Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MasOyama


MasOyama
őstag

Szeretnék venni egy notebook-ot holnap, és csak vga kimenet van rajta, de rá szeretném kötni a tv-re is. Úgy hallottam, hogy van valami átalakító, hogy rá tudjam kötni a tv-re is. Ez igaz? Ha igen, hol, és mennyiért kapható?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2) dabadab válasza MasOyama (#1) üzenetére


dabadab
titán

Vannak ilyen atalakitok, ugy 20-30 e FT tajan remlik az aruk (pl itt van egy 20+trefaert: Bővebben: link), lehet, hogy abbol mar kapsz egy olyan notebookot is, amin van TV kimenet :)

DRM is theft

(#3) MasOyama válasza dabadab (#2) üzenetére


MasOyama
őstag

Ok. Akkor ez a lényeg, hogy létezik. 12 ezret mondtak rá, hogy annyiért van.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#4) MasOyama válasza dabadab (#2) üzenetére


MasOyama
őstag

Azt mondta az ember, hogy akkora, mint egy gyufáskatúja. Ez nem nagyobb?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Bővebben: link

12-t mondtak rá, hogy annyiért van, de Te megkérdezed egy topikban, hogy létezik-e. kalapot emelek előtted. :R

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#6) MasOyama válasza Jim Tonic (#5) üzenetére


MasOyama
őstag

Olyan ember mondta aki sok szép dolgot mondott már. Ezért kérdeztem meg. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#7) delta9


delta9
senior tag

Bővebben: link kicsit régi, de lehet, hogy tudod használni

(#8) amdni


amdni
aktív tag

Heló!

Segétséget szeretnék kérni!
Van egy grungig tv ami elég régi, sajnos sem skart sem rca benenet nincs rajta csak koax és egy kerek dugó 6 tüskével.

Hogy lehetne erre rákötni az ati 1300pro kártya tv kinenetét?
RCA-t hozzákötöttem egy koax kábelhez és rágugtam a koax benenetre, de nincs kép, viszont a pc szerint van tv csatlakoztatva.

Na szóval remélem tud valaki ebben segíteni!
Előre is köszi!

(#9) xedos válasza amdni (#8) üzenetére


xedos
addikt

Nem semmi vagy...
Legfeljebb kinyirod a TV-t vagy a géped.
A 6tűs elvileg SVIDEO csatlakozó. Olyan kimented nincs a kártyán?
Menj el egy kábeles szakboltba, ott tudnak esetleg segíteni. SINI, Kácsa-audio stb

(#10) amdni válasza xedos (#9) üzenetére


amdni
aktív tag

Ez nem s-video, azt ismerem de ez jóval nagyobb dugó, és mint írtam régi és nem találtam ilyet a boltban.
Valahol olvastam hog létezik koax-rca csatlakozó azért kötöttem össze.

(#11) xedos válasza amdni (#10) üzenetére


xedos
addikt

Csak nem tuher vagy hogy hívják pontossan???
Kérdezd meg a boltokat. Elvileg video-ból lehet kibuherálni ilyen cuccot...

(#12) Kerio


Kerio
őstag

[link]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#13) Rover623


Rover623
félisten

Kerio, xedos...vak vezet világtalant...jó szitu...;]

Az emberkének régi vágású TV-je van 6 pólusú DIN csatlakozóval (ezt hívták időnként "tuchel"-nek is;)).
A probléma ott van, hogy a DIN csak a csatlakozó fizikai kialakítását szabályozta (pl. 13mm-es átmérő, lábak elrendezése 3-14 érintkező esetén), a lábak kiosztását nem.
A gyakorlatban az 3, 5 és 6 érintkezős csatlakozók terjedtek el.
A 3 tűs volt a monó, az 5 tűs a sztereo...mindkét bekötésnél kétirányú a dolog.
A videózás elterjedésével az 5 tűs lett a kép+monó hang, a 6 tűs pedig a kép+sztereó hang...vagy kép+monó hang+video kapcsoló jel...:C
Ízlés és gyártó kérdése volt csak a dolog...
Az biztos csak, hogy két lába egy kompozit video bemenetként viselkedik, ez elég gyorsan végigpróbálható, szóval nem katasztrofális a helyzet...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#14) Rover623 válasza Rover623 (#13) üzenetére


Rover623
félisten

Néhány jellemző bekötés 6 tűre:

1. verzió
2. verzió
3. verzió

Egy kis német-holland szótár:

n.c. : nincs bekötve...:DD
Masse, aarde: főd'
Schaltplus / Remote: video kapcsolójel...ha ide 9-12V körüli feszt adunk, átlöki a TV-t video módba

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#15) xedos válasza Rover623 (#13) üzenetére


xedos
addikt

Ez az... csak nem ugrott be :-)
Én csak hang átvitelnél láttam ilyet :-)

(#16) Kerio válasza Rover623 (#13) üzenetére


Kerio
őstag

Nem értelek. Mi VGA-bol akarunk kompozit, vagy S-Video jelet csinálni. Most mit is csináljak? Mert a tuchel-t ismerem. De nem tudom, hogy ez hogy jön ide.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#17) Rover623 válasza Kerio (#16) üzenetére


Rover623
félisten

Nem értelek...:DD

Idézem:
RCA-t hozzákötöttem egy koax kábelhez és rágugtam a koax benenetre, de nincs kép, viszont a pc szerint van tv csatlakoztatva
Ezek szerint a kártyáján van RCA csatlakozás (vagy alapból, vagy már bedugott egy S-Video/RCA átalakítót), vagyis a kompozit videojel már megvan...;)

Az általad linkelt cuccra tehát abszolut nincs szüksége a kérdezőnek, felesleges, a problémáját nem oldja meg...hogy is jön ez ide...?;]

primus inter pares

(#18) Kerio válasza Rover623 (#17) üzenetére


Kerio
őstag

Én nem erre a kérdésre válaszoltam. Hanem a topikba írtam le, hogy ha valaki úgy járt mint a topiknyitó, akkor mit kell alkalmazni.. Szerintem nem volt a hsz.-m mellett, hogy erre az RCA-s dologra írtam....

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19) Rover623 válasza Kerio (#18) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor meg tök felesleges volt a beírás...vki véletlenül felhozott egy két éve eltemetett topicot, egy olyan témában, ami n+1 változatban létezik a fórumon, ráadásul van "élő" és forgalmas topicja...az ott taláható információk bőven kielégítik a tudni vágyókat...:DDD
Ott linkeltek már bőven mindenféle kütyüt...tán még olcsóbbat is...;)

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#20) Kerio válasza Rover623 (#19) üzenetére


Kerio
őstag

okés. Köszi

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#21) Roberto28


Roberto28
csendes tag

Szia Robi vagyok
Érdeklődnék, hogy sikerül-e megoldanot a számítógéppel való összekötésedet a tv-vel, mert nekem is ez a problémám. Ha sikerült megoldanod segítenél nekem is?
Köszike.
Szia

(#22) mdk01


mdk01
addikt

Én úgí gondolom hogy VGA kimeneten keresztül összelehet kötni a TV ezzel a kábellel is.
[link]
Nem értek hozzá de szerintem meglehet csinálni.
Csak nem tudom hol lehet kapni Mo.-n ilyen kábelt.

Ha találok linkelem....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.