Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vezeték nélküli tévézés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pbalu


pbalu
aktív tag

Hi!
Hallottam róla, hogy már a videójelet is lehet vezeték nélkül továbbítani.
Én spec. a bejövő kábeltévé jelet szeretném a lakásban a tévékre szétlőni kábel nélkül. Létezik ilyen, s ha igen hogy híják?
Köszi

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#2) And válasza pbalu (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Szinte biztos lehetsz benne, hogy nincs olyan vezetéknélküli készülék, amely a komplett TV-antennajelet átvinné a házon belül bárhova. Ezt jelen pillanatban csak a kábel tudja. Olyan cucc már évek óta létezik, amely alapsávi video- és hangjel(ek)et fogad, és azokat 2.4 GHz-en továbbítja. A drágább verziókban van beépített tuner, így közvetlenül az antennajel is rájuk vezethető, de egyidőben csak egy csatorna jelét tudják továbbítani.

(#3) badamoa válasza pbalu (#1) üzenetére


badamoa
tag

Ha vezeték nélküli megoldás a lényeg, akkor a TV hálózatra kötése a megoldás. Igaz akkor is (csatlakozva az elüttem szólóhoz :) )csak egy időben 1 jelet lehet átvinni. De mivel a TV ráésze a házi ethernet rendszernek, ez a jel lehet bármi. Pl a Pinnacle gyárt ilyem kütyüt a TV-hez. Nem olcsó kb 70e Ft. A vezeték nélküliséget meg a WI-Fi összeköttetéssel meg lehet oldani. Az más káposzta, hogy szerintem az ára miatt nem igen éri meg.. De hát mindenki maga tudja. Van olyan megoldás is ami az összes TV, riasztó stb rendszert egy hálózatba szervezi. Uj házaknál alkalmazzák már, de az ára igen borsos. Ha érdekel megkeresem a nevét. Hazai forgalmazója is van, meg weblapja is. nicobus a neve a rendszernek, de van többféle megoldása is Keress rá a neten, nem egyszerú megtalálni...

Nincs más hátra - mint előre

(#4) S.J.M.


S.J.M.
senior tag

Esetleg ilyet tudsz használni bár nem egészen arra való amire te kérdeztél rá: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Egyes számítások szerint az emberi agy tárolókapacitása 1 trillió bit, vagy 1164153 gigabyte.

(#5) pbalu


pbalu
aktív tag

Kösz az infost, akkor letettem róla.

''...Ayrton azt mondta: Látod, nem lehet. Egy folyó van a fal mögött, úgyhogy nem lehet máshova tenni. ...Pontosan ezen a helyen vesztette el az életét.''

(#6) rdi


rdi
veterán

Az egyik ismerősömnek van ilyen, átvisz tv jelet, rádió jelet. De most nem tudom megkérdezni honnan szerezte. Ha jól emlékszem tényleg csak egy csatornás a tv átvitel.

Fej! Tor! Potroh!

(#7) badamoa válasza pbalu (#1) üzenetére


badamoa
tag

No itt egy link ami hasonló mint az említett. De azért jó látni (Mert az ára.....) Bővebben: link De érdeklődni szabad :)

[Szerkesztve]

Nincs más hátra - mint előre

(#8) jeges


jeges
senior tag

kicsit más:
van olyan megoldás, amivel a tv-pc, ill erősítő-pc kommunikáció vezeték nélküli hálózaton folyik? ad abszurdum elképzelhető, h a pc kép- vagy hang-folyama továbbítható a vezeték nélküli hálózaton? azt láttam már, h léteznek wireless-kapcsolattal ''megáldott'' hifi-k, de nem túl sok info-t találtam erről a technológiáról. ez vmilyen (utólag csatlakoztatott) külső egységgel is elképzelhető, vagy kizárólag az erre felkészített cuccokkal?
kis hazánkban is forgalmaznak ilyen ''kütyü''-ket?

(#9) repasi válasza jeges (#8) üzenetére


repasi
tag

www.grx.hu , stereo rca és composit jelet tud átküldeni

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vezeték nélküli tévézés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.