Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imikee


imikee
tag

Szia mindenkinek!

Na emberek ilyet még nem láttatok. Kollégám vett egy gépet sulinetre, de még akkor amikor lehetett alkatrészeket is venni (kb 1 hónapja). (ABIT AN8 Ultra S939, A64 3500+, 2x512 TWINMOS DDR400) Tegnap rakta össze a gépet mert akkor jött meg a ház + bele a táp. Full összerak minden, bekapcs, semmi, megnéz mégeszer....semmi. Na megnézte az alkatrészeket és mit vett észre?........! A SULINETES MATRICA FÉMBŐL VAN!!!! Vékony alumínium fólia. Ez ugye vezeti az áramot, és pukk mindennek. Kérdem én: MIÉRT KELL TELERAKNI MINDENT MATRICÁKKAL????????? A hűtésről nem is beszélve! Tettem ide linkekek mert csináltunk róla pár képet 800x600 :) Már én is tiszta ideg lettem.......

Sziasztok!

[link]
[link]
[link]

:Y :Y :Y :O :O :O

...

(#2) KőkorSzaki válasza imikee (#1) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Jujj. Hol vette?
Van egy másik szépsége a dolognak: a kerek matrica felesleges, semmit sem ér, ingyér utánaddobták, vagy méginkább teljesen elfelejtették; a hologrammos matricát (ami viszont a te érdeked, hogy meglegyen) meg sehol sem látni a képeken.
Még 1x jujj.

(#3) Sanya válasza imikee (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezek sem álltak 2x sorba, mikor az észt osztották...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) sasa311 válasza imikee (#1) üzenetére


sasa311
veterán

A ramok halottak? :F
Vigyétek vissza gariba ;]

nagyon durva, csupa IQ-fájter...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5) Tenfoot


Tenfoot
tag

Szégyen. Én is így vettem, igaz én házat is SEXben vettem, és a ház aljára rakták a matricákat belülre. Ezt hol követték el? Mert még ha twister lett volna, mert azon van hűtőlap a modulon.

[Szerkesztve]

Asus A8V Deluxe, Athlon 64 3000+@2400 Mhz; 2x512 MB DDR TwinMos Twister, Cooler Master Stacker Ház, 650 W Q-tec Táp, Asus 9600 Xt VGA (612/312), 160 gb Samsung HDD, 15 gb Quantum HDD, 4 db optikai meghajtó, SB Audigy LS

(#6) Szabesz válasza imikee (#1) üzenetére


Szabesz
őstag

Ijj... :(
egyátalán azt sem értem hogy miért nyomják teli matricával pont az olyan részeket aminek hűlni, levegőznie kéne.. pláne ha aluból van pff :((
Procikra hova nyomják a matricát? legalább szépen a kupak közepére?

¯\_(ツ)_/¯

(#7) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én összesen 2 matricát tűrök meg a gépemen az egyik egy intel inside P4 matrica, a másik egy powered by asus .De hogy én ugy leszedtem volna azt a szar matricát a ramokról, főleg a sulineteset.De azt a matricát amin az van ráirva, hogy ha megsérül a matrica és ugrik a gari, na azt nem piszkálnám de a sulineteset visszakézből téptem volna le róla :DDD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8) imikee


imikee
tag

Ezeket a cuccokat Szolnokon vette, de a pesti expertből származnak. A hologramos matrincák a garipapíron vagy a számlán vannak együtt mind.

Vissza is vitte ma gariba :O
Akkor is erős kicsit.....................

...

(#9) apóka válasza imikee (#8) üzenetére


apóka
aktív tag

Nekem is az experttől voltak....igy néztek ki....egy ismerősöm benézett a gépbe, ő figyelmeztetett.....pánikszerűen letéptem a matricákat
Nálam még a kicsi matricát is ráragasztották ;]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#10) imikee


imikee
tag

Hát gondolta valaki azt hogy fémből van? :( Különben meg cseréltünk ramot + másik VGA-val is vnéztük de akkor se ment :(

...

(#11) bnorci71


bnorci71
addikt

:Y :Y :Y
idi@ta eladók de ez igaz a szabály/törvény alkotóira is mivel ők találták ki a matrica (igaz a hologrammos és nem ez a kerek ezt nekem még mindig a dobozra ragasztották) front oldalon való elhelyezését :Y
ismerősnek egérre pont a hüvelykujhoz ragasztotta szintén idi@ta eladó na ott meddig fogja bírni :F :Y

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#12) g@bo


g@bo
nagyúr

minden matricát az adott termékre kell ragasztani, azt a hologramos sorszámost.

ezt az aluminium baromságot nem kötelező, főleg ilyen gyökér módon, de rá lehet tenni elvileg 2 csippre nem fognak tőle hűgutát kapni, majdnem olyan mint egy alu borda.. :DD

(#13) KőkorSzaki válasza apóka (#9) üzenetére


KőkorSzaki
tag

A kis matricát ne szedd le, pláne ha eddig nem okozott kavart. Az amúgysem az az alu fajta, meghát főleg azért, mert az kell ahhoz, hogy a pénzt vissza tudd kérni az adódból. Mindenesetre akkor ennyit az expertről, nagy ''szakérők'', ajjajjajj.

(#14) apóka válasza KőkorSzaki (#13) üzenetére


apóka
aktív tag

Felragasztottam őket 1 lapra...be 1 borítéba...be a fiókba
Elképzeltem, jönnek az adóhívataltól, hoznak 1 hardveres szakembert aki szétszedi a gépet és leellenőrzi az adatokat, matricákat ;] :DDD .....nem látom a dologba a realitást :DD

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#15) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem vagytok észnél, h foglalkoztok a hülye matricákkal. Én az összes sulinetes cuccról még a boltban téptem le őket. Azóta is működnek, akár hiszitek akár nem. :)

( jah, hogy mi van ha kijönnek ellenőrizni? ilyen nem volt még, és nem is lesz :) )

(#16) Scream007


Scream007
őstag

ez az első hozzászólás fáj :DD
az csak fém hatású de nem fém.
nekem 3 pár twinmos memóm volt mindhármon volt matrica és egyiknek sincs semmi baja jelenleg is megy egy pár a gépembe.
ezt mosta twinmos bélyegre mondom.
a sulinet matrica legjobb tudoműásom szerint fehér piros-kék sulinet felirattal egyik oldalán picit hologrammal ami szintén papírból van.illetve ha még is tartalmaz fémet az a papírra van rátéve, szal nem érintkezhet fémmel.
de ha így is van olyna pici a matrica hogy 2 alkatrészt nem ér át hogy rövidrezárja. erre azért még a néha megaluzer eladók is odafigyelnek. :B
szerintme vigyétek vissza és kaptok ujjat.
mondjuk felvetődik hogy mér 1 honap mulva raktátok össze.
engem szétvetne az ideg egy ilyne jó alkatrész halmaz ott állna kihazsnálatlanul.
még a pokrocon is összeszerelném kipróbálni. meg ugye ajánlott egyből házat is venni teljes konfig esetén.de ez persze nem menti fel a boltot hogy ki kell cserélniük.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#17) GP-Sz válasza Scream007 (#16) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ööö, a képeket nézted? Mert nekem erősen alubevonatúnak tűnik a sulinet matrica alja. Mondjuk ettől még én sem vagyok meggyőződve arról, hogy ez volt a probléma, mert azért van azon tagasztó is bőven, de ki tudja.

(#18) harry válasza Scream007 (#16) üzenetére


harry
veterán

Az a kör alakú matrica (képen is látszik) valszeg fémes, ami igencsak problémás, mivel könnyen rövidre zárhat pl chip lábakat. A gyári hűtőbordák alatt van egy hővezető réteg és az is csak a chip tetejével érintkezik, és véletlenül sem fém-fémmel. Ilyen hardverekre csak a kisebbik matricát szokták rárakni, vagy néha azt is csak a dobozra. És valszeg nem az Expert hibája, ezeket a boltban (kisker) rakják rá, amikor megveszed.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19) Scream007 válasza harry (#18) üzenetére


Scream007
őstag

aha néztem képeken a matricát.
ilyen matricát még nem is láttam.
nekem a lcd-n kb fele ekkora van gyakorlatilag észre se lehet venni, pici téglalap alaku full papír.
de amugy akkor hol az égésnyom vagy annyira nem okozott bajt?

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#20) KőkorSzaki válasza Scream007 (#19) üzenetére


KőkorSzaki
tag

''akkor hol az égésnyom...?''
Szvsz bent a ramchipben, elektronmikroszkóppal biztos látni jól.

(#21) formula válasza KőkorSzaki (#20) üzenetére


formula
csendes tag

A memória chipnek nem kell füstölni, hogy kipurcanjon!!

(#22) KőkorSzaki válasza formula (#21) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Mondtam én hogy füstölnie kell?
Naná hogy nem.

(#23) Hequila


Hequila
őstag

Lehet, hogy már senkit nem érdekel, de azért leírom (mert olyan baszott sok a szabad időm :) )

Én is rendelkezem hasonló sulinetes matricával, egyszer direkt ki is mértem multiméterrel. A matrica valóban teljesen alumínium, a széleknél tökéletesen vezet. Az alján (amelyik oldalát odaragasztod a nyákhoz) van azonban egy ragadós réteg, aminek ép állapotban nagyon nagy az ellenállása, ergó nem vezet. Namármost ha ez a réteg megsérül, akkor az elektromos részek közvetlenül az aluval fognak kapcsolatba kerülni, azt hiszem a többit nem kell taglalnom...
Csak ennyit szerettem volna hozzátenni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24) vedini válasza imikee (#1) üzenetére


vedini
őstag

Kár hogy már nincsenek fent a képek, tökre megnéztem volna; nem is gondoltam volna, hogy sulinetre ilyen jó cumókat is lehetett venni.

workworkwork...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.