Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tdd587

    őstag

    Valami új infó azóta? Vagy mindenki elment nyaralni...

    Hadd osszam meg ma éjjeli élményemet (nem, nem asszonypajtás van a dologban...). Éppen azon keseregtem éjjel kettőkor, hogy miért nincsen windows-os telefonra civilization, amikor is google a barátom, nézzük meg a kínálatot.

    - Freeciv for WM, tök jó, ingyenes, csak el sem indul valamiért
    - Valami másik hasonló ingyenes próbálkozás, tök jó, csak elszáll valamiért, ha egyáltalán elindul, mert azóta egyszer sem sikerült
    - Civilization 2 for mobile, tök jó, fizetős, de csak s60-ra van, kár érte
    - DOSbox for pocket PC és abból elindítani a DOS-os eredeti Civ1-et, tök jó, csak egérkurzor nincsen, terelgetni kell, kattintatni sem lehet közvetlenül, egyébként pedig minden előjel nélkül 10 percenként bezáródik az alkalmazás, tehát ez is kuka
    - És akkor jön a megváltás: Sid Meier Civilization IV for pocket PC. Hűűűűűűűűű, rávetettem magam, mint harry potter a repülő aranyalmára, leszed, telepít, elindít és akkor... és akkor... PAFFFFFFF.

    A Sid Meier Civilization IV: War of Two Cities játék úgy néz ki, mint a worms 2D-ben oldalról. Fent megy két csík (kaja + termelés), ami idővel megtelik. A termelés csík ha betelt, akkor lehet lőni egyet az ágyúval. Ha a kaja betelik, akkor lehet sereget vásárolni (gyalogos, íjász és lovag), akik azonnal és irányíthatatlanul megindulnak az ellenfél felé. Ha eléri a terep végén álló házikót, akkor nyertél. Ennyi. Nem vicc, tényleg ennyi. És ehhez hozzáadta a nevét Sid Meier. Civilization IV, persze...

    Biztos értitek, hogy miért írtam le a kis sztorimat. Legyen egyszerű, na de ez már akkor is ciki lett volna játéknak, amikor még az SMS volt a nagy szám...

    Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés