Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van egy Pinnacle PCTV Pro TV-tunerem és összeszeretném kötni a UPC beltérijével, hogy fel tudjak venni dolgokat a tv-ből, min keresztül célszerű csinálni a dolgot?
Az antenna bemenetre dugjak csatlakozót és osszam el a beltérinél, vagy Compositon keresztül (SCART) jobb összekötni?
A hang az értelemszerűen jöhet sima rca-s változatban.

Előre is köszke a hozzászólásokat.

Roberto:D

(#2) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Nincs senkinek sem észrevétele, ötlete, tapasztalata ezzel kapcsolatban? :O

(#3) vlaci79 válasza kosarob8 (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

udv

Probald ki h melyik hoz jobb minoseget?
Szerintem antenna kabel lesz jobb minoseg. -ez csak amolyan megerzes :)

(#4) kosarob8 válasza vlaci79 (#3) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Pont azért kérdeztem hogy ne kelljen próbálgatni, hanem azt csinálom meg amelyik jobb. :)

(#5) plömplöm válasza kosarob8 (#1) üzenetére


plömplöm
őstag

UPC beltérije? Akkor ez UPC-DIRECT? Nekem ez van, én már gondolkodtam rajta és nagyon bosszantana ha nem lehetne valahogy a digitális jelet kihozni belüle, mert ez a digital->analog->digital alakítgatgatgatás ''nem elég modern'' :)
Ha nem DIRECT, akkor off voltam, bocsesz :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6) baresz


baresz
tag

Hi!
nekem az antenna jobb!:C

-no money no problem-

(#7) And válasza kosarob8 (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Szerintem alapsávi jelekkel mindenképpen jobban jársz, mert a tunerkártyák általában több rf-zajt szednek össze a környezetükből, ami interferenciát okozhat. Ráadásul ha már egyszer demodulált jeled van, akkor nem érdemes tovább alakítgatni.

(#8) kosarob8 válasza And (#7) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Ezt nem teljesen értem :F
Szóval akkor mi a jobb az antenna?

(#9) Blackmate válasza kosarob8 (#8) üzenetére


Blackmate
senior tag

alapsavi jel = AV jel
modulalt jel = RF jel

En is inkabb arra szavaznek, hogy a ne a koaxot dugd a TV tuner-be, hanem a Composit video jelet. A TV-k, videok tunereinek kepe szerintem szebb, mint a PC-be rakhato kartyake.

[Szerkesztve]

(#10) simonzé válasza kosarob8 (#8) üzenetére


simonzé
addikt

1. Milyen beltériről van szó? A UPC directes műholdvevőről, vagy a kódolt UPC adásokat dekódoló ''beltériről''?
2. Ennek az eszköznek milyen kimenete van?
Ha csak koax, akkor nem válogathatsz. Ha RCA (kompozit), akkor örülünk, de a legjobb a Scart. Ennél ugyanis meg lehet csinálni, hogy veszel egy 1,5m kábellel szerelt Scart=>4*RCA átalakítót. Ezen van egy képkimenet, amit bedux a tuner sárga RCA aljzatába, a két hangkábelt meg egy közösítő aljzaton át a tuner hang bementeb dugod. A képminőség az RCA-n át lesz a legjobb ez egyértelmű. A koax tele van zavarjelekkel, ami a PC-n látványosan megjelenik.

I don't fit in. I fit out.

(#11) wassermann válasza Blackmate (#9) üzenetére


wassermann
addikt

Egyetlen ellenérv a TV vagy videó közbeiktatása ellen: - ha felveszel, nem lehet
elkapcsolni másik csatornára a TV-t - ez néha kellemetlen lehet!
Én ezért vettem egy antenna boltban egy K*rschmann típusú kettes elosztót. Jobb minőségű mint az OB*-ban, TESC*-ban stb. kapható dzsunkán szerelt kínai hármas elosztók.

(#12) kosarob8 válasza simonzé (#10) üzenetére


kosarob8
aktív tag

1. Ez a rendes UPC Direct beltérije.
2. Kimenetei: 2 SCART (TV + VCR), Coax Audio, 2 csatornás audió (RCA).

Akkor majd megnézem, ezt a fajta megoldást, végül is én is erre gondoltam.

(#13) wassermann válasza kosarob8 (#12) üzenetére


wassermann
addikt

Félreérthető volt a topic címe! - emiatt kérem, hogy az én elosztós megoldásom csak kábeltévés halandók használják.

(#14) plömplöm


plömplöm
őstag

...illetve ha van ezen a tv-tuneren s-video bejárat (asszem van, szokott lenni) és jól emléxem a beltérin lévő scartokon bekötött s-video kijárat meglétére, akkor talán olyan scart => s-video + 2hang (esetleg duplázva, be- és kimeneti csatikkal is, így máshova is még jó lehet) mazzagot kellene beszerezni, ha nem is nagyon, de azért jobb bír lenni a képe

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#15) simonzé válasza plömplöm (#14) üzenetére


simonzé
addikt

A kép az jó az SVHS-en keresztül, de a bibi az, hogy az esetek 99%-ában fekete-fehér. :( Van valami 7eres SVHS kábel, ami már színes képet visz át állítólag, de én ilyet még nem láttam. Azért sem nagyon hiszek ebben, mert az SVHS csatlakozón csak 5 láb számára van hely, 7-nek már nincs.

Az eredeti kérdésre a megoldás: SCART=4 csatlakozós RCA átalakító (vagy egy méternyi kábellel adják alapból). A képkimenet a sárga RCA aljzatba, a két hangkimenet pedig egy 2*RCA=Jack átalakítón át a tuner hangbemenetére. Ez nálam így működik, és a kép baromi szép. Ráadásul a Dscaler 4.19-cel használva 1% körül van a prociterhelés. :)

I don't fit in. I fit out.

(#16) INNUENDO


INNUENDO
tag

Itt kéremszépen azaz alapvető probléma, hogy azoka zsugori UPC-sek egy olyan primitív beltérit adnak, amin nicsen S-Video kimenet:((:(((:O
A paragonya-antenna méretéről már nem is beszélve:((

(#17) plömplöm


plömplöm
őstag

A téveszmék, a téveszmék... :)
Szóval az s-video mazzag nagyjából így néz ki: Bővebben: link , gy.k. két jelmazzag külön-külön árnyékolva.
Ami az a 7-eres meg 5-eres dolog, azok a háziszabványú aljzatok a mindenféle tv-out(in)-re képes kártyákon vannak, azokon az aljzaton rajta van az s-video és a kompozit is (általában, eddig még mindegyiken rajtavolt, de annyiféle dzsunka van a világon). Pld: Bővebben: link

#16: hát, RGB kimenet van rajta, s-video pedig nem lenne? A tévém butasága miatt nemt'om kipróbálni, úgyhogy 1enlőre elhiszem Neked, de kiprószálom majd havernél, hátha igazam van :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#18) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásokat. Összekötöttem a beltérit a tv-tunerrel a scart-os megoldással és jól működik.
Más probléma merült fel.
Vettem fel az MTV Base-ről 45 percnyi anyagot dvd minőségbe, és tök jó lett, mind a kép, mind a hang. :C
Aztán vettem fel az RTL-Klub-ról is szintén 45 percnyi anyagot, de abban már az első 5 perc után csúszik kicsit a hang, ez miért lehet? A gyári progival vettem fel, lehet hogy azzal van a gond? Illetve a hang csak a mikrofon bemenetre dugva sztereó, ha Line-in-re dugom akkor csak mono, ez lehetséges? :F

Roberto

(#19) kosarob8 válasza kosarob8 (#18) üzenetére


kosarob8
aktív tag

Nincs senkinek sem ötlete miért lehet ez?
Olvasgattam az idevágó témákat és azt találtam hogy a WinDVR nevű progi az jó, szerintetek ??

(#20) And válasza kosarob8 (#18) üzenetére


And
veterán

A kép-hang csúszást más topikok alapján felvétel közbeni képkockadobás - framedrop - okozza, vagy az, hogy az egybefűzendő audio- és videoadatok nem jó időzítéssel kerülnek az adatfolyamba (nem az audióstream a master). Nem tudom, hogy a ''gyári'' programod milyen kodekkel vesz fel, de a WinDVR tudomásom szerint csak az mpeg1/2 -t (vcd, svcd, dvd) támogatja, azok meg eléggé processzorigényes formátumok. Ha van rá lehetőséged, vedd kisebbre az mpeg-bitrátát, minőségi beállításokat, vagy használj olyan felvevőprogit, amelyik gyorsabb kodekeket is támogat.
Bővebben: link,
Bővebben: link,
Bővebben: link.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.