Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) gattó válasza littlemole (#18) üzenetére


gattó
csendes tag

Igen, kicsit fura a cucc!

Mikor megvettem kb 1 hónapja a Mistralban, a dobozban már egy külön kis zacsiban mellékeltek 1 elemet és egy, talán fénymásolt papírt az elemcsere menetéről.
Gondoltam, milyen rendesek gondolnak a jövőre és adnak még egy elemet.
Beszereltem, örültem működött faszán, beállítottam az órát, az alarm hőfokokat stb.. majd kikapcsoltam.
Majd másnap be. Persze mindent elfelejtett. Sejtettem, hogy ennek nem így kéne lennie, mert akkor mi a fasznak az elem. Szétszedtem. Nem annyira örültem, hogy le kell húzkodnom a nagy nehezen összerakott 8 kábelt + a táp.
Kimértem az elemet multiméterrel. Eredmény 0V.
Beraktam az új elemet az kimérve jó volt. Azzal működött.
Az utóbbi 1-2 hétben bekapcsolásnál elkezdte azt csinálni mintha lefagyott volna.
Bekapcsoltam a gépet, minden ventit fullon hajtott, és a kikapcsolásnál mért hőmérsékletet mutatta, továbbá semmilyen gombnyomásra nem reagált.
Ezt a mai napig egy ki-be kapcsolás megoldotta.
Ma nem!
:(
Kb 20X kikapcsoltam, de semmi. Szétkaptam, elem ki majd be hátha a memójában ragadt valami de semmi. Újra szét elem kivesz, és érezhetően meleg volt, még akkor is mire szétszedtem. Kimértem 2.9V elvileg egész jó.
Próbaképp összeraktam elem nélkül és azóta tökéletesen működik.
Végülis az óráját amúgy sem használtam mert valami iszonyatosan sietett, ha jól emlékszem napi kb 1 órát.
Most nem tudom, hogy az elem lehet szar amiket hozzá adtak ( ugyanaz a típus mindkettő) vagy valami más bazdmeg van, de egy helyenként 20000ft-ba kerülő cucc azért 1 hónapnál talán tovább kéne hogy tartson.

Bocs ha kicsit hosszú voltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.