Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv!

Ma volt lehetőségem meglátogatni egy veterán autók restaurálásval foglalkozó ''telepet''. Ha vannak nektek is személyes tapasztalataitok, akkor azt itt megoszthatjátok:)

Kezdésnek feltszek pár képet a mai látogatásról:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#2) The DJ válasza Motion_Blur (#1) üzenetére


The DJ
addikt

FULL OFF:

Cosmic Gate barátod merre található?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#3) sharpapa válasza Motion_Blur (#1) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Az utolsó a legjobb :R :R Eggyel utáni hasonló koru és eredeti állapotu Merci-nk van eggy.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#4) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Lincoln Continental Mark IV:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A motorja 4.6 literes V8-as, Power by Ford...igazi álomautó:B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#5) Papa-Georgo válasza Motion_Blur (#1) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

a hely ismerős... :DD

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#6) Papa-Georgo válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

csak győzzed üzemanyaggal hozzá :D

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#7) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bocsánat, a motor 7500 köbcenits:DD

Az autót 1974-ben gyártották:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Dodge RAM:

1948-ból, 2500 köbcenti: [link]

Willy's Jeep:

1942-ból, 2500 köbcenti: [link], [link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9) divot válasza Motion_Blur (#8) üzenetére


divot
veterán

Ebből a Dodge-ból csuda masinát lehet varázsolni. Minidig is vágytam egy ilyenre. :R

(#10) Motion_Blur válasza divot (#9) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hallottad volna a hangját...ott gurulgatott az orrom előtt:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11) divot válasza Motion_Blur (#10) üzenetére


divot
veterán

Egy teljes fölújítás után adni neki valami barátságos metál színt, könnyű fém felniket, lekrómozni a lekrómozandókat, fincsi. :)

[Szerkesztve]

(#12) Motion_Blur válasza divot (#11) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem teljesen eredetiben (optikai tuning nélkül) sokkal jobban tetszett/tetszene:)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#13) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Néhány gyönyörű embléma:

[link]
[link]
[link]
[link]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#14) Csazsol


Csazsol
aktív tag

Hol ez a telep?
És hogyan lehet bejutni?
Jöhet priviben is...

Vagyok

(#15) Bikeman válasza Motion_Blur (#4) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Egy Lincoln Continentalt láttam fejújítás közben, ami 1964-es volt, ugyanezzel a motorral, biztos ismeritek, a suicide ajtós, amir a Hair-ben is volt, a Kennedy ''féle'' (jó, az éppen a kabrió volt) stb. Ennek a típusnak a kabriója máig az egyetlen négyajtós kabrió a világon! Csak a 2 küszöbéből egy kiskocsit ki lehetett volna hozni, annyi anyag volt benne, Motorterében centis por, de olajfolyásnaknak nyomát sem láttam... :Y

(#16) Bikeman válasza Motion_Blur (#1) üzenetére


Bikeman
aktív tag

A totalcar.hu-nak van valami titokzatos veterán autó telepre bejárásuk, ahonnal mindíg hoznak verdákat tesztelni, most legutóbb, ha jól emlékszem egy A Kadettot teszeltek, lehetséges, hogy ez ugyanaz a hely?


Ja, és Budaörsön, ha a ''nem hülye'' áruházból kifordulunk, és a ''madaras tecsó'' irányába haladunk a pályával páhuzamosan, ott is van valami nagy hodály, ami tele van régi amerikai autókkal, az előző hsz.-emben említett Lincoln Continentalt (fehér/vajszínű) is láttam ott, 1 milláért, mely állítólag 26 évet állt egy helyben, keressetek rá a használtautón, múltkor még fönnt volt.

Meg láttam ''custom'' '50-es évekbeli verdákat is matt feketében, á lá Cobra...:D
És '50-es évekbeli ''sonkás'' pick-up is vannak szép számmal.

szerk: hibák, tetves hibák... :(

[Szerkesztve]

(#17) Motion_Blur válasza Csazsol (#14) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szia!

Csak úgy sajnos nem lehet bejutni, egy gyűjtőé az egész (130 autó).

Sajnos pont a most a hétvégén viszik garázsba az autókat, a Cadillac-et sajnos csak ott tudtam lefényképezni:(

Azt mondták, hogy tavasszal mehetek újra:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18) Motion_Blur válasza Bikeman (#16) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezen a telepen voltak 1 hete a Bazsóék:D

Continental nagyon durva és nagyon kényelmes:R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Őt nem tudtam beazonosítani, valakinek nem ismerős?:U

[kép]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#20) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Orosz csajka félkész állapotban:

[kép]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#21) Bikeman válasza Motion_Blur (#20) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Egy ilyet volt szerencsém megcsodálni, amikor a Spirálba voltam bejáratos, egész szép veterán autó gyűjterményük van, közte egy '53-as Olsmobile kupé, aranyszínben, panoráma ablakkal, fecskefarokkal, stb. és láttam ott egy I. világháborús gumikerekes páncélautót is. :Y


[Szerkesztve]

(#22) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Up:)

[kép]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Kedvcsinalonak:
[kép]
es a tobbi
[link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#24) Motion_Blur válasza neduddki (#23) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:R:R

Nagyon el szerettem volna menni, de túl messze van:(

Szép képek;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25) Blackmate


Blackmate
senior tag

Mik vannak itt a PH!-n ?! Épp egy ilyen topikot akartam nyitni, amikor ... :DDD

Megnézegettem a fenti a képeket, és hát az állam még mindig a padlót sepregeti.

Nekem lenne egy (a fentiekhez képest) zsír új Wartburg-om. 2 ütemű, 1978 január óta forgalomban lévő forgalmival.
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet ''veteránná'' tenni ezt?
Annyira vagyok képben (ha jól tudom), hogy 30 év felett lehet egy autó veterán. Na mármost a 30 év a forgalmitól számítandó, vagy a gyártás évétől? Mert gyártási évét tekintve 1977-es, tehát elméletileg jövőre 30 éves lesz.
Azután mi a menete, hogy veterán autóvá váljon? (Minden eredeti benne).

Szóval ha lenne valaki, aki ezzel foglalkozik, vagy már van tapasztalata ilyen kérdésekben, azt szívesen venném, ha megosztaná velem. :)

(#26) naga válasza Blackmate (#25) üzenetére


naga
senior tag

Itt az ideje, hogy ellátogass a Trabant-Wartburg klub honlapjára, ott mindent megtalálsz szerintem.

(#27) tkazmer


tkazmer
addikt

Voltam ma egy ilyen veteránautó versenyen, a várban, sajnos csak nézőként. Mindenesetre rengeteg gyönyörű autót sikerült látnom, elég sok háború előtti darab is volt.
Néhány kép:
1911-es opel
[kép]


És a többi:[link]

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#28) Boxiné válasza tkazmer (#27) üzenetére


Boxiné
tag

Hát most irigyellek ám! Bár én inkább csak a 70-es évek autóit kedvelem, de azért a többi sem kutyuli! :C

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#29) tkazmer válasza Boxiné (#28) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem jobban tetszenek a háború előtti autók, azért főleg azokat fotóztam, de volt rengeteg későbbi autó is:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) Boxiné válasza tkazmer (#29) üzenetére


Boxiné
tag

Na látod, ezek már sokkal jobban tetszenek. Főleg a Mustang. :R
Voltál már a Camponában?

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#31) tkazmer válasza Boxiné (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem nagyon, illetve ha jól emlékszem, valami akváriumot néztünk meg egyszer ott...ott is van valami kiállítás?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#32) Boxiné válasza tkazmer (#31) üzenetére


Boxiné
tag

Bezony, hogy van. Amerikai veterán autók vannak kiállítva. Nem kicsit tuti gépek vannak ott. Kb. 30 db. Azt hittem összepisilem magam, amikor megláttam őket! :DDD
Majd rakok be egy pár képet, csak nem most, mert épp szülinapi party van itthon. :DD

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#33) Eastman


Eastman
őstag

[kép]

...no, egy pontosan ugyan ilyen DS-t vezettem ma teljesen véletlenül. :)
Bekanyarodott a söröző elé egy, megállt és amikor belenéztem (-tünk) a haverom ült benne. Citroën szerelő és hozzá vitték javíttatni.
Megkértem, hogy csak egy métert vezethessem. Kb. 1 kilométer lett belőle.
Úgy megy az úton mint az álom! A kormány, a fék, a futómű, a váltó mintha vajból lenne.
Ilyen jó autókat ma már nem gyártanak... :(((

[link]

Nagyon - nagyon - nagyon nagy élmény volt!

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34) Kephamos


Kephamos
addikt

Hali!

Nagymamámnak van a pincében egy Skoda Octavia 2. kiadású autóhoz gy totál zsír új szélvédője, amit el szeretne adni. Valaki tudna linket küldeni, hogy pontosan melyik is a fent nevezett típus? Keresgélek, de egyértelműen nem tudtam beazonosítani.

(#35) Kephamos válasza Kephamos (#34) üzenetére


Kephamos
addikt

UP!

(#36) Kephamos válasza Kephamos (#34) üzenetére


Kephamos
addikt

up!

(#37) runner 125


runner 125
nagyúr

Ezt ismeritek?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) koshmar válasza runner 125 (#37) üzenetére


koshmar
őstag

Imádom ezeket a dögöket!!

Jó kis oldal egyébként!
De azért bírom, hogy ahova csak lehet, pucér nőket raktak be. Jó kis reklámok jó helyen! :DDD

Eastman: A Citroen DS akkora egy istenkirály volt a maga korában, hogy merem állítani:
a mai napig nincs még egy olyan kocsi.
Se a Veyron, se a Koeingsegg, se semmi.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#39) Kephamos válasza runner 125 (#37) üzenetére


Kephamos
addikt

A csajokat, vagy az autókat? A csajokat sajnos nem. :)

(#40) koshmar


koshmar
őstag

Mostanában izomautókat nézegettem.
Igazából nyitni akartam nekik egy külön topikot, de valószínű, hogy úgyis ide küldenének, szóval akkor ide írok.
Szerencsére vagy egy könyvem, amiben 300 ilyen "álomautó" van feltüntetve adatokkal.
Nagy kedvencem például a Dodge Super Bee.
440 köbhüvelykes nagy blokk, 4 fokozatú kézi váltó, 390 Le, 663 Nm.
[link]
[link]
Szerintem gyönyörű szép.
Nézegettem róla hirdetéseket (természetesen amerikaiak nagyrészt), kb. 8-9 millió forintért adják az ilyen kocsikat.
Ezek után mindenki maga dönti el, hogy megér-e neki ennyit egy 1969-es autó. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#41) gabo9201 válasza koshmar (#40) üzenetére


gabo9201
senior tag

Lada 2103-as nagyon megkímélt első gazdától eladó.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#42) ati012


ati012
senior tag

Most találtam rá a topicra. Ennyire kihalt vagy van nyüzsgőbb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.