Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52) tdd587 válasza HaaS (#51) üzenetére


tdd587
őstag

Lehet, de ezt az RTS vonalat mindenképp fel szerettem volna dobni. Nyilván hardcore civ fogyasztóknak ez így jó, nekem is pl.

De embert nem ültetek le a fiatalok közül egy csak körökre osztott valami elé. Néztem mivel nyomul az ifjúság és a középkori birodalmat egy az egyben be lehetett járni FPS nézetben, csatázni lehetett FPS nézetben, seregeket irányítani RTS nézetben és hasonlók. Adj hozzá egy közösséget meg mindennapi feladatokat és valami nagyon messzire jutottunk. Ebben a témakörben mondjuk nem vagyok járatos semennyire.

A másik ötlet (és most lehet megkövezni) a Majesty c. játék kapcsán egy olyan harcrendszer lenne, amit RTS nézetben terelgetnénk, de egyetlen egységnek sem lehetne direkt parancsot adni. Ha beijednek egy sárkánytól, akkor elfutnának mind egy szálig, a hős paladinok rárontanának az élőholtakra, az íjászok, varázslók támogatnák a reguláris seregeket stb. Stratégiát választani és varázsolgatni persze lehetne, de a csatamezőn nélkülünk is menne minden.

Na jó, ez két vad ötlet volt, amiért Sid Meier most megkérdezné, hogy fej vagy gyomor... de ő is megnézhetné minden 5 évben legalább egyszer a fórumokat, hogy mit szeretne a nép, mielőtt megint kiadja a civilizationt immár ötödször úgy, hogy ha sok a búza, akkor szaporodik az ember. Az élesztőgomba biztos így működik, meg az alga a vízben, de mi túlléphetnénk már ezen (is) végre.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.