Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Tenda N6 / N60 / N80 / W1800R

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Intruder2k5 válasza csixy (#350) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem akkor kicsit várj vele, mert a 133-asban vannak kisebb hibák, amik az elvileg hamarosan várható 135-ben lesznek javítva.

(#352) csixy válasza Intruder2k5 (#351) üzenetére


csixy
addikt

Köszi . Úgy lesz akkor!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#353) tthom


tthom
senior tag

Ja, méregettem egy kicsit, mármint fogyasztást, nem tudom néztétek-e, valaha:

Cisco epc3208 - 7.5W (UPC kábelmodem)
Tenda N80 - 8.5W

Mindkettő alaphelyzetben, amolyan idle szinte, asztali gép, kábellel pár száz kbyte/s töltögetések, egy telefon wifin.

Csak amiatt jutott eszembe, hogy nekem van egy N3150 beállítva amolyan NAS, Openelec, TvHeadend szervernek, ami 25-35W-ot fogyaszt állandóan, aztán kiváncsi voltam, hogy mennyi lenne a különbség, ha abba drótoznám bele a router funkciót is, vagy a routerbe a NAS részt. De persze ahhoz, hogy a router hozza a NAS 70-80mb/s-es írástempóját, valószínűleg komolyabb router kellene, ami ismét többet fogyaszt.

(#354) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato by Shibby - [RELEASE] v135-MultiWAN for all routers

Changelog

All versions:
– MultiWAN: improvements and lot of fixes – thx @tsynik
– MultiWAN: allow users to define Watchdog Mode for each WAN(s)
– switch4g: remove lock file if process does not exist
– watchdog: better ping detection
– wanuptime – now it works correct – thx @tsynik
– GUI – fix Check Method field
– add dedicated image for WNR3500L(v1) – all others images are too big right now

K26RT-AC
– fix MARK module

ARM:
– Disable GRO Control for now

(#355) cigulg


cigulg
csendes tag

Szia Intruder,

Azt szeretném megkérdezni, hogy a shibby Tomato build felrakható e egy Tenda AC15-ös router-re?
Külföldi oldalakon próbálkoztak már vele, de nem volt számomra egyértelmű, hogy minden tökéletesen megy e. Szerinted megoldható valahogy a dolog?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#356) Intruder2k5 válasza cigulg (#355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem tudok róla, hogy támogatva lenne. Most hirtelen rákeresve azt találtam, hogy próbálkoztak ASUS RT-AC68U, majd Linksys EA6xxx modellre való Tomato firmware-el, de mindkettőnek soft-brick lett a vége.

(#357) cigulg válasza Intruder2k5 (#356) üzenetére


cigulg
csendes tag

Köszi a választ! Én is csak ennyit találtam, ezek szerint még nincs hozzá Tomato támogatás.

(#358) korren


korren
aktív tag

Üdv!

A segítségetek szeretném kérni. Vásároltam egy Tenda W1800R router a minap, majd a bekapcsolás után 1 óra múlva már Tomato firmware került rá, az hogy a gyárival már a PPPoE használatnál elakadtam, most nem részletezem.

A router configot böngészve szemet szúrt, hogy a WAN portot "csak" 100 Mb-esnek írja, nem is hagy gigabitest választani. A gyártói oldalon a WAN port is gigabitesnek van feltüntetve.

Szerintetek ez a firmware korlátja, vagy fizikálisan ennyit tud, a gyártói duma pedig kamu...

Segítségeteket előre is köszönöm!

(az AdvancedTomato firmware verziója: Release date: 23.03.2016 Version: 3.1-135 Size: 8.48M)


és

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#359) Intruder2k5 válasza korren (#358) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A router portjai 100%, hogy Gbit-esek. Az adott opció nekem is pontosan úgy néz ki ASUS RT-N66U routeren, lévén ez csak korlátozásra való, az 1000-es beállítás pedig amúgy sem lenne az.

Annak oka, hogy nálad csak 100Mbps sebességgel meg a WAN port, valami más lesz. Vagy a modem amivel össze van kötve 100Mbps sebességű, vagy pedig a kábel hibás a kettő között.

(#360) korren válasza Intruder2k5 (#359) üzenetére


korren
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Kábel csere után ugyanúgy 100 Mb-et mutat, akkor lehet a házban lévő DiGi-s switch nem gigabites...

-I like the misery. -I like this world!

(#361) Intruder2k5 válasza korren (#360) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az bizony könnyen lehet, a DIGI mostanában köztudottan sok helyen eszközhiánnyal küzd, erre hivatkozva csúsznak az új bekötések is.

Ha közvetlenül PC-be dugod a bejövő kábelt, akkor milyen sebességgel épül fel a kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

(#362) korren válasza Intruder2k5 (#361) üzenetére


korren
aktív tag

Az ötlet szuper volt, köszönöm szépen! Közvetlenül gépbe dugva is 100 Mb/s-osnak ismerte fel a Windows, routert visszadugva máris gigabitest mutatott. Tehát nem a Tenda W1800R, sem az AdvancedTomato a ludas, hanem a DiGi...
Kíváncsi lennék, hogy ha a jelenlegi 100/50-as netemet mondjuk egy 500-asra szándékoznám cserélni, vajon mi változna? :U

-I like the misery. -I like this world!

(#363) Intruder2k5 válasza korren (#362) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én nem tudom megmondani, de két esélyes a dolog.

1. Kicserélik a switch-et Gbit-esre.
2. Közlik, hogy a címeden nem tudják szolgáltatni a nagyobb sebességet.

(#364) korren válasza Intruder2k5 (#363) üzenetére


korren
aktív tag

Csak költői kérdés volt, de teljesen igazat adok neked. Feleslegesnek tartom cserét, a 100/50-es net mindenre bőségesen elegendő.

-I like the misery. -I like this world!

(#365) kiss.a


kiss.a
csendes tag

Sziasztok!

Mivel nem találtam más Tenda routeres topicot ezért ide írok.
Most szereztem be egy Tenda FH1202 routert ehhez keresnék olyan beállításokat amikkel megfelelően kitudnám használni a készüléket. Valaki tudna segíteni benne?

(#366) Cobra.


Cobra.
őstag

Sziasztok, N630 mennyire alkalmas repeaternek?

(#367) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tomato-soknak egy Tenda színtéma.

http://tomatothemebase.eu/?p=1523

(#368) csixy válasza Intruder2k5 (#367) üzenetére


csixy
addikt

THX !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#369) Intruder2k5 válasza csixy (#368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azóta megy a vas? Stabil? Milyen Tomato verziót használsz most?

[ Szerkesztve ]

(#370) csixy válasza Intruder2k5 (#369) üzenetére


csixy
addikt

Szia !
Azóta is használom. Működik stabilan Switch módban AP-ként használom. Még a verziója is a RÉGI.
Ha hazamegyek akkor pontosan megnézem!

Valószinüleg az anonon a 128 k26 usb vpn 64k az enyém

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#371) Intruder2k5 válasza csixy (#370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, annyira nem lényeg, de akkor nem tákolod "napi szinten", minden a régi.

[ Szerkesztve ]

(#372) csixy válasza Intruder2k5 (#371) üzenetére


csixy
addikt

Igen egyenlőre így működik.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#373) csixy


csixy
addikt

Nálam az Internet lassan avanzsál felfelé 100mbit/sec fölé ,lehet hogy a család ifja is lassan keres új bázisállomást magának. Tehát elkelne egy új router a kollekcióba.
Mit kockáztatok, ha TendaW1800R-t vennék Asus RT_AC66U helyett? Ez 15000Ft-tal olcóbb megoldás lenne.
:R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#374) Intruder2k5 válasza csixy (#373) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kell a dual band, vagyis az 5GHz-es WiFi? Ha nincs rá szükséged, akkor legyen inkább ASUS RT-N18U. Olcsóbb és erősebb is, mint a Tenda, vagy az AC66U.

[ Szerkesztve ]

(#375) csixy válasza Intruder2k5 (#374) üzenetére


csixy
addikt

Köszönöm!
Meggyőztél. Ráadásul holnap délelőtt az E.igi.al nyitva van !

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#376) Krogoth


Krogoth
senior tag

Hy.

Hátha nem akkora off, elvégre tenda eszköz :)
Adott egy tenda n30-as. Internet van, lehet böngészni, viszont hálózat nincs (nem látja a megosztásokat). Ha kábelt egyből gépbe dugom akkor minden rendben. Valamit a routerben kellene álligatni, amilyen mákom van tuti valahol nincs vagy van egy pipa ami (nem)kellene :D

Aki már járt így az megoszthatná az észrevételeit :) :R

(#377) Intruder2k5 válasza Krogoth (#376) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A megosztást kiszolgáló szerver, és a kliens gépek is vezetéken kapcsolódnak? Bár az említett eszközzel sosem volt még dolgom, de találkoztam már olyan routerrel, amiben a WiFi hálózat nem volt az ethernet-hez bridge-elve, így a WiFi-s kliensek csak internetezni tudtak, de egyébként a vezetékes LAN hálózathoz nem fértek hozzá. Ez viszont meglehetősen ritka, alapesetben a LAN egységes, beleértve a vezetékes és a vezeték nélküli részt is, a hiba inkább a Windows hálózatkezelésében lehet, csoporttagság, stb.

Azt a mondatod mondjuk nem értem, hogy "ha kábelt egyből gépbe dugom". Ha a modemből a kábelt egyből a gépbe dugod, vagyis kihagyod a körből a routert, akkor milyen megosztást tudsz / akarsz elérni?

Egyébként routeren keresztül ping-elni tudod a megosztó gépet?

[ Szerkesztve ]

(#378) Krogoth válasza Intruder2k5 (#377) üzenetére


Krogoth
senior tag

Van több gép, mappák és nyomtatók is vannak megosztva, ezek mind zsinyórosan műxenek.
Több switch is akad. Utolsó switchből ha a kábelt egyből a gépbe dugom, akkor látom a megosztásokat és a nyomtatókat, ha viszont a tendába dugom és wifin, vagy a tenda-ból vezetékesen akarom, akkor csak internet van, nem látom a megosztásokat.

Ping megy wifivel és kábellal is, de megosztásnál már nem látja.

[ Szerkesztve ]

(#379) csixy válasza Krogoth (#378) üzenetére


csixy
addikt

Hát hogy látnád a hálózatot, ha egyből az egylukú tendába dugod? Akkor csak te lógsz a routeren és senki más nem. Nem????? Legfeljebb azt láthatnád aki még WIFIN csatlakozik.

Intruder2k5:
A Tenda N30-nak csak egy LAN lika van.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#381) Intruder2k5 válasza Krogoth (#378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Utolsó switch-ből a Tenda-ba? Én ezt most már nem értem, jó lenne egy rajz, vagy pontos leírás a hálózat felépítésről, milyen eszközök vannak, milyen módon kapcsolódnak egymáshoz, honnan és hová, mit szeretnél elérni, szóval mindent részletesen leírni.

Ja, és mehet akár ide is, hiszen ennek nem sok köze van a címben említett routerekhez.

(#382) djsilas válasza Intruder2k5 (#374) üzenetére


djsilas
tag

Az egy f*s, már bocsánat. Meguntam a mindenféle hackelést, és megtetszett, hogy az ASUS-ok gyárilag milyen sokat tudnak. Egy WDR3500-ast cseréltem le. Hát nem gondoltam volna, hogy vissza fogom sírni a TP-Linket, pedig de... :W

(#383) csixy válasza djsilas (#382) üzenetére


csixy
addikt

Ezt az asus rtn 18u-ra érted ? Jó vas az! Nekem sem tetszett egyik gyári soft sem az asusokon, de a tomato firmmel mindegyik brilliáns lett. Persze kell hozzá egy kis barkács,de ott van a pontos leírás a művelethez: Részletes és teljes , nemigen lehetne újabb discussiós szempontot mondani hozzá. Úgy kezdődik mint egy Petőfi vers , távolról ráközelít a témára a vezérlőpult felől. Ez alapján akár egy háziasszony is meg tudja csinálni a firmware cserét. Ha egyszerűbbet szeretnél , akkor vegyél két banándugót és egy kapcsolótáblát és lesz egy kézihajtányos routered! ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#384) korren


korren
aktív tag

Sziasztok!

Ismét csak segítségért folyamodom Hozzátok, ismét a Tenda W1800R témában.

1 órája kötötték be a DIGI 500-as netjét, közvetlenül PC-be dugva speedtest.net kivágta a 500 Mbit/sec-et 2 ms-os pinggel.

Visszadugva a Tenda W1800R-ba:

Frissítettem frimware-t is, most a legújabb (Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-3.3-138 K26AC USB VPN-64K) van, eredmény ugyanez.

Én bénázok a beállításokban vmit??? (erősen lehetséges...)

Van vkinek hasonló tapasztalata DIGI 500/1000-es net kapcsán ezzel a routerrel vagy más, de azonos hardver környezetű routerrel?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#385) csixy válasza korren (#384) üzenetére


csixy
addikt

A TP-linkes topicban írták igaz a tplinkről , hogy hardveres NAT-olással tudja a gigabitet az eredeti gyári firmmel, a 3party firmek viszont még nem tudják a hardveres NAT-olást kezelni sajnos ...

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#386) Intruder2k5 válasza korren (#384) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az Advanced -> Miscellaneous -> CTF (Cut-Through Forwarding) be van kapcsolva?

szerk.:
Ehh, most jut eszembe, hogy a W1800R még MIPS alapú, csak RT-AC66U klón, így ebben nincs CTF opció. Így viszont nem marad más hátra, csak a gyári fw, sajnos Tomato-val nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#387) korren válasza Intruder2k5 (#386) üzenetére


korren
aktív tag

Köszönöm ismét az ismételt remek tanácsot! :R

A történethez hozzátartozik, hogy a Tenda nemzetközi oldalán lévő legfrissebb frimware nem kezeli a PPoE bejelentkezésnél a speciális karaktereket, így a Tenda magyar support oldaláról kellett egy régebbi verziót feltenni...

Másik rejtély számomra, hogy az upload miért kevesebb a DIGI 500/200-nál mint a DIGI 100/100-nál... :W
Napközben volt mondjuk 100 Mb/s is na...

Akkor marad a gyári fw, amíg nem lesz paradicsomos megoldása.

-I like the misery. -I like this world!

(#388) Intruder2k5 válasza korren (#387) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Paradicsomos HW NAT csak ARM alapú routereken van, mint pl. az ASUS RT-N18U.

[kép]

MIPS alapon nem is nagyon lesz ilyen. A BCM_NAT ami van, de ez messze nem ad annyi pluszt, mint a HW NAT, vagyis a CTF (Cut-Through Forwarding).

[ Szerkesztve ]

(#389) korren válasza Intruder2k5 (#388) üzenetére


korren
aktív tag

A Tenda W1800R csak ilyen:

(volt) :O

Ez a gyári FW botrány fapados. Egyenlőre a port forwarding-ot se találom benne. Az egész NAS-t DMZ-re raktam egy nyavalyás Transmission port miatt... :W

-I like the misery. -I like this world!

(#390) Intruder2k5 válasza korren (#389) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen tudom, nekem is volt korábban RT-N66U, abban szintén nem volt CTF.

(#391) SzegR


SzegR
újonc

Tenda SG50 5-Port Gigabit Switch (ami szünetmentesen van), áramszünet után az összes led egyszerre, folyamatosan csak villog, és a switch nem működik.
Lehúztam a tápfeszről, vártam, visszadugtam, utána is csak villog, akár csatlakoztatom a LAN hálózatra, akár nem. ( Reset, leírás nincs)
Mit jelent ez a folyamatos villogás? Mit kéne tennem, kipróbálnom?

(#392) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Segítséget szeretnék kérni

Az ismerősömnek van egy W1800R routere amin a legutolsó tomató van (ha jól emlékszem) eddig nincs is vele gond, de viszont vette egy Epson nyomtatót ami wifis és csak VPS-en keresztül tud csatlakozni a hálózatra vagyis nem tudom hogy a tomatoban működik e a VPS gomb vagy nem, és ha nem működésre bírható e?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#393) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Hogyan lehet visszatérni a gyári szoftverre tomatorol 1800-as esetén mert fontos volna a wifin a wps.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#394) csixy válasza zsolt501 (#393) üzenetére


csixy
addikt

A W1800R routeren úgy tudom, hogy előcsalogatható a CFE mini web server.
Töltsd le a neked tetsző Tendás gyári firmet és ebből az 1. a 2. és a 3/2. pont szerint mindenképp mennie kell a gyári FW visszarakásnak. De előtte én megpróbálnám a tomatós menűből az fw upgrade menűt is használni, mert az lenne a legegyszerűbb , wifi mellőzésével , UTP kábel segítségével természetesen.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#395) csixy válasza zsolt501 (#393) üzenetére


csixy
addikt

Hát visszaolasván lehet, hogy nem olyan egyszerű a dolog, mert nem láttam leírva sehol, hogy simán elérhető a CFE web server, csak annyit írt valaki, hogy a gyárimenűből megette a tomatós firmet.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#396) korren válasza zsolt501 (#393) üzenetére


korren
aktív tag

Az előttem szóló bölcsen adott tanácsot. Én a saját Tenda W1800R-emnél oda-vissza AdvancedTomato -》《-gyári fw simán UTP kapcsolattal web felületről böngészőn keresztül. Gond nélkül. Az NVRAM törlését pipáld be. (Én volt amikor elfelejtettem és úgy sem volt gond)

-I like the misery. -I like this world!

(#397) zsolt501 válasza korren (#396) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Köszönöm mindenki segítségét, közben elhalálozott a router egy áram szünet miatt (nem frissítés közben) még ilyet nem tapasztaltam, hogy egy routert kinyírjon egy áramszünet, ez volt eddig az első.
Van még egy ilyen R1800-as arra most melyik tomato az ajánlott?

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#398) csixy válasza zsolt501 (#397) üzenetére


csixy
addikt

Azért még ne küldd a hamvasztóba a tetszhalottat , hátha még resuscitálható. Majd kiforogja az idő.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#399) Intruder2k5 válasza zsolt501 (#397) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmilyen életjelet nem ad? Fix IP-vel recovery módban sem lehet elérni? Esetleg a másiknak a tápjával nem próbáltad?

(#400) tthom


tthom
senior tag

Eh, próbáltam volna frissíteni az N80-at, mert nekem 133as Tomato van fent, ami bugos. De az újabb N66-osok mind nagyobbak, mint 8mb.. Az Nxx változatok között van

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-138-miniVPN.zip

vajon jó lehet rá? Igaz nem 64k-s, de újabb, mint a bugos 133.

(#401) csixy válasza tthom (#400) üzenetére


csixy
addikt

Ez esetleg nem jó ?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#402) csixy válasza tthom (#400) üzenetére


csixy
addikt

Én úgy olvastam valahol , hogy a VPN-es az bugos kicsit és ezért a VPN-esből a NOCAT verzió a jó. Az viszont túl nagy fájlméretre nekünk. Az N6-os verzióban meg nem lesz 5 gigaherces wifi.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#403) tthom válasza csixy (#402) üzenetére


tthom
senior tag

Nem tudom, azért inkább az Asusra hasonlít, mint az N6 / N60-ra.. Vagy felrakok egy régebbit, hátha az jó, mert ebben az Access Restriction nem működik. Beállítom és ip table error.

(#404) csixy válasza tthom (#403) üzenetére


csixy
addikt

Tedd vissza a 132-est.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#405) tthom válasza csixy (#404) üzenetére


tthom
senior tag

A 132-es is nagy már. Kb. az általad felrakott 128-as volt a kényelmesen beleférő. Van már 8.0Mb-os, megnézem azokat, hátha valamelyik.

(#406) tthom válasza tthom (#405) üzenetére


tthom
senior tag

A 132es mégiscsak belefért, ezzel jónak tűnik.

(#407) csixy válasza tthom (#406) üzenetére


csixy
addikt

Úgyis az a legújabb stabil build.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#408) doomsnight


doomsnight
csendes tag

Sziasztok,

Újdonsült DIGI előfizetőként próbálom összehozni a DIGI-től kapott ZTE ZXHN F668- at Tenda N80 routerrel. Eddig sikertelenül. Kezdőként a hibák lehetséges száma kb végtelen :-) Mégis ha tudnátok nekem segíteni nagyon köszönöm előre is. :D

UI: Eddigi amatőr próbálkozásaim során mindössze 50megát sikerült kicsikarnom az 500-as előfizetésből. Ebből gondolom, hogy vmit biztosan rosszul csinálok.

Üdv: D

(#409) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Van egy ZTE routerem ami a 192.168.1.1-es ip-n fut, de sajnos nem lehet rácsatlakozni. Egy Tenda (W308R) router van hozzákötve, de most sajnos dupla natolás történik.

Viszont amint megpróbálom 192.168.1.2-es IP-t adni neki, IP Conflict hibát dob, majd automatán átállítja magát 192.168.2.2-re, ugrik egy tartományt.

Van erre ötlet, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Legszívesebben a kukába vágnám, a TP-Link esetében nem volt ilyen gond, viszont most ezt dobta a gép, ezzel kellene megoldanom a dolgot.

Szerk: Látom, nem pont ez a típus, de hátha tudtok okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#410) csixy válasza Thome (#409) üzenetére


csixy
addikt

Egyszerű. Az UTP kábelt ami a ZTE-ből jön a routered egyik sárga (LAN) lukába dugjad és ne használd a kék (WAN) lukat rajta és kapcsold ki rajta a DHCP-t. Ebben a konstellációban én a routernek a 192.168.1.254-es címet adnám és nem a 192.168.1.2-est.

Figyu!!!! ezután simán pc-ről DHCP-t osztó kütyü nélkül (tehát a ZTE) nem fogod tudni elérni a routeredet csak úgy hogy a hálókártyádnak pl. a 192.168.1.10-es fix IP címet adod a 255.255.255.0 alhálózattal és a PC-det UTP-vel a routered LAN lukával összekötvén keresel rá a routered 192.168.1.x címére.

Megjegyzés: ennek így csak akkor van értelme, ha a routered Wifijét akarod használni, mert wifi nélkül ez a router így egy switch-el helyettesíthető.

Ha a routeredet dupla nat nélkül akarod teljes értékű routerként használni akkor a ZTE x@rt kell passthrough módba tenni. keress rá a guglin erre zte passthrough !

doomsnight: nálad is a zte passthrough módba tétele a megoldás.

Ezt olvassátok át! Időt álló és klasszikus. :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#414) Thome válasza csixy (#410) üzenetére


Thome
addikt

Na, most jutottam el idáig, hogy energiám volt megcsinálni ezt.

ZTE-n a pppoe passtrough kikapcs, Tendán 1.254-es ip beállít, dhcp kikapcsol, zte-tenda sárga csatikon összeköt, majd hibátlanul megy. Ezer hálám üldözzön, meg az isten fizesse meg (és társai :)) )! :R

(#415) csixy


csixy
addikt

Na most segítsetek! A Tenda N80-asom repeater módban faxaul üzemelt, de valakinek nem tetszett és ahelyett, hogy békén hagyta volna addig resetelgette, hogy most már semmire sem reagál . Nem megy rajta a wifi , walószínűleg eleve ki volt kapcsolva rajta a DHCP. A reset gombra sem reagál nem tudom recovery módba tenni. Gondolom hogy TFTP-t kellene megpróbálni. A soros portot nem akarom még előkaparászni valahonnan , mert azt a macerát ma éjjelre kihagynám. Amúgy sem vagyok otthon most. Van egy táp , a router , egy UTP kábel, noti, wifi, wifi dugók , a mhelyi rendszer megy egy konektorba dugott TP-link extender . A shibby féle 8 mega alatti firm volt rajta utoljára . ???

(#414) Thome: Egészségedre! :)

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#416) szzimo53


szzimo53
tag

Valaki tudjae hogy gyári fwt hogy tudom vissza rakni. Tomato van most...
Tenda N60

[ Szerkesztve ]

(#417) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Nem találtam más, idevágó tendás fórumot, ezért itt tenném fel, egy Tenda AC9 az érintett router:

Tapasztaltatok olyat, ha a router USB portjára pendrive kerül, a böngészőben nem lehet a gmail-en mellékletet feltölteni, hibát jelez a böngésző? Ha nincs fenn a pendrive, akkor a hiba nem jelentkezik. Próbáltam más pendrive-val, ugyanúgy fennáll a jelenség.

Jeleztem a Tenda Magyarországnak is a hibát, ígérték kivizsgálják, de már két hónap telt el, és semmi visszajelzés.

Előre is köszönöm!

(#418) tthom


tthom
senior tag

Mindenkinek jól szuperálnak a Tendák? :)
Nekem az N80-ban Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB VPN-64K van, gondoltam frissítem, de a 140esben nem találtam hirtelen olyat, ami beleférne. Csak amiatt jutott eszembe, hogy múltkor eldobta a netet.. Épp szállította a virágokat, meg másoltam ugyanakkor a NASra és hopp, volt net, nincs. Pár másodperc múlva megint, addig a routert se tudtam elérni. Néztem, simán 2es load-ja van, amikor jönnek a szirmok..

De mindegy, majd legközelebb nem terhelem ennyire. :)

(#419) fa4hu válasza fa4hu (#417) üzenetére


fa4hu
őstag

A legutolsó firmware-frissítésben javították a hibát. Azért egy visszajelzést küldhettek volna, ha nem is köszönik meg a hibajelzést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.