Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Ez nagy segítség a magyar családoknak.

(#3) Alf25


Alf25
tag

Azért nem csak doboz változás volt.
Az új 3000G -" Dali" magra épül, míg a régi Raven Ridge, de ami a legfontosabb változás, hogy megkapta a Windows 11 támogatást.

https://videocardz.com/newz/amd-has-a-new-box-for-its-14nm-2-core-athlon-3000g-desktop-cpu

[ Szerkesztve ]

(#4) Jagon válasza Alf25 (#3) üzenetére


Jagon
tag

Az AMD honlapja [link] Picasso-nak írja, és továbbra is 14nm-nek, csak hogy teljes legyen a zavar...
A 14-es az Zen, Raven Ridge, a Picasso meg Zen+, 12 nm-en... :F

Akkor már az én 2200U-m is kaphatna W11 támogatást, ha kérhetem...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#5) Jagon válasza MongolZ (#1) üzenetére


Jagon
tag

Nem értem, mi a probléma.
1.) Jó kis proci ez. Simán el lehet vele Skyrim-ezni, még a GTA IV is megnyekken vele.
2.) Ha nem felel meg az igényeidnek, nem kell megvenni. Van helyette Celeron, meg Pentium is...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#6) Alf25 válasza Jagon (#4) üzenetére


Alf25
tag

Igen, mostmár Én se értem. :N

(#7) Sz.L. válasza Jagon (#5) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Csak poénból írta, a doboz cserére. ;)

Ez proci netezésre és általános felhasználásra való.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8) Robitrix válasza Jagon (#4) üzenetére


Robitrix
senior tag

Azért volt arra korábban is némi mókolás. Emlékezünk még a AMD Ryzen 1600 és 1600AF esetére. az 1600-ost eredetileg 14 nm-en gyártották. Aztán elkezdték gyártani már mondjuk a 2600-st 12 nm-en. Aztán valamilyen okból kapacitás többlet vagy a régi gépsor leállítása miatt elkezdtek 1600.ast gyártani már a 12 nm-es gépeken.Az lett a 1600AF. Ami kicsit kevéssé melegedet és egy árnyalattal jobb volt azért, mint a 14 nmes. Mondjuk azért olyan sok nem készült belőle, de azért lehetett belőle szerezni néha. A 1600 helyett az 1600AF jobb vétel volt azért.

(#9) Oliverda


Oliverda
félisten

*bréking*

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Pakmara válasza Jagon (#5) üzenetére


Pakmara
őstag

+1 Van a családban, alap felhasználásra tök rendben van.

(#11) gulupeti válasza Pakmara (#10) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nekem is van egy ilyenem, a média pc-mben teljesít folyamatos üzemben szolgálatot. Erre a felhasználásra szerintem tökéletesen elegendő. Megkapta a Ryzen 5 5500 hűtőjét, halk, hűvös. Épp néztem nemrég hwinfoval több napos etapokat, 10 watt alatti fogyasztással elpötyörög. :) Amikor én vettem is volt már ebben kavar, hogy akkor Raven Ridge vagy Picasso, azt hiszem az előbbi.

(#12) elder troll válasza gulupeti (#11) üzenetére


elder troll
senior tag

A "régi" hűtést is lehetett úgy paraméterezni, hogy ne hallja a gazdája. Ráadásul alulfeszelve 35W helyett 25W volt a max fogyasztása, így meg aztán tényleg le lehetett némítani. A hirdetés korából adódóan már csökkentek a felbontások, így nem látszanak a prime95 képen a fogyasztási adatok, de a szövegből még ki lehet hámozni a lényeget.
Nyilván nem fogok haragudni a gyártóra, mert jobb hűtést mellékel a processzorhoz.
Jelenleg is egy hasonló "asztali" gépen netezek, már kijelző nélkül került hozzám egy R3 3200U-s noti, ami felépítésben megegyezik a hírben szereplő APU-val(2mag,4szál,Vega3).

[ Szerkesztve ]

(#13) ddekany válasza gulupeti (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Biztos jó a célra, de amúgy üresjáratban 10W csak a CPU-ra az nem nagy öröm. Atom-szerű CPU-khoz képest, amik ugyancsak elvisznek egy média PC-t.

(#14) gulupeti válasza elder troll (#12) üzenetére


gulupeti
senior tag

Igazából nem is azért írtam, mert a régi hűtőjével bármi baj lett volna, csak az enyémhez nem is volt. Itt vettem az aprón, használtan még januárban, 10k-t vastagon megért nekem. Az 5500-as hűtője meg fent volt a polcon, így az került rá. Alulfeszelés ez esetben eszembe sem jutott, de majd ha lesz kedvem lehet ránézek.

A géphez tartozó Patriot memóriákat meg épp tőled vettem. :D

#13ddekany
Volt egy atomos gépem korábban, egy D510, valamint egy AMD Dual-Core E-350D, azokhoz képest ez egy atomerőmű. Az új atomokat nem ismerem, hogy állnak teljesítmény/fogyasztás terén.

[ Szerkesztve ]

(#15) Molyzsa válasza Alf25 (#3) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Eddig is támogatott proci volt win11 alatt.
Apósom gépében is ilyen van.
Tudtommal Zen+ mag van benne ami 12 nm, viszont az integrált VGA rész 14 nm, emiatt van a kavar.

..o.O..

(#16) Pakmara válasza gulupeti (#11) üzenetére


Pakmara
őstag

Konnektor felöl nézve nincs mérésed véletlen?

(#17) gulupeti válasza Molyzsa (#15) üzenetére


gulupeti
senior tag

Igaz, már nekem is írta, hogy frissíthetnék, de egyelőre skippeltem a dolgot. :)

#16Pakmara
Sajnos nincs ilyen mérőm, de néhány napja épp gondolkodtam, hogy beszerzek egyet.

(#18) Pakmara válasza gulupeti (#17) üzenetére


Pakmara
őstag

Sztem érdemes, én legalabbis sokat használom.

(#19) ddekany válasza gulupeti (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Az Atom megfelelője most kb. N100 és társai, ami CPU sebességben kb. a 3000G szintje, de 6W TDP-vel. Idle nyilván még alacsonyabb. De persze olyat aligha találsz használtan (vagy ha igen, nem lesz filléres tétel).

(#20) Aprósólyom válasza ddekany (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ráadásul alig többért 50-55K HUF-ért komplett N95/N100 mini PC-t lehetett venni memóriával, háttértárral, tápegységgel és talán még a windfos is előre van telepítve. Szegény 3000G-nek nem sok esélye van mellette, véleményem szerint.

Jevons paradox

(#21) Pakmara válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


Pakmara
őstag

Mini Pc árával sztem kb semmi nem tud versenyezni ha általános/böngészős felhasználás a cél. Az mondjuk még érdekes lenne ha valami jönne kis TDP-vel a belebegtetett 8300G ( [link] ) alá.

(#22) Sz.L. válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Az N100 ajándék ennyi pénzért. Bőven elég egy átlagos felhasználónak. Nemrég Asus Prime J4005I-C alapú rendszert raktam össze relatív olcsón. Arra sem volt panasz.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#23) gulupeti


gulupeti
senior tag

Valóban jó cuccnak tűnik ez az N100, nem tagadom, de januárban amikor megtörtént részemről a fejlesztés, akkor ez még nem állt rendelkezésre. Nyilván felhasználás függő, de számomra sata portok tekintetében pl. eléggé karcsúnak tűnik ez az alaplap, az ára pedig ennek ellenére meglehetősen borsos. Ennyiért megvettem az alaplapot, a procit, a memóriát és még így is maradt ki összeg, ha a jelenlegi árát nézem.

(#24) ddekany válasza Aprósólyom (#20) üzenetére


ddekany
veterán

"50-55K HUF-ért komplett N95/N100 mini PC-t lehetett venni memóriával, háttértárral, tápegységgel"

Új N100-as barebone-okat én 88e-ért látok hirtelen (pár jóval drágább mellett), és abba még kell venned RAM-ot és SSD-t. Szóval megkérik az árát. De nég az N6000-as is 60e felett kezdődik, és ismét RAM és SDD még nincs benne.

(#25) ddekany válasza Sz.L. (#22) üzenetére


ddekany
veterán

Na ja... a J4005 mivel csak 2 mag, már annyira határ eset, hogy 10e-ért dobják utánad azt az alaplapot. Bezzeg a J4150-al integrált, ami kb. u.a. csak 4 mag, rögtön 45e.

Szóval nem olcsóbbak ezek mint egy 3000G + alaplap (főleg a CPU teljesítményben kb. egyenértékű N100), de kevesebbet fogyaszt.

(#26) Sz.L. válasza ddekany (#25) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

J4005I-C használható arra, amire kell. Nyilván a helyén kell kezelni ezt a teljesítményt, de ár-érték arányban kiváló. Ha van lehetőséged, tegyél majd vele egy próbát. (Tesztként: Film, YT 1080p, net, irodai alkalmazások.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#27) Aprósólyom válasza ddekany (#24) üzenetére


Aprósólyom
addikt

chuwi shop vagy aliexpress
https://eu.chuwi.com/products/herobox-2023 142EUR kuponkód bemásolása után, szállítással, adóval, N100, 8GB/256GB, (1db M.2 + 1db SATA helye) W11-zel mindennel.
De alin is találni...
Vagy Geekbuy-on 48K a GK3 PLus: https://www.geekbuying.com/item/OUVIS-GK3-Plus-Mini-PC-Intel-Alder-EU-520468.html

Ha esetleg még ismeretlen számodra, javaslom youtuibe-ról @Robtech csatornát, rengeteg ilyen olcsó mini PC-t tesztel.

Jevons paradox

(#28) ddekany válasza Aprósólyom (#27) üzenetére


ddekany
veterán

OK, de ha a cél, hogy összehasonlítjuk megoldások árát... te találtál egy 40% és egy 35% bomba leértékelést a világon, én meg a rendes hazai árakat mondtam.

(#29) Aprósólyom válasza ddekany (#28) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egyrészt igaz, mert külföldi, másrészt nem, mert "black friday" nélkül is 50-55k között szoktak lenni. a 47K meg nem sokkal olcsóbb, mint nyár közepén.

Itthon viszont nem kapunk N95/N100 mini PC-ket. Kapunk esetleg N100 alaplapot, jó drágán, amennyit nyilvánvalóan nem ér (ASUS, ~45k), legalább is véleményem szerint.
Már csak azért sem, mert nem 12V power in VRM-t csináltak neki, hanem ATX-t... Pff.... Úgyhogy lehet "mókolni" noname pico táppal vagy rá lehet tenni egy bitang nagy 250-300W tápot, iszonyat rossz light load hatékonysággal....

Ha már hazai kereskedelem, akkor jobb ajánlat használtan/számlával egy leselejtezett 1L i5-6500T mini PC-t vagy valami hasonló. Az is idle/desktop light loadon elvan 8-15 Watt között (konnektorból).

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#30) ddekany válasza Aprósólyom (#29) üzenetére


ddekany
veterán

Nem néztem, hogy 3000G-s gépeket, vagy hasonló nem-minit, mennyiért lehet "ügyesen" (akciók, Ali, stb.) összelapátolni, és úgy több értelme ennek az összevetésnek. Meg hát eleve nem mindenki akar/mer ezekkel a külföldről postázásokkal szórakozni. De itthoni árak alapján én azt láttam, hogy ha mini, meg N100 stb., akkor az árnövelő tényező, mert akarod (már aki).

Alaplapok mellett azért N100-as barebone-ok kaphatók itthon (ilyen 80e+). Annak természetesen része a DC-s külső táp is. Bár az is valami random táp, mint mikor integrált CPU-s alaplaphoz külön veszel adaptert + panel tápot, rendes ATX táp helyett. Vagy nem tudom, szokott-e gond lenni azzal (mint "nem szereti" az ATX alaplap). Plusz, az alaplapoknak van DC-s változata, de hogy itthon milyen gyakran elérhető, az passz. És mint mondod, igen, az integrált alaplapos az nem olcsóbb semmivel, mint egy szokásos konfig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.