Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Füly


Füly
tag

Hello!Az lenne a kérdésem hogy nics vkinek tapasztalat a thermaltake butterfly edetion 480wattos vagy a Zalamnnak azzal a super silent 420wattos tápjával kapcsolatban?Melyik a halkabb?Ezt a thermaltake-t hol leleht egyáltalán kapni?Kösszi előre is

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#2) ByB


ByB
addikt

Szasz!

Ha halk tápot akarsz: akkor NEXUS NX3500

http://www.nexustek.nl/nx3500.htm

Csak ezt egyenlőre nem lehet beszerezni, én mindenesetre küzdök érte...!

Másik variáció Aopen (egy 120mm-s ventis) ezt lehet is kapni varázspálcánál... Ennél halkabb technológia nincs táphoz: 1db 120mm-s ventis...

(#3) ByB


ByB
addikt

Ja még valami Thermaltake-t felejtsd el tápnak, körbenézel: nyugaton nem is tartják számon a tesztekben... Zalman korrekt cucc, de inkább a hűtésben jeleskedik...

(#4) Mosqu!to válasza Füly (#1) üzenetére


Mosqu!to
addikt

bocs, hogy még jobban elbizonytalanítalak, de én inkább vennék egy 365-ös enermaxot, alul 9cm-s venti, hátul 8, hengeres, árnyékolt tápkábelek, venti fordulatszám szabályzó(1700-ig le lehet szabályozni!). nekem is ilyesmi van(csak 300W-os), nagyon halk(nem is hallom), maxon sem csap nagy zajt, nem melexik, jól adja le a feszültségeket(max 2század V szokott lenni az eltérés), ráadásul tudtommal ez az enermax jóval olcsóbb mint az általad említettek. az én 300-asom pedig visz egy 2200+ @ 1,85V, 2100mhz, egy spire falconrock II, 2 vinyó, 2 cd rw, 2 rendszerhűtő, 1 9800 pro, epox 8rda+, 2*256mb ram, floppy drive és atomstabil a rendszer.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#5) Füly


Füly
tag

Értem kössz srácok,csak azért mert nekem egy iszonyat halk táp kéne ami izmos is mert most egy chieftec 360w-os van és este nem tudok mellette aludni:)Szal akkor ezt az enemaxot nagyon brutálisan le lehet szabályozni?És attol nem nő meg a rendszer ''instabilitása'' hogy melegebb lesz a tápban a hővagy mi?nagyon értek hozzá azért kérdem:D

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#6) Füly


Füly
tag

őő izé azt akartam irni hogy NEM nagyon értek hozzá:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#7) LukE válasza Mosqu!to (#4) üzenetére


LukE
veterán

1700 RPM a _minimuma_? mert akkor az már bőven a hangos kategória...(leaglábbis szerintem)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) Füly


Füly
tag

Luke te melyik tpot ajánlod?

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#9) LukE válasza Füly (#8) üzenetére


LukE
veterán

passz. én is keresek valami jó halkat. táp vízhűtéséről letettem, inkább valamelyik 12centis kéne. vagy valami brutál dög, és átműteni 2x akkora dobozba, 12-es ventivel:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) Füly


Füly
tag

lool, neked milyen elképzelésied vannak?mik közül választanál?nekem minimum 400as kéne

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#11) strike-force


strike-force
őstag

''Ja még valami Thermaltake-t felejtsd el tápnak, körbenézel: nyugaton nem is tartják számon a tesztekben..''

ez azért egy kicsit meredek sztem, esetleg valami link-et vagy valamit bizonyítéknak írhatnál.
vagy csak eccerűen szted szar a thermaltake oszt kész....

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#12) Füly


Füly
tag

ez is igaz:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#13) Füly


Füly
tag

nem tom igy elsőre jól néz ki a tt..480as világit két ventis(asszem) lehet szabályozni

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#14) Alvin_ti4200 válasza Füly (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ár?

(#15) zetecR válasza Füly (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Ha még nem választootál:

[L]http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1841&p=23[/L]

(#16) Füly


Füly
tag

but it could not keep up with Enermax and Antec.-->ez azt jelenti hogy a tt nem olyan jo mint az enrmax meg az antec?,ThermalTake came in very strong, with very low noise and very high stability. The $74 cost is high, but considering the other external fan control power supply costs $60 more, we think the cost is easily justifiable.--->ez meg azt hogy a tt egy tök állat táp csak kicsit drágának tartják???kösszi előre is

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#17) Füly


Füly
tag

jah és zetecR kössz a linket:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#18) xcbiker


xcbiker
addikt

Hát igen, nekem enermax van és viszonylag hangos.
Én valszeg modolom egy kicsit majd és akkor jobb lesz+designesebb. :D

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#19) .rewerse.


.rewerse.
tag

hat aki azt irta, hogy zalman hutesben jeleskedik legalabb nezzen meg 1-2 zalman cuccot mielott hujesegeket ir.. :)
zalman arrol hires, hogy halk dolgokat gyart! vettem mar zalman tapot es stabil + nagyon halk!
ajanlom mindenkinek aki halkat szeretne! ja es szerintem az is eleg ha kibanyaszod a tapodbol a ventit es a helyere raksz egy zalman ventit leszabajozva 5V-ra.. siman birja + 19db a hangja.. ez a nem hallhato kategoria..
1 venti ara 990HUF.. szeerintem megeri! most egy chieftek tapom van zalman ventivel.. tuti jo halk!

may da Force be with ya!

(#20) xcbiker válasza .rewerse. (#19) üzenetére


xcbiker
addikt

Azért a hűtésben sem uccsó! :P

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21) t-shirt válasza .rewerse. (#19) üzenetére


t-shirt
veterán

Hát szerintem a zalman mid a hűtő tejesítményben mind a zajszintben jeleskedik
én megnéztem egy két zalam cuccot / 7000-CU ZM-80C-HP / és nem vennék mást

(#22) .rewerse.


.rewerse.
tag

nem azt mondtam, hogy hutesben sz@r.. :)
csak azt, hogy a ceg elsodleges filozofiaja a noiseless computing.. :)
csak, hogy miert is beszeleg ilyeneket:

zalman CNPS7000A-CU (proci huto)
zalman ZM-2HC1 (vinyo huto)
zalman ZM80C-HP (vid.kartya huto) + opcionalis venti hozza
es 2 db. Zalman ZM-F1 80cm venti, egyik a tapba masik a hazra

minden alacsony fesz. mellet uzemel olyan ''hangosan'', hogy akar parnanak is hasznalhatnam a hazat :D

terratecrol es masokrol nemtok mivel nekem ezek bevaltak igy maradok ennel.. :)

may da Force be with ya!

(#23) Füly


Füly
tag

amit linket irt zetecR az alapján a tt 480wattos tápja tök jóóó,leghalkabb nak hozták ki a zalmannal holt versenyben.Itthon hol lehet kapni ezt a tépot?itthon csak egy 420-as változatát láttam.de ez tök ''turbós'' mert duál ventis meg halk meg 480wattos:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#24) Füly


Füly
tag

Me gvan ze a a vantec stealth nevű táp,520wattos 3 ventis szabályozható.ez milyen lehet?

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#25) LukE válasza Füly (#24) üzenetére


LukE
veterán

hangos. olvass szájlentzpécprivjút:D [L]http://www.silentpcreview.com/section4.html[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) PNEUM válasza .rewerse. (#22) üzenetére


PNEUM
aktív tag

''es 2 db. Zalman ZM-F1 80cm venti, egyik a tapba masik a hazra''

Kötekedés ON
80cm-es ventik már tényleg jól hűtenek! Hogy építetted be? :))
Kötekedés OFF

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#27) Kosh Naranek válasza Füly (#24) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Nekem van a gépemben egy Stealth520. A gyártó webhelye a ww.vantecusa.com.

A táp alapban szerverekhez készült. Ezt jelzi az alapban 24 tűs ATX csatlakozó. Asztali PC-ben történő használathoz mellékelnek hozzá egy átalakítót (24 tű->20 tű). Három beépített 8 cm-es ventillátora van, kézileg is vezérelhetők egy külön három állású kapcsolóval (alacson-, közepes fordulat szám és automata szabályozás). Közepes fordulaton olyan 20 db, teljes fordulaton kb. 30 db lehet az össz hangerő (szigorúan szubjektív véleményem szerint).
Van rajta 3 féle kiegészítő tápcsatlakozó + 10 molex és 3 floppy csati 3 vezetékre szétosztva (4+3+3 a molexek eloszlása vezetékenként). Alaplapra dugható venti fordulatszám mérője nincs. A dobozában mellékelnek még hozzá csavarokat, kábel összefogókat és 2 db molex-SATA táp átalakítót. Ez nem túl szimpatikus, ennyi erővel a kábelek végére is szerelhették volna őket (mint az új TT tápoknál), viszont legalább gondoltak a felhasználókra, ami a többi gyártóra nem jellemző.
A leadott ampereket és wattokat megtalálod a gyártó honlapján és a tesztekben, így nem írom le őket.

Ami az eddigi rövid teszt alatt kiderült (szigorúan felhasználói szemszögből nézve:
- a feszültségek stabilak, nem ingadoznak(egy Chaintech 7NJS Ultra, XP2700+, 2X256 MB PC3200, WD 40 GB+ Quantum 3,2 GB HDD, Sapphire 9600XT Firebalde 128 MB, Plextor DVD + Plextor CDRW, M-Audio Revolution hang-, SMC 9432BTX hálókártya, 8 db 8 cm-es venti a TT házban kombó alá szolgáltatja az áramot) .
- tuningolni nem próbáltam a rendszert (jelenleg nincs miért), így a tuning alatti stabilitásról nem tudok mit mondani.

A tesztekben azt írták róla, hogy AMD-s konfig alá nem ajánlják, a 3,3 V-os ág kis terhelhetősége miatt. Mivel neked P4-es géped van, ez téged nem érint (mondjuk nálam az AMD-s géppel nincs probléma, mint fentebb írtam).

Ha nem sajnálsz érte, 32.000-et adni bruttóba, akkor vedd meg nyugodtan, a táp az elit szériák közé tartozik, főleg itt Mo-on.

Még egy fontos dolog, a Stealth széria (pl. Van520A) nagyon cool fekete színű. Ez fontos. :)
Az Ion széria (ezt nem A, hanem B betűvel jelölik) szimpla fém színű, ha jól emlékszem).
Jelenleg csak a Mistral forgalmazza az árlistán feltűntetve (köpjetek le, de ott vettem egy AeroCool ventivel együtt :) ), de lehet, megrendelésre más VentilTech partnerek (pl. DemoStudio, 5.Dimenzió) is tudnak neked hozatni. Esetleg, ha tudsz nagykernél vásárolni, akkor mehetsz egyből a VentilTech-hez is.

(#28) ByB


ByB
addikt

Uhhh!!!

Már kezdenek elszabadulni az indulatok... A tt-t tényleg nem tartják számon odakinn a halk tápok között bármennyire is szeretnétek!!! S bármennyire szeretnétek akkor se rakok ide linkeket... google-be írd be hogy: pc silent power supply. Vagy keresd fel a passzív tápos topic-t...

Ha halk tápot akarsz: Seasonic, Aopen... egy ventis 120mm-s

A Zalman meg hűtéssel foglalkozik és azon belül halk cuccokat gyárt...

Na ennyi... És azért annyira nem kell felkapni a vizet... Ez csak egy topic, egy sima topic...

(#29) .rewerse. válasza PNEUM (#26) üzenetére


.rewerse.
tag

jovanna.. :)
80mm.. 8centi.. :) elirtam na, van ilyen! :P

may da Force be with ya!

(#30) Füly


Füly
tag

Kössz Kosh már küldtem neked mailt is.Jól hangzik ez a Vantec.

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#31) Füly


Füly
tag

Enermax EG651P-VE 550W P4 hé srácok erről mit tudtok?hány ventis szabályozható -e halk-e meg ilyesmi,kösszi

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#32) Füly


Füly
tag

vagy ez: Enermax EG465AX-VE(G) FMAX 460W erről vmi?

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#33) LukE válasza Füly (#32) üzenetére


LukE
veterán

monggyuk enermax.com :) Talán reviewekhez is vannak ott linkek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#34) Füly


Füly
tag

ne ze az enermaxon csak két darab táp van fenn..ésnem ez a kettő az:D

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#35) LukE válasza Füly (#34) üzenetére


LukE
veterán

kb millio van ott, köztük ez is : [L]http://www.enermax.com.tw/eg365ax-ve-fma.htm[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#36) Füly


Füly
tag

hmm thx,asszem én a német oldalon néztem azért szivtam:)

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

(#37) Füly


Füly
tag

Most öszintén szerinted elbirja elég a most meglévő 360wattos chiftecem vagy kell egy erősebb met akarok rá rakni egy két cumot meg lehet hogy tuningolnám egy picit

'' 'Cause money makes the world go 'round and the panties drop.'' -- Warren G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.