Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Thl W200

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:05:28

LOGOUT.hu

THL W200

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) arty


arty
veterán

ThL W200

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/2100MHz
Dual SIM kártyás, Dual Standby
Gyárilag független
Szín/Anyag: fekete vagy fehér műanyag, oldalt fém hatású

OS: Android 4.2.1, ROM (2013.augusztusi vásárlás): thl.w200.130712.jbv2.hd.en.com.8p64_mt6589t
CPU/SOC: MTK6589T, Cortex A7, négy magos, 1.5GHz, L1 cache: 32KB/32KB, L2 cache: 1MB
GPU: PowerVR SGX 544, 357MHz

Memória:
ROM 8GB (szabad: ~6.5 Gbyte: alapból 1 Gbyte belső (alkalmazások települnek ide), 5.5 Gbyte telefon tárhely (sd kártyát helyettesíti)
RAM 1GB lpddr2/533mhz (egészen pontosan 968 Mbyte, ebből általában 4-500 Mbyte szabad)
SD kártyával bővíthető, max. 32 Gbyte micro SDHC, hátlap alatt

Képernyő:
Méret: 5.0"
Típus: IPS, 5 pontos kapacitív érzékelés, nem Gorilla üveges
Felbonontás: 1280 x 720 pixel
Színmélység: 16 millió szín

Médiatámogatás:
Kép/hang/videó lejátszófüggő.
FM Rádió, headset kell neki.
Fülhallgató: 3.5mm jack, OMTP szabvány (a régebbi "nokia" szabvány, de ilyen van pl az LG Optimus L9-ben is)

Adatátvitel, csatlakoztathatóság, szenzorok:
microUSB
wifi b/g/n (csak 2.4Ghz sávok, 5Ghz nem támogatott)
bluetooth/GPS (A-GPS)
irányérzékelő/gyorsulásmérő
fényérzékelő
közelség érzékelő (fülhöz emelést)
mágneses érzékelő (iránytűhöz)

Kamera:
hátlapi: 8 MPixel, interpolálni tud 12 MPixelre (ez persze értelmetlen), led-villanó, auto-fokusz
előlapi: 5 MPixel, elsősorban videotelefonálásra alkalmas.

Android által nyelvek: English, Arabic, Bahasa Indonesia, Bahasa Melayu, Cestina,
Deutsch, Espanol, Filipino, French, Hebrew, Korean,
Italiano, Magyar, Nederlands, Portuguese, Romana,
Vietnamese, Turkish,Greek, Russian, Thai,
Simplified/Traditional Chinese

Üzenetküldés:
SMS/MMS működik

Méretek:
hosszúság x szélesség x vastagság: 144 x 73.6 x 9.9mm
Tömeg: 155g

Tartozékok: Doboz méret:
2 x 1800 mAh akkumulátor (általában)
1 x képernyőfólia gyárilag a telefonon(?), 1 x tartalékban
1 x 3.5mm fehér headset (elég rossz minőségű)
1 x fehér micro-USB kábel
1 x 220V@USB töltő
1 x használati utasítás

Hasznos tudnivalók:
Plusz tartozékok vásárolhatók pl: [link]

Windows 2k/xp/vista/7 driver: [link]

Rootolás: fenti driver leszed/installál, Motochopper root exploit pakk leszed, kicsomagol, telefonon USB debugolás opciót bekapcsol (beállítások/fejlesztői eszközök), telefon pécére csatlakoztat, ha felismerte: előb kicsomagolt run.bat futtatása, majd vagy magától újraindul a teló vagy manuálisan kell megtenni

Recovery: miután rootoltad a telót és felmásoltad rá/sd kártyára a recovery imaget (.img) - pl Cappa72 6.0.2.8-as CWM-jét, play-ből leszeded a MobileUncle MTK Tools-t, elinditod, "recovery update" menüpontban tallózod az említett recovery.img fájlt és mehet. Reboot to recoveryval egyből tesztelhetjük is.
Ha már ottvagyunk, recoveryből a biztonság kedvéért érdemes egyből mentést készíteni.

Particionálás: készül a hsz ...

Töltésjelző piros LED villogó, értesítési LED-é alakítása: készül a hsz ...

Logout tesztek:
Sanyaman
Gooool

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Nagyon korrekt összegzés, jól és érthetően megírt "elsőháesz". Bolondbiztos. :D
Gratula!
:R

as good as it gets

(#3) arty


arty
veterán

Particionálás:

Gyárilag az alkalmazások telepítésére 1 Gbyte áll rendelkezésre, ami hamar szűkössé válhat, így érdemes még belakás előtt átparticionálni a telefont.

Mielőtt nekifogunk, rootolt legyen a telefon és recovery is legyen fent, valamint biztos mentéssel rendelkezzünk (adatok, os, IMEI).

Tehát a particionálás menete:
particionáló apk leszed, telóra kicsomagol, felinstallál, elindít.

Pofonegyszerű a menü: választod a kívánt méretet és rányomsz :)

Végül reboot recovery-be, ahol "wipe data and factory reset" kell, után még mielőtt bootolnánk, biztos ami biztos az emmc storage formázása is megejtendő.

Kipróbáltam 1.5 és 2.7 Gbyte partícióméretekkel, nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#4) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Hasznos kis topic, holnapra meg van a programom ;]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#5) arty


arty
veterán

Minta fotók a hátlapi kamerától:

[link]

sajna nem tudok megbízható képtárhelyszolgáltatót...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#6) Pumika1975 válasza arty (#1) üzenetére


Pumika1975
senior tag

A wifije mennyire erős a telefonnak?
Rom támogatottsága ?

win 10, ....múkodj!

(#7) bajaki


bajaki
őstag

Remélhetőleg még a héten hozzám is megérkezik a W200. Már alig várom, remélem nem csalódok benne.

(#8) blueye


blueye
veterán

Úton van az enyém is, csatlakozom majd :)

(#9) szoporiz


szoporiz
tag

Az enyém is érkezik nemsokára:) minidealről
Akinek kell tanács és tipp a rendeléshez az nyugodtan kérdezzen!
Bocsi az off-ért :))

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#10) Pumika1975 válasza szoporiz (#9) üzenetére


Pumika1975
senior tag

Mennyiért sikerült megvenni?

win 10, ....múkodj!

(#11) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Jövök ide én is, már az országban van a teló :)

(#12) arty


arty
veterán

Akkutöltő LED értesítési LED-re alakítása:

Telefon rootolt, recovery telepítve, mentés készítve. Előbbi kötelező, utóbbiak biztos ami biztos!

- Moddolt lights.so letöltése
- a zip tartalmának kicsomagolása a telefonra: lights.default.so és lights.default.so-eredeti fájlokat kell kapjunk (moddolt és az 'eredeti' azaz a moddolatlan fájl, biztonsági másolatként)
- ES File explorer telefonra telepítése
- ES File explorer indít
- bal felső sarokban földgömb/teló ikonra tapi, root explorer menüpont indít:

- megjelenő menüponton Mount R/W választ:

- a /system utvonalat írható/olvashatóra állítjuk (kijelölve az RW)

- újra balfelső ikon, '/ Device' utvonalra menni:

- system mappába be, lib mappába be, hw mappába be ( itt leszünk: /system/lib/hw), a gyári lights.default.so fájlon hosszan tapperolunk, kijelöljük, töröljük:

- odanavigálunk a korábban telefonra mentett, moddolt lights.default.so fájlunkra, hosszan nyomjuk, kijelöljük, copy (másolás a vágólapra) - baloldalt látszik is a vágólap!

- újra balfelső ikon, '/ Device' utvonalra menni:

- system mappába be, lib mappába be, hw mappába be ( itt leszünk ismét: /system/lib/hw), balról megnyitjuk a vágólapot és beillesztjük a moddolt lights.default.so-t (paste gomb):

- majd az odamásolódott lights.default.so-n hosszan nyomunk, jobbalsó ikonon (MORE |) tapp, properties/tulajdonságok:

- permissions melletti change gomb:

- owner ReadWrite pipálva, többi (Group és Other) Read csak! (unixosoknak: 0644-es jogosultság az owner-en):

- a /system utvonalatvisszaállítjuk olvashatóra (képen R/W, de mi az RO-t állítjuk be!):

Tehát RO !!!! ;)

- telefon Reboot / Újraindítás

- ha felállt a rendszer, hívjunk rá a telefonra kikapcsolt képernyő mellett, de természetesen ne vegyük fel - utána a piros lednek villognia kell, jelezve, hogy hívásunk volt! ez sms és email esetén is jelez majd.

(sry a túlzóan részletesnek tűnő leírás miatt, de sokszor érzem androidos telók topikjaiban, hogy mindenki mindent evidenciaként kezel, én meg csak kapkodom a fejem ...)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13) bajaki válasza arty (#12) üzenetére


bajaki
őstag

Hoppá, ilyen is van. :) Köszönjük, hogy megosztottad velünk, mindenképp meg fogom majd csinálni.

Csak hívásoknál és sms-eknél jelez vagy más elmulasztott eseménynél is? (e-mail, fb üzenet stb)

(#14) arty


arty
veterán

További MTK chipsethez való beállítóprogramok / testreszabás (custom romokon megszokott ezernyi apróság) :

Root jog kell, recovery, backup ajánlott.

Xposed Framework - miután telepítettük, elindítotuk, az alkalmazáson belül is tapperoljunk a "telepítés/frissítés" menüpontra. A framework végleg települ ekkor (root jogot kér, adjunk neki!), rebootoljunk!

Reboot után erre a keretrendszerre épülő testreszabó alkalmazások/modulok tehetők a telefonra:
- egyik legjobb példa: Gravity Box - install után a Xposed framework modul szekciójából indítható!

Részletekbe nem mennék bele, magam se tapasztaltam ki a végtelen lehetőségeket :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) gilfoyle válasza arty (#14) üzenetére


gilfoyle
őstag

arty, nem semmi infómennyiséget gyűjtöttél ide össze! :R

(#16) arty válasza arty (#14) üzenetére


arty
veterán

(pl másik topikban valaki kérdezte, hogy a vibrálást, ami a hívás után a kapcsolat létrejöttekor történik, ki lehet-e kapcsolni - igen, ezzel a Gravity Box-al igen! :) engem is nagyon zavart)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) arty válasza gilfoyle (#15) üzenetére


arty
veterán

:)

azt nem tudja valaki, hogy ki/hogyan modosithatná az első hsz-t? be kéne írni a további infókat tartalmazó hsz-ek linkjeit a megfelelő helyekre...

moderátornak kell szólni? vagy nekem adnak átmeneti szerkesztés jogot... vagy ..... ?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#18) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Mihelyt visszaér gariztatásból, nekilátok ezt a telefont is személyre szabni :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#19) gilfoyle válasza arty (#17) üzenetére


gilfoyle
őstag

Szólni kell a moderátoroknak.
Sztem ha minden infó összejött, akkor kéne megtenni...

Pl ez működik?
engineering mode: *#*#3646633#*#*

IMEI visszaállítás hungobungo blogjában

(#16) arty nekem pont az a jó, h rezeg... Hívás bontásakor is rezeg?

[ Szerkesztve ]

(#20) arty válasza gilfoyle (#19) üzenetére


arty
veterán

köszi - akkor még várunk az első hsz véglegesítésével!

nekem zavarta a fülem a rezzenés ;)
hívás bontásakor nem tűnt fel, hogy rezegne, de erre biztosat most nem tudnék mondani...

engineering mód nem megy, de a fentebb említett Gravity Boxban láttam a linkeden is megtalálható menüt a parancsokkal, ahol az IMEI állítható :)

---

egyébként két simmel használom (1 Telekom és 1 Voda), meglepően jól konfigolható és kényelmes, nem tapasztaltam semmi anomáliát, látszólag mindig van térerő - hátlap felől nézve a balosban van a Telekomos sim és annak jobb a térerej: nem tudom, ez a sloton múlik-e vagy ahol nézegetem, mindenhol a magentás a jobb-e

(a gyengébb térerő ellenére sem vettem észre beszéd közben semmi rendellenességet, soha, szal sokat nem számít, ez csak amolyan statisztika)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#21) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Hozzám is úton van már 2 ilyen szépség, egy az asszonynak, egy pedig nekem.
Már alig várjuk mi is. :))

Samsung S9

(#22) blueye válasza Víz Elek (#21) üzenetére


blueye
veterán

Egy csomagban jon a ketto?

(#23) Víz Elek válasza blueye (#22) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Sajnos nem, mert az előző telómat később tudtam eladni. :(
De egy hét eltérés lesz a kettő között, az elsőt múlthéten szerdán dobták fel a postára, pénteken már repcsin is volt, a mostani rendelést meg szerintem ma-holnap eljuttatják a postára. :)

Samsung S9

(#24) nexus6


nexus6
aktív tag

hello!
esetleg akinek van ilyen készüléke a gps-ről írna, hogy milyen, mennyire pontos? Illetve egy-egy játék megy-e?
köszi...

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#25) blueye válasza Víz Elek (#23) üzenetére


blueye
veterán

Jobban jársz így vszínűleg...

[ Szerkesztve ]

(#26) szoporiz válasza Pumika1975 (#10) üzenetére


szoporiz
tag

43240ft volt Paypalon keresztüli kártyás utalással
185Usd

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#27) Víz Elek válasza blueye (#25) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Egyértelmű, szerinte sanszos lett volna, hogy megfogják együtt a kettőt. :( :)

Samsung S9

(#28) vizicsirke válasza nexus6 (#24) üzenetére


vizicsirke
csendes tag

GPS jó, pontos. feláll elég gyorsan.
Többször mentem vele, nem volt gond. Egy alakalommal elhagyta magát, nem tudta hol van, de pikk-pakk magára talált. Nem tudom, ez lehetett szoftver hiba is talán.

Nem vagyok nagy játékos, Asphalt 7-et próbáltam, döccenés nélkül fullon megy.

THL W200 Hasít...

(#29) vizicsirke


vizicsirke
csendes tag

Azt figyeltem meg, hogy a digitális óra nem frissíti a dátumot feloldott állapotban, lezárt képernyőn viszont jól mutatja. Az óra jó. Ha törlöm és újra kirakom akkor jó. :(

Tapasztaltatok ilyet?

THL W200 Hasít...

(#30) cassius.clay válasza vizicsirke (#29) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Nekem tökéletesen működik.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#31) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Nagyon jó lett az első hsz. :R Azt a ledes dolgot meg is nézem ha hazaertem.

(#32) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Tudtok ajánlani ingyenes zene lejátszót, ami lehetővé teszi a mappa szintű lejátszást? Folder player meg hasonló sz@rok nem kellenek, valami normális kinézetű és felhasználó barát kezelő felülettel megáldott lejátszóra lenne szükségem. Előre is köszi. :R

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#33) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Meg is csináltam a root+ recovery+újra partícionálást. 5 GB appoknak, 1,55 GB maradt multimédiára. Ez így nekem teljesen jó, mert van egy 16 GB-os micro SD is a telóban, azt használom multimédiára.
Egyébként a telóban lévő CPU már 28nm-es csíkszélességgel készült ugye, jól tudom?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#34) Sanyaman válasza cassius.clay (#33) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Igen, ez már 28nm-es.

(#35) cassius.clay válasza Sanyaman (#34) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Köszi. Nem olyan rosszak ezek a kínai chipsetek. Azt hittem valami gyenge cucc, de azért fejlesztik őket akkor rendesen :)

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#36) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Ma este megkapom remélhetőleg én is ezt a szépséget, aztán jövök ide okulni :)
:C

as good as it gets

(#37) arty válasza cassius.clay (#33) üzenetére


arty
veterán

és pl a játékokat valóban az SD kártyádra teszi? pl asphalt rak a belső, immár 5 gigás részedre 30 megát és 1.3gigát még az sd-ra leszed hozzá?

beállítások/tárolló (settings/storage) részen az alapértelmezett memória a "telefon memória" vagy "sd kártya"?

én azt tapasztaltam, hogy hiába raktam SD kártyára azt a kapcsolót, akkor is volt, ami a "telefon memóriába" szemetelt :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#38) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Nagyon belehúzott a posta, múlthét pénteken került fel a cumó a repcsire, és ma már országon belüli tranzit van. :))

Samsung S9

(#39) bajaki válasza Víz Elek (#38) üzenetére


bajaki
őstag

Milyen postával jön a tiéd? Enyém SG-vel és még nincs az országban. (szintúgy pénteki)

(#40) Víz Elek válasza bajaki (#39) üzenetére


Víz Elek
senior tag

HK post, tmallbox, justin nekem csak ezt ajánlja, sg-t már abszolút nem.

Samsung S9

(#41) szoporiz válasza Víz Elek (#40) üzenetére


szoporiz
tag

miért mi a baj a singposttal?

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#42) Víz Elek válasza szoporiz (#41) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Azt mondják, hogy nagyon belassult.

Samsung S9

(#43) szoporiz válasza Víz Elek (#42) üzenetére


szoporiz
tag

Az igaz hogy szerdán már megkapták és csak szombaton küldték fel repülőre. De remélem a héten azért ideér.

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#44) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Nem kevés az az akksi hozzá? Hogy bírja a telep?

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#45) Sanyaman válasza pixelblondie (#36) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Akkor üdvözöljük az első? hölgy tulajdonost is :R :C

[ Szerkesztve ]

(#46) blueye válasza Bernyó84 (#44) üzenetére


blueye
veterán

2 db-t adnak hozzá :)

(#47) arty válasza Bernyó84 (#44) üzenetére


arty
veterán

Még friss, így elég sokat van nyomkodva - 2 napot ki lehet hozni. (vész esetére pedig a tárcában kell hordani a 2. akkut)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) Sanyaman válasza Bernyó84 (#44) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Én folyamatos wifi es 3G szinkronnal vagyok egész nap, navizok is, persze fórumon is vagyok,. Szóval megy a böngésző is. Így marad estére olyan 30-35%. De este minden este megy a töltőre. Kb. 3 hetes a telefonom, úgyhogy akksi már beallt szerintem.

(#49) Robez88


Robez88
tag

Én is megrendeltem a sajátomat :) minideal akciós kuponnal 185 $
Kértem az eladótól tokot és fóliát, ti kaptatok a "csomagban" ?
Aki most tervezi hogy rendel és PayPal-lal fizet figyeljen az $ átváltás módjára... nekem 1784 Ft különbség jött ki a saját bankom javára... az is pénz :K

(#50) cassius.clay válasza arty (#37) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Persze, oda rakja ahova kell. Ez természetes dolog, hogy egy részét a belső memóriára rakja, a teljes alkalmazást nem tudod csak SD kártyára rakni. Ez mindig igy volt az ilyen osztot belső memóriás telefonoknál. Olyanoknál, mint a Galaxy S3 vagy LG Optumus 4X HD, nincs osztva a belső memória, igy azok egyben látnak a belső 16Gb ból 13-at ( ami ugye szabadon marad a rendszer telepitése után a 16GB-ból). Ezeknél a telefonoknál erre a 13Gb-ra egyaránt lehet telepiteni multimédiás dolgokat és appokat. itt az appokat egy helyre rakja nincs külön külső és belső sd- a micro sd-n kivül.

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Thl W200
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.