Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Ariadne válasza Balamber:) (#17) üzenetére


Ariadne
őstag

Tanultam, abszolút legálisan, Erasmusos voltam. Kár, hogy nem tudtam maradni egy teljes évre, de haza kellett jönnöm befejezni az egyetemet...

Szerintem is normálisak alapvetően, csak kicsit ''kockák'' valahogy. A nemzeti öntudat az megy ezerrel, kissé talán túlságosan is, mert azért hallottam olyat is bőven, hogy bunkóznak a külföldivel, ha nem beszél franciául...

A legjobb, hogy tudnak lazítani és élvezni az életet. Családilag elmennek hétvégén múzeumba, vagy kiülnek a parkba, de egyedül is sokszor látni padon olvasó embereket. Ez azért nálunk valahogy nem így megy, mondjuk kezdve azon, hogy nincsenek nagyon normális parkok... :DDD A nők mindig elegánsak, nem feltétlenül méregdrága ruhákban, de ízlésesen öltöznek, ezt irigylem tőlük. Meg ahogy a metrón a tömegben az ajtónál állva is képesek előkapni a kis kézitükröt és megigazítani a sminkjüket. És szép karakteres férfifejekre is emlékszem, bár volt olyan, akit megcsodáltunk a nővéremmel egy kávézóban, majd a pasas mellett ülő másik pasas hirtelen végigsimította a kezét - a barátja volt... :DDD

A párizsi közlekedést is bírom, ''erősebb kutya'' alapon működik - ha sok a gyalogos, elindulnak, ha sok az autós, akkor meg ők - mindegy, mit mutat a lámpa. Életveszélyes volt megszokni és hazajönni, próbálnék meg a fővárosban lelépni a járdáról pirosnál... :D És hát ugye az a tökéletest közelítő metróhálózat, mmmm!

Párizson kívül is rengeteg gyönyörű hely van, Bordeaux-ban jártam, csodaszép város, mert megúszták a világháborút egészben, így igazán különleges régi épületek vannak ott, csak valahogy olyan furcsán kevés ott az ember. Lyonba is jó lenne elmenni egyszer, van Malév közvetlen járat oda.

Mindenesetre Párizs a legtöbb embernek maradandó élmény. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.