Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Új VGA = fagyi HELP! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) carlito


carlito
csendes tag

Hello!

Tegnap szerztem haveromtól egy noname KyroII-t. Install, minden király, egészen adig, míg nem akartam megnézni a speciális beállításokat a vezérlőpulton. Ahogy valamelyik kártyaspecifikus részre akartam volna menni fagyás. Egérmutató mozog, de semmit több, ctrl+alt+dl hatástalan.

Újraindít, játszik egy kicst gp3-at, és meglepetésemre nincs semmi gond. Ezen felbátorodva vissza beállításokhoz - fagyás.

Újraindít, és most már a Win98se betöltés végén áll le a cucc, a Systray üres.

Mi ez? Először azt hittem, hogy a táp kevés, de a játékot vitte, ventik rendben, semmi sem füstöl...
Reinstall Win98? Ennyire megzavarta volna egy VGA csere?

Ja igen, az alaplap egy Tomato v693 (jövő hónapban repül hála istennek), 433 Celeron, 128 Mb RAM. 4 in 1 fent van.

Előre is köszi a válaszokat!

SFW

(#2) motor


motor
tag

Javaslom, hogy több drivert is próbálj ki.
Nekem pl. nem passzol az nvidia legujabb detonator drivere az abit mx400-hoz pedig hat ugye

Hejhóóó!

(#3) carlito válasza motor (#2) üzenetére


carlito
csendes tag

Update:

Kiprópáltam a legújabb PowerVR referenciadrivereket - ugyanaz történik.

Win98 reinstall - semmi előrelépés.

Safe Mode, órákig matattam minden beállítással (Hardweres gyorsítás, különböző felbontások) - semmi.

A gép akkor fagy, ha a VGA beállításnál a kártyspecifikus dolgokat akarom megnézni (3D Optimisation, Display), vagy ha valami rendkívül ''bonyolult'' 2D feladata (pl. ablaktméretezés, scrollozás) Már csak azt nem értem, hogy hogyan játszottam vele tegnap 15 perc gp3-at?

Miután kiszedtem a kártyát, leszedtem a hűtőventit és feltűnt a hűtőborda rögzítése kicsit ''rusztikus''. Ellentétes 2 ellentétes sarokban van rögzítve műanyagszegecsekkel. Az egyik kicsit laza, ezért a borda csak az egyik sarokra fekszik fel rendesen, egyébként egy jó miliméteres rés van a borda és a GPU között.

Lehet ez a probléma? Mennyire a KyroII-re a venti?

All suggestions welcome!

SFW

(#4) carlito válasza carlito (#3) üzenetére


carlito
csendes tag

Sorry, ez egy kicsit összeszedetlen lett. Grétsy László is csemegézhetne rajta...

Hiába, work sucks!

SFW

(#5) guest


guest
veterán

Szeva!

Nekem is voltak ilyen fagyijaim, de nekem az alaplapom ment gallyra. Colin MacRae 2-t szerettem volna játszani, de 3 perc se telt bele, lefagyott. Először videókártyát cseréltem, ugyanaz. Aztán hangkártyát, és láss csodát ideig-óráig jó volt. Végül repült az alaplap, és minden király lett!!!

Ez csak tipp, de én ránéznék

Üdv Feree

prohardver vendég

(#6) carlito válasza guest (#5) üzenetére


carlito
csendes tag

Köszi a tippet. Sajna most nincs senki a környéken, akinek az alaplapjában kipróbálhatnám a kártyát, de mint már említettem 2 hét múlva jön az Abit ST6. A vicc az, hogy a régi S3-at visszarakva működik a cucc.

Lehet, hogy az AGP port? Finoman szólva is tanácstalan vagyok...

SFW

(#7) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Most látom csak, Tomato alaplappal ne is csodálkozz. Csoda hogy eddig működött. Megváltás lesz az ST6, majd meglátod...;)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) karib válasza carlito (#1) üzenetére


karib
addikt

Triviális kérdés, de a legújabb 4in1 van fenn? Esetleg a BIOS-ban lehet valami olyasmi beállítva, ami nem tecc a Kyrónak (ne kérdezd mi...).

Department of Redundancy Department

(#9) carlito válasza Agyzuzo (#7) üzenetére


carlito
csendes tag

Már amikor működött :))

A 4in1-ból több verziót is próbáltam, de nem használt.

Igazából már csak arra lennék kíváncsi, hogy a hűtőborda féloldalas felfogatása mennyire ronthatja az esélyeimet. És persze várom a fizut, meg az ST6-ot, hogy igazságot tegyen :)

SFW

(#10) ftc


ftc
nagyúr

Milyen márka a kártya Videologic,ST,Hercules?

(#11) guest


guest
veterán

nonem kyrokkal elo szokott fordulni.
nonemeknel az szokott lenni h a gyari 175/175
helyett aszem 160/160 frkvenciakon uzemelnek csak stabilan es ha a powerVR-tol szedtetek le a drivert az alapbol belovi 175/175 re es ezt nem sok nonem kyro viseli el.

proba szerencse keress hozza egy tweak progit es kesz

remelen igy mar menni fog

prohardver vendég

(#12) carlito válasza ftc (#10) üzenetére


carlito
csendes tag

Exair, azaz noname :)

A driver meg ST-nek írta ki.

SFW

(#13) ftc


ftc
nagyúr

Ez itt a gond,hogy noname.Ha ST ír ki próbald meg a www.st.com -ról letölteni a drivert.

(#14) karib


karib
addikt

A sebességprobléma, miszerint a driver gyorsabbra állítja a kártyát, mint amennyit bír (175 a normál, 166 a lassabb noname cuccok), nos ez pont 3D-ben okoz gondot, 2D-ben nem vagy csak kevéssé. Anno, amikor egy ilyen noname (ST Lab) Kyro II-t teszteltünk, akkor legalábbis én ezzel találkoztam. Amúgy semmi gondom nem volt vele, akármilyen noname volt. Én továbbra is a BIOS-ra vagy az alaplapra gyanakszom...

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Új VGA = fagyi HELP! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.