Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Én az utóbbi fél évben rászoktam a veszteségmentes formátumokra. Elsősorban a WMA Lossless-et preferálom. Hogy miért? Mert ha WMA Losslessbe konvertálok, akkor nem kell gondolkodnom azon hogy most melyik compression level az ami még veszteségmentes, de nem is feleslegesen túl nagy a bitrátája az eredeti audio cd hangzásához viszonyítva. Annyit kell beállítanom hogy VBR 100 és ugyanúgy szól minden esetben esetben mint az eredeti cd, amíg pl. a FLAC-nál változó a tömörítés mértéke, mert a torrentről letöltött FLAC-jaim hol compression level 5-be, hol compression level 7-be, hol meg megint másba vannak tömörítve. Egyébként aki nem hallja meg az mp3, vagy bármilyen más veszteséges audio és a veszteségmentes zene között a különbséget, annak vagy gagyi audiorendszere van, vagy gond van a hallásával. A veszteséges zenében a finom részletek vesznek el. Kipróbáltam néhány albumot mp3 formátumban is és volt hogy eltűnt a cintányér, stb.
Azt gondolom a másfél, két terabájtos winyók korában már a méret sem lényeg, elfér az akár 550 MB-os album is.
A telefonomra az aacPlus v2-t szeretem, mert annak van a legjobb méret/minőség aránya.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#2) bobalazs válasza zed01 (#1) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen zenét hallgatsz?
Mert hacsaknem klasszikust, nálam minden zene egyformán szól.
Többnyire mp3jaim vannak, és 256kbitben egyformán jól szól mindegyik.
Bár hallottam már 56kbitbe süritett mp3at is ami nagyon szépen dorombolt.

(#3) zed01 válasza bobalazs (#2) üzenetére


zed01
őstag

Én mindenféle zenét hallgatok. A klasszikustól, a discon át, a rockot, a metált, a popot, a bluest, stb, egyszóval tényleg mindent ami jó.

És hidd el, meghallani a különbséget egy veszteségmentes és veszteséges zene közötti különbséget.

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#4) sfdrakex válasza zed01 (#3) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztosan jó a losless de csak ha normális nem 10-20 ezres hangrendszere van valakinek hanem normális minőségű hangfalak és rendes hangkártya is kell.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#5) moonman válasza zed01 (#1) üzenetére


moonman
titán

WMA Pro 192

kb negyede a mérete, mintha WMA Lossless-be menteném, de különbséget nem hallok. amit viszont mp3-ban kapok, az már úgymarad, tehát utólag átkódolni semmit nem szoktam.

(#6) ntomka válasza zed01 (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

A FLAC-kel mi a baj? Az is veszteségmentes és legalább nyílt.

ツ Headphones on - World off

(#7) fatal`


fatal`
titán

Egyértelmű FLAC :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.