Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Usanotebook.hu (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Van egy ilyen oldal, ahol használt és felújított notebookok kaphatók. A címük: Bp. 1138 Váci út. 121.

Mivel fontolgatom egynek a vételét és nem akarok több százezret költeni, megkérdezném, hogy van -e valakinek tapasztalata a céggel kapcsolatban. A honlapjukon elég korrektnek tűnnek - garancia, miegymás - de jól tudjuk, hogy a valóság néha más.

(#2) biker válasza Superman (#1) üzenetére


biker
nagyúr

én az eddigi notijaim nem onnan vettem.
most van lapjuk már. www.notebooksystem.hu

hogy a vállat garancia alatt milyenek, nem tudom, mert soha nem volt gond a gépeikkel.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3) Som@ válasza biker (#2) üzenetére


Som@
őstag

Az a legjobb, ha nem kell a garanciával foglalkozni. Ez egy igencsak jó pont a cégnek. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) supercow válasza Superman (#1) üzenetére


supercow
őstag

a céget nem ismerem, de én is készülök veni használt gépet, ezt találtam, ami árban szerintem jó és van gari:

[L]http://www.datanet.hu/nwbuda/hasznalt.htm[/L]

Nekem az IBM és a Compaq gépek szimpatikusak.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#5) Superman


Superman
nagyúr

Köszi biker és supercrow, meglesem a cégeket.

(#6) Superman


Superman
nagyúr

Nah, javítva: supercow. :)

(#7) Superman


Superman
nagyúr

Hmm. Egész jó dolgok vannak a honlapon.

(#8) Som@


Som@
őstag

Megnézve a biker által javasolt céget, én e mellett tenném le a voksomat. Ennek oka, hogy itt fél év garanciát vállalnak a gépekre. Az szerény számításaim alapján kicsivel több, mint a 30 nap. :DDD (Ha netén tévednék, akkor javítsatok ki!)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#9) hobizoli válasza Som@ (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''gar. teljes/jav. 1hó/6hó 1hó/5hó 1hó/5hó''




hobizoli

több drón kell ;P

(#10) Superman válasza Som@ (#8) üzenetére


Superman
nagyúr

Nem tévedsz. ;]

(#11) hobizoli válasza Superman (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

#9




hobizoli

több drón kell ;P

(#12) Som@ válasza hobizoli (#9) üzenetére


Som@
őstag

''A USAnotebook.hu használt, felújított eszközöket forgalmaz. Minden notebook tesztelt, hibátlan működési állapotban kerül értékesítésre. Notebookokat kizárólag működőképes akkumulátorral árusítunk. Amennyiben bármilyen műszaki hiányosságról van tudomásunk, azt a a számlán is feltüntetve hozzuk a vevő tudomására.
Minden általunk forgalmazott laptopra a végfelhasználók felé 30 nap, a viszonteladók felé 40 nap garanciát vállalunk. A garancia nem vonatkozik a felinstallált szoftverekre és az akkumulátorra. A készülékek esztétikai állapota nem tartozik a garancia tárgykörébe. Vásárlás után törésre, karcolásra vonatkozó panaszokat nem áll módunkban elfogadni. A rongálásból (pl. leejtés) vagy szakszerűtlen használatból adódó károk elhárításának díja a vevőt terheli.

Garanciális meghibásodásokat javítással, azonos típusú (vagy hasonló de jobb paraméterekkel rendelkező) notebook cserével tudjuk elhárítani. Amennyiben ez 15 napon belül nem lehetséges, visszatérítjük a teljes vételárat.

A számítógépen tárolt adatokért (bár minden tőlünk telhetőt megteszünk a megőrzésükért) felelősséget nem vállalunk. Éppen ezért kérjük, hogy az eszközökön lévo adatokról rendszeresen készítsenek biztonsági mentést. Az adatvisszaállítás nem tartozik a garanciális javítás tárgykörébe. '' ű

forrás: http://usanotebook.hu

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#13) hobizoli válasza Som@ (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na jol van, akkor inakbb bevagom bovebben:U, vaccsdisz:

''www.notebooksystem.hu
1066 Budapest Teréz krt. 40. Fszt. 3. Tel.: 06-70-226-8487; 06-70-554-2499
2003.11.14
DELL SONY NOTEBOOK
Latitude D600 PCG-GRZ515G D410S

CPU Centrino-1400 Mhz mobil P4-2400 Mhz P4-2660 Mhz
Képernyö 14.1''; 1400x1050 15.1''; 1024x768 15.1''; 1024x768
CD 8xDVD 8xDVD, Cd-RW 8xDVD, Cd-RW
vga ATI Rad. 9000 32Mb ATI Radeon 7500 64 Mb sis
Ram 512 Mb 256 Mb 512 Mb DDR
hdd/fdd 40 Gb/- 30 Gb/- 30 Gb/1.44
modem/lan van/van van/van van/van
USB/infra van/van van/van van/van
TV-out/FireWire van/- van/van van/van
állapot Újszerű Újszerű Újszerü soros port
Ár: 285eFt 285eFt 250eFt
gar. teljes/jav. 1hó/6hó 1hó/5hó 1hó/5hó


Acer Acer
TravelMate 230 TravelMate 212

CPU Cel 2000 Mhz Cel 800 Mhz
Képernyö 15.1''; 1024x768 14.1''; 1024x768
CD 8xDVD, Cd-RW 8xDVD
vga 64 Mb Intel 8 Mb Trident
Ram 256 Mb DDR 128 Mb
hdd/fdd 30 Gb/1.44 10 Gb/1.44
modem/lan van/van van/-
USB/infra van/- van/van
TV-out/FireWire van/- van/-
állapot használt használt
Ár: 220eFt 140eFt
gar. teljes/jav. 1hó/5hó 1hó/5hó ''



Ilyesmit lehett venni 2 honapja szoftverekkel brutto 26xkHUF-ert a Metroban:

http://www.fujitsu-siemens.de/rl//produkte/notebooks/consumer/amilo/download/db_amilo_a_d_1003.pdf





hobizoli

több drón kell ;P

(#14) Ploszi válasza hobizoli (#13) üzenetére


Ploszi
senior tag

az a dell az nagyon ütős, ha lenne zsetonom, bizti ráizgulnék :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#15) Som@ válasza hobizoli (#13) üzenetére


Som@
őstag

De akkor sem értem, hogy ezt miért mondod? Ezt láttam én is. Ezért mondtam, hogy inkább ezt a céget választanám, és nem a topic címében megemlítettet.

Amikor először írtál, akkor még szó sem volt itt Metróról!
Én csak a 2 cég közül véleményeztem.

Szóval most akkor mi a helyzet? :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#16) gabranek


gabranek
aktív tag

a mobil meg a nemmobil cpu kozott mi a kulonbseg? a mobil gyengebb?

田中れいな

(#17) hobizoli válasza Som@ (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

''Ennek oka, hogy itt fél év garanciát vállalnak a gépekre. Az szerény számításaim alapján kicsivel több, mint a 30 nap.''

Fel evig meg ingyen vegzik a javitast, de 30 nap mulva ugyanugy nem garis...

Ezekbe egy akku 40-50kHUF koruli koltseg...ugy egy 1 ev mulva SZVSZ esedekes is lenne




hobizoli

több drón kell ;P

(#18) Som@ válasza hobizoli (#17) üzenetére


Som@
őstag

''Fel evig meg ingyen vegzik a javitast, de 30 nap mulva ugyanugy nem garis...''

Hanem szerinted a javítás micsoda? :U

Ez szerinted mit jelent? ''gar. teljes/jav.''



''Ezekbe egy akku 40-50kHUF koruli koltseg...ugy egy 1 ev mulva SZVSZ esedekes is lenne''

Ez mind a két cég esetében igaz. Hiszen mindkét esetbe használt laptopokról van szó.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#19) hobizoli válasza Som@ (#18) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az losz@r, a hajdra kentheted....30 napig van ra full gari, aztna mar csak ingyen vegzik a javitast(!), de az alkatresz mar nem ingyen van, meg kell fiztened.
Pikk-pakk kicserelnek neked benne egy 50-100kHUF-s alkatreszt is, akkor mar nagyon nem szamit a 4kHUF beszerelesi koltseg...pl a HDD/CD/DVD egysegek is igencsak borsos arakon mennek...

Ennyiert vegyel inkabb szerenyebb felszereltsegu/teljesitmenyu vadiujat, akar 2ev full garival:U...



hobizoli

több drón kell ;P

(#20) supercow válasza hobizoli (#19) üzenetére


supercow
őstag

esetleg tudsz mondani olyan helyet, ahol 200, max 220k bruttóért van új notebook?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#21) Som@ válasza hobizoli (#19) üzenetére


Som@
őstag

Akkor ezt is kitárgyaltuk. :D

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#22) hobizoli válasza supercow (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Irtam mar...263(?)-ert a jogtiszta MS szofverekkel egyutt volt a Metroban. Asszem meg SEx-re is meg lehetett venni...korbe kell nezni

Ez olyan dolog, hogy most a Office Depo-ban egy HP 435-s digitfotogepet adnak egy kartyaolvasos HP printerrel egyutt br 63kHUF-ert, de mashol ugyanez a HP digit gep ~58kHUF




hobizoli

több drón kell ;P

(#23) PrinczA


PrinczA
őstag

[L]http://www.controll.co.hu/notebooklista.htm[/L]

En itt vettem a baratnom gepet.

(#24) supercow


supercow
őstag

Nekem a Compaq Armada M700 és az IBM T20 tetszik.

A Compaq 150k körül van
[L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=14376&lid=3&csid=41[/L]

Az IBM-et hasonló árért, de dokkolóval együtt és egyebekkel tudnám szerezni ismerősön keresztül. Melyiket szeressem?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#25) karib válasza supercow (#24) üzenetére


karib
addikt

Én az IBM-re szavazok. Ismerőstől ráadásul korrekt infót kaphatsz az akkuról (remélhetőleg). Ha nem zavar, hogy csak trackpoint van a gépen, akkor én az IBM-et vinném. Szerintem sokkal jobb cuccokat csinálnak, mint a HP-Compaq.

Department of Redundancy Department

(#26) Gekkó


Gekkó
csendes tag

Nem értem, hogy miért vesz valaki használta laptopot 130 ezerért mikor 60 ezerrel drágábban jóval nagyobb teljesitményű újat is lehet kapni?? Belegondoltatok már, hogy ez a külömbség pont egy akksi ára???? Szerintem a laptop túl drága mulatság ahhoz, hogy egy usa cég által levetettt használt darabért adjak 100 ezreket! Szerintem nem túl bölcs döntés használt gépet venni! Finoman szólva! A 2x annyi garanciáról már nem is beszélek...

(#27) karib válasza Gekkó (#26) üzenetére


karib
addikt

Leginkább a lestrapált akku és a kevesebb garancia miatt necces a használt notebook.

Nekem pl. nem volt sok más választásom, mert az általam keresett 1,5 kg körüli szubnotesz kategóriában nincs félmillió alatt semmi újonnan, tehát csak használtat nézhettem. És úgy sem olcsó, de megérte - nekem, másnak más szempontjai vannak.

Department of Redundancy Department

(#28) supercow válasza Gekkó (#26) üzenetére


supercow
őstag

Az általad leírtak szerint 190e-ért lehet venni újat, elárulnád, hogy hol?
Én most nem tudok dönteni a használt márkás (IBM,Dell,Compaq) és egy új között, az új mellett a garancia szól. Használtan 180 körül tudok venni, az árkülönbözetből vennék bele +256MB ramot, újban a legolcsóbb amit találtam 230 körül lenne:
[L]http://www.acomp.hu/aru/anp154.html[/L]
Ha van másik bruttó 200 körül újonnan szóljatok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#29) HEBI válasza supercow (#28) üzenetére


HEBI
senior tag

Toshibát is nyugodtan lehet venni használtan, mert általában 2-3 év teljeskörű gari van rájuk, még akkor is, ha a tulaj nem tud róla! Én is így járatam, az Office depot eladta nekem egy év garival, de kiderült a technotradenél, hogy van rá még plussz egy év.
Ja és nem kell semmi papír a gari érvényesítéséhez, mert minden gépről tudják mikor adták el a többi őket nem érdekli.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#30) supercow válasza HEBI (#29) üzenetére


supercow
őstag

Szia,
szerinted ez hihető?
[L]http://www.crito.hu/t1900.html[/L]

175.000 Ft + ÁFA = 218750Ft-ból kijönne egy új garis Toshiba...

-14.1'' XGA TFT (1024x768)
-Celeron 1.1 Ghz CPU
-128 Mb RAM
-15 GB HDD
-CD-ROM Meghajtó
-Win 98 Magyar
-1 év garancia

Nekem ez elég lenne (max ram bővítés kell hozzá 256-ra) Ezek a Celeronok Mobile Tualatinok?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#31) supercow válasza supercow (#30) üzenetére


supercow
őstag

Felhívtam őket, nincs és nem is lesz. Sajnos ami jó és olcsó az mindig elfogy/eltűnik.
Marad a használt IBM T20, T23

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#32) supercow


supercow
őstag

Megvettem életem első notebook gépét. :) 15.1', valami 1400x1050 felbontás, naggyon jó :D
örülök nagyon.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Usanotebook.hu (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.