Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dain


dain
tag

vettem egy 2200+os thorton, de elég régi lapom van (a7a266 rev 1.04) és nem tudom a szorzót sehogysem állítani, ha dip switch-el akarom én megmondani neki, akkor el sem jut a post-ig (gondolom nem bírkózik meg a lap a szorzózárral vagy nem tudom..)

viszont, ami érdekes, hogy a bios szerint fix 17x a szorzó, úgyhogy nem is tudom 133 FSB-n elindítani, szóval 103-on megy most, így 2000+t ír ki bekapcsoláskor a bios. eddig ok is lenne, de most nézegettem sandrával meg ilyesmivel és mindegyik azt mondja, hogy a valós órajel 2067, ami akárhogy is nézem, 20x szorzó.. és ezt így hogy? :DDD

my days are darker than your nights..

(#2) Alvin_ti4200 válasza dain (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Próbáltad másik lapban?

(#3) dain válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


dain
tag

nem sajna, túl körülményes lenne, a legközelebb 30 km-re lakik olyan, akinél ki tudnám próbálni :(

tegnap egész este böngésztem a netet, de a thortonokról szinte semmi infot nem lehet találni :(

a lapról meg annyit tudok, hogy ugyanilyen revisionössel egy srácnak ment egy 2400+os tbred, ha dip switchel állította be.. mondjuk az eleve érdekes, hogy a nyomtatott kézikönyvben az 5ös switch sd/ddr, az asus oldalán lévő pdfben meg auto/sd :F

my days are darker than your nights..

(#4) GigabyteFan válasza dain (#3) üzenetére


GigabyteFan
aktív tag

a thorton szarakszik a régi lapokkal ....

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#5) dain válasza GigabyteFan (#4) üzenetére


dain
tag

hát azt nem mondanám kifejezetten szarakodásnak, hogy olyan gyors, mint egy 2600+os proci :D

my days are darker than your nights..

(#6) Drizzt válasza dain (#5) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nem értem a gondodat, ha 2067 a valós órajel, akkor örülj, s sz*rd le, mit ír ki...

I am having fun staying poor.

(#7) dain válasza Drizzt (#6) üzenetére


dain
tag

csak most benchmarkoltam pár órája, azt hittem, hogy a biosnak van igaza, de így mindjárt nem zavar annyira :))

persze érteni még mindig nem értem, hogy hogy lesz 13,5ből 17 és abból meg 20, de annyi baj legyen :D

my days are darker than your nights..

(#8) zsoltee10 válasza dain (#7) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem a cusl2 azt írja ki az 566 cerkára, hogy 9-es szorzója van, pedig 8,5. most fogok biost frissíteni. :D

(#9) Flashy


Flashy
veterán

régi már a topik, de beleszólok:
2400+os tbredet akartam venni, boltban adtak egy procit, hazahoztam:
128k L2 cache volt benne és fix 18xos lockja volt. az hogy unknown cpu type-nak ismerte fel az alaplap vegulis nem lett volna gond, de igy a 3 egyutt mar vegkepp gyanus.
a 18xos szorzo baromi erdekes mert az csak 100as fsbvel menne, pedig athlonok mar regota nem 100on mennek. ha feljebb nyomtam fsbt akkor szummában tudta a 2400+nak megfelelő frekit. a lock es a cache miatt azt se lehet mondani hogy atmatricazott akarmi lenne, mert se tbred, se palomino.

(#10) MUŁĐER válasza Flashy (#9) üzenetére


MUŁĐER
addikt

128k l2?hm...be tudnád másolni,mit ír az aida?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.