Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomhal


Tomhal
tag

Hellosztok!!

Rögtön bele is kezdenék: Volt egy régi gépem és hosszas fontolgatás
után upgradeltem, az újonnan belekerül cuccok: Ahlon XP 2100+ box,
Asus A7V8X/L/GD, 512MB 266 DDR, Feel IV es ház.
A gépet a szervízben rakták össze. Hazahozom, erre történik pár
érdekes dolog:
1. bekapcsolom a gépet felpörög a hűtőventillátor de a vinincsi nem
indul el, se kép se hang. Megütögetem a gépházat erre beindul az
egész cucc. Ha egy picikét meglököm a házat, akkor újraindul a gép.
2. bekapcsológombal csak bekapcsolni lehet a gépet kikapcsolni már
nem, úyg hat rá mintha csak resetet nyomtam volna, egyszerűen
újraindul a gép.
3. A gameportra csatlakoztatott botkormányra azt írja ki hogy az
eszköz ninsc csatlakoztatva.
4. Nem működik a floppy drive, se Dos-ban, se Windowsban:azt írja ki
az eszeköz nem áll készen, szétszedetm a gépet de úgy láttam hogy rá
van kötve az alaplapra.
Melegedéssel nem lehet gond ,mert amikor a gép jól ment, 2 óra játék
után is, bios szerint 37 fokos volt a proci.
5. Lefuttattam a 3D mark 2001 defult benchmarkot és csak 2036 pontot
kaptam!! Igaz hogy a videókárnyám egy Asus GeForce2 MX (nem 200)
32MB rammal+legfrissebb driver, a tálcán mindent bezártem. Azért
ennél töb pontot kéne kapnom?? Haver gépe: Celeron 1300, 256 SD
ram, Geforce 2 MX 400 64Mb ram win XP és 2400!!! pont. Ennyivel azért
nem jobb az mx 400+ a 64 MB memória, ráadásul a procija jóval
gyengébb. Az oprendszerem win 98.
Mi lehet baj?

Várom a mielőbbi segítségeteket.

aTom

(#2) SPeti válasza Tomhal (#1) üzenetére


SPeti
tag

Szia!
Milyen szerviz amiről írsz, mert nem nagyon figyeltek a gép összerakására?
A gépben milyen táp van?
A floppy lehet, hogy fordítva van rákötve a lapra.
A 3d markban pedig sokkal többre szerintem ne nagyon számítsál a geforce 2 mx erre képes. Itt már a proci nem nagyon számít, mert egy ilyen kártyát egy 800as proci már bőven kihajt tehát nem számít ez az amúgy sem túl nagy órajelkülönbség (400 MHz)

(#3) DJ Mythos válasza Tomhal (#1) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Hello!
A floppy nem működése miatt én is a fordított kábelre gyanakszom.
Szerintem a házzal és/vagy a tápegységgel lehet a legnagyobb gond! Én valami más házba pakolnám át először a cuccokat, vagy kicserélném a tápegységet!

(#4) iguana válasza Tomhal (#1) üzenetére


iguana
őstag

én rögtön vinném vissza szervízbe, ha ők rakták össze!

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#5) Tomhal válasza DJ Mythos (#3) üzenetére


Tomhal
tag

A ház egy frissen vásárol Huntkey feel IV-es és egy firss 400 Wattos táp (a házhoz volt) Lehteséges hogy gyári hibás? Mert amint hazahoztam már ilyen volt:-((

aTom

(#6) Tomhal


Tomhal
tag

És szerinettek miért van az hogy elindul a proci ventillátor de a gép nem bootol be. Majd ha rávágok akkor felpörög a vinyó is és be bootol. Majd ha megint rávágok újraindul az egész gép???

aTom

(#7) SPeti válasza Tomhal (#5) üzenetére


SPeti
tag

Akkor én is vinném vissza a szervizbe. De lehet, hogy nem volt jó ötlet akkor megbontani, mert így rád foghatják a hibát. Matrica volt?

(#8) Tomhal


Tomhal
tag

Szerencsére matrica nem volt, viszont külön minden beszerelt alaktrészre volt garancia:-)
Egyébként ez a csodálatos szerviz a Mistral szervize volt

aTom

(#9) SPeti válasza Tomhal (#8) üzenetére


SPeti
tag

Akkor a helyzet rosszabb, mert neked csak a hibás hardvert kell visszavinned és hiába fizettél a beszerelésért, vagy újra fizetned kell azért hogy megnézzék de ezután ezt nem ajánlom

(#10) SPeti


SPeti
tag

A helyedbe még megpróbálnám újra bekötögetni az alaplapra a gombokat, mert lehet, hogy elszúrták

(#11) DJ Mythos válasza Tomhal (#5) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Én azt cseréltetném ki először!

(#12) Tomhal


Tomhal
tag

Csak aza a baj hogy fullra nem értek én az olyan ilyen dolgokhoz:-( Különben hülye letem volna elvinni a szervizbe, mentem volna haza összedobtam volna rögtön az egészet és mát mehetett is volan a móka.
Arr még mindig nem tudtok választ adni hogy miért van az hogyha ráütök a házra akkor újraindul a gép, vagy el se indul és akkor kel ráütni a házra hogy elinduljon?

aTom

(#13) DJ Mythos válasza Tomhal (#12) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

Szerintem kontakt hiba lehet az alaplapon, vagy a tápegységben

(#14) SPeti válasza Tomhal (#12) üzenetére


SPeti
tag

A gombok bekötéséhez találsz egy útmutatót az alaplap könyvecskéjében.
De azért simán lehet hogy a táppal van a baj.
Én a helyedbe azért nem ütögetném a gépet, mert csak rosszabb lehet a helyzet.

(#15) Tomhal


Tomhal
tag

Azért nem kell aggódni nem vagyok én megőrülve:-) az az ütést csak jelképesen értettem csak egy ki rácsapás kell neki
Attól lehet baja hogya én most hazsnálom a gépet? Az a baj hogyha jól tudom holnap nincs nyitvasemmiylen szerviz mert március 15 lesz:-(

aTom

(#16) DJ Mythos válasza Tomhal (#15) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

hát igen holnap minden zárva lesz, de szerintem érdemes betelefonálni néhány helyen akik maszekok biztos bent vannak...

(#17) SPeti válasza Tomhal (#15) üzenetére


SPeti
tag

Ezt nehéz eldönteni, mivel nem tudjuk mi a baja a gépnek. De valószínű ha eddig ment ezután sem lesz baja

(#18) Tomhal


Tomhal
tag

Azt nem tudom hogyha szerdán vettem át a gépet és arra van egy 72 órás garancia, akkor most bele számít-e a szombat meg a vasárnap ,amikor ugye szerviz nincs nyitva, így nem tudom kicseréltetni a cuccot, márha rossz. Ergo ha hétfőn megyek akkor még kicserélik-e azonnal?

aTom

(#19) SPeti válasza Tomhal (#18) üzenetére


SPeti
tag

Nem, az 3 munkanapot jelent

(#20) SPeti válasza SPeti (#19) üzenetére


SPeti
tag

tehát valószínű kicserélik, de mire kaptál te 3 nap garit? A szerelésre?

(#21) DJ Mythos válasza Tomhal (#18) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

3 munkanapon belül a magyar fogyasztó védelmi vagy milyen törvény értelmében mindent vissza kell vásárolniuk, ha te úgy gondolod, persze csak ha minden okés

(#22) Tomhal


Tomhal
tag

Csak olvastam hogyha 72 órán belül vissza viszed akor kötelesek rögtön kicserélni, ha viszont ez letelt akkor szépen elküldi a szállítóhoz, az nemtudom milyen szervizbe elküldi, megpróbálják valahoyg megcsinálni. a léyneg ebből az hoyg lenyelik legalább 2 napra a gépet.
Arra van valkinek tippe hogy a gamport miért nem műkösik?

aTom

(#23) Den válasza DJ Mythos (#21) üzenetére


Den
veterán

Ez sajnos már nem így van, változott a törvény.

www.simson4t.hu

(#24) DJ Mythos válasza Den (#23) üzenetére


DJ Mythos
aktív tag

igen??? hogy??

(#25) Den válasza Tomhal (#22) üzenetére


Den
veterán

2 napra? A mistral, akár 2 hétre is.... Az indulási deolog sztem kontakt hiba, a gameport meg lehet hogy biosban le van tiltva, esetleg ütközik valamelyik hardverrel. Milyen windózod van ?

www.simson4t.hu

(#26) Tomhal válasza Den (#23) üzenetére


Tomhal
tag

Hogyan?

aTom

(#27) Tomhal


Tomhal
tag

Win 98. Az alaplapcsere után csak reinstallálva lett a Windows. Baj?

aTom

(#28) Tomhal


Tomhal
tag

És mit lehet tenni a kontakat hiba ellen?

aTom

(#29) Den válasza DJ Mythos (#24) üzenetére


Den
veterán

Az megmaradt hogy ha 3 napon belül elromlik akkor cserélniük kell, de az megszűnt hogy 3 napon belül ha visszaviszed az árut mert nem tetszik vagy ilyesmi akkor indoklás nélkül kötelesek visszaadni a pézt. Volt itt a prohardveren egy topic a témában ott valaki bekopizta a konkrét törvényt is.

www.simson4t.hu

(#30) Den válasza Tomhal (#27) üzenetére


Den
veterán

ha win 98 ott lehewt hardverütközés is. Nézd meg az eszközkezelőben van-e egyáltalán gameport, és ha van nem ütközik-e más hardverrel, esetleg lehet hogíy más eszköznél jelentkezik az ütközés. sárga felkiáltójelet keress.

a kontaktkiba sok helyen lehet, lehet hogy csak valamelyik kábel van russzul bedugva valahova, lehet hogy az alaplap fémesen érintkezik a házzal, stb...

Ellenőrizni kell a csatlakozásokat. Csak kikapcsolt, konnektorból kihúzott gépnél!!

www.simson4t.hu

(#31) jojojo


jojojo
senior tag

Egyébként pedig hiába van garid akkor is fizetned kell bevizsgálásért sajna.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#32) pacalperkelt válasza Tomhal (#1) üzenetére


pacalperkelt
csendes tag

A kikapcsolás-újraindulás nekem is gyakori volt fizikai behatásra, amikor az alaplapi tápcsatlakozó néhány saruja nem érintkezett (oxidáció vagy anyaggyengeség miatt?) rendesen. Olyannyira, hogy kettő körül a műanyag borítás kicsit megégett. Lehet, hogy nálad máshol van, de mindenkképpen kontakthibára utal.
Párhuzamosan olyan jelenségek jelentkeztek, hogy pl. a CD lejátszó csak halkan brümmögött és pislákolt a LED. Ez is az elégtelen energiaellátásból eredt.
Tápcsere segített.
Floppy-val kapcsolatban: én találkoztam olyan új matsonic alaplappal, ami kapásból nem látta, nem fordítva bedugás miatt. Azon mondjuk a sysfan-ból se jött áram.
Üdv!

(#33) Tomhal válasza Den (#30) üzenetére


Tomhal
tag

Az eszközkezelőben a ''creative gameport joystick'' rendebn bvan ninsc mellette kérdőjel. Viszont van 3 kérdőjeles:egyébeszközök- PCI Ethernet controler, PC multimedia audio device, PCI universal serial bus. ezeknek van köze a joystick nem működédéhez? Milyen drivert rakjak föl hogy működjenek ezek, vagy hardvare ütközés van?
Előbb lementem kajálni, bekapcsolva hagytam a gépet, visszajövök, tök sötét a képernyő(n me képernyővédő) reset gombra nem csinál semmyi, csak a proci ventije megy, megpaskolgatom a házat, erre elkezd bútolni. Érdekes ez a hiba ,mert most tényleg úgy szaródott el hogy hozzá se éretm e géphez....

aTom

(#34) Polesz válasza Tomhal (#33) üzenetére


Polesz
addikt

Szerintem valamelyik ph-s arc megnézi neked a gépet szívesen akár a hétvégén is. Mondjuk én is pesten leszek :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#35) jojojo válasza Polesz (#34) üzenetére


jojojo
senior tag

de te elleszel foglalva az UHU-val:P

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#36) Polesz válasza jojojo (#35) üzenetére


Polesz
addikt

Teszünk fel neki is linuxot :))

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#37) zsborbas válasza jojojo (#35) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Hallottam Polesztól, hogy holnap koccoltok Pesten. Üdv a pestieknek innen Egerből!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#38) jojojo válasza Polesz (#36) üzenetére


jojojo
senior tag

holnap Local zárva van:O

vasárnap vár minket:P

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#39) zsborbas válasza jojojo (#35) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Van egy jó ötlet PH talival kapcsolatban. Majd faggasd kicsit holnap róla. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#40) up


up
senior tag

A Mistral weboldaláról:

''Amennyiben komplett konfigurációt vásárolt alkatrészenként, érdemes kifizetni az összeszerelés díját. Az összeszerelési díj nemcsak az eszközök fizikai összecsavarozást jelenti, hanem a tesztelést, és az inkompatibilitási vizsgálatokat is. A szerviz nem szerel össze olyan alkatrészhalmazt, amely nagy valószínûséggel nem fog rendesen mûködni.''

[L]http://www.mistral.hu/index.phtml?side=technical[/L]

Ennyit róluk... hacsak nem szállítás közben sérült meg (???).

up

(#41) up


up
senior tag

Szívás, ha nem volt matrica, mert nem tudod bizonyítani, hogy nem te barmoltad el. Mindenestre érdekes, ha a fent idézettet vesszük alapul, akkor

1) mégis összeraktak valamit, ami nem fog menni/nem tesztelték rendesen
2) szerintük ez működik :))

(#42) jojojo válasza zsborbas (#39) üzenetére


jojojo
senior tag

oké majd kikérdezem:P

addig innen el nem megy :P

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#43) zsborbas válasza jojojo (#42) üzenetére


zsborbas
aktív tag

:DD

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#44) Den válasza Tomhal (#33) üzenetére


Den
veterán

a kérdőjeles dolgok az alaplapi integrált vezérlők. Ha nem kellenek tiltsd le őket, ha használni akarod őket akkor az alaplaphoz adott cd-ről telepitsd a drivereket.

www.simson4t.hu

(#45) Tomhal


Tomhal
tag

A három kérdőjeles:egyébeszközök- PCI Ethernet controler, PC multimedia audio device, PCI universal serial bus. Ezeknek van köze ahhoz hogy nem működik a gameportra csatlakoztatott joystick? Ha igen melyiknek?

aTom

(#46) Den válasza Tomhal (#45) üzenetére


Den
veterán

a multimedia audio device-nak lehet köze. van külön hangkártya a gépben?

www.simson4t.hu

(#47) Shim válasza Den (#46) üzenetére


Shim
őstag

Csá Tomhal! Jó látni! :))Ha jól emlékszem alaplapra integrált hangkártyája van.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#48) Tomhal válasza Den (#46) üzenetére


Tomhal
tag

Volt alapból egy ''Sound bablaster live value!'' hangkártyám. Az alplapon van egy integrált 5.1-es hangkártya. Gondolom a Sund blaater live van bekötve. Akkor most mit csináljak a multimedia audio device-val?:o

aTom

(#49) Den válasza Tomhal (#48) üzenetére


Den
veterán

hát átmenetileg tilsd le a sundblastert, és telepítsd az alaplapit. Valszeg települni fog a game port is, aztán majd meglátjuk.

www.simson4t.hu

(#50) Biaggio válasza Tomhal (#45) üzenetére


Biaggio
őstag

Emlékeim szerint ez akkor jelentkezik, ha az alaplapi driverek nincsenek installálva :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.