Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Videodigit házilag (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) >guest<


>guest<
tag

Sziasztok,

foglalkozik valaki videodigitalizálással otthon? Nem a Pinnacle meg egyéb profibb cuccok érdekelnének, hanem a költséghatékony cuccok.

Na leléptem...

(#2) >guest<


>guest<
tag

Beszereztem egy MSI G4MX460 VTP-t, Video/Svideo in/out, adtak hozzá SW-t is, Powervcr. Csak hogy ezzel nem lehet DivX-et használni a tömörítéshez, anélkül meg kib***ott nagy file-okat csinál, ráadásul Virtualdub nem tudja beolvasni.
ATV 2000 tutin vesz fel realtime-ban DivX 4.11-el, de nincs hangja.
Alaplapi CMI hangkártya.

(MSI K7T266 Pro2-a lap, AthlonXP1600+, 256MB Kingston DDR)

Tudtok esetleg egy jó freeware videorögzítő progit?

Na leléptem...

(#3) >guest< válasza >guest< (#2) üzenetére


>guest<
tag

Bocs, nem Powervcr hanem WinProducer ami jött vele.

Na leléptem...

(#4) >guest< válasza >guest< (#3) üzenetére


>guest<
tag

Jül elvagyok itt a kis fórumomban. Most látom csak rossz helyen nyitottam...
:O

Na leléptem...

(#5) Manta


Manta
tag

Mondd azt, hogy a digizett anyagot végül DVD-re akarod írni, akkor jó vagy itt is :)
Sajnos a kérdésben nem tudok segíteni, én vettem egy elég drága digi cuccot, de még nem volt időm használni :( így semmi tapasztalatom nincsen.

(#6) amdk7


amdk7
aktív tag

Én figyelemmel kísértem a kis esszédet :))
De sajna nem tudok segíteni :(
Esetleg annyit, hogy nem azért nincs hang, mikor DivX-be digizel, mert nincs összekötve a cuccosod a hangkártyával?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#7) wassermann


wassermann
addikt

Ne félj nem vagy egyedül! Az emberek nagyrésze a Virtualdub nevű ingyenes programot használja erre. Keress rá valamilyen keresővel a VirtualDub-ra és találsz szerintem egy rakás topic-ot mindenféle fórumokban

(#8) >guest< válasza wassermann (#7) üzenetére


>guest<
tag

Kösz fiúk,

végül is maradhat itt is, mert nem tudom CD-re írni a Winproducer 3 gigás filejait amiben 15perc anyag van 720*576 felbontásban (kisfiam 4-ik születésnapja).

Sürget az idő, holnap vissza kell adnom a Digikamerát.

Szétnézek kicsit, s majd ha okos leszek, tanácsolok. :P

Na leléptem...

(#9) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A költséghatékony jó minőségű videodigitalizálást nálam a régebbi ATI all in wonder kártyák jelentik.
Most láttam egy AIW Pro 32MB kártyát 25000ért a 16MB verziót pedig 17-ért az apróneten.
Ezek TV tunerrel egybeépített videokártyák így nincsenek irq gondok a deinterlace/képminőség itt a legjobb.
Egy erős procival (1600XP+) közvetlenül vehetsz fel Mpeg 1-2 full custom formátumba akár nagy felbontásban is. A 32mb-os kártya már Dolby surround stereo.
Nagyon jó minőségben vesznek fel külső forrásból akár videomagnóról is.
Két hátránya van:
-egybeépített megoldás a vga része elavul, a legújabb játékoknál már szaggat de a 2d/3d képminőség nagyon jó és a játékok nagy része elfut rajta.
-használtan kell beszerezni csak ritkán hírdetik az új verzók pedig 60000-nél kezdődnek.

(#10) Flashcash válasza >guest< (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A virtualdub-ot próbáltad már.
[L]http://www.virtualdub.org[/L]
Capture avi alatt indítod és bármilyen kodeket használhatsz ami fenn van a gépeden.
A rögzítést Morgan Mjpeg kodekkel is csinálhatod amit később letömörítesz divx formátumba szintén a virtualdub-al.
[L]http://www.morgan-multimedia.com[/L]

(#11) >guest< válasza Flashcash (#10) üzenetére


>guest<
tag

Köszi,

megkeresem a Capt.Avi-t. nem is tudtam hogy ilyen is van benne.
Én is Radeon AIW-t szerettem volna, csak hát az ára...
Játszani meg úgy sem marad időm...

Na leléptem...

(#12) Den


Den
veterán

Most már jó helyen van a topic

www.simson4t.hu

(#13) >guest< válasza Den (#12) üzenetére


>guest<
tag

Köszi Den.

Na leléptem...

(#14) >guest<


>guest<
tag

Ebben lehet valami:

This article presents issues related to DV video data in relation to AVI files. Both hardware and software vendors need to understand that the format used to store DV data in AVI files can result in an inability by video editing and other relevant applications to read the stored data.
http://www.microsoft.com/hwdev/tech/stream/vidcap/dvavi.asp

Na leléptem...

(#15) hi


hi
tag

Az egybepitett kartyak koltseghatekony megoldast jelentenek, de mint elottem is irtak egy ido utan a video resz elavul. En is ugyanigy vagyok, a jo regi ELSA Erazor 32Vivo meg mindig megteszi, ami nekem kell.
Ugyanakkor ha van mar egy videokartyad amit nem akarsz lecserelni vegyel egy jobb tv tuner kartyat, telepits a nimo codec pack-et, tolds le a vitualdub-ot, es nehany beallitas es keves kiserletezes utan fog menni minden. Nem art egy gyors proci meg merevlemez, mert igy kevesebb lesz az elveszett kepkockak szama.
En eleg sok VHS kazettat digiztem ilyenforman, es ezidaig minden ment rendesen.
Ha eleg eros a proci, akkor megprobalhatod egybol divx-be menteni a videot, igy idot sporolsz meg. Nekem igy mukodik most is. Ami nekem nem jott ossze, az a hangtomorites, igy vetelkor tomoritetlenul hagyom a hangot, majd utana virtualdub-al ujratomoritem. Sok sikert !

(#16) >guest<


>guest<
tag

Hm-hmm. Az a baj, hogy a Virtualdub csak VideoForWindows eszközről hajlandó capturolni. Az én szegény MSI kártyám meg WDM-es.

''VirtualDub needs a Video for Windows capture driver to capture. Most Firewire (DV) devices do not provide a VFW driver, and thus cannot be used by VirtualDub at all. Also, ATI appears to be shipping their current devices with a WDM (Windows Driver Model) driver only; this can be used indirectly by VirtualDub through a Microsoft wrapper, but it is crippled in functionality and it also appears that the wrapper is buggy.
The wrapper will show up as ''Microsoft WDM Image Capture (Win32).'' If it works for you, great.''

Na leléptem...

(#17) VladimirR


VladimirR
nagyúr

nekem is a z a bajopm a vdubbal, hogy nem lehet vele captue-olni telepitett tunerdrivel nelkul? driver egyebkent azert nincs, mert dscalert hasznalok, az meg kozvetlenul kezeli a hardvert. a baj csak az, hogy beta is meg gyengen is konfigolhato a capture resze. tud vki erre vmi megoldast?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Videodigit házilag (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.