R350 GPU-s kártya-tanulmánnyal.:(

A legjobb aláírás a héten

(#9) basesoft777


basesoft777
csendes tag

Sziasztok!

A kártya Triplex gyártmányú , Samsung memóriával.Visszaviszem a boltba.A kérdésem inkább csak elvi jellegü , befolyásolja-e ezt a mérést az, hogy milyen konfigban csücsül.

(#10) rog válasza basesoft777 (#9) üzenetére


rog
addikt

mennyit mertel?

(#11) basesoft777 válasza rog (#10) üzenetére


basesoft777
csendes tag

Core 420Mhz
Memory 380Mhz

(#12) rog válasza basesoft777 (#11) üzenetére


rog
addikt

huha
es mennyit szeretnel?

(#13) KnOx válasza basesoft777 (#11) üzenetére


KnOx
tag

Alapon 380 Mhz a memoria frekvenciája? Érdekes adat!

(#14) basesoft777 válasza rog (#12) üzenetére


basesoft777
csendes tag

A kézikönyben a
Core 400Mhz
Memory 600Mhz -nek van meghatározva.

Gyárilag ez van túlhúzva
Core 420Mhz
Memory 680Mhz.

Egyébként itt van róla egy teszt:
http://www.hardwareoc.hu/


(#15) mura81


mura81
senior tag

Szerintem maga a rendzser hardveres összetétele nem befolyásolja a mérést. Amúgy amit mértél szerintem nem olyan rossz eredmény.
De majd mindjárt kiderül, mert rövidesen jönni fog egy meglehetősen éles válasz:)

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#16) Killberk


Killberk
aktív tag

Nekem is Triplex kártyám van (Radei 9600 Pro Silver Millenium). Az alap órajelek 420/340. A 340 ugyebár duplázódik, szóval ha neked 420/380-on megy az valójában 420/760. Az én kártyámon 3.1-es Samsungok vannak. Nemtom tiéden mi van, de nekem soknak tűnik az a 760-as effektív memória érték. Te húztad fel annyira, vagy ez az alap ?

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#17) rog válasza basesoft777 (#14) üzenetére


rog
addikt

ja akkor rendben.

hat a specko szerintn a 400mhz core, es a 600mhz ddr (vagyis 300mhz!)
a tied tulhajtva 420/380, ami a ddr miatt 420/760. ez mondjuk eleg durva, ugyhogy szerintem ne vidd vissza!

(#18) mura81 válasza Killberk (#16) üzenetére


mura81
senior tag

De jó hogy Te írtad ezt a duplázás dolgot, mert ha én írtam volna akkor egyből belém kötött volna egyik PH! fórumos kollega:D

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#19) rog válasza mura81 (#18) üzenetére


rog
addikt

akkor most csalodott vagy?

(#20) erdoke válasza mura81 (#18) üzenetére


erdoke
titán

Hát ha rám gondolsz, én nem kötöttem volna beléd, bár gyári értéknek (az akkori információk mellett) sokalltam volna a DDR 760 MHz-et.:)

Engem csak az zavart, hogy lereplikázol minden PBA kártyát, miközben az emberek többségének nem BBA kártyája van, és nem biztos, hogy a pár ezer Ft difi miatt.

A legjobb aláírás a héten

(#21) mura81 válasza erdoke (#20) üzenetére


mura81
senior tag

Bocs ha félreértettük egymást, de én replika alatt értem a PBA kártyákat. Alighanem abban azért egyetértünk hogy a PBA kártyák nem véletlenül olcsóbbak a BBA-nál. Azok között is lehet/van köztük jó és megbízható, és az emberek többségének azért van PBA kártyája mert nem sokkal rosszabbak mint a BBA-k de olcsóbbak. 75-85% teljesítmény 80-90% árért.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#22) rog válasza mura81 (#21) üzenetére


rog
addikt

:)
szerintem ebben nem fogtok egyeterteni.

(#23) Keitaro válasza mura81 (#21) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért ezt eltúlzod. Volt dolgom BBA, Connect3D és Sapphire kártyákkal. C3D-t alig láttam, Sapphire-t BBA-t huzamosabb ideig, és nem igazán van különbség. De volt idő mikor a Sapphire készítette a BBA kártyákat, azért ez jelent valamit. Ja, és a Sapphire az egyik legolcsóbb...

(#24) Killberk


Killberk
aktív tag

A Triplex is PBA és mégis magasabb az alap órajele mint a legtöbb kártyának, szóval nem feltétlen igaz ez a 80-90% teljesítmény csökkenés. Igaz, Triplex esetében nem mondhatom azt se, hogy egy olcsó kártya volt. Bár mint a fenti esetből is láthatjuk, megy 760-on is. Hazaérek kipróbálom én is :))

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#25) mura81 válasza Keitaro (#23) üzenetére


mura81
senior tag

úgy látszik ez nem az én napom:O
Ma mindenki belémköt - másik oldalról nézve - én mondok hülyeségeket! No de mindegy.
Az egyszer biztos hogy valami miatt meg lett különböztetve a PBA és a BBA. Amit a felhasználó észrevesz elsőre az az árkülönbség a PBA és BBA között. Azután elkezd töprengni hogy mi miatt lehet olcsóbb a PBA? Valószínűleg azért mert valamivelé kevesebbet tud mint a BBA - lassabb proci, lassabb memória, kevesebb csatlakozó/kimenet, nem olyan erős hűtés.
Természetesen nem azt mondom hogy minden PBA szar, mert pl én is nézegettem egy Sapphire 9600-t (amit 29e Ft-ért megvehettem volna - illetve még mindig megvehetném) amit kipróbáltunk és lazán viszi a Pro értékeket, csak a topic indítójától azért kérdeztem a PBA dolgot, mert a PBA-k között nagyobb valószínűséggel lehet olyan ami nem megy magasabb frekin mint a BBA-k között.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#26) mura81 válasza Killberk (#24) üzenetére


mura81
senior tag

Vigyázz nem azt mondtam hogy 80-90% teljesítmánycsökkenés van, mert az oltári nagy hülyeség!!!!!
Arról beszéltem hogy olcsóbban kapod meg a kicsit lassabb kártyát.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#27) rog válasza mura81 (#25) üzenetére


rog
addikt

szerintem ez utoljara a 8500-nel volt igy.

(#28) mura81 válasza rog (#27) üzenetére


mura81
senior tag

mármint az alacsonyabb árért kisebb teljesítmény?

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#29) rog válasza mura81 (#28) üzenetére


rog
addikt

aha. meg ez:
''mi miatt lehet olcsóbb a PBA? Valószínűleg azért mert valamivelé kevesebbet tud mint a BBA - lassabb proci, lassabb memória, kevesebb csatlakozó/kimenet, nem olyan erős hűtés''

(#30) boygo


boygo
aktív tag

Egy apró megfigyelés a 2 tipus között.
Sapphire 9500pro 3.3-as ram
BBA 9500pro 3.0-as ram
De nincs külömbség, vagy igen ? :U

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#31) mura81 válasza rog (#29) üzenetére


mura81
senior tag

ahogy Boygo írja Te is láthatod hogy egy ''apróbb'' különbség már van is. 3,0 ns helyett 3,3 ns megy a Sapphire. Ez kapásból 10% teljesítmény különbség.
Még mielőtt nekem esnétek hogy nem csak a memórián múlik a teljesítmény, TUDOM!!! De akkor is valamivel biztosan lassabb lesz a 3,3 ns memória a 3,0 ns memóriánál. Asszem ebben egyetérthetünk???

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#32) rog válasza mura81 (#31) üzenetére


rog
addikt

no de mennyi a 9500pro orajele a specko szerint?
:))

(#33) boygo válasza rog (#32) üzenetére


boygo
aktív tag

A 9500pro megadott értékei 275/270 .

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#34) erdoke válasza mura81 (#25) üzenetére


erdoke
titán

Tényleg nem értünk egyet, igaza volt rog-nak,:)

PBA azért van, mert ATi-nak nulla a gyártókapacitása, és így olcsóbban jön ki a kártya, míg a GPU-t és a tervezést jó pénzért méri. Ez nem minőségi, hanem üzleti probléma szerintem.

A legjobb aláírás a héten

(#35) erdoke válasza mura81 (#31) üzenetére


erdoke
titán

Ez nagyon vegyes, BBA kártyákon belül és PBA kártyákon belül is.
Van pl. 9700 3,3 és 2,8 ns-os RAM-okkal, de ugyanez van a 9700Pro-nál is.

Felejtsd el ezt a PBA gagyi dolgot. nVidiánál gyakorlatilag mindenki PBnV.:D

A legjobb aláírás a héten

(#36) Keitaro


Keitaro
addikt

boygo, jelzem BBA is van 3.3-as ramokkal ez nagyon nem függ ettől.
Az, hogy a PBA olcsóbb mint a BBA nincs így. Vegyük például a Herculest és a Triplex-et. Drágábbak mint a BBA. Nem is értem két ilyen dzsunka gyártó, hogy engedhet meg ilyet...
Ahogy Rog mondta utoljára eltérés a 8500-as korszakban lehetett, azóta egységesített órajelek vannak. Tehát pl teljesen mindegy, hogy ki gyártja pl a 9600Pro-t annak annyin kell mennie ami a specifikációban van. És megy is annyin természetesen. A jobb, roszabb ramok meg függnek gyártótól és szerencsétől is. Én pl újabban csak 2.8-as Sapphirekbe futottam bele, de van 3.3-as is.
Gondolom az egyértelmű, hogy a GPUban nem lehet különbség.
Nyák mindenhol referencia, szóval itt sincs sok lehetősége a gyártóknak.
A BBA még azért van fent tartva, mert ez a kis felirat cash-t jelent az Atinak, bele van ivódva az emberekbe, hogy ez a legjobb. Nekem most BBA kártyám van és örülök neki, hogy az van, de nem ellenkeztem volna pl egy Triplex, Tyan vagy Hercules ellen sem :))

(#37) Keitaro


Keitaro
addikt

Ja meg egy kis adalék még. BBA 9700-on 2.8-as ramok vannak mint a BBA 9700 Pro-n, de nem lehet csak úgy feltuningolni őket, mert direkt kevesebb feszt kapnak, hogy ne bírják a Pro órajeleket. No ezt viszont én nem szeretem, a ramocska kapja csak meg azt a feszt ami az előírásaiban van...

(#38) erdoke válasza Keitaro (#37) üzenetére


erdoke
titán

Lehet, hogy az én PowerColor 9700-am is is ilyen lesz?:(
Az már majdnem biztos, hogy 2,8-as RAM-ok vannak rajta.

A legjobb aláírás a héten

(#39) Keitaro válasza erdoke (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

És nem lehet megrántani? Mert akkor lehet :(
De Rudi a nagy mod és tuning szaki, majd ha benéz biztos ír rá valamit. Ahol feszemeléssel is kell szívni, ott én már nem csinálok semmit, nagyon távol áll tőlem.

(#40) erdoke válasza Keitaro (#39) üzenetére


erdoke
titán

Még nem tudom, mit bír, garis cserébe kapom a Sapphire helyett. Azon 3,3-as volt, de vitte a 310-et. Kíváncsi leszek erre, bár a Pro órajelei ma még bőven elegendőek (vagy egy 340/310 pl., a 256 bitesek ritkán RAM-limitáltak).

A legjobb aláírás a héten

(#41) Viktor77 válasza mura81 (#26) üzenetére


Viktor77
titán

Nana! Szerinted egy Gigabyte kártya olcsóbb és lassabb egy BBA-nál?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#42) boygo


boygo
aktív tag

Nos azzal kezdeném, hogy az Atinak nem nulla a gyártókapacitása.
Ugyanis a BBA karikat ő gyártja. :D
Ez tehát meddő vita.
Ja egy linket megnéznék a 3.3-as rammal. /9500-9800 bba/ :U

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#43) Keitaro válasza boygo (#42) üzenetére


Keitaro
addikt

9800-ban nem is lehet 3.3...
De vegyél pl egy olyan példát, hogy anno a 8500-asok 3.6os ramokkal voltak szerelve BBA változatban. Ez ugye pont jó volt a 275-nek. De már akkor volt aki 3.3-ast rakott rá (talán Club3Dnek volt ilyen)
Utána a BBA 8500LE-ken már 3.3-as volt.

(#44) boygo válasza Keitaro (#43) üzenetére


boygo
aktív tag

Úgy gondoltam, hogy 9500-as fölött mutass bba 3.3-as karit. :DDD
Tudtommal a 8500LE kártyák gyengébbek voltak a sima 8500 nál.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#45) Sanya


Sanya
nagyúr

Na most a gyerek visszavitte a jó kártyáját, mert gyorsabb volt, mint a ''megengedett'', vagy megelégszik azzal a tudattal, hogy ugyanannyiért jobb kártyát kapott, mint az átlag user?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#46) Keitaro válasza boygo (#44) üzenetére


Keitaro
addikt

8500LE-k alapon járatva tényleg lasabbak voltak (250/250 vs 275/275), csak olyan ramok voltak rajta amik bírták a 300-at, a core meg szinte biztos, hogy vitte a 275-öt, szóval így erősebb lehetett mint a normál :)
Barátomnak is egy ilyen van

(#47) erdoke válasza boygo (#42) üzenetére


erdoke
titán

Volt olyan időszak, amikor szinte nulla volt. Most is gyenge az összes PBA-hoz viszonyítva.:)

A legjobb aláírás a héten

(#48) Keitaro


Keitaro
addikt

[L]http://www.digit-life.com/articles2/radeon/r9500pro.html[/L]
BBA Radeon 9500Pro 3.6-os ramokkal

[L]http://www.digit-life.com/articles2/radeon/r9500-9700.html[/L]
BBA Radeon 9500 3.6-os ramokkal

[L]http://forums.extremeoverclocking.com/archive/topic/55208-1.html[/L]
Egy szerencsésebb ember akinek elvileg 3.3-as Infineonok csücsülnek rajta

Megfelel, boygo? :)

(#49) rog válasza boygo (#42) üzenetére


rog
addikt

persze hogy meddo vita, mert fejedbe vetted, hogy a pba gyongebb mint a bba.
ha az ati egy mernoke jonne ide es diagrammokkal, meg kapcsolasi rajzokkal magyarazna akkor is ugy kezdodne a valaszhozzaszolasod, hogy ''de..''
:)

(#50) simbazz


simbazz
aktív tag

Nem akarok új témát nyitni, végülis idevágó a kérdésem.
Tegyük fel, adott egy óccsó videokaresz. Tegyük fel, hogy adott egy másik, hibás kártya is, amin gyorsabb RAMok vannak. Tegyük fel, hogy van valaki annyira elvetemült, hogy a rossz kártyáról átforrasztja a RAMokat a jó kártyára a lassabbak helyére :DDD
Életképes megoldás?
Default, hogy a videoBIOS továbbra is alacsony órajelen tartaná a RAMokat, de arra vannak a tuningprogik, szóval nem akadály. Ötletek?

Elektromos abakusz

(#51) erdoke válasza simbazz (#50) üzenetére


erdoke
titán

Ha technikailag az ''átforrasztás'' hibátlanul megoldható, nem látom más korlátját.

A legjobb aláírás a héten

(#52) vaki válasza mura81 (#25) üzenetére


vaki
aktív tag

''Mi miatt lehet olcsóbb a PBA, mint a BBA?''

Szvsz nem az alkatrészekben kéne keresni a különbséget, hanem a márkanévben!
Vajon mitől olcsó az ECS alaplap? (holott ő az Intel legnagyobb beszállítója, tehát gyanítom minőségben egyezik)
Egyszerűen megfizeted azt hogy origi ATI kártyád legyen, legfeljebb kapsz még mellé egy-két bónusz szoftvert is.

A felhasználóbarát felhasználó

(#53) boygo válasza rog (#49) üzenetére


boygo
aktív tag

He hej ! Nem vettem a fejembe, hogy csak a bba a jó ill. jobb.
A pba is eléri azt a szintet. :DDD

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#54) boygo válasza Keitaro (#48) üzenetére


boygo
aktív tag

Gratulálok ! Gondolom sokat kellett keresni. :(((

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#55) rog válasza boygo (#53) üzenetére


rog
addikt

ja akkor csak viccbol vitatkoztal.. azserossz.

(#56) boygo válasza erdoke (#47) üzenetére


boygo
aktív tag

Elég gyenge megállapítás ! :(((

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#57) boygo válasza rog (#55) üzenetére


boygo
aktív tag

Én ezt nem nevezem vitának. :(

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#58) erdoke válasza boygo (#56) üzenetére


erdoke
titán

Dehogy arról volt szó. Olvass vissza lszi. Régen 0 volt, most kevés. Ezt tartom.

A legjobb aláírás a héten

(#59) rog válasza boygo (#57) üzenetére


rog
addikt

na jo en sem.

es elnezest kerek az elobbiekert.

(a megelozo hozzaszolasok miatt amikor azt irtad, hogy a tobbi gyarto is probal olyan kartyat kesziteni, az az en fejemben tok mas ertelmet nyert.. :( )

(#60) boygo válasza Keitaro (#46) üzenetére


boygo
aktív tag

A 8500LE karikon 4.0 ramok esetleg 3.6-os ramok voltak.
Vannak még /voltak/ LELE karik is azokon még rosszabb ramok voltak.
8500-ast még csináltak 3.3-as rammal is. /pcworld 2002.09.száma/

A barátod szerencsés volt. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#61) boygo válasza erdoke (#34) üzenetére


boygo
aktív tag

Vissza olvastam !

PBA azért van, mert ATi-nak nulla a gyártókapacitása, és így olcsóbban jön ki a kártya, míg a GPU-t és a tervezést jó pénzért méri. Ez nem minőségi, hanem üzleti probléma szerintem.

Én ezt tartottam szemelött. :(((

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#62) erdoke válasza boygo (#61) üzenetére


erdoke
titán

Ezt már kifejtettem a #47-ben, tovább nem kívánom görgetni.:)

Az összes eladott ATi alapú nem integrált kártyához viszonyítva ma is csekély a gyártókapacitása, de volt rosszabb.

A legjobb aláírás a héten

(#63) boygo


boygo
aktív tag

Látom csak én folytatom az összehasonlítást a bba oldalon.
Ne ércse fére senki hiszen senkit nem akarok megbántani. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#64) oldpunk válasza basesoft777 (#1) üzenetére


oldpunk
csendes tag

Én a helyedben nem vinném vissza, inkább örülnék, hogy van egy fasza 9600Pro kártyám.Gyári adatai 400/600. A tied 420/380. A memóriát valóban duplázni kell. DDR-double data rate. Így a frekik 420/760. A frekvencia az f=1/T freki=1/idő összefüggésből számítható ki.

SPÓROLJ A WC PAPÍRRAL, HASZNÁLD MINDKÉT FELÉT!

(#65) boygo válasza boygo (#63) üzenetére


boygo
aktív tag

''ércse-vércse''
értse :B

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#66) Killberk


Killberk
aktív tag

Nah, megpróbáltam húzni tegnap kártyámat (Triplex 420/680). Elöször 720-ra állítottam memóriát. Elinditottam 3DMark2001-et, ment is rendesen, nem fagyott, de mivel olykor szemetelt a képe, ezért maradok a 680-as beállításnál. Azért elégedett vagyok így is a kártyámmal. :D
Szóval a topicindítónak mázlija van azzal a kártyával. Nem lehet, hogy esetleg 2.8-as ramok vannak a tiéden ? :U

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#67) Keitaro


Keitaro
addikt

Nos... Először is nem kellett sokat keresnem. A digit-life cikk adott volt ők mindig megnézik adott grafkari memóriáját is, így megnéztem van e 9500 tesztjük és jé, volt :)
3.3-as ramok BBA 8500LE-n nem mákból vannak. Ennyivel szerelték őket, míg a 8500-ra nem igazán volt ez jellemző.
A ''vita'' anno azon nyílt, hogy a BBA jobb mint a többiek, és ez nem igaz. Több BBA szintű gyártó is van akik vagy BBA ár alatt jóval, vagy kb BBA áron, de mondjuk egy tonna játékkal adják a kártyájukat.
Mert lehet, hogy furcsa, de BBA 9700 Prohoz kapsz s-video átalakítót, két video kábelt, egy pici füzetet, meg driver cd-t... és ennyi. Márpedig ez a minimum manapság. Ja adnak DVI átalakítót is :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Videokártya memória órajele (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.