Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Tintasugaras nyomtató probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Sziasztok!

A Canon S200x tipusú nyomtatóm nekiállt rosszalkodni. Kb. 1 éves. Nyomtat rendesen, de mostanában véletlenszerűen keresztbe csíkos lesz a szöveg vagy a kép. Ha mondjuk 5 oldalt nyomtatsz akkor egy jó lesz, a többi meg kisebb-nagyobb mértékben keresztbe csíkos. A patronok újak, de eleinte jól ment velük. Fekete és szines nyomtatásnál is. Fejet már beállítottam a driverből, meg meg is tisztítottam. Nem segített. Mit lehet tenni?
Köszi előre is.

Ps.: A keresztbe csíkosat úgy értem, hogy mondjuk az egyik sor szöveg betűi ''el vannak törve''. Tehát minden betű azonos magasságban ''hiányos''. Mintha azon a fél miliméteren nem nyomtatott volna.

[Szerkesztve]

(#2) G@ben


G@ben
addikt

Nekem az S300-as csinált ilyet és nem segített a szoftveres fejtisztítás. Úgyhogy kivettem a fejet, beleállítottam kb 2-3 mm-es T*sco-vodkába, otthagytam pár percre, majd szárítás után visszatettem és voilá, nyomtatott rendesen. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3) G@ben


G@ben
addikt

Ja, mondjuk második alkalommal (vagy 30-40 patron után) nem segített ez a tisztítás sem, hanem új fej kellett.

Hoppá, nem olvasok figyelmesen! Szóval egy oldal jó, többi csíkos? Akkor elvileg nem lehet ez a probléma.
A patronokban tuti van elég tinta? Mert nálam is csinált olyat, hogy nem volt elég tinta, de ha hagytam állni, akkor még 1-2 oldalt ki tudtam vele nyomni. Más megoldás nem jut eszembe.

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#4) Zoltán


Zoltán
őstag

Hát nem tudom. Szerintem haldoklik. Csak nem tehetné ezt ilyen rövid időn belül. Nincs 1 éves. Nem is volt sokat használva. Nem vagyok biztos benne, hogy néhány oldal jó, mert lehet, hogy azok azért jók, mert ez az üres csík pont oda esik, ahol egyébként sincs betű.

(#5) acer_


acer_
aktív tag

én is így vagyok, csak sima s200-zal.

Egyszer egy oldalbol szépen elkezdtek fogyni a sorok, utolsó 1/3-a üres volt már, és azóta szétcsúsznak a betűk (patroncsere volt).

Sokadszorra szedem szét és pucolom (épp most is), yóféle orosz vodkával :) De sajnos eddig nem segített... :(

Típushiba...

(#6) G@ben válasza Zoltán (#4) üzenetére


G@ben
addikt

Az üres csíkok egyforma távolságra vannak egymástól? Ha igen, akkor csak el van tömődve a fej. Hardveresen kéne tisztítani, azaz valami kis alkohollal. Elvileg ennek meg kéne oldania a problémát.
Nekem kb 20 utángyártott patron után kellett ezt megcsinálni.
Vagy ha nincs 1 éves, akkor be kell vinni a boltba és megmondani, hogy csíkosan nyomtat.
Eredeti patronokkal volt használva végig? Mert elvileg utángyártott használatával elveszik a gari.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7) acer_ válasza acer_ (#5) üzenetére


acer_
aktív tag

megszáradt, színes jó, de a fekete olvashatatlan. Most már tényleg ideges vagyok. Megyek, forralok egy kis vizet, és belevágom a fejet (legbrutálisabb módszer :) )

(#8) acer_ válasza acer_ (#7) üzenetére


acer_
aktív tag

forróvíz se segített... :(((

Ötlet?

(#9) G@ben válasza acer_ (#7) üzenetére


G@ben
addikt

Tuti megszáradt? Én több órát hagytam száradni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#10) Zoltán


Zoltán
őstag

Oké, akkor megpróbálom a vodkát.

(#11) Zoltán


Zoltán
őstag

Jobban megnézve, nekem kezd úgy tünni, hogy csak a fekete csinálja. És ha egy dokumentumból 10 példányt nyomtatok, akkor is mindig ugyanott rossz. Ebből mire lehet következtetni? Eredeti Canon patront sose használtam a magas áruk miatt. Eddig kb. 8-10 patroncsere volt. Szines jóval kevesebb.

(#12) G@ben válasza Zoltán (#11) üzenetére


G@ben
addikt

Úgy csinálja, hogy mondjuk 1-2 cm-enként nem jó, a többi meg jó, vagy hogy a lap tetejétől mondjuk 10 cm-re nem jó egy sor, de a többi jó?
Ha az első variáns, akkor tuti a fej koszos vagy beszáradt kicsit. Ha a másik, akkor nem tudom, mi lehet.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#13) rdi válasza Zoltán (#11) üzenetére


rdi
veterán

Hívjál varázslót!
De komolyan: új (vagy kölcsönkért) fej és utána lehet levonni következtetést.

Csak vmi festék probléma lesz az, mert ha elektronika, akkor soxor és különböző helyeken...

Fej! Tor! Potroh!

(#14) Zoltán


Zoltán
őstag

Kimostam forró vizzel és tisztaszesszel. Semmi változás. A színes ugyanúgy jó, a fekete ugyanúgy csíkoz. Most veszek egy új fekete patront, hátha csak ez az utántöltött patron a rossz, aztán meglátjuk. Lehet, hogy csak a patron a rossz? Mert csak azóta csinálja, hogy ez a patron van benn.

(#15) Zoltán válasza rdi (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

Mindig csinálja és sok helyen, de úgy veszem észre, hogy mindig ugyanott...

(#16) acer_ válasza Zoltán (#14) üzenetére


acer_
aktív tag

az enyémetv állni hagytam pár napig, és most ha a magas minőségi beállítással (nem a normállal vagy a piszkozattal, mert a normál hiányos, a piszkozat meg olvashatatlan), szóval a legjobb minőségnél jó. Nem olyan, mint volt, de a célnak megfelel.

(#17) Zoltán válasza acer_ (#16) üzenetére


Zoltán
őstag

Aha... Tehát akkor kipróbálom a magas beállítást. Eddig normálban próbáltam főleg. Meg holnap veszek patront.

(#18) acer_ válasza Zoltán (#17) üzenetére


acer_
aktív tag

én nem használom szinte soha a normál, ill. a piszkozat beállítást, mert nekem csúnya. Sokat használok lézernyomtatót, és az után csak a magas felel meg.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Tintasugaras nyomtató probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.