Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga-probléma vagy vmi más? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zsotár


zsotár
csendes tag

Sziasztok. Ez az első hozzászólásom, elnézést ha nem így kellett volna megnyitnom a témát, elolvastam a topicot kezdőknek, de ott nem találtam meg a megfelelő topicot.

Szóval egy elég idegesítő vga-problémám van, ami már elég hosszú ideje fennáll. Elindítok egy játékot, egy ideig (kb 10 percig, jó esetben 15-30 percig) tudok is vele játszani normálisan, nincs semmi gond, aztán hirtelen megáll a kép, a hang pedig megakad, és ezek után a gép nem reagál semmire, ilyenkor csak a resetelés segít. A videókártyám GeForce FX 5600 128 MB. Többször újratelepítettem a Windows-t (a legutóbb tegnap), felraktam a legújabb drivert, a legújabb DirectX 9-et, csak WHQL-es driverek vannak fenn, de ezek nem segítenek. Többször előfordult, hogy egy kicsivel régebbi drivert felraktam a gépre, akkor elmúlt a probléma, amikor viszont pl. belassulás miatt újra kellett telepítenem a rendszert, és ugyanazt a drivert felraktam, ismét előjött. Nem tudom, hogy összefügg-e a probléma azzal, hogy a 2 HDD-n már alig van hely.
Még egy másik gond is akad, ami lehet, hogy nem idetartozik de lehet összefüggésben van a fenti dologgal. Amikor bekapcsolom a gépet, a Windows embléma megjelenése után nem azonnal jelenik meg az ''Üdvözöljük'' képernyő hanem kb 2-3 percet várni kell míg előjön. Szóval lehet, hogy nem vidikari probléma, hanem vmi más.

Nem vagyok vmi jártas a számítógépes dolgokban, ha tud vki segíteni, annak előre is köszönöm, fontos lenne!

(#2) Rover623 válasza zsotár (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Minden rovatban kiemelt topicok az ún. Azonnai kérdések...;)
[link]
Amúgy: valszeg döglődik a hűtés a VGA karidon. Nem mai darab, tehát jó eséllyel akár meg is állhatott rajta a venti.
De egy újrapasztázás mindenképp ráfér...

primus inter pares

(#3) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

A topicot zártam, folytatni az ajánlott topicban lehet.

Feel Good Inc.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Vga-probléma vagy vmi más? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.