Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Titokzatos hardver (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TIV


TIV
tag

Üdv!

Lenne egy nagy problémám. A gépem az utóbbi időpont rendszerint jelentkezik valami hibával és nem tudom melyik hardverem okozza a gondot. A gondok azóta vannak, hogy a GeForce 6600GTmre szervízzel Zalman hűtőt rakattan + VHS1, ami a hidat védi. + az alaplapomból kimerült az elem, raktam be helyette újat, most jó, de....

VGA: Club3D GeForce 6600GT
Alaplap: MSI 865NEO2-PS
Memória: 2x256 MB DDR

Hibák:

- fagyás. úgy lefagy a gép, hogy nincs áram az egeremben, billentyűzetben! reset után NÉHA kiírja, hogy DRAM TIMING IS TOO TIGHTLY. megint RESET után kikapcsol...2-3 mp múlva magától bekapcsol, és megy minden tök jó. vagy hogy egy hétig nem fagy le, van, hogy naponta többször.

- Van úgy, hogy azt írja ki a MONITOR! Not supported video mode...aztán mégis megy. ez átlag akkor szokott amikor 3Ds játék és windows között váltogatok alt tabbal, de jelzem ennek menni kell már két és fél éve csinálom:)

- Legújabban az a helyzet, hogy elfelejti VMI, hogy a képernyőn a kép hogy illeszkedik a monitorhoz. szóval van bal oldal 3cm es sötét fekete csík, mert eltolta jobb az egészet és a jobb része már nem látszik. monitoron megnyomom az újrarendez gombot és beállítja jóra:D

Ezek a hibák vannak leginkább..Érdekes, eddig csak Windows-ban fagyott ki, játék közben még nem! Nem tudom, lehet a VGA hűtésével lennének gondok? Azért nem vagyok benne biztos, mert az leginkább akkor melegszik - sztem - amikor 3Dt futtatok...vagyis ha játszom 4 óra Counter-Strikeot, akkor ki kellene fagynia, hiszen ez 3D, nem eccerű Windows, DE MÉGSEM fagy le...windowsban szokott.Nem a windows, a gép fagy le ezt is le kell szögeznem! Lehet memória baja van? Alaplap? régi szegény már, de most egy elemcsere miatt nem kellene ilyesmit csinálni...lehet a lenullázódott BIOS beállítások? nade nem állítottam én előtte se semmit..

Előre is köszi a válaszokat!
TIV

[Szerkesztve]

(#2) TIV válasza TIV (#1) üzenetére


TIV
tag

up!

(#3) robekri


robekri
addikt

Ezért nem kell új totyik!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#4) tlac válasza TIV (#1) üzenetére


tlac
nagyúr

A biost állítsd defaultra!
A zalman hűtő is okozhat problémát, ha esetleg vmi ellenálláshoz hozzáér. Nézd meg a kártyád!
Szerintem emiatt nem kellett volna új témát nyitni...

(#5) robekri válasza TIV (#1) üzenetére


robekri
addikt

Első körben a VGA-t megnézed másik gépben is!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#6) zso73


zso73
veterán

Utána meg vissza a szervízbe, és javítsák meg! :C

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7) .:Kristian:. válasza zso73 (#6) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

és legközelevbb akár megkérdezheti itt is...bár igaz ez beindul de válaszoltak volna neki: [link]

(#8) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Zárva, további kérdések a linkelt topicba.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Titokzatos hardver (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.