Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Trackmania sunrise

Hozzászólások

(#1) HolloW


HolloW
senior tag

''Bizonyára sokan vannak, akik hozzám hasonlóan nem a realizmust előtérbe helyező szimulátorokat, hanem inkább az arcade típusú játékot biztosító autóversenyeket szeretik. Ezt támasztja alá a Need for Speed sorozat nagy sikere is, de az arcade autós játékok piacának főszereplője mellett számos más hasonló játék is napvilágot látott már. Ezek egyike volt a TrackMania, melynek hamarosan megjelenik a folytatása, a TrackMania Sunrise. Szerkesztőségünkbe egy preview verzió jutott el belőle a kiadótól, melyből néhány pályán kipróbálhattuk, nagyjából mire számíthatunk a hamarosan megjelenő játékban.

A TrackMania Sunrise legfőbb erénye a gyors játékmenet. Nem kell figyelni szinte semmire, csak nyomnunk kell a gázt és követni a kanyargós – és helyenként megszakadó – utat. A TrackMania pályái ugyanis nem folyamatos aszfaltcsíkok: számos helyen ugratók, (fél)csövek, alagutak és más érdekes pályaelemek színesítik a versenyt. Ellenfeleinkre sem a szokásos módon kell figyelnünk. Az ütközés-detektálás ugyanis teljes mértékben kimaradt a játékból. Ehelyett a többi versenyző szellem-autó képében látható monitorunkon. Kicsit fura mondjuk, hogy úgy is elérhetünk jó helyezést, hogy közben ellenfeleink a szemünk láttára előttünk érnek a célba, de erre az a magyarázat, hogy csak az előre meghatározott szintidő elérését figyeli a program helyezésünk megállapítása során.

Háromféle járművünk lehet: egy hagyományos sportautó, egy 400 km/h sebesség felett száguldó turbós járgány és egy nagyobb SUV. A programba épített szerkesztő segítségével ezeket tetszésünknek megfelelően teljesen átszabhatjuk – már ami a külsejüket illeti. Festhetjük, matricázhatjuk, feliratozhatjuk a járműveket, ahogy csak jól esik.

Verseny során – például ha felborult az autónk – egyetlen gombnyomással a legutóbbi checkpointhoz ugorhatunk. Igaz, ezzel jelentős hátrányba kerülünk, de legalább folytathatjuk a versenyt. Szerencsére szintén egyetlen gombnyomásba kerül az is, hogy a startról kezdjük újra a pályát, így egy-egy hiba után felesleges töltögetés nélkül hamar újra nekivághatunk a versenynek. A billentyűvel való irányítás amúgy sajnos hagy némi kívánnivalót maga után. Főleg, ha például egy keskeny platformra kell átugranunk, ekkor ugyanis nagyon finom korrekcióra lehet szükség a „nekifutás” során. Erre pedig nem a billentyűzet a legalkalmasabb vezérlő...

Játékmódból többféle is vár ránk. A sima versenyek során egy-egy versenysorozat minden pályáján megfelelő eredményt elérve kapunk lehetőséget a folytatásra. Persze már az is nagy kihívás, hogy minden pályán aranyérmet szerezzünk, így ez is cél lehet. (A preview változat minimális pályaszáma mellett különösen ki is használtam ezt: addig mentem egy-egy már teljesített pályán, míg nem sikerült megszereznem mindenütt az első helyet.) Érdekesre sikerült a teljesen új „Platform” mód. Ebben a pálya még inkább külön részekből – platformokból – áll, melyek között „repkedhetünk” autónkkal a meghatározott útvonalon. Ezúttal nem időre megy a verseny, a cél ugyanis az, hogy megadott mennyiségnél kevesebbszer nyomjunk Entert autónk helyreállítására. Vigyáznunk kell tehát, nem mindig mehetünk maximális sebességgel, mert az veszélyes lehet felborulás tekintetében. A Puzzle játéktípus is egyéni megoldás: gyakorlatilag a pályaszerkesztőt láthatjuk, korlátozva. Az adott helyszínen a pálya egyes részei – általában a checkpointok – jelennek meg, és ezeket nekünk kell összekötnünk a rendelkezésre álló elemekkel, hogy azután minél rövidebb idő alatt végigszáguldjunk rajta. Természetesen nem maradt ki a többszemélyes verseny sem: helyi hálózat vagy internet mellett ráadásul lehetőség van hot-seat módban játszani.

A fejlesztők által tervezett pályák kezdetben még egyszerűek, de elég hamar szembesülünk aztán egy-egy durvább résszel. Van például, ahol nem célszerű maximális sebességgel haladnunk, mert egy domb ekkor pont úgy dobja meg autónkat, hogy az beleütközik a felüljáróba, esetleg simán annak tetején landolunk. Sőt, egyik helyen különösen oda kell figyelnünk a sebességre, mert ha lassan megyünk, nem érjük el a cél-platformot, ha viszont túl gyorsan, akkor egyszerűen átrepülünk az ellenőrzési pont felett.

Már az első résznek is komoly előnye volt, hogy a játékba épített szerkesztőnek köszönhetően gyakorlatilag folyamatosan jelentek meg a rajongók által készített pályák. Ez várhatóan most is így lesz, hiszen ezúttal se maradt ki a pályaszerkesztő, sőt, még tovább is fejlesztették, és már az egeret is lehet használni benne. Első ránézésre mondjuk nem a legegyszerűbb a kezelése, de kis gyakorlás után bele lehet jönni. A környezet (napkelte, napnyugta, stb.) kiválasztása után egy teljesen üres teret kapunk, ahol aztán mi alakíthatjuk ki az útvonalat a föld felszínén és alatta.

Pergő játékmenetével és látványos grafikájával remek kis játéknak ígérkezik a TrackMania, mely az arcade-faneket sokáig lekötheti. Én mindenesetre nagyon kíváncsian várom a teljes verziót...


Forrás : PC Dome

Pár képet is mellékelek :

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link

Bővebben: link



[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#2) HolloW


HolloW
senior tag

Moderátorok fordítsák el a fejüket ON :)

Akinek virágboltos verzió van és nem indul, üzenjen nekem MSN-en lehet tudok segíteni ;)

Moderátorok fordítsák el a fejüket OFF

STEAM - KOBRA KAI!

(#3) P.Dude


P.Dude
őstag

Mostmár látom te hogynyitsz topicot.Hosszú órákig tartó felesleges olvasás de legalább linkelsz be 1-2 dolgot.:D

Zoll

(#4) P.Dude válasza HolloW (#2) üzenetére


P.Dude
őstag

Egyépként nekem tört verzió és nemindul képfájlban se cdről.

Zoll

(#5) HolloW válasza P.Dude (#4) üzenetére


HolloW
senior tag

NE gondolkodj légyszíves, mert annyira ostoba vagy hogy Jeruzsálemben elmegy az áram ...

Megvan rá a megoldás, hogy lehet elindítani, nem viccből mondtam, die2thx.

STEAM - KOBRA KAI!

(#6) P.Dude válasza HolloW (#5) üzenetére


P.Dude
őstag

Kössz a megjegyzést holló de nemtudsz megsérteni.:DD

Zoll

(#7) Hun Csirke


Hun Csirke
csendes tag

Hi...tudna vki segiten hogy hol lehet ezt a játékot megvenni/megrendelni?? :F :F Mert nagyon kéne :O :O

Guild Wars-Pannon Horda-Sarah Pezifi Mo/W lvl8

(#8) ((Piro)) válasza Hun Csirke (#7) üzenetére


((Piro))
tag

Én a tescoba vettem 7000 forintér. Szerintem is állat játék :D :D

(#9) ((Piro)) válasza ((Piro)) (#8) üzenetére


((Piro))
tag

De szerintem már olcsobban is meg tudod venni. :))

(#10) ((Piro)) válasza ((Piro)) (#9) üzenetére


((Piro))
tag

Már régen vettem.

(#11) Drift_Elek23 válasza ((Piro)) (#10) üzenetére


Drift_Elek23
aktív tag

mostani árat nemtudsz?

A tuning a lelke mindennek

(#12) Fittipaldi72 válasza Drift_Elek23 (#11) üzenetére


Fittipaldi72
tag

már sztem nem lehet kapni üzletekben...

Mindhalálig Rock N Troll!

(#13) fpeter07


fpeter07
veterán

A TrackMania United (4k ft) az a Sunrise, a Nations és az Original egybelege
Sztem nemlehet sunrise-t venni :F

[ Szerkesztve ]

(#14) Drift_Elek23 válasza fpeter07 (#13) üzenetére


Drift_Elek23
aktív tag

köszi! ;)

A tuning a lelke mindennek

(#15) Fittipaldi72 válasza fpeter07 (#13) üzenetére


Fittipaldi72
tag

szerintem azok közül a játékok közül már egyiket sem lehet kapni(nem biztos!)

Mindhalálig Rock N Troll!

(#16) Drift_Elek23 válasza Fittipaldi72 (#15) üzenetére


Drift_Elek23
aktív tag

TÉVEDSZ!

[link]

A tuning a lelke mindennek

(#17) Fittipaldi72 válasza Drift_Elek23 (#16) üzenetére


Fittipaldi72
tag

ÉN írtam h nem biztos h igazam van! :P !(am. jók azok a laptopok! :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Rock N Troll!

(#18) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Valahol lehet ezt egyáltalán még kapni? :F

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Trackmania sunrise
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.