Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sbazsi


sbazsi
veterán

Kérdés adott, ki tud jó helyen lévő, olcsó szállást Párizsban?
Olyat, ami nem a város szélén van, nem akarom utazásra költeni a megspórolt pénzt! ;)

(#2) gregorik válasza sbazsi (#1) üzenetére


gregorik
senior tag

eiffel-torony alatt.

(#3) #51736960 válasza sbazsi (#1) üzenetére


#51736960
törölt tag

(#4) sharpapa válasza sbazsi (#1) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Sátor a Torony alatti parkban. Ez mindaddig tuti amig a renfőrök meg nem unnak.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#5) sbazsi


sbazsi
veterán

Hmm, sátor meg Eiffel torony jó ötlet, de amikor megyek már hideg lesz.
Így a híd alatt is kilőve.
És lehetőleg olyan szállás kellene, ahol nem emeletes ágy van. :D

(#6) sbazsi


sbazsi
veterán

UP!
egyéb?:)

(#7) Balamber:) válasza sbazsi (#6) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Ha bent a városban kifogsz egy jó helyet 7-8eFt/fő/éj -ért az elég jó ár.
Menjetek többen akkor minden jobban jön ki...
Mi a külvárosban ha jól emlékszem 28€/éj -ért voltunk fürdőszobás, reggelis szálláson...Hotel Stars vagy mi volt a neve, ez egy szállodalánc.

Ha taxival utaztok érdemes a taxissal előre lezsírozni a tarifát mert nagyon szemetek, de ha többen utaztok olcsóbb a taxi mint a busz....a sofőr mellé ne üljetek mert +díjat számol fel...
A metrohálózat elég jó, de inkább a katakombákra emlékeztet néhol és baromi sokat kell gyalogolni a föld alatt átszálláskor...(a felszínen nem mindenhol egyértelmű, hogy hol is lehet lemenni valójában, mert nem egységes a táblája...)
A kaja az élelmiszer üzletekben kb annyiba kerül mint nálunk, az utcai szendvicsesek nekem drágák voltak, étteremben 8-10€ -tól van már menü. Mi fölszerelkeztünk kajával, de hazahoztuk a felét...
Jövő nyáron vissza szeretnék menni, ha találsz valami nagyon jót bent a városban légyszives oszd majd meg!

(#8) Ariadne válasza sbazsi (#1) üzenetére


Ariadne
őstag

Pl. nézd meg ezt. [link] A rue de Fourcy-n lévő nagyon jó helyen van, a St. Paul metrónál, szemben egy csodálatos fotómúzeum (szvsz Párizs egyik legjobb múzeuma a pici és érdekes fajtából)... Én csak a környéket ismerem, ami nagyon jó, egy ismerősöm pedig megszállt már itt, neten foglalt, minden rendben ment és tetszett nekik. :)

mod: Utazáshoz vegyél hetijegyet, vagy hétvégékre is van kedvezményes, már ha elég fiatal vagy hozzá. :D [link] Elég az első két zónára venni, ha bent laksz. Orlyról pedig az Orlybus nevű buszjárattal érdemes ki meg bemenni, az közepes árfekvésű (8 € körül), de bevisz az Operához, csak a jegyváltáshoz kell aprópénz...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9) Ariadne


Ariadne
őstag

Ezt beszívtuk, sbazsi hozzászólása egy éves...... Már biztos nem aktuális neki. :DDD Balamber, hogy is jött elő ez a téma neked? :F

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#10) Balamber:) válasza Ariadne (#9) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Vissza szeretnék menni jövő nyáron és több időt eltölteni, kedvemre mászkálni a városban.
Idén szervezett csoprttal voltunk és ugyan sokmindent láttunk, de egy nagy rohanás volt az egész...
Arról mit tudsz, hogy ha nem az Orly-n száll le a gép hanem a de Gaulle reptéren akkor onnan hogyan/mennyi idő alatt és főleg mennyiért lehet bejutni? Állítólag főleg ott szállnak le a fapadosok.
Amit belinkeltél, egész jónak tűnik és reggeli is van benne.
Te beszélsz valamennyit franciául? Sajnos én max köszönni tudok...

Egyébként a dátumot én is elnéztem :)

(#11) süti5


süti5
őstag

Egy hét múlva megyek Párizsba Kedvesemmel, lássatok el tanácsokkal:)

(#12) Balamber:) válasza süti5 (#11) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Mit szeretnétek megnézni? Van már terved?
Gyorsan leírom ami eszembe jut a saját tapasztalataim alapján.

Múzeumbelépőt előre vegyétek meg, mert soron kívül -sorbanállás nélkül- bemehettek vele szinte minden múzeumba.
Térképet nem árt vinni...csak az érdekesség kedvéért.
Kést, bicskát stb nem engednek bevinni a múzeumba.(jobb otthonhagyni mert cirkusz van belőle...) (nálunk a laposüveget sem tudta mire vélni a fekete őr)


-Az Eiffel tornyot este is nézzétek meg, ne csak nappal. (óránként villog mint egy karácsonyfa...nagyon szép!!!)(külön beugró van, bérlet nem jó)
-Szajnai hajózás kb 2500Ft...szerintem az is megéri. A toronytól indul és a Cité szigetet megkerülve ér vissza.(kb 35perc)
-Ezt ne hagyd ki: [link]
A Louvre-al szemben van a folyó másik oldalán.
-A Louvre-ban osztanak térképet a piramis alatt. Érdemes elhatározni mit szeretnél megnézni. (mi a Mona Lisát, a Miloi vénuszt és a Napoleon korabeli szárnyat néztük meg részletesebben, meg persze mászkáltunk benne össze-vissza...)
-Versailles szerintem nem nagy szám. A kertet már téliesítették, és föl van túrva az egész park...burkolatot cserélnek szerintem. A termek szépek, de a bútorok nem tudom hova lettek... :) (ha kihagyjátok nem vesztetek semmit)
-A Montparnasse toronyra (mindenhonnan lehet látni, nagy és barna) mindenképpen menjetek föl, mert nem semmi a kilátás. Más mint az Eiffel toronyról, szerintem jobb is mert innen az Eiffel torony is benne van a látképben. (nekem az egészben ez tetszett a legjobban)

most be kell fejeznem, de ha szeretnéd összeszedem a gondolataimat és folytatom...

(#13) Balamber:) válasza süti5 (#11) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Hol és mennyiért szálltok meg?
Készülök a nagy visszatérésre :)

(#14) süti5 válasza Balamber:) (#13) üzenetére


süti5
őstag

[link]

Itt foglaltam szállást, remélem jó lesz. 76 euro kettőnknek két éj. A repjegyet még augusztusban foglaltam 13600 ft-ért kettőnknek mindennel:))

Szeretnénk megnézni a louvre-t, sétálni nagyokat a sztandard helyeken:) Tudom hogy kell terv ezt mondták már, úgyhogy ideje lenne utánanéznem...

[Szerkesztve]

(#15) Balamber:) válasza süti5 (#14) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Ez nagyon baráti...és a szobák is jónak tűnnek. Gondolom ebben reggeli nincs.
A repülőjegy tokkal-vonóval oda-vissza ennyi, vagy erre még jön valami illeték meg ki tudja mi? Kettőt alaszatok csak ott? mert akkor sűrű lesz a program, ha mindent bele akartok zsúfolni.
Mi három teljes napot töltöttünk ott, de reggel 7.00-kor kelés és éjfél előtt nem értünk haza egyik nap sem. Baromira elfáradtunk és még így is csomó mindent meg akartunk volna nézni. Végülis a nevezetesebb dolgokat láttuk, de mindenhol max 1,5 óra volt megszabva (Louvre-ban több), hogy ne csússzunk ki az időből.

Ha lesz időtök a Montmartre negyedet nézzétek meg. A Sacre-Coeur templom van a hegy tetején. A Montmartre-on van a Festők tere (Place Du Tertre) és ott van a Moulin-Rouge -is. Mi szombat este voltunk fönt, hát pezseg az élet az biztos. Ide szerintem nem árt a térkép, mert elég zegzugos az egész.

Ne hagyjátok ki a Notre Dame-ot sem, főleg azért mert közel van és mert a Cité sziget amin épült már a 200-as években lakott volt. A Citén-van az igazságügyi palota, aminek az udvarán van a Sainte Chapelle (Szent kápolna) van. Ez egy pivi de különlegesen szép templomocska. Tiszta ólomüvegből van az egész, csak gótikus pillérek tartják a tetejét.(ide kést tényleg ne vigyél, mert itt jobban átvilágítják az embert.) Itt a beugró ingyenes ha jól emlékszem. A szigettől 5-10 percre van a Pompidou központ. Ez az az épület ami olyan mintha ki lenne fordítva. Én már régen kíváncsi voltam rá. Ha nem tudod, hogy néz ki, keress rá a neten. (vagy egyből nagyon tetszeni fog, nagy nagyon nem)

Esetleg nem rossz ötlet az emeletes városnéző buszzal körülnézni. Ha jól emlékszem a piros vonal az ami a legtöbbet mutatja.

Gondolom a Champs-Elysees -en akartok sétálni. Na ennek pont a végén van a diadalív. (fárasztó fölmászni rá, de érdemes...föntről láthatod a világ egyik legdrágább városrészét :) )
A Champs-Elysees folytatása a Defense negyedbe vezet. Ide már gyalog nem tudsz kimenni mert messze van, és közleről sem olyan érdekes. a Defense közepén van egy modern ''diadalív'' ami valójában egy kocka aminek lukas a közepe. Közelről baromi nagy...

Most ennyi jutott eszembe, de nyugodtan kérdezz...bár nem vagyok szakértője a témának, csak a saját élményeim alapján tudok segíteni.



(#16) Ariadne válasza Balamber:) (#10) üzenetére


Ariadne
őstag

Beszélek, fél évet éltem Párizsban. :))
A Sky az Orlyra megy, meg úgy általában az Orly a fapadosok fő indulási és érkezési helye. Ami szerencsés, mert sokkal közelebb van, a Ch de G-hoz képest bent a városban, 7. zóna, azt hiszem.
Szóval onnan van kb. 4-5 féle lehetőség bejutni, de a legjobb ár-érték arányú szerintem az Orlybus, a Denfert-Rochereau metróállomáshoz visz, onnan könnyű továbbhaladni. Automatából lehet jegyet venni hozzá, az egyik bejáratnál van a falban, szerencsés, ha van bankkártya vagy személyenként 7-8 euró fémpénz kéznél. Elég gyors általában, már ha nincs épp forgalmi dugó... A magasvasúton jövő kis különmetró állatmód drága, nem éri meg - bár gyorsan elvisz a legközelebbi RER állomáshoz, de tizenvalahány euró a jegy rá, plusz még az RER meg metrójegy, szóval az Orlybust ajánlom.
A Charles de Gaulle-ról pedig egyszerűen RER-rel a legjobb bejutni, a jegyvásárlásnál bemondod, melyik metróállomáshoz akarsz végül eljutni, és kiadják a megfelelő jegyeket egy kupacban. A RER-en számít, melyik megállóig mész, a metrón már nem. Kb. egy óra bejutni onnan.
Általában ha nagy csomaggal mész és keskeny a jegykezelő átjárója, kinyitják neked az oldalsó kaput, ha felmutatod a jegyed és a kapu felé böksz az üvegkalickában ülő emberkének. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#17) Balamber:) válasza Ariadne (#16) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Az Orlybusról már hallottam, ha oda kerülök, megfogadom a tanácsodat és azzal megyek.

Tanultál vagy dolgoztál kint? (persze ha ne válaszolj ha nem akarsz)
Nekem az országban az tetszett leginkább, hogy az emberek kiegyensújozottnak tűnnek, büszkén felszegett fejjel, határozottságot és magabiztosságot sugározva élnek. Europát mondhatjuk, hogy bejártam, de itt láttam ezt először ennyire szembetűnően.
Ja, és kellemesen csalódtam a franciákban! Lehet, hogy azért mert nem tudok velük beszélni, de teljesen normálisnak tűnnek. Az opera környékén (vagy a latin negyedben...már nem emlékszem) sétáltunk és eléggé elfáradtunk, bementünk egy nyitott kapun és beültünk egy társasház udvarára. Az ott mászkáló emberek kedvesen köszöntek, eszükbe sem jutott, hogy megkérdezzék kik-mik vagyunk. Persze lehet, hogy jobban megismerve őket már változna ez a véleményem.

(#18) Ariadne válasza süti5 (#11) üzenetére


Ariadne
őstag

Ami így hirtelen eszembe jut még néznivalókkal kapcsolatban:

- Louvre-ban hétvégén nagyon sokan vannak, különösen hónapok első vasárnapján, amikor ingyenes. Hétközben jobb, különösen mert a honlap szerint péntekenként este 6 után 26 év alattiaknak ingyenes, másoknak olcsóbb (ez valami új lehet). Ami viszont tuti jó, az a ''nocturne'', vagyis szerdán és pénteken 21.45-ig van nyitva, áááállat olyankor menni. Maradandó élményem, amikor mezopotámiai kőszobrok között mászkáltunk este fél tízkor az egyébként tök üres folyosókon, aztán hirtelen egy irtó magas terembe lépve ott magasodott a fejünk fölé egy hatalmas bikafejes kőoszlop, Dávid király palotájából. Hátborzongató, de tényleg érdemes olyankor menni. :DDD
- A Louvre egyébként praktikus oldala, hogy a környékhez képest olcsón lehet kajálni a piramis alatti éttermes részben, van lent egy Virgin Megastore is, és ingyen van mellékhelység a múzeumi résznél (ez nagy szó a város közepén, bármikor be lehet ugrani).
. ha arra jártok és jó az idő, a Palais Royal kertjében érdemes leülni kicsit, meg sétálni az árkádok alatt
- jó idei kiülésre a Luxembourg kertet is nagyon ajánlom, egy elvivős szendvics csomag a Brioche Dorée-ből és lehet élvezni a napsütést (ha van)
- a Musée d'Orsay-t mindenképp érdemes megnézni, Van Gogh, Degas balerinái, Monet, és még sorolhatnám, a tetején vannak a leghíresebb dolgok. Ha nagy sor van, ne tántorítson el, nagyon hamar le szokták rendezni.
- Défense: az egyik kedvencem, praktikus oldalát tekintve van a Grande Arche előtti téren egy CNIT nevű hodály, abban egy Fnac (cd, dvd, szgép, meg ezerféle cucc...7-8 euróért van ált. akciós cd, és nem noname előadóktól), no meg van egy kétszintes Auchan, ha a téren a McDonald's melletti bejáraton bementek, csokiimádóknak ajánlom a táblás csoki részleget, hihetetlen a választék (egy hatalmas többszintes földalatti áruházkomplexum van egyébként a tér alatt, karácsony után hatalmas, 40-50-70-80%-os leárazásokkal).
- Eiffel toronyba bevállalósok menjenek fel gyalog, erős szélben különösen nagy élmény :DDD, a 2. emeletig fel lehet jutni így, onnan már csak lifttel.

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#19) Ariadne válasza Balamber:) (#17) üzenetére


Ariadne
őstag

Tanultam, abszolút legálisan, Erasmusos voltam. Kár, hogy nem tudtam maradni egy teljes évre, de haza kellett jönnöm befejezni az egyetemet...

Szerintem is normálisak alapvetően, csak kicsit ''kockák'' valahogy. A nemzeti öntudat az megy ezerrel, kissé talán túlságosan is, mert azért hallottam olyat is bőven, hogy bunkóznak a külföldivel, ha nem beszél franciául...

A legjobb, hogy tudnak lazítani és élvezni az életet. Családilag elmennek hétvégén múzeumba, vagy kiülnek a parkba, de egyedül is sokszor látni padon olvasó embereket. Ez azért nálunk valahogy nem így megy, mondjuk kezdve azon, hogy nincsenek nagyon normális parkok... :DDD A nők mindig elegánsak, nem feltétlenül méregdrága ruhákban, de ízlésesen öltöznek, ezt irigylem tőlük. Meg ahogy a metrón a tömegben az ajtónál állva is képesek előkapni a kis kézitükröt és megigazítani a sminkjüket. És szép karakteres férfifejekre is emlékszem, bár volt olyan, akit megcsodáltunk a nővéremmel egy kávézóban, majd a pasas mellett ülő másik pasas hirtelen végigsimította a kezét - a barátja volt... :DDD

A párizsi közlekedést is bírom, ''erősebb kutya'' alapon működik - ha sok a gyalogos, elindulnak, ha sok az autós, akkor meg ők - mindegy, mit mutat a lámpa. Életveszélyes volt megszokni és hazajönni, próbálnék meg a fővárosban lelépni a járdáról pirosnál... :D És hát ugye az a tökéletest közelítő metróhálózat, mmmm!

Párizson kívül is rengeteg gyönyörű hely van, Bordeaux-ban jártam, csodaszép város, mert megúszták a világháborút egészben, így igazán különleges régi épületek vannak ott, csak valahogy olyan furcsán kevés ott az ember. Lyonba is jó lenne elmenni egyszer, van Malév közvetlen járat oda.

Mindenesetre Párizs a legtöbb embernek maradandó élmény. :)

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#20) Nakata


Nakata
tag

Annyira kimennék Franciaországba!!! Dajó eggyeseknek :D Sebaj majd 2 év múlva. Sokan nem szeretik a Franciákat, de én tök bírom őket főleg a fociválogatottat és a Lyon csapatát :C

-=Old-Boy'S=-FoREveR

(#21) Balamber:) válasza Nakata (#20) üzenetére


Balamber:)
csendes tag

Ami késik nem múlik! :)

Mindenképpen hosszabb időre próbálj menni.(szerintem csak Párizsra min egy hét kell)

(#22) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Üdv, ha megy még ez a topik :)

Összel tervezem hogy mennék Párizsba, minimum egy hétre. Fapadossal, olcsó szállással, auchanos kajával tervezem. Minden ötletet szivesen veszek, valamint esetleg hogyha összeverődne érdeklődő utazó társaság, biztos olcsóbban kijönnénk :C

(#23) Ariadne válasza Jeannie (#22) üzenetére


Ariadne
őstag

Vannak diákszállók viszonylag olcsón, és nagyon jó helyen itt [link] A 6, rue de Fourcy alatt lévő épp egy szuper fotómúzeummal szemben van (a kedvenc múzeumom a városban :) , hihetetlen hangulata van), metró 200 m-re, és az a vonal pont elvisz egy mega Auchanhoz a Défense-ban. ;) Még nem szálltam meg ott, de ismerem egy kicsit Párizst, és jó helynek tűnik, valamikor én is akarok majd menni megint.

mod: Ezt írtam már feljebb is, most látom csak. :D Sebaj...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#24) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Van esetleg aki mostanában jön haza Párizsból autóval?

(#25) gaborbol


gaborbol
őstag

De jo hogy megtalatam ezt a topicot :)

Csak egy villamlatogatas lesz, de nagyon kivancsi vagyok milyen, meg sosem jartam felejuk.

(#26) hariferi


hariferi
újonc

A kislányom kiharcolt tőlünk egy jegyet a júniusi One Direction koncertre, ami a Stade de France-ban lesz. Meg vagyok lőve, hogy négyünknek hogyan és hol tudnék olcsó szállást keríteni. Melyik reptérre érdemes egyáltalán érkezni: az Orly-ra vagy a Ch de G-ra? A család egyetlen tagja sem beszél franciául (4-en mennénk). Ha tudtok, kérlek, segítsetek!

(#27) dabadab válasza hariferi (#26) üzenetére


dabadab
titán

"Melyik reptérre érdemes egyáltalán érkezni: az Orly-ra vagy a Ch de G-ra?"

Ferihegyrol csak a CDG-re van jarat, ez szerintem eldonti a kerdest :)

Szallodaugyben en mondjuk pl. a Tripadvisoron neznek korbe, a vendegek beszamoloi szerintem eleg hasznosak.

Franciaul en se beszelek, de amikor Parizsban jartunk, kulonosebb gond nelkul boldogultunk, azert valami kerekbe tort angolt a legtobben tudtak produkalni illetve mukodott a mutogatas is :)

DRM is theft

(#28) flamingo


flamingo
újonc

sziasztok.a beauvais repülötérhez közel eső f1 hotelt keresek.valaki ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.