Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Vettem egy ilyen notit, de sajnos német oprendszerrel. Szerettem volna helyette egy angol verziót felrakni, de nem tudok csak a HDD-jéről bootolni (cd és floppy meghajtó nincs benne, usb-s driveról pedig nem hajlandó bootolni). Az oprendszer pedig oem verzió, így windows alól nem fogadja el a kulcsot.

Valami ötlet, hogy hogy oldjam meg ezt a problémát? :F

Előre is köszi!

A vér nem válik VAZZE!™

(#2) PLacc válasza orbano (#1) üzenetére


PLacc
senior tag

Mondtam, hogy ne vedd meg!! :D
Próbálj először BIOS-t frissíteni a gépen, utána rákötöd az USB-s cumót, majd rebbot, és belépsz a BIOSba, ha ekkor se lesz olyan lehetőség, hogy ''Boot from USB CD'', vagy hasonló, akkor suxx...
HDD kivesz, betesz egy desktop gépbe átalakítóval, 2 particiót formáz FAT-ra, majd a 2.-ra ráteszi a Win telepítőfájlokat a CD-ról (NT könyvtár), HDD viszarak, USB-s FDD-ről boot win98 inditólemezzel, és átmegy a 2. particióra, majd onnan install... :)

(#3) sghc_toma válasza orbano (#1) üzenetére


sghc_toma
senior tag

BIOS-ban kell lennie olyannak, hogy USB Legacy Support. Azt kapcsold be, akkor látni fogja az USB-s vinyót.

in asm we trust

(#4) orbano


orbano
félisten

Nincs bios menü (leglábbis nem találtam eleddig, minden a HWSetupból állítható, windotban). Lehet bootolni USB-s CDről, PC kártyáról, memória kártyáról (van boot választó menü), de USB-s pendrive-ról nem hajlandó. USB-s vinyóm, floppym és CDm nincs sajnos, akkor nem lenne gond :(
A bios a létező legfrisebb

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#5) Blyan válasza orbano (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Az gáz...

[Szerkesztve]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) orbano válasza Blyan (#5) üzenetére


orbano
félisten

kösz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#7) PLacc válasza orbano (#4) üzenetére


PLacc
senior tag

Jah, csak ez az 1. hozzászólásból nem derült ki, pendrive-ról szó sem volt... :DDD
BIOS menünek meg kell lennie, Toshibáknál (egyszer volt egy Portege-m) az ESC + F1 kombinációra ugrik be bootkor asszem...

Ha sehogy sem megy, akkor kell szerezni egy USB-s CD-t, vagy kölcsönkérni... :)

Egyébként ha fel sys-elsz egy pendrive-ot , akkor arról is mennie kéne, ha simán rámásolod a telepítő file-okat, akkor biztos nem.

[Szerkesztve]

(#8) pampika


pampika
őstag

Nekem úgy jött össze a cd-ről bootolás, hogy külső hdd házba kötöttem be egy cd olvasót és arról szónélkül bootolt ;)

(#9) orbano válasza PLacc (#7) üzenetére


orbano
félisten

spec. boot pendriveot hoztam létre, de majd leellenőrzöm még1x :) a biost kipróbálom gyorsan: ugyanaz van benne, mint a HWSetupban, semmi USB beállítás...

A vér nem válik VAZZE!™

(#10) orbano


orbano
félisten

el tudja valaki küldeni a bootlemezhez szükséges fileokat? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#11) PLacc válasza orbano (#10) üzenetére


PLacc
senior tag

(#12) xedos


xedos
addikt

Éppen most kerestem ki neki én is, csak gyorsabb voltál :)
http://www.bootdisk.com/

(#13) fifi_addict válasza orbano (#1) üzenetére


fifi_addict
tag

és ha felteszel egy virtuális drive-ot? ha felmásolod az iso-t, hálón keresztül - így nem menne? nem állítom, de megpróbálhatod. ha sikerülne, szólj! :B elteszem a gondolatot emlékbe...

...........................???

(#14) sergio_ válasza orbano (#10) üzenetére


sergio_
aktív tag

üdv!

anno én is majdnem vettem 1et, akkor azt az infot kaptam, h csak toshiba drive-ról hajlandó bootolni (lehet bármilyen külső optika, csak toshiba legyen).
Az üzlet végül nem jött létre, tehát gyakorlati tapasztalatot nem tok mondani

[Szerkesztve]

(#15) orbano


orbano
félisten

köszi az infókat, majd próbálkozom

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.