Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ventillátor zajszint! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wittman


wittman
aktív tag

Sziasztok!
Abban kérnék segítséget hogy van egy Titan hűtőm és a ventillátorom 4800-5100 f/min megy ami túl nagy hanggal jár. Az AMD XP1800+ (palomino) proci így 36 celsius fokon megy idle-ben , ha játszok akkor 40C. Hogyan tudnám a ventillátor fordulatszámot csökkenteni. amit persze bármikor tudok kézzel állítani?
Áram felvétel 0.27A
persze a fesz 12V
Én valami potméteres megoldást keresnék, csak hogy a ventillátorom teljesítménye 3.24W!!!
Specification :

External appearance Length : 72 mm

Width : 72 mm

High : 59.2 mm

Copper color
Fan Dimensions : 70 x 70 x 15 mm

Rated Voltage : 12 V DC

Rated Current : 0.27 A

Power Consumption : 3.24 W

Rated Speed : 4,500 RPM

Max Air Flow : 36.31 CFM

Max Static Pressure : 5.26 mm-H2O

Noise Level : < 32 dBA

Tolerance : ± 10 %

Bearing Type : Ball Bearing

Life Time : 50,000 Hours

Housing 3 Wires, 3 Pin Connector
Interface Silver Thermal Grease

Feature :

Pure Copper CPU cooler, for all Intel PIII Coppermine & Tualatin, Celeron & CeleronII, AMD Duron / Thunderbird (Socket A / 462) up to 1.4 GHz, Athlon XP 2800+
The part of the fan frame's materials is Aluminum
Copper Heatsink & Copper clip with Aluminum frame
Heat sink dimensions : 72 x 72 x 38 mm
Total dimensions : 72 x 72 x 59.2 mm


www.vmh59.hu

(#2) wittman


wittman
aktív tag

Valaki ezt már próbálta?

www.vmh59.hu

(#3) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8817[/L] itt nézz szét

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) wittman


wittman
aktív tag


Titan fordulatszám szabályzó, riasztó Akció! L-KI-TTCALC2




Ventillátor fordulatszám szabályzó, háromállású (12V-10,6V-9V), magas hangon figyelmeztet a ventillátor leállására.

Gyártó oldala


1490 Ft +Áfa
(1862 Ft) Garancia: 1 év Szállítás kezdete: 5 - 10 nap


www.vmh59.hu

(#5) GeorgeTerror válasza GeorgeTerror (#3) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

alkatrészek ügyben meg itt [L]http://www.lomex.hu[/L]

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#6) rog válasza wittman (#1) üzenetére


rog
addikt

szerintem probakent vedd le a racsot, attol is halkabb lesz. hatha mar az is eleg.

(#7) Polesz válasza rog (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Nem elég :( Nekem is ilyen hűtőm van.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) guess.who


guess.who
senior tag

(Nem biztos, hogy itt is ez lesz, de nekem az alaplapra kötött potméteres Enermax venti fordulatszám-visszajelzése -SpeedFanben, de BIOSban is- teljesen megbolondult, 115000/perc fordulatot jelzett, ha pedig a potmétert változtattam, akkor végképp összezavarodott... Szóval készülj fel rá, hogy a potméter nem mindig jó megoldás -azaz ha lehet, akkor ne bontsd meg az eredeti kábeleket, inkább valami toldóval csináld.)

(#9) wittman


wittman
aktív tag

És ezt valaki már próbálta:
Enermax 8cm ventilátor
Aranyozott védőrács, a ventillátor sebessége kézzel beállítható (1000-3000 fordulat/perc), alaplapra is köthető.

Terhelhetőség: ?
Ajánlott terhelés: DC 12V
Csapágy: Dupla golyóscsapágy
Fordulatszám: 1000-3000 fordulat/perc
Légmozgatás: ?
Zajszint: ? dB(A)
Fordulatszámvisszajelzés: igen

2890 Ft +Áfa
(3612 Ft)


www.vmh59.hu

(#10) emvy válasza wittman (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

Nézd, hozzádobsz még 2e-t, és megvan a Papst ventid, amivel egy csillogó-villogó Enermax sem versenyezhet hang tekintetében.

while (!sleep) sheep++;

(#11) guess.who válasza wittman (#9) üzenetére


guess.who
senior tag

Pont ilyenről beszéltem. :DDD

(#12) madpayne


madpayne
csendes tag

Csá mindeninek szépek ezek a ventik és bisztos nagyon jók is!
Én fogtam egy TITAN D5TB-s bordát egy kicsit bütyköltem rajta(5mm-es vörösréz talpat kapott) A ventilátor tekercselését egy az egyben kicseréltem egy 6800 ford/perc-es ha jól emlékszem COOLINK-es bélre a csapágyazás 1*sikló+2*golyós vagyis két golyós csapágy közre fog egy sikló csapágyat!
Az EREDMÉNY:

12v-al 5000 ford/perc
elég hangos
iszonyat jól hűt

5v-al 2300 ford/perc
nincs hangja
egy 1700+@2GHz-es tbred-et nyitot házban 1.8V-feszel 38-44 C-on tart

Egy kapcsolóval bármikor át tudom kapcsolni egyik üzemből a másikba, de még nem volt szükség eddig a zajkeltésre!
Azért fel vagyok készülve a kánikulára!

Ha egyszer lesz időm majd lefényképezem és felrakom megmutatni ha érdekel valakit!

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#13) Kero


Kero
csendes tag

Hi,
Tök jók ezek a csicsás ventillátorok de miért nem gyártanak olyat ami jó is?
Ugye a legjobb szellőztetési megoldás a zajszint szempontjabol egy alacsony fordulatu, bronzcsapágyas axiál ventillátor. Minden rendes szellőztető berendezésben ilyen van (klima, autó szellőztető)
Persze ezek a ''turbinak'' is jok, mert picik és nyomjak a levegőt mint atom, de sivítanak mint egy repülőgép.

(#14) Den válasza madpayne (#12) üzenetére


Den
veterán

engem érdekel, kár hogy a munkafolyamatról nem csináltál képeket, különösen a réztalp és a borda összeforraszása érdekelne, meg hogy hogy csináltad, hogy a talp síkja párhuzamos maradt a procival,.....

www.simson4t.hu

(#15) telcom


telcom
tag

Enermaxot eddig csak házhűtönek használtam, viszont papst ventilátorral még egyik nagykerben sem láttam. Ha valaki tudna képet vagy linket mutatni azt megköszönném. :t

telcom

(#16) beeboy


beeboy
addikt

Vegyetek Igloo silent breeze coolert. Tényleg semmi hangja nincs. Én ezt ajánlom, tényleg jó. 3500 FT+tréfa.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#17) LukE válasza telcom (#15) üzenetére


LukE
veterán

pl. Mikronika [L]BP/XI_ker/Budafoki/10/b[/L] :DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#18) Bass válasza wittman (#2) üzenetére


Bass
addikt

Hi.Én vettem egy ilyen Titan ford szabájzót a Titan D5TB-re az overlock.hu oldalról rendeltem.Megéri megvenni (asszem 2000ft volt) 9,2volton nekem 2440ford/perc és az 1800+XP alapon 43 fok körül van.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#19) krila


krila
tag

Herta : 990 ft ez a fordulatszabályzó!
Nekem egy coolink 12 cm-es ventit szabályoz. kicsit melegszik, de tökéletes és halk!

(#20) tomcs válasza krila (#19) üzenetére


tomcs
őstag

es egeszen pontosan mi van benne? mert par ellenallassal es potival max 100-200ftbol ki lehet hozni egy fordulatszamszabalyozot, es ebben mar benne van az eszmeletlen tulmeretezes is hogy ne melegedjen.. feszultsegszabalyozo ic-vel detto filleres mulatsag, itt a forumon is van eleg sok leiras hogy kell ha meg ellenallasokkal csinalod (nem mintha nem mukodne tokeletesen, pl nalam is) kb altalanos iskolai fizikaismeretek szuksegesek az elkeszitesehez :))

(#21) Bass


Bass
addikt

Én nemtom de nekem egyáltalán nem melegszik a Hertában tényleg 990ft így jártam ,legközelebb nem veszek semmit az overlock.hu-ról ennyi de 990-et meg pláne megér

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#22) zetecR válasza emvy (#10) üzenetére


zetecR
addikt

Melyik Papst ventit ajánljátok?
Mert itt a helyi elektronikai kiskerben mutattak katalógust, és a 8 cm-esek között csak egyet láttam, amelyik a paraméterei alapján nagyon csendesnek tűnt. Mondjuk azt mondták, hogy rendelésre hoznak, 8000-12000 között.
Te azért ennek a felét modod... :)

(#23) so_ha


so_ha
senior tag

Heló mindenkinek!
Nekem egy spire falconrock I -esem van, XP1700+@1815Mhz, 1.6 Vcore, 31 fok :DD alapon, terhelve 38. Ugyan az a légszállítása mint a titánnak, csak 6Db-lel csendesebben. :( Egyébként berhelés nélkül, és 2850 fordulaton. Az ára bruttó 2900.
üdv so_ha

(#24) madpayne válasza Den (#14) üzenetére


madpayne
csendes tag

Úgy készült hogy félbe vágtam a bordát (kivágtam azt a részt amitnek nekifekszik a leszorító rugó) és a két fél bordát operáltam rá a réz talpra! Egy kicsit vadnak hangzik de működik! A két fél bordát + a rezet felpoliroztam és kevés ezüst paszta közbeiktatásával + 4db 4-es csavar segédlete mellett összecsavaroztam!
Bárki képes rá hogy úgyan ezt megtegye otthoni szerszámokkal! Először kételkedtem (mikor még csak terveztem) de pozitivan csalódtam benne!

ui.: Azóta teszteltem már hasoló gyári ilyen stilusú hűtöket de szerintem az enyém jobb és inkább megtartom! Lehet hogy csak nagyon jó minőségű rezet tudtam szerezni!

A tudás bűn, de én ártatlan vagyok!

(#25) Ploszi válasza guess.who (#8) üzenetére


Ploszi
senior tag

szerintem az alacsony fordulatszámtól bolondl meg a bos is meg a speedfan is :DDD nekem bekapcs után pár mp-ig kiirja, hogy 1900rpm, aztán meg nulla. de a proci így is csak 37fokos, mint a gazdája, oszt így jó

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#26) wittman


wittman
aktív tag

Na hello mindenkinek!
Megoldottuk a Titan nagy turbulenciás hangját. Igaz hogy az egyszerűbb megoldást választottam és nem csináltam áramkört, nem próbálkoztam ellenállásokkal, hanem egyszerűen leszereltem a Titan-t és vettem egy Spire FalconRock 2-est. Ez a nagyszerű kis hűtő fele olyan fordulatszámon(2400) hűti a procit 36 Celsiusra, mint a Titan 4850-es fordulaton. Érdekes hogy mindkét hűtő 36 fokra hűti a procit és ha nyúzom a gépet, akkor meg csak 41-42 Celsius! Már csak a nyarat várom hogy mennyi lesz akkor a C? Ez így most tuti!
Így néz ki:

Felszerelni nem olyan nehéz, mint azt a cikk írta, de azért vigyázni kell!

www.vmh59.hu

(#27) wittman


wittman
aktív tag

Ja és köszönöm a cikk írójának a remek tájékoztatásokat a hűtő kütyükkel kapcsolatban.

www.vmh59.hu

(#28) samprass


samprass
tag

Ha valakit érdekel van 2db 12cm-es Enermax zsír új ventim + 2db 12cm-es papst zsír új ventim eladó

mindegyik 12volton hangos, de 6-on k*va halk csak a megfelelő mennyiségű levegőszállításból adódó hang van jelen(szélzaj), figyelem no motor+lapáthang!!!
érdekel? akkor --> samprass@freemail.hu

-= VAHH =-

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Ventillátor zajszint! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.