Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Teremtőnk legocsmányabb alkotmánya, a szúnyog. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) divot


divot
veterán

Most, hogy visszaemlékezem, akkor lettem ateista, amikor elképzeltem a folyamatot, amint az Úr megteremti a szúnyogot az ő hangjával egyetemben...
A lényeg, hogy engem az összes szúnyog képes megtalálni, ráadásul úgy néz ki, hogy alergiás vagyok a csípésükre, mert naon tudnak fájni (még csak nem is viszketni).
Két kérdés:
1. Melyik a legjobb riasztó, ha kerti partira megyek. (Azért az embertársaimat ne riassza el :D)
2. Ha már szítta a véremet a rusnya, melyik szertől tűnik el leggyorsabban a duzzanat?

És egy kérés: Nem röhögni! Fájdalmas a téma. :O

(#2) Club válasza divot (#1) üzenetére


Club
őstag

Én amin voltam, ott ilyen elektromos ''sütő''volt.
Olyan mint az uv neon, csak iylen kis ketrec:)
Állandóan:zz zzzzz.
De komloyan mondom.
Utána egy fél szúnyog amrádia hevert előtte:D
Az bejött.
Spray-ből nemtudom..
De aztmondják :Az Old Spice kiállja a próbát:DDD

[Szerkesztve]

(#3) Flashy


Flashy
veterán

amitől eltűnik: Fenistil gél
ha nincs kéznél akkor mindegy mi csak hűsítse.

(#4) divot válasza Club (#2) üzenetére


divot
veterán

A ketrecet én is ismerem: egy buliban akkor kellett ekset inni, ha megzizzent benne egy szúnyog. Elég csúnyán bekarmoltunk aznap este. :DDD
De valami mobilabb kellene.

(#5) Club válasza divot (#4) üzenetére


Club
őstag

Öööööö..
Szúnyogcsapó..
Spray-ból nemtudom..
Azt sajna passz..
Esetleg tényleg valami erős fanyar illat, bár akkor nem csak a szúnyogokat fogod elriasztani:DDD

(#6) vicces válasza divot (#1) üzenetére


vicces
addikt

tegyél szúnyoghálót az ablakra. sirály. nekem is van, és nagyon bevált :)

:)

(#7) divot válasza vicces (#6) üzenetére


divot
veterán

De itt most arról az esetről van szó, amikor kimerészkedsz a szabadba. (Csak nem csavarom a fejem szúnyoghálóba... :F)

(#8) Wildmage válasza divot (#7) üzenetére


Wildmage
senior tag

Vannak mindenféle sprék, amiket direkt a kirándulóknak ajánlanak. Régen volt Bábolna Bio-s, is, amit kipróbáltam, de azon kívül, hogy magamat elriasztottam a szagommal magamtól meg a többi embertől másra nem volt jó.
A csípés utáni kenőcsre meg nekem a Vape kenőcse jött be a legjobban, de már jó ideje nem láttam sehol.

(#9) Cathfaern válasza divot (#7) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egy próbát megér nem? :D

(#10) divot válasza Cathfaern (#9) üzenetére


divot
veterán

Már rég túl vagyok rajta. :DDD

(#11) Bash válasza divot (#1) üzenetére


Bash
őstag

1. S.C. Johnson's OFF! a legjobb!
A Deep Woods változata csak természetes anyagokból készült, én ezt használom, mivel engem is mindig megtalálnak. Ráadásul mifelénk olyan pici szúnyogok vannak, hogy egyrészt a hangját sem hallod, amikor repül, másrészt azt sem érzed, ha rádszállt. Egyébként itt a teljes paletta: [L]http://www.mosquitoes.com/[/L]. Van teljesen szagtalan és sunscreen-es változata is pl. nyáron tópartra.
2. Utókezelésre Fenistil Gel a legjobb!

http://bashtravel.com/

(#12) Tithian


Tithian
őstag

Nagy szúnyog-encounterek előtt talán segíthet, ha pár nappal előre Poli-B-t (?) szedsz, elkerülnek majd a rovarok. Emberek közé viszont nem ajánlott.

Megoldás lehet, ha jó szűk és vastag overállt veszel kesztűvel és behúzod a bakancsba a nadrágszárat. Nem tudom, hogy gyakorlatban megéri-e :F:D

A Fenistillel kenegetés sokat javít, ha már megcsípett.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#13) slapec


slapec
tag

Lödd be magad (elnézést a kifejezésért) aztán a vérszívók körbe-körbe fognak rohangálni, és előbb-utóbb kikészülnek :)

(#14) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Én Autan-t használok. Van pumpálós folyadék, meg olyan mint az oldszpájsz.
Szem a ''spray'' hatákonyabb. A szaga is tűrhető. Csodát azért ne várj. Ha nem fújod be a nagy lábujjadat akkor ott fognak megcsípni :((

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#15) divot válasza Drótszamár (#14) üzenetére


divot
veterán

Csak azt nem értem, hogy működnek ezek a dögök :F Négyen voltunk a kertben, fél óra alatt benyeltem 12 találatot, a többiek pedig egyet sem. Útálom. :(((

(#16) Drótszamár válasza divot (#15) üzenetére


Drótszamár
őstag

Engem is mindíg megtalálnak a rohadékok. :(( Lehet hogy édes a vérem :))

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#17) TiMoN


TiMoN
senior tag

hehe tetessetek a szobába légkondit azt a szucsik nem szeretik :)
enyhén drága ... de hatásos :) vagy csecsmotox :D

-TiMoN-

(#18) Tithian válasza divot (#15) üzenetére


Tithian
őstag

Engem is ha tudnak, összecsípnek.
Szép, sötét, ásványi anyagokban dús vérem van, de akkor is... :(((

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#19) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

A pókok nagyon ügyesek tudnak lenni, főleg, ha sok hálót szőnek a szobába. :DDD
És csak akkor csípnek, ha bántod őket. :D

Megfelelő megoldás...

[Szerkesztve]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#20) divot válasza StoneBridge (#19) üzenetére


divot
veterán

Könyörgök! :O Arról az esetről van szó, amikor elhagyod az otthonod. Tehát nem fogom betekerni a fejem szúnyoghálóval, nem fogok légkondit cipelni a hátamon, és nem fogom megvárni, amíg pókok szőnek körém védőhálót. :DDD

(#21) vicces válasza divot (#20) üzenetére


vicces
addikt

öltözz fel :D
cipó, hosszú nadrág, kapucnis pulcsi, kesztyű, és esetleg kendővel is eltakarhatod az arcod, mint a szaudi nők :) jah, és napszemüveg, még este is !!

[Szerkesztve]

:)

(#22) Skót válasza divot (#20) üzenetére


Skót
aktív tag

Van egy Szuku nevű krém nem tudom hogy az illata milyen (má nem emléxem) de nekem az hatott!
:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#23) Tithian válasza divot (#20) üzenetére


Tithian
őstag

Ez pont passzol az aláírásomhoz :DD

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#24) vicces


vicces
addikt

basszus! a szunyogháló semmit nem ér.! ma este már vagy ! 4 ! szúnyogot leöltem :)

:)

(#25) Tithian válasza vicces (#24) üzenetére


Tithian
őstag

Lyukas? :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#26) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Jajj nekem, mire bukkantam :Y :DD

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#27) Phantom válasza divot (#1) üzenetére


Phantom
tag

Hello

Teljesen biztos megoldást még nem sikerült találnom, de a legtöbb szúnyog nem szereti a paradicsom szagát, tehát ha a kertben ültettek néhány tővel, akkor ülj hozzájuk minél közelebb. (Ablakba, virágládába is érdemes ültetni, olcsóbb, mint a légkondi, és esztétikusabb, mint a pókháló :) )

Utókezelésre pedig ecetet ajánlanék -- feltéve, ha nme zavar, hogy úgy érzed magad, mint egy frissen kinyitott uborkásüveg ;]

Tudod, hogy nincs bocsánat...

(#28) duracell89


duracell89
senior tag

Te úrrrrr Isten!!!!!!!!!!!!!! Hová fajult a PH! !!!!! Ilyen totyikot még soha nem láttam! :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#29) anulu


anulu
félisten

lassan az idegbaj szélén leszek! itt pusztulok bent munkahelyen, és röpködnek a fejem körül :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#30) Cane válasza divot (#1) üzenetére


Cane
őstag

a kullancs még ocsmányabb.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#31) Cathfaern válasza duracell89 (#28) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

akkor keveset láttal ;] Ez a topic semmi az igazi IQ Blasterekhez képest :P

(#32) Elrood


Elrood
őstag

Utálom, a mocsok kis vérszívókat, főleg, hogy évről évre okosabbak!.
Mostani már lopakodó, nem hallom, olyan helyre száll, ahol garantáltan nem látom meg, és naponta +5 csípés. AAAAAHHHHHHhhh.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#33) escie


escie
őstag

nekünk nagyon bevált egy bizonyos szer, kültéren.
nem tudom, mi a neve, de ilyen zöld színű, spirálszerű vacak, amit meg kell gyújtani. kb úgy működik, mint egy füstölő...
a szaga elég semleges, szóval meg lehet maradni mellette...
és tényleg elég jól működik...

bentre meg a legjobb szerintem, az ilyen konnektorba dugható, párologtatós szúnyoírtó. kis papírlapkákat kell beletenni, ami persze át van itatva valamivel.

márkákra nem emlékszem, de majd holnap ha gondolod, divot, megnézhetem.

I'm back, baby!

(#34) divot válasza Tithian (#25) üzenetére


divot
veterán

Olyan lett az aláírásod, mint valami feltröekvő alternatív zenekar slágere a kora myolcvanas évekből. :DDD

(#35) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ehh.
Én gondolkozom egy ilyen kék neonos szúnyogpörkölőn,Olaszországban a beach-eken láttam hogy minden verandán van egy ilyen.Az egész ház szúnyogmentes.
Mennyi egy ilyen?:D

(#36) Dufresne


Dufresne
addikt

Én sok időt töltök a Dunán és a zöld spirál szerű cucc tényleg nagyon hasznos, magadra meg fújjál ProtectB-t. Amúgy a legjobb talána megszokás én pl nem fújom magam semmi ilyen riasztóval, meg nem is vakaródzom és így hamar múlik az esetleges csípés:)

(#37) Agyasima


Agyasima
senior tag

Az Autant én is tudom ajánlani. Tényleg hatásos (szunyog és kullancs ellen is), és a szaga se zavaró egyáltalán.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#38) sziszegő


sziszegő
senior tag

Lángszóró a hátadon RULEZ :C

(#39) twollah


twollah
nagyúr

Allitolag ezek hatnak a szunyogok ellen:
- paradicsom levele az ablakba, es nem jon be a szunyog.
- sok Poli-B-t kell enni, akkor nem csipnek meg.

Regen (jo par evvel ezelott) lehetett kapni Chemotox parologtatot az nagyon riasztotta a szunyogokat igaz, en az en torkom is kaparta rendesen.

(#40) biker válasza Bash (#11) üzenetére


biker
nagyúr

deep woods?
kaptam valami avonos vagy nemtommilyen deep woods illatosító oldatot, annak ehhez van köze?

amugy a pohár vízben áztatott 5-6 szem szegfűszeg is hatásos, elriasztja a többséget, és csak a kitartóak jönnek át rajta

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#41) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

szevasztok

Nagyfaterom mesélte , hogy ők régen pálinkával riasztották el a szunyogokat... :DD egy-két feles és no szunyog.... állítolag nem bírják az alkoholt szagát..
de lehet benne valami mert voltunk hawerokkal majálisozni és hát mindenkibe ment kullancs (belém is :( ) de hülye hawerom aki benyomot mint állat megúszta szunyog és kullancs nélkül :))

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#42) Bash válasza biker (#40) üzenetére


Bash
őstag

Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, igazából el kellene olvasni, hogy mi van ráírva. :)

http://bashtravel.com/

(#43) erdoke válasza divot (#15) üzenetére


erdoke
titán

''Csak azt nem értem, hogy működnek ezek a dögök Négyen voltunk a kertben, fél óra alatt benyeltem 12 találatot, a többiek pedig egyet sem. Útálom.:(((''

Szag alapján választanak ''véradót''. A ''peteéréshez'' legmegfelelőbbnek vélt hormonmixet keresik.:P Egyél több szteroidot.:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#44) acer_ válasza divot (#1) üzenetére


acer_
aktív tag

autan.
szaga nagyon minimális, és hatásos.

(#45) Fred23


Fred23
nagyúr

Térj meg buddhista hitre,és a világ eme apróságai hidegen fognak hagyni :E ,
vagy még örülni is fogsz,amiért etetheted előző életeid volt haverjait :D

Az ecet tényleg jó,de büdös.Szerintem idd le magad annyira,amennyire tudod -még a szunyi is elkerül -bár egyre több köztük a részegeskedő :) .

(#46) Loretto


Loretto
veterán

divot te mindig érdekes tmákat vecc fel:)) amugy vmi hasonlót már feldobtam egy Off Topicban és ott cifra dolgok voltak:))
1: riasztó, jó kis szuku krém(már ha van)
2: fenistil+alapozp combó :D
bocsi ha már kicsit más lett a tma vagy ha irták

Soirée...

(#47) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Mindenesetre ez az a kis állatka amely az elmúlt pár száz/ezer évben semmit sem változott mert ''tökéletes''.

Fényre + melegre mennek. Engem nem csípnek de van olyan kék lámpa ami agyonvágja ò¨ket.

Aláírás

(#48) Davevagyok


Davevagyok
tag

A megoldás: extra adak fokhagyma, orálisan fogyasztva:)))

Dave

(#49) Davevagyok


Davevagyok
tag

k should be equal to g:)

Dave

(#50) Club válasza Sir Pocok (#41) üzenetére


Club
őstag

Vagy nagyapád annyira bekómált, hogy már nem érezte hogy csípik:DDD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Teremtőnk legocsmányabb alkotmánya, a szúnyog. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.