Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tuning-probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Tud valaki segíteni nekem abban, hogy hogy történhet meg a következő (és mit lehet vele tenni):
Van egy abit KT7A alaplapom, bele egy 1133MHz-es TB, 2*128MB noname RAM, és az FSB most 155MHz-en van :))
Szóval miféle processzor az ilyen?? 1248MHz-en még stabil lenne, de ott a RAM már nem teljesen tuti. Ja, és ha 1.85V-t állítok be, akkor 1.93V-t ad az alaplap. Szóval azért ennek a feszültségtöbbletnek kéne valami hatásának lennie, nem?
Ja, és az I/O Voltage a RAM-ra hat? Vagy az összes kártyára is?

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) Parci válasza Panther (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Mi a kérdés igazából?
Az alaplap valószínűleg nem bír többet 155 MHz-nél. Ha tehát tovább akarod húzni a procit, akkor vedd vissza az FSB-t és növeld a szorzót.

Az I/O fesz a RAM-ra és a chipsetre hat, ha jól sejtem (vagy a teljes 3.3V-os sávra? nemtom).

A procinak is lesz egy limitje, bármilyen feszkót is állítasz be.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

A 155MHz-es FSB-vel semmi bajom, az kifejezetten tetszik. (Sandra 2001 RAM-teszt: 548/612 MB/sec).
Viszont az a kérdés, hogy az hogy lehet hogy a prockó 1240-ig megy 1.775V-on is, de utána sehogy sem. És ráadásul ez alig 107MHz plusz! :((

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na, nem ilyen morcos smileyt akartam, de még nem igazán tudom hogy melyik melyik :)))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) karib válasza Panther (#1) üzenetére


karib
addikt

Hát, elképzelhető, hogy csak ennyit fut a proci :) vagy legalábbis komoly átalakításokat végeznek a lapjukon. Leginkább a táppal függ össze, ha nem akarod ilyen magasan hajtani, vedd vissza...

IO fesz a northbridge-re hat, ha jól saccolom, tehát RAM-AGP. Van, ahol külön lehet állítani... Néha segít stabilizálni a RAM, VGA túlhajtását. 3,6 V-ot még aszondom nem gond, de az Abitokban beállítható 3,8-es max értéktől kicsit ódzkodom...

Department of Redundancy Department

(#6) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Igazából annak hogy több feszt ad a procinak annak én is örülök, illetve örülnék, ha tudnám valamire használni :))
Sajnos más lapban nem tudom kipróbálni, mivel mindenki fél AMD-re váltani errefelé... (valószínűleg amúgy sem itt a gond)
De a sorozat biztos nem AVIA vagy AXIA, azt direkt kérdeztem, hogy van-e, de nem volt. Sajnos a pontos számot nem tudom, de A-val kezdődik, erre emléxem :)

Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) karib válasza Panther (#6) üzenetére


karib
addikt

Hát, attól tartok, hogy egy AXIA előtti példányt fogtál ki, amire reális az 1200-1250 körüli max :((

Department of Redundancy Department

(#8) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Vajon kicserélik, ha visszaviszem? =)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#9) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Ja, és hogyan kell azt a pattogó zöld röhögő smileyt csinálni?

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) guest


guest
veterán

Nekem 1.2 es TB-m van 256 Brand 133 as rammal KT7A-ba ágyazva, a proci max 1.3 on megy. Teszteltek egy rakat TB 1.2 est más procival együtt, nemtom valahol van egy táblázat erről; a 1.2 esek 99%-ban csak 1.3 on mennek de annyin biztos. Következtetés én max 100 Mhz et tudok belőle kicsiholni, a TB-k nagyon jó procik de nem tuningra tervezettek ez lehet nálad is a helyzet. Ennyi

prohardver vendég

(#11) Barton válasza Panther (#9) üzenetére


Barton
senior tag

:DDD

: utána DD vagy DDD

:MAD miért nincsen ??? :O

(#12) karib


karib
addikt

Emberek, csodát nem kell várni... az én 650-es Socket A Athlonom max 800-at visz, pedig pofára ugyanúgy néz ki, mint az 1,4 GHz-es...

A lényeg, hogy időközben javul a gártástechnológia, továbbá párszor finomítgatját a procimagokat a termékciklus alatt.

A lényeg, hogy az új szériából a legkisebbet kell megkeresni, mert abban potenciálisan ugyanannyi van, mint a legerősebb darabban, pusztán piacpolitikai döntés miatt adják el kisebb sebességre beállítva.

Tehát, nem mindegyik Athlon fut 1.5 GHz-et. Ahhoz egy AVIA, de még inkább AXIA, AYHJA szériaszámú proci kell, ugyanis ez az 1,4-es gyári procik szériája... szerencsére egész 1,0-sig lefelé találni ilyet... Ellenben 1,1-es és 1,2-esből is valszeg találni korábbi széiásat, aminek tényleg kb. 1,2-1,3 a vége...

Mindig a technológiai korlát számít, nem az, hogy egy procinál fix egy bizonyos százaléknyi plusz. Csak akkor tudsz többet kihozni, ha azt a technológia bírja... Ha a csúcsról vásárolsz, akkor nem tudsz annyit húzni már rajta.

Alternatív példa: Audi/VW 1.8 literes turbómotorjai. Ezt pakolják a Golftól az Audi TT-ig egy rakás kocsiba. Van belőle 150 lovas, 180, 225, meg néhány köztes verzió is. Lényegileg ugyanaz a motor, kicsit más elektronika és turbók. Viszont ha nekiállok tuningolni, az 1.8-as blokkból max 300 LE körül tudok kihozni, akár a 150-esből, akár a 225-ösből indultam... Tehát érdemes az olcsóbból... (Procik esetében mindenképp, autóknál más paraméterek is játszhatnak...)

Department of Redundancy Department

(#13) guest


guest
veterán

Az ABIT KT7A biztos bírja :)
Valószínű, hogy a RAM-jaid adják fel a magasabb frekin.
Nekem AXIAR 1GHz@1.45GHz (10x145), de a RAM-ok nem bírják tovább. :)

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Tuning-probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.