Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Trükkös freemailes spam (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

nem tudom hogyan, de valamikor a freemailes cimem felkerült egy brazil (br?) spamküldő listára. fogtam a freemailes szűrőt, beállítottam vagy 20-25 cimet hogy dobálja vissza. egy darabig ok, egy idő után ujra jönnek a levelek a listán lévő cimekről, de jobban megnézve azt látom hogy az igazi küldő egy freemailes cim , kb ilyen: 5465416@freemail.hu. és ebből van egy csomó fajta, a szám változik. ez ellen mi véd? tiltsam le a freemailos cimeket is? tele a búrám ezekkel köcsögökkel, és egyeltalán ezt hogy csinálják? nem hiszem hogy beregisztrálták magukat freemailre....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) marcee válasza Ra3 (#1) üzenetére


marcee
addikt

Azzellen neeem vééd... :D

\m/

(#3) crab válasza Ra3 (#1) üzenetére


crab
senior tag

Csak beír valami hülyeséget és úgy küldi el, te is tudnál ugyanerről a címről(ami szerintem nem is létezik) küldeni azonosító és jelszó nélkül! A megoldás az lehetne ha letiltanád az összes freemail-es címet, de látná a köcsög, hogy visszapattannak a levelek és megváltoztatja freemail-ről vmi másra!:(((
De próbáld meg, 1 ember miatt lehet hogy nem izgul! Ja de így nem bírsz freemail-esektől levelet kapni!:(

(#4) SYZYGY válasza marcee (#2) üzenetére


SYZYGY
tag

:DD :DD :DD

''A hullák olyanok, mint Te vagy én, csak halottak.''

(#5) Norbertpower válasza Ra3 (#1) üzenetére


Norbertpower
tag

Na ez látod egy jó kérdés mert én is jártam már így de gyakorlatilag semmit nem tudsz tenni.....

Változtass Emailt :DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD:DD

BMW + a ménes :DDD

(#6) rii


rii
nagyúr

én nem vagyok benne ezekben a SPAM dolgokban, vagyik a kiszűrűsükben ....
... én mindig törlöm öket, de már a napi 3-4 már kezd zavarni ....

... de nem lehet, hogy ahogy a májkroszoftnak is vannak robotjai, ami a netet járják jobb Java kódok miatt, itt is robott-al csinálnának e-mail cimeket ....?

a freemail-hoz nem lehet beirni hogy egy spammelést végeznek erröl+erröl a cimröl, és tiltsák le.....?


amugy hogy működik a spam szürés? cim alapján?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7) Adrian Mole válasza Ra3 (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

OR mailszerverrel és némi programozói vénával olyan levélfejlécet lehet összehozni, amilyet akarsz. Én olyan spam-et is kapok már, aminek _én_ vagyok a feladója. Persze a fejlécből kiderül, hogy körülbelül honnan érkezett.
Tárgyra lehet esetleg szűrni, ha olyan a freemail (ezt nemtom). Esetleg a fejlécből kibogarászni, hogy honnan jött, aztán or listára tetetni a fm adminjával (ha van ilyen jó fej), esetleg szólni annak a szervernek az adminjének (ha lehet vele beszélni, és nem még több spam lesz a válasz).

42

(#8) rii


rii
nagyúr

elöbb utóbb megtalálnak minden e-mail cimet.... nem..?

vagy csak akkor, ha járkálsz bizonyos helyeken, és az egyiken megadod az emiledet, mer kérik...?

télleg..... hogy találnak meg.....?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#9) Adrian Mole válasza rii (#8) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Több módon lehet spam listára kerülni:
- megadod a címed valamilyen oldalon (ez lehet ''normális'' oldal is, legfeljebb ellpoják, vagy megveszik az adataikat)
- ha weben valahol (honlapodon, fórumokban, stb) megtalálható a címed, robotokkal kiszedik, és értékesítik spammelőknek
- elvileg az sincs kizárva, hogy próbálkoznak (scannelik egy szerver felhasználóit, ahonnan nem pattan vissza, hogy ismeretlen, oda lehet küldeni)

42

(#10) rii válasza Adrian Mole (#9) üzenetére


rii
nagyúr

a 3. esetben nincs védelem...

ez utobbit én ugy gondoltam, hogy veletlen szeruen generalnak e-mail cimeket, és amelyik nem jott vissza, az letezo.....

de lehet ez ugyanaz, mint amit te montál? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#11) rii válasza rii (#10) üzenetére


rii
nagyúr

maármint neveket genrálnak vélestszerüen ....

anna_morgan@hotmail.com
annamorgan@hotmail.com
anna.morgan@hotmail.com

anna_morgan@yahoo.com
annamorgan@yahoo.com
anna.morgan@yahoo.com

anna_morgan@freez.com
annamorgan@freez.com
anna.morgan@freez.com

john_smith@hotmail.com
johnsmith@hotmail.com
john.smith@hotmail.com

john_smith@yahoo.com
johnsmith@yahoo.com
john.smith@yahoo.com

john_smith@freez.com
johnsmith@freez.com
john.smith@freez.com

ha van ilyen, ... van ilyen? .. akkor ez ellen véd egy szám ... annamorgan421@freez.com

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) Adrian Mole válasza rii (#11) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Igen, ez ugyanaz, amit mondtam, bár úgy veszem észre, hogy egy kicsit máshogyan csinálják. A tapasztalatom az (bár ezt a tapasztalatot 1,5 másodperc alatt meg lehet szerezni, ha belenézel egy levélfejlécbe), hogy egy anna_morgan@stb.valami cím mellé betesznek egy próbálkozósat is annaghsvs233@stb.valami, illetve egy szerverre lőnek (egy darabig). Így nem véd a számozás.

42

(#14) rii válasza Adrian Mole (#13) üzenetére


rii
nagyúr

mi aza szerverre lönek .........? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) Adrian Mole válasza rii (#14) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nem akarok kiskáté a spammelőknek órákat tartani :P Márcsak azért sem, mert ellenérdekelt vagyok (sőt, még laikus is).
A lényeg, hogy kell egy szerver, amin tudják programozni a mail szerver programot. Ezen kersztül lehet nagyobb mennyiségű levelet kiküldeni. Ha próbálkoznak (lásd előző (3.) módszer), akkor egy cél szerverre öszpontosítanak (egy darabig). Így sok levelet ''lőnek'' ki egyszerre rá, de hamar kiderül, hogy milyen címeket lehet megszerezni egy listának.

42

(#16) szesz


szesz
tag

Hi!

Oke, hogy en allitsak be a szurok kozott nemkivanatos cimeket, de ezkoben mit tesz a spam-ek ellen a freemail? Egy hetvege utan eszmeletlen sok spam figyel a ceges levelesladamban, (a freemail at van iranyitva) es mar nagyon unom torolgetni oket.
Ez az ''allitsd be magadnak'' dolog nagyon ugyesen leveszi a freemail-esekrol a gondot es radbizzak, hogy szenvedj vele Te.

Szoval valaki tud ebben erdemi infot?

Udv,

Csak szép sorban, mint az aknamezőn

(#17) Ra3


Ra3
őstag

én is ugy vagyok vele hogy napközben jön 7-8 levél, azt kitörlöm, de hétvége után lehet válogtni, hogy ki kivel van, és a freemailos cimeket nem karom letiltani, mert sokan onnan irnak. Bár lehet kipróbálom hogy 6-7 napra letiltom, hátha utána békén hagynak...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#18) morzsa


morzsa
aktív tag

www.cloudmark.com : spamnet

Ja, címeket úgy is lehet szerezni, hogy letöltesz (írsz) egy spéci programot, majd az sorra kinyeri neked az email címeket egy-egy domainről. Csak bírd sávszélességgel és idővel.
Aszonta valaki, ha betűvel írod ki a címedet a fórumregisztrációknál, vagy ha valahol kérik az emailt, akkor a robotok nem látják, de mégis okés lesz a reg.
Ú.mint: spamkillerwarmprohardverdothu a warm=@.

https://linktr.ee/wbteam21

(#19) Dr_Watson válasza morzsa (#18) üzenetére


Dr_Watson
tag

Hát ez is csak részben igaz, mert elég egyszerű a dot-ot és a warm-ot megtalálni és észrevenni, hogy ez ismétlődik, vagy értelmes szó és máris visszafejthető. Elvileg a PH-n ha megnézed más adatait ott is a kukac és a pont betűvel kiirva jelenik meg és ez valószínüleg nem a PH jófejsége miatt van így. Bár ez elég gyenge és kezdetleges védelem, lehetne ezt másképp is csinálni, mert így is simán lopják akár innen is az SMTP címeket.

A megoldás egyébként a kamu feladóval kamu szerverről jövő levelek esetében szerver oldalon elég egyszerű. Beállítható a fogadó mail szerveren, hogy egy Reverse DNS Lookup-ot csináljon és ha az adatok nem egyeznek, akkor eldobja a bejövő levelet. Hogy hogyan működik ez?

A DNS adatbázisban minden zónához meg kell határozni az MX (Mail Exchanger) rekordokat és a hozzátartozó IP címeket. Ha a fogadó oldal pl.: az xy@freemail.hu címről kap egy levelet, akkor csinál egy dns névfeloldást és megkeresi a freemail.hu zónához tartozó MX rekordokat és a visszakapott választ összeveti a küldő SMTP szerver IP címével. Ha ez a kettő nem egyezik, akkor nem yo helyről érkezett a levél és ''eldobható''.

Természetesen ez a technológia nem véd az ellen, ha a Freemail-nél valóban regisztráltak egy fiókot és teljesen ''jogosan'' a freemailen keresztül küldik a SPAM levelet. A megoldás az, hogy vagy kliens vagy szerver oldalon SPAM filtereket állítunk üzembe. Persze ennek a döntés alapján vagy kliens vagy szerver oldalon ktsg-e van. :(

Dr. Watson

(#20) Dr_Watson válasza morzsa (#18) üzenetére


Dr_Watson
tag

Hogy nyered ki egy domain-ből a címeket? Ez nem megoldható...akkor és csak akkor van erre lehetőség ha zónához tartozó SMTP szerver engedélyezi a verify SMTP word-ot, de ez alapértelmezésben tiltva van és ezzel a paranccsal sem tudod a teljes SMTP tartalmat kinyerni. Szóval ez nem lehetséges.

Dr. Watson

(#21) Ra3


Ra3
őstag

visszatérve az eredeti problémához, letiltottam freemailes cimeket, 3 napig semmi szemét, ma már megint jött 2-3 levél...de nem adom fel...

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#22) Harder


Harder
csendes tag

Nem tudom segítek-e valakinek ezzel, de itt elkezdtünk összegyűjteni ilyen listákat, melyek bemásolhatóak pl. a freemail szűrőjébe is
http://www.gyik.com/forum/viewtopic.php?t=90

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Trükkös freemailes spam (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.