Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Balinov válasza Hubapeti (#150) üzenetére


Balinov
félisten

Gigabyte lapok sajátossága.
némelyik giga lap kézikönyve említi,némelyiké nem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#152) gorlin válasza Balinov (#146) üzenetére


gorlin
őstag

Én is csak futólag olvastam.Annyit írtak hogy HTPC-re jobb a 6150.Mivel van még DVI és TV out.
Ezek szerint ehhez a laphoz lehet két monitort csatlakoztatni ,ami azért fontos.

(#153) Wyco


Wyco
tag

Digitalis kimenetes integralt S939-es vagy Inteles lapot nem tudtok esetleg? [+ár]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#154) zsolti04 válasza Wyco (#153) üzenetére


zsolti04
csendes tag

S939-es : ASUS A8N VM CSM , 22.494.- itt: [link]
Ezen van DVI, de lesporolták rola a TVout-ot :( , viszont vmi jobbfajta int. hang van rajta!

(#155) Wyco


Wyco
tag

thx :)
ezt kozben megneztem itthon is kapni, de pixmaniarol inkabb nem veszek semmit, nem sok jot hallottam rola, akkor inkabb kifizetem a huszonhatezret érte.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#156) zsolti04 válasza Wyco (#155) üzenetére


zsolti04
csendes tag

igazad van, pixmaniarol én sem rendelnék szivesen alaplapot, csak ezt láttam meg legelsönek + hát jooval olcsobb! nem tudom mire fel drágább ennyivel máshol :F
lehet mer pixm. franciaországbol küldi? :F

(#157) Wyco


Wyco
tag

Vagy csak mert magyarországon mindenki meg akar gazdagodni.
Itthon aki integralt AMD-s lapot akar DVI kimenettel annak nincs más választása sajna...igy hát lehet nyerészkedni.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#158) zsolti04 válasza Wyco (#157) üzenetére


zsolti04
csendes tag

Még az MSI-nek is van DVI-s hasonlo lapja: MSI K8NGM2-FID , de hát ki tudja mikor jutnak el ezek ideis... :O

(#159) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok valaki tudna adni egy tesztet az Xpress200 ati x300se és az Nvidia 6100-es integráltja között?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#160) Boyfish válasza Boyfish (#159) üzenetére


Boyfish
senior tag

ezt találtam:
[link]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#161) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok meg tudnátok mondani, hogy jelenleg hol tudok venni valamilyen 6100-es alaplapot, Asrockot nem nagyon kívánom:)

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#162) LLam válasza zsolti04 (#154) üzenetére


LLam
senior tag

anandtechéknek nincs igazán jó véleményük a lapról: [link]

pláne a kommenteket íróknak!

Stay hungry!

(#163) tomboy84


tomboy84
tag

Sziasztok!

Socket 754-es lapot szeretnék venni és az érdekelne, hogy ez a Gef 6100-es jobb mint egy Gef 4 MX440 ügye? Másik kérdésem, h Asrock K8NF4G-SATA2 lap kapható valahol &mennyiért? Vagy bármilyen 6100-es S754-es alaplap. Előre is thx!

(#164) Balinov válasza Boyfish (#161) üzenetére


Balinov
félisten

Szia,
S754-est de asszem s939-est is árul Gianni,de egy másik ph-s hw bazáros srácnál is láttam. Ja,Gigabyte féle, (csekk az aláírásom)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#165) Balinov válasza tomboy84 (#163) üzenetére


Balinov
félisten

neked is az alírásomban szereplő lapot tudnám ajánlani,ha nem szimpatikus az asrock megoldása.
6100GPU jobb persze,mint a gf4mx440.hardware-s dx9C.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#166) zsolti04 válasza LLam (#162) üzenetére


zsolti04
csendes tag

Nem volt türelmem nézegetni a linken a hozzászolásokat; konkrétan arrol az asus alaplaprol nincs joo véleményük vagy ugy általában a 6150-es integrált cuccrol?
Én most a Foxconn 6150K8MA-8EKRS lapot nézegetem nagyon (22.000.- körül ), de sajnos bizonytalan vagyok :( gyorsan döntenem kéne... venni vagy nem venni :F
Cikkeket nézegettem rola...


(#167) as_Rock válasza LLam (#162) üzenetére


as_Rock
őstag

Csak a PureVideo támogatás ami pozitívum a 6100-asokhoz képest:(

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#168) Balinov válasza as_Rock (#167) üzenetére


Balinov
félisten

plusz tán a dvi és tv out támogatás.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#169) LLam


LLam
senior tag

az asus lapra vonatkozott a link. teszteltek biostar 6100-as lapot is, van ahol verte az asus 6150-es megoldását...

van igazság a fórumozók véleményében, mégsem akkora nagy a különbség a 6150 és a 6100 között mint kéne... (ejj ezért vártam ennyit?? :( )

Stay hungry!

(#170) as_Rock válasza Balinov (#168) üzenetére


as_Rock
őstag

Ja igen, mondjuk egy dvi-os tft esetén már elgondolkodtató ez is:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#171) Balinov válasza as_Rock (#170) üzenetére


Balinov
félisten

nemérint sajna,mert 15'' Highscreen CRT rulhez :O !

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#172) as_Rock válasza Balinov (#171) üzenetére


as_Rock
őstag

Dettó :O

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#173) Balinov válasza as_Rock (#172) üzenetére


Balinov
félisten

ilyenkor bukok én is 7k-t,mikor 5ér tudnék egy 17'' nokia CRT-t, 1024x768@120hz.. :O :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#174) Boyfish


Boyfish
senior tag

hi srácok nem tudja valaki, hogy mikor lesz 6100/6150-es chipset Pentiumokhoz?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#175) Ja no


Ja no
aktív tag

Háj,
Léccy segítsetek döntenem! Végignyaltam a topicot és a következő jött le: Az MSI és a Foxconn alaplapokat kutyázták eddig a legkevésbé.
De ezen két fenti deszka közül még nem tudtam eldönteni, hogy a gyengébb csipszetü s754-es, vagy az überalles S939/6150/430-est vegyem meg. Igazából a DVI-out miatt szimpatizálok az utóbbival, de ennek hiányát még be tudom nyelni azért hogy spóroljak 20kHUF-ot egy sempron procin, szemben a 3200-as a64-el.
Viszont nem tom mennyivel gyengébb a sempron a kis cache-se miatt, ha tervezőprogihoz akarom használni a vasat. (128 kontra 512 ?)
Meg ugye nem szeretném a tehenet se leszoktatni az evésről...
HELP :)

(#176) LordX válasza Boyfish (#174) üzenetére


LordX
veterán

Lesz?

(#177) Boyfish válasza LordX (#176) üzenetére


Boyfish
senior tag

az nvidia biztos csinál valamilyen integrált megoldást a Pentikhez is nem? Valahol mintha ezt olvastam volna :U

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#178) Ja no válasza Ja no (#175) üzenetére


Ja no
aktív tag

#175
UP!

(#179) Ja no válasza Ja no (#178) üzenetére


Ja no
aktív tag

up...

(#180) maszat válasza Ja no (#175) üzenetére


maszat
senior tag

A Sempron 2800+, 3100+ és 3400+-os 256 KB cache-es. Ezért én ezeket javasolonám. Alapvetően nincs nagy különbség a Sempron és Athlon 64-es procik között: [link]
Ebben a tesztben éppen van S939 A64 3200+ és mellette egy szintén 2 GHz-es S754 Sempron 3400+ L2 256 KB és egy S754 Sempron 3000+ 1,8 GHz L2 128 KB.

Ha tudsz venni olcsó DVI-s VGA-t, akkor szerintem a 754-es Foxconn alaplapot vedd meg.

(#181) Ja no válasza maszat (#180) üzenetére


Ja no
aktív tag

VGA-t biztosan nem kap. Azért akarok onboardVGA-sat venni, mert nem futja most normális vidkarira. Amúgy meg egy szintén onboard intelt fog leváltani.
Ahogy nézem az árakat, a 2800-as sempron 20kHUF-fal olcsóbb az A64-es 3200-asnál, de még a 3400-as sempron is rövidebb egy tizessel. Plusz az alaplapon is marad kb 10pénz, így asszem megelégszem most egy 754-es konfiggal. HDTV-t meg majd nézek cimborámnál :)
Miért a Foxconnt preferálod az MSI-vel szemben?

(#182) maszat válasza Ja no (#181) üzenetére


maszat
senior tag

Miért a Foxconnt preferálod az MSI-vel szemben?
Nem, nem a márka miatt mondtam a Foxconn-t, hanem azért mert S754-es és így olcsóbb bele a proci. :B

(#183) Ja no válasza maszat (#182) üzenetére


Ja no
aktív tag

most nem tok utánanézni, de mintha ők is kihoztak volna egy s754-es rendszert Tforce csippel. (sorry ha a gigabyte-tal keverem :B )
Egyébként semmi bajom a foxconnal, csak az MSI-nek jobb a hangzása :D
( ennyit a tudományos/mérnöki megközelítésről...)

(#184) Hubapeti


Hubapeti
tag


Osszedobtam egy gepet a szomszed sracnak Asrock K8NF4G-SATA2 (6100/410)alaplappal es Sempron 2800 as procival es szerintem nagyon jol megy, kiprobaltam a jatekokat es kb. ugy megy mint egy Fx5200 as videokartyas gep. :C

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#185) Ja no


Ja no
aktív tag

Másnak esetleg tapasztalat s754-410/6100-as foxconn vagy MSI lapokkal? :)

(#186) Ja no


Ja no
aktív tag

UP

(#187) Ja no válasza Ja no (#186) üzenetére


Ja no
aktív tag

nehogymánelegyen...

(#188) as_Rock


as_Rock
őstag

Olvasom ezt a hirt [link] és valamit nem értek:
Ha úgy reklámozzák a 6150-es cuccot, hogy hardweresen támogatja a dolgokat, akkor miért kellene vennem egy sw-t drága pénzért hozzá, hogy valóban megtegye?
Vagy én értettem félre valamit?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#189) Ja no


Ja no
aktív tag

Van itt valaki, aki vett mostanság pesten foxconn 754-es lapot? (6100/410)

(#190) Ja no


Ja no
aktív tag

esetleg ASUS K8N-VM tapasztalatok?

(#191) LLam válasza as_Rock (#188) üzenetére


LLam
senior tag

mert (amennyire tudom) a H.264 nem natív cucc a pécéken az mac-re fejlesztődött ki legelébb...

Stay hungry!

(#192) Ja no


Ja no
aktív tag

UP,
#189
#190

(#193) ftc


ftc
nagyúr

Foxconn 6100K8MB-RS wrről valaki valamit?

(#194) atis917


atis917
csendes tag

Sziasztok!

Én is egy 754-es lapot szeretnék, de jó lenne ha 6150-es lenne. (Ha jól tudom akkor azon már van TV kimenet)
Utána néztem, és egyedül csak az Albatron KM51PV-754 [link]
Az a kérdésem, hogy Magyarországon lehet-e valahol venni? Én nem találtam sehol.
Amúgy az Albatron milyen minőségű lapokat gyárt?
Vagy más cégnek van 754/6150 lapja?

atis917

(#195) Balinov válasza atis917 (#194) üzenetére


Balinov
félisten

albatron jó minőség,csak nem túl gyakori itthon..nem lesz könnyű szerezned..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#196) Ja no válasza atis917 (#194) üzenetére


Ja no
aktív tag

A ''dual bios'' az micsoda?
Szép lap, de nem értem miért csak 10/100-as a LAN, ha eccer a 430-as csipszet van rajta.

(#197) atis917 válasza Balinov (#195) üzenetére


atis917
csendes tag

Az oldalukon fennt van 3 Magyar cég, de egyiknél se láttam a listában. Meg nem kérdeztem.
Más cégnek nincs ilyen lapja? Nem kell Nekem Albatron, csak ilyen legyen

(#198) Ja no válasza atis917 (#197) üzenetére


Ja no
aktív tag

szerintem mire elterjednek itthon is ezek a filmek, addigra lehet hogy gyenge lesz a deszka. Én már egyre inkább hajlok egy rövidtávú 6100/410-es konfigra. ( 1,5-2év)
Egyébként gyanítom, hogy 754-es procival csak erősen kompromisszumos lapot lehet összerakni, ezért nem erőlteti sok gyártó a 6150-es csipet ehhez.

(#199) maszat válasza Ja no (#198) üzenetére


maszat
senior tag

754-es procival csak erősen kompromisszumos lapot lehet összerakni
Athlon 64-es proci már nem igazán van S754-ben az tény. De szerintem aki ilyesmi lapot vásárol, akoknak a 90%-ának megteszi egy Sempron is, mert a Sempron alig lassabb az A64-eknél. (leszámítva az X2-et :D )
Nem értem, mi a kompromisszum. :F

(#200) Ja no válasza maszat (#199) üzenetére


Ja no
aktív tag

szerintem az a kompromisszum, hogy ez a csipszet nem klaffol a sempronhoz. Ha frankó lenne minden, akkor miért van ''visszabutítva'' a LAN? Nekem úgy tűnik, mint a hülyére tuningolt lada. De meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.