Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Tv-tuner - videó tömörítés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

Hahó! Ászokat keresek, akik kisujjból nyomatják a témát :)
Vettem egy Avermedia TV tunert. Nagyon szép, nagyon jó, de van egy pár kérdésem. Ha v.ki sorban megválaszolná őket, akkor Simonzé vud bi verihepi. :DD

1. Digitalizálék a kártyával. Eddig az XViddel értem el a legjobb méret/minőség arányt (20 mp film = 1,5 MB) A DVD-rippeknél sokkal jobb arány van, és a kép is szebb. Itt egyszerre több codec van használatban. Hogy tudok ilyen minőséget elérni betömörítésnél? EZ NAGYON FONTOS NEKEM! Pls help!

2.Miért lesz csíkos a kép hirtelen mozgásoknál a BorgTV nevű progiban. Pl. ha egy futó elmegy a kamera előtt az állóképen a kontúrjai elmosódnak és 2-3 mm vastag csíkokra bomlanak (17''-os monitoron). Ezt pl. a DScaler és agyári Aver progiban nem tapasztalom. A BorgTV a legtutibb progi, de nem túl szép a kép így elmosódva. HELP!

3. A fenti kártyával (Pinnacle TVPhone 98) miért nem megy a PowerVCR, a FlyVideo (itt nincs hang), a MyTV(nincs kép, vagy nagyon torz, és nincs hang)

Segítsetek! :O

I don't fit in. I fit out.

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Senki???

Simonzé nem verihepi.... :O

I don't fit in. I fit out.

(#3) KovacsUr válasza simonzé (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

1. Valami gyorsba digizzél, utólag tömörítsd
2. Biztos van valami deinterlace kapcsoló
3. passz...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) Flashcash válasza simonzé (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

1. A DVDrippeket több órás tömörítéssel hozzák létre.
Nagyon erős gép kellene ahhoz hogy egy DivX filmet valós időben tudj letömöríteni.
Ezért a minőség-fájlméret egyensúlyt kell jól beállítani.
Szerintem a legjobb felvételt a WinDVR2 progival lehet létrehozni egy 1,4-1,6Ghz-es procival már simán tudsz felvenni Mpeg-2 640*480-as felbontásba 6-8Mbit/sec helyfoglalással.
2. Valóban a deinterlace nem működik megfelelően. Minden Tv programnak más minőségű a deinterlace funkciója talán a Dscaler a legfejlettebb ezen a téren.
Az elcsúszás abból adódik hogy a TV kép váltott soros interlaced (először a páros majd a páratlan sorok kerülnek felrajzolásra), ezt kell átkonvertálni a monitorra amely non interlaced, ill. a tömörítő kodekek számára is fontos hogy a kép ne interlaced legyen.
3.rossz beállítás esetleg inkompatibilitás
TV-tunereket ált. elég nehéz belőni elég kevés program van amely sok fajta tipust hibátlanul támogat. (a dscaler pl. ilyen ráadásul az új sorozatban már autodetect hardware funkció is van)

(#5) Maß


Maß
csendes tag

Nem vagyok egy kepcsör guru, de pár órát(napot) sikerült eltöltenem azzal, hogy a végére járjak ennek a dolognak.
Nekem nem tuner kártyám van hanem ASUS Ti4200 delux, de ez semmit nem változtat a lényegen.
Mostanság a következő módon csinálom a dolgokat.
A virtualdub-ot használom a felvételhez.
Nagyon frankó és könnyen kezelhető progi, ja és nem kell installálni.
Ebben be kell állítani, hogy milyen a bemeneted. composite, svideo, tuner.
Kell egy codec is ami tömöríti a felvett cuccot. Én a Huffyuv-t használom.
A lényeg, hogy bármilyen codec-et is használsz a felvételhez, utána mindenképpen be kell tömöríteni vagy xvid-el vagy divx-el, hogy cd méretű legyen a film.
A Huffyuv-el 352*288 ban 20GB kb 2 és fél óra stereo hangal 44000hz-en.
Ez a codec alig tömörít valamit vagy talán semmit( a procit szinte nem is dolgozatja csak gyors vinyó kell) így elég szép képet kapunk vele.
Próbáltam 720*576-ban is felvenni de itt már kb 600mega 1 perc úgyhogy jó nagy vinyó kell hozzá. A kép viszont majdnem gyönyörű lesz, még tömörítés után is.
Ha kész a felvétel, szintén a Virtualdub-al tömörítem divx-be.( ez a progi mindent tud:) )

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

1) iuVCR-ral felveszel, megadsz egy magas bitrátát.
2) A kapott nagy AVI file-t Virtual Dub-bal kisebbre tömöríted Two-Pass-ban, ha ''csíkos'' a kép, akkor raksz rá egy Deinterlace filter-t (Virtual Dub-ban van alapból).

Ennyi.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) And válasza Maß (#5) üzenetére


And
veterán

Hi!
A Virtualdub némely kártyákkal nem szeret együttműködni, driver problémák miatt.
Az iuVCR viszont tényleg elég jó kis progi, sajna nem ingyenes :-). Ha jó minőség kell, próbáljatok ki valamilyen MJPEG kodeket. Némelyik igen gyors, jó minőségű felvételt is tud nagy méretben (~1GHz-es procival), cserébe van még mit tömöríteni a végeredményen (akár 100-150 MB/min). A hangra felvételkor javasolt a PCM-kodek, a következő lépcsőben a képanyaggal együtt érdemes valami ''emberi'' formátumba varázsolni.

(#8) simonzé


simonzé
addikt

Wow! Kapom az infót rendesen. Köszi a tippeket, majd próbálkozom. Sajnos a VirtualDub, és az iuVCR sem akar menni a kártyával. Az iuVCR-ben csak kép van, hang nincs. Minden beállítás megpróbáltam már, de semmi javulás. Sebaj, majd egy újratelepített Windws alatt. Addig is köszi mindenkinek!

I don't fit in. I fit out.

(#9) Bagoly


Bagoly
senior tag

Még egy szvazat a WinDVR2-re....Az iuvce sztem messze elbújhat mögtötte, pedig az sem túrista ám....1.8 xp alapon full pal rögzítés (720*576) mpeg2-be 4 mbit/sec...Áttömörítés után is tv-n nézve a minőség megegyezik az eredeti adáséval......Ahhoz képest, hogy egy winchesteres asztali dvd-író 400000 Ft (panasonic) nem rossz..;]

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#10) Louie válasza Bagoly (#9) üzenetére


Louie
tag

Ez már tud asszem közvetlenül is a DVD-re felvenni nem?
Különben én is az Intervideo WinDVR-re szavazok! Nekem csak 1G-s gépem van, és ''csak'' az SVCD-be rögzítek, de hiba nélkül... De a PCTV pro progija is tud SVCD/DVD-be rögzíteni

Asus P4P800 Deluxe, P4-3,2Ghz HT, 2GB RAM, 80+400+160 giga Seagate és Samsung, Sapphire 3850 HD AGP, Pinnacle PCTV 310i, SB Audigy 2 ZS, Optiarc író, és még ami nem fér ide

(#11) Bagoly válasza Louie (#10) üzenetére


Bagoly
senior tag

Tőled kaptam asszem a tippet....
Köszönöm! Hálám üldözni fog....:P
Egyébként nem vesz fel a panasonic sem online....előbb winyóra írja, utána dvd-re

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#12) ricsik


ricsik
őstag

A PCTV programja nagyon gáz. Erőmű kell hozzá minimum ha nagy felbontásban akarsz felvenni és még úgy is majd' teljes a terhelésen megy a proci, valami mást is csinálsz a géppel, akkor meg frame droppok jelentkeznek. A progi működése is lassu. A felvéetl minősége is gyengébb, szal gatya az a PCTV 5.x :(((

(#13) Bagoly válasza ricsik (#12) üzenetére


Bagoly
senior tag

Ellenben a windvr2...:)))

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#14) ricsik válasza Bagoly (#13) üzenetére


ricsik
őstag

jókis progi, nem is tudom már melyik csókától kaptam.... :DD

(#15) And válasza Bagoly (#9) üzenetére


And
veterán

Tényleg nem rossz progi a WinDVR2 (eddig csak az 1-est próbáltam, azt a kártyához kaptam), viszont _szerintem_ az iuVCR-nek van egy pár előnye vele szemben. Ilyen pl. az, hogy nem csak MPEG1/2-ben -meg azok speciális változataiban- hajlandó
rögzíteni. Bármilyen VfW-, DirectShow-kompatibilis telepített kodekkel képes dolgozni. A WinDVR-rel 1GHz-hez közeli proccal nem is érdemes full méretben próbálkozni MPEG2-vel. Az iuVCR ráadásul információk tömkelegével áraszt el felvétel közben: processzorterhelés (!), többféle bitráta-adat, eldobott frame-ek száma. Vagyis megfelelően gyors videokodekkel, PCM-audióval viszonylag lassú géppel is van esély jó minőségű rögzítésre. A továbbkódolást persze nem lehet megúszni, de talán nem is baj: az MPEG2-, DivX-enkóderek is szebb eredményt produkálnak, ha hagyunk nekik időt. Ekkor ráadásul belefér egy kis utófeldolgozás is, ami egyébként valósidőben (ma még) lehetetlen: pl. zajszűrés, jobb deinterlace, stb. A végeredmény pedig tényleg jól közelíti az adás minőségét.

(#16) leontm


leontm
tag

Bagoly: nem online, realtime:)

Szerintem így csináld: felveszed virtualdub-al vagy mgi videowave-el 6000kbit/s -el divx-be a videot, aztán vágsz, effekt, stb majd a végleges formába öntés xvid/divx esetén virtualdubbal vagy mpegbe tmpeg-el vagymivel. ennél is +ba lehet még beállítani dolgokat.
ez így bevállt sorrend, realtime capture-höz persze erős gép kell.
Avermedia együttmüködik a virtualdubbal. együtt kell, hogy müködjön:)
Az hogy más progikkal nem müxik együtt ez fura de érthető is.

(#17) Louie válasza And (#15) üzenetére


Louie
tag

Na ha már VfW-nál tartunk. Ha hiszitek, ha nem, egy 500-as gépen már lehet rendes MPEG-2-őt rögzíteni, ha ilyen capture-d van. És ugye ezt max. Win95, Win98-on használták, felette már WDM-et.
Hogy mire is akarok kilyukadni? Egy olyan progira, ami azóta már nem kapható, de tapasztalhattam, hogy működik:
a CinaxDVR plus 2.51-es verziója. Csak Win9x-en működött, nem jött ki újabb verzió belőle. De a minimum konfig P300, az MPEG2-höz P500 !!!
Na ezt űbereljétek!!!

Asus P4P800 Deluxe, P4-3,2Ghz HT, 2GB RAM, 80+400+160 giga Seagate és Samsung, Sapphire 3850 HD AGP, Pinnacle PCTV 310i, SB Audigy 2 ZS, Optiarc író, és még ami nem fér ide

(#18) Louie


Louie
tag

Na akkor itt az én problémám! Egy hete ezen vacakolok, de a 3-as tömörítést nem tudom megúszni, így meg vacak lesz a film.
Lássuk!
1. Ha VirtualDub-al veszem fel, akkor PicMJPEG-et használok 20-as (max) minőséggel, 640*480-ban, akkor ok. Csak csíkos lesz. Hiába állítom be a deinterlace szűrőt, cseszik rá a VD.
1/a. Ha utólag deinterlace-ezem, akkor újra kell tömöríteni....
2. Na jó, ezt az anyagot meg akarom vágni, effektezni. Ez nagyon szép, csak mindezt Premiere-ben. A munka végeztével mindenképpen újra akarja tömöríteni. A deinterlace-t nem olyan szépen csinálja meg.
3. Az egész cuccot egy 2 passzos DivX-be akarom tenni a doktorúrral (Dr. DivX), uis sztem nagyon szép minőséget tud produkálni. Itt viszont nem lehet bekapcsolni a deinterlace-t, ami szerintetek nem jó benne.

Na akkor a kérdés:
- kéne felvenni úgy, hogy már eleve progresszív videót készítsen deinterlace-ezve.
- Hogy a nyavajában lehet a Premiere-t rávenni, hogy csak az effektes részeket tömörítse újra? Ne tömörítsen mégegyszer!
- a Premiere-ben hiába állítom be a capture-höz az MJPEG-et, ha a nyavahjás tömörítetlen kockákat hoz létre!
- mér nem dolgozik a VD alatt a deinterlace szűrő?
- a Premiere mér dobja vissza a 768*576-os felbontású, ATI kártyával digizett cuccot?

Asus P4P800 Deluxe, P4-3,2Ghz HT, 2GB RAM, 80+400+160 giga Seagate és Samsung, Sapphire 3850 HD AGP, Pinnacle PCTV 310i, SB Audigy 2 ZS, Optiarc író, és még ami nem fér ide

(#19) Louie


Louie
tag

apropó: ez a fórum nem kerülhetne át a multimédiás részbe?

Asus P4P800 Deluxe, P4-3,2Ghz HT, 2GB RAM, 80+400+160 giga Seagate és Samsung, Sapphire 3850 HD AGP, Pinnacle PCTV 310i, SB Audigy 2 ZS, Optiarc író, és még ami nem fér ide

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Tv-tuner - videó tömörítés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.