Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gboy


Gboy
csendes tag

Érdemes elgondolkodni rajta . . .
http://www.prog.hu/news.php?nid=252

''Intel or AMD? - That is the question!''

(#2) dshk válasza Gboy (#1) üzenetére


dshk
aktív tag

én nem gondolkodnék rajta hanem kipróbálnám. De abban nincs igazuk, hogy a hangfelismerés túl lassú. Pl. a szövegek gépelését igenis a beszédfelismerés tudná kiváltani. A szövegnek javítgatásához szkrollozáshoz stb. viszont már valóban alkalmatlan a szövegfelismerés és arre lehet hogy nyerű amit kitaláltak.

(#3) PoPeY


PoPeY
csendes tag

Hát...... Nem tudom. Biztos én is kiprobálnám. Egyszerű irodai alkalmazásra biztos hogy jó. De játékra........

TengerÉSZ

(#4) localhost válasza dshk (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha már egy picit is ideillő a beszédfelismerés, egy adalék ahhoz, hogy miért nehéz téma ez...
1. Hardverigényes
2. Kiejtés és egyéb fonetikai kérdések (hangerő, sebesség etc. a beszélőnél)
3. Háttérzajos környezet:
Gép kérdezi: biztos hogy töröljünk?
Gép előtt ülőhöz az iroda túlvégéből: Na.. megyünk ebédelni?
Gép előtt ülő: Igen!
Mit lép erre a hangfelismerés? :O

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) localhost válasza localhost (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ja és a némák és beszédhibások kérdése... ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) dshk válasza localhost (#5) üzenetére


dshk
aktív tag

''Ja és a némák és beszédhibások kérdése... ?''

nekik viszont pont nagyon nyerő ez a szerkezet az biztos.

De ha beszédet felismernének, akkor a jelbeszéd felismerése már gyerekjáték lenne.

(#7) Bozz


Bozz
tag

Fene tudja, egyenlőre nem akarok beszélgetni a gépemmel.
De némely területen pl. szövegbevitel jól jönne.

(#8) MaTT


MaTT
aktív tag

Szövegbevitelre télleg jó lenne:
Nem kéne dalszövegeket keresnem a neten hanem csak bekapcsolnám mp3 lejátszás közben és kész is :D

Keep the rubber side down!!

(#9) NOP


NOP
csendes tag

Na, ha elhagyjuk a táblát, és a levegőben gesztikulálunk a monitor előtt, amit valamilyen érthetetlen hóbort miatt átlátszóra készítünk, máris ott tartunk majd, mint a Minority Reportban! :)

Én bizonyos játékokban is kipróbálnám, pl. Dungeon Keeperben igazán hangulatos lenne kattintgatás helyett kis paskoló mozdulatokkal pofozni lényeinket. :DD

MOV di, forum; MOV si, text; REP MOVSB; NOP;

(#10) Manta


Manta
tag

Régóta léteznek olyan eszközök, amiket kézre rakva (mint egy kesztyűt) lehet használni, de a lehetőségek kimerültek pár sci-fi filmben való szereplésben, és egy-két játék irányításában. Pedig oprendszer szintű támogatás esetén abban is sok lehetőség rejlik, ez az új csoda gyakorlatilag ennek és egy touchpadnek a keveréke. Arra viszot nem tér ki a cikk, hogy hogy lehet szöveget begépelni vele. Jó dolog lesz ez, ha megvalósul, de csak szövegfelismeréssel együtt.

(#11) spede


spede
csendes tag

Az irodai dolog menne valahogy, de el tdtok képzelni egy QUAKE partit hangutánzó
kütyükkel. 1OO ember egyszerre tapsolna meg csettingetne.
Amúgy egérből a sima optkai vacak is, még duáloptikkal is beégett FPS gamával
mert előbb utóbb kiakad a kurzor.:(

(#12) Manta válasza spede (#11) üzenetére


Manta
tag

Hangutánzó kütyükről szó sem volt, hangfelismerésről igen, de ez az eszköz nem hangfelismerésen alapszik. Amikorra elterjed (ha elterjed) egyébként se fog senki Quakezni :). Ki égett be FPS gamával? Mivan?

(#13) CsAbU


CsAbU
tag

Nekem a FinalFantasy-s megoldás jött be nagyon: ha bekapcsolod a gépet, a ''levegőben'' 3D-ben ábrázolva megjelenik a virtuális kezelőszerv és érzékeli hogy hova nyúlok. Minden géphez megfelelő alakú cél-interfész készíthető pusztán programozással, nem kell különféle gyártósorokat csinálni hozzájuk. Továbbá maximálisan testreszabható.

Amúgy olvastam már olyasmit (tán pont Prohardveren?) hogy kivetítik a kezelőszervet pl. egy asztallapra és érzékeli vhogy (radarral vagy mittomén) hogy hova nyúlkűl a júzer. Jópofa lehet...

Mindenesetre a cikkben említett cuccot én is szívesen tesztelgetném...

Júzerek! Befőttesüvegre fel! :D

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#14) Den válasza CsAbU (#13) üzenetére


Den
veterán

lézerrel vetítik ki és a visszaverődésből érzékeli hova nyúlsz.

www.simson4t.hu

(#15) CsAbU válasza Den (#14) üzenetére


CsAbU
tag

Az lesz az...
Thx Den! :)

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#16) [amne] válasza CsAbU (#15) üzenetére


[amne]
senior tag

Hát igen, nekem ez már a Különvéleményben is tettszett, beszélgettünk is róla faterral hogy vajon mikor lesz ilyen. Megállapodtunk abban hogy majd nem sokára. Más nap olvastam a hírt...azért ilyen hamarra nem gondoltam :).

Egyébként ezt már kisérleti szinten alkalmazzák Amerikában úgy hogy egy sebész felveszi a kesztyűt hálózaton keresztül pedig egy robot végzi a kéz mozdulatokat. Szal nem új keletű dolog ez, de még sok víz le fog folyni a Dunán, mire mindnyájunk otthonában lesz ilyen. Sajnos.

(#17) Den válasza [amne] (#16) üzenetére


Den
veterán

Kisérleti jelleggel??? Láttam a discovery-n egy filmet, szívműtétet csináltak robottal, a melkas felnyitása nélkül!!! A pofám leszakadt... A sebész a betegtől 3 méterre ült, egy dög nagy gép mellett amibe egy 3d megjelenítő volt beépítve, és a kezeivel manipulátorokat fogott, hasonlót, mint az atoerőművekben csak sokkal finobbakat. A betegbe több lukon hosszú pálca szerű rudakat dugtak be ezek voltak a robot manipulátorai. Döbenet, a fickó lefogott egy eret a melkas belsö felületén, kivágott egy darabot, majd koszorúér bypast csinált vele, úgy hogy a beteghez hozzá sem ért rá sem nézett...

Ha egy scifiben látom azt mondom hülyeség...

www.simson4t.hu

(#18) [amne] válasza Den (#17) üzenetére


[amne]
senior tag

Úgy értem hogy kísérleti jelleggel hogy még nem vezették be mindenhol és term. nem emberen végezték a dolgot hanem valami döglött kutyán vagy hasonlón. :DD

(#19) [amne] válasza [amne] (#18) üzenetére


[amne]
senior tag

OFF

Bocs az OFF-ért de az előző volt a 100. hozzászólásom. :DD

ON

(#20) Den válasza [amne] (#18) üzenetére


Den
veterán

Amit én láttam az emberen volt, és a gép elég széria darabnak nézett ki, formatervezet, satöbbi, nem egy kísérleti darab jellege volt. mindenesetre döbbenetes volt hogy az orvos egy gép mellet ült, az aszisztensek is csak álltak a beteg mellett, és néha manipulátort cseréltek, és ez egy szívműtét....

www.simson4t.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.