Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Sziasztok!

Ezt a topikot abból az alkalomból indítottam, hogy itt-ott lehet már olvasni olyan tápegységekről, amikben a szokásos 8, vagy újabban 12 cm-es helyett már 14 centis ventillátor működik. Gyakorlatilag a táp teljes szélességét elfoglalva. Ez lehetővé teszi még alacsonyabb fordulattal hasonló levegőmennyiség szállítását, mint ''kistestvéreinél''. Így megfelelő konstrukció és csapágyazás esetén még halkabb tápokat kapunk. Egyenlőre még csak egy tipust találtam a neten, de remélhetőleg minden gyártó felveszi a pelettájára ezt a megoldást.

420W: Bővebben: link

550W: Bővebben: link

Vajon nálunk kapható már hasonló táp?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) Toness válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Toness
őstag

Bazinagy ez a venti benne:) de érzésem szerint beleférne egy 16cm is :DDD

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Itt van egy halom kép az 550W-os modelről: Bővebben: link

Egyébként nevetségesen olcsó az áruk.
440W: 46,89€
550W: 52.99€

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) TeeJay válasza Toness (#2) üzenetére


TeeJay
félisten

de akkor a tápnak 16x16nak kellene minimum lenni
és ahogy hallom csak 16x14cm szokott lenni

nemde?
amúgy én is agyaltam hogy miért nem egy 16os venti és kalap
mert az még a procit is kiszippantaná a házból:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#5) TeeJay válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


TeeJay
félisten

hű apám ennek a ventinek 11lapátja van ha jól láttam
nem semmi teljesítményre is képes
persze szerintem tök kussba van mert úgy is elég levegőt visz:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#6) Toness


Toness
őstag

De egy tápnál azért nem csak azt kell nézni hogy mekkora venti van benne :) nem attól lesz jó, vannak az újabb kodegányok dual ventivel...

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#7) TeeJay válasza Toness (#6) üzenetére


TeeJay
félisten

pl 16cm táp már igencsak jól lehűtene egy 500W os tápot is
méghozzá halkan
nemde?

egy nagy venti meg miben rosszabb mint a kicsik?
jobb csapágyazás kell bele meg halkabb motor
ennyi:))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) Tigerclaw válasza Toness (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen a két ventillátoros megoldások is jók. Ott az egy ventillárorra jutó nyomáskülönbség alacsonyabb, így csökken a szélzaj. Kár hogy azokba nem fér bele két ilyen nagy venti.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez is egy érdekes megoldás, mert se ventillátor, se nagy hűtőborda nincs rajta. Pontosabban az egész egy nagy hűtőborda. Talán a táp nem fog tönkremenni, de mivel a hő nagy részét még házon belül kiadja, nem igazán használható megoldás. Külön házhűtő nélkül csak egy gyengébb konfigba ajánlható.

Bővebben: link

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) TeeJay válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


TeeJay
félisten

nem rossz ez se
bár szerintem lassan a tápok ilyenek lesznek
remélem:)

vagy meg majd a házon kívül lesz:)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11) GBX


GBX
aktív tag

Nagy venti=jobb hűtés.
Nekem sajna csak 92mm-es ventivel van szerelve (alul) az Enermax-om, és nem valami csendes.
Jobb lett volna egy 12cm-es.
A 14cm-es venti még belefér az ATX2 spec-be?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#12) TeeJay válasza GBX (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a 16is
csak kérdés hogy hogy megoldható e

mert 16x16os tápba még nem fér be szerintem az ugyanakkora venti:(
pár mm ráhagyás tuti kell neki nemde?:O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) Esmein


Esmein
nagyúr

Köv lépés a 14 centis prochűtő lesz aztán 17-es tápok és 17 porchűtők és így tovább...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#14) zLegolas válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


zLegolas
őstag

200 Euro-ért???? :Y

Jézusom....

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#15) GBX


GBX
aktív tag

Jó lenne egy olyan táp, amiben integrálva van egy jobb vízhűtés, esetleg lenne a proci felé egy rézlemez amire a proci heatpipe-jeit rá lehetne csavarozni (rögzíteni), így egy nagy venti (16cm-es) hűtené halkan a vizes blokkot és a táp bordáit is.
Na mi a véleményetek?

HiTech 486 DX4 120Mhz AMD, 24MB 36bit RAM, 800 MB Conner HDD

(#16) TeeJay válasza Esmein (#13) üzenetére


TeeJay
félisten

3x8=24cm:)

az mrá szép kis hűtő lesz
de 17helyett inkáb 18cm:)

3x6 nemde?:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) Esmein válasza TeeJay (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

17 centis a szabvány venti. Azt hiszem 174 milliméter, de lehet tévedek.
60-70-80-92,120,140,174, bár lehet hülye vagyok és tévedek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#18) Tigerclaw válasza GBX (#11) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A jelenlegi ATX12 vagy 2.0 szabványban a tápegység mérete 14x15 cm-es, így a 14-es venti még belefér.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Tigerclaw válasza zLegolas (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen és még a hő is a házban marad. Érdékesnek érdekes megoldás, de biztos nem lesz slágertermék.:(

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) zLegolas válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


zLegolas
őstag

De legalább marha divatos kék színben világít! :U

Ennél okébb akkor lenne, ha változtatná a színét, vagy legalább egy nyeszlett stoboszkóp vagy fényorgona lenne benne...

:C

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#21) Tigerclaw válasza zLegolas (#20) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az a fénycső üti az egész koncepciót. Elvileg ezt a tápot arra tervezték, hogy a keletkező nem kevés hőt ventillátor nélkül is el tudja vezetni. Erre mit tesznek: Beleraknak egy fénycsővet, hogy alapból még többet fogyasszon és még több hőt termeljen. Mintha a prociventi mellé beraknék egy kis fűtőszálat. Bár lehet, hogy a tápot a műszaki osztály tervezte, a fénycsövet meg a marketing osztály rakatta bele, mer hogy ha mán LED-et nem rakhattak a ventillátorra egy fénycső még belefér.:))

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#22) killahdrums válasza Tigerclaw (#21) üzenetére


killahdrums
senior tag

Dobjatok meg ha nem lenne igazam... :) de a fénycső nem termel meleget!

There is no God, just Technology...

(#23) Tigerclaw válasza killahdrums (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vedd úgy, hogy megdobtalak. A fénycsövek álltalában csak langyosak, de ez is több mint a szobahőmérséklet. Egyébként én nem kifejezetten a cső hőjére gondoltam, hanem arra, hogy azt azt meghajtó elektronika termel hőt, és maga a teljes kitt által felvett teljesítmény a tápon keresztül érkezik, így az abban lévő alkatrészeket melegíti. Ez egy normál tápnál semmi gondot nem jelent, de egy ilyen spec. fanless megoldásnál éppen ezt kellene lekerülni. Mármint beépítenek drága, kis hő termelő elemeket, hogy aztán egy ilyen megoldással maguk ellen dolgozzanak.

[Szerkesztve]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Esmein


Esmein
nagyúr

Az volt hülye aki kitalálta a fanless tápot. A fanless táp a csendesítés egyik legdrágább módja, és szerencsére a hatékonyságnak erősen a rovására megy. Sokkal sokkal olcsóbb lenne mondjuk tenni bele egy 1200-on forgó 9.2-es ventit, aki azt zavarónak találja az menjen 1 évet malomba dolgozni aztán máris nem fogja hallani. Egyébként én is voltam csendesítésmáiás. Szépen lehalkítottam mindent, aztán rádöbbentem, hogy vettem jó drágán egy baromi hangos vinyót :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) Rover623 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Höhö...
Ezeket a tápokat emlegettem 1-2 hete valami nagy tápos topickban (valami 12 centis nevű volt...), a kutyát nem érdekelte...:DD
Pedig ugye-hogy-ugye?
Én egy 12cm-es változatot használok (LC-6550), korrektnek tűnik.

primus inter pares

(#26) Tigerclaw válasza Esmein (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azért visszatérve az eredeti témához, egy olyan 14 centis ventivel szerelt táp még elférne a házamban. Ha valaki lát ilyet itthon, szóljon azonnal. Ennek az LPC nevű cégnek nem forgalmazza valaki a tápjait itthon?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) Tigerclaw válasza Rover623 (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én éppen azon gondolkoztam, hogy minek nyitni egy új topikot emiatt, de a másik topik kifejezetten 12 centire van méretezve. :U
Oda ekkora ventivel már nem férnék be. (ki is néznének):DDD

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Rover623 válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


Rover623
félisten

Nem LPC...LCP (LC-Power)...:DD
De igen...forgalmazza...
Én már el is tetettem a következő szállítmányból 3 db 12 centis 550-est...
Itt keresd a ''Big Fan'' cuccokat...
Bővebben: link

primus inter pares

(#29) killahdrums válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


killahdrums
senior tag

OK! Próbálj meg eltalálni! :))

:DD


Visszatérve a témára, hogy van egy ZALMAN katalógusom és a ''coming soon'' résznél van egy külső (!!!) venti mentes táp! Sztem ez az egyetlen észszerű megoldás, hogy teljesen lehalkítsuk a tápunkat, emellet eltávolítunk agy potenciális hőforrást a gép házábol! :C

There is no God, just Technology...

(#30) Esmein


Esmein
nagyúr

Hallottatok már 1400-ra lecsavart zalman 7000-est ? _Mi a francnak teljesen venti nélküli ház ?_

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) Rover623 válasza Esmein (#30) üzenetére


Rover623
félisten

Repülő szarvasbogár rulez...:C

P.S.:
Van olyan szerencsétlen konfig, amiben berezonál...még hallani is tereh...


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#32) Dilikutya válasza Esmein (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én mondjuk szeretném, ha nem kellenének... nem azért vannak benne, mert szeretem a hangjukat ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) lkadar


lkadar
tag

Hi All!

Nekem egy 14cm-es ventillatorral ellatott tapom van (SuperFlower 480-TS). Ezt nalunk is lehet kapni (Bővebben: link), en is itt vettem.
Hangjarol annyit, hogy baromi hangos. A tap gyari allapotaban minimum 1000-es fordulaton hajtja a ventit, es ez csak gyorsabb lesz, ahogy egyre intenzivebben hasznalod a gepet. 800 rpm-nel mar egesz elviselheto a hangja, csak ilyenkor mar kepes 60-70°C-ot is elerni a tap belseje, ami egyaltalan nem tesz neki jot. Igy en is visszaallitottam az eredeti allapotat.
Amugy az en tapomnak Enermax belseje van, mivel ugyan az a ceg kesziti, mint amelyik az Enermax szamara is keszitit a tapokat.
Nagyon utos kis tap..., mindenkinek csak ajanlani tudom, de ne a hangereje miatt vegyetek meg, sokkal inkabb a megbizhatosaga miatt, es amiatt, hogy ebbol legalabb nem sporolnak ki alkatreszeket a vedelembol.

Udv.: lkadar.

(#34) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Most olvasom a dobozán, hogy légáramlás + 50%, zaj -60%. Bár azt nem írják mihez képest. Azért tippem szerint 20 dB alá kerül a zajszint. Sajnos ezt nem írják, és a fordulatszámát se. Egyébként ez egy 15x16 centis táp.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#35) _cirmos_ válasza killahdrums (#29) üzenetére


_cirmos_
őstag

ezt szajkózom már mióta...

(#36) Esmein


Esmein
nagyúr

Bádog codegen ház + 2800 rpm titan venti ami a kis elülső lyukakon tépi át az atmoszférát rulz.
Bár a legdurvább megoldásom az volt, mikor bádogházba becsavaroztam egy vantec tornado-t, egy ilyen kis kör alukú lyuk volt egy lemezen ami az alaplap fölé hajolt és erre lehetett ventit rakni, a házon pedig ilyen kis rések voltak ott. Namost képzeld el azt, amikor a kezedben 55 dBa-s a venti, de 20 db apró pici résen szív át percenként 3 köbméter levegőt+ rezeg a ház mint az állat.
Hát, kertesház, de a harmadik szobából jöttek, hogy éjszaka nem kéne porszívózni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#37) Tigerclaw válasza Rover623 (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

14-es vajon mikor lesz?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Esmein válasza Tigerclaw (#34) üzenetére


Esmein
nagyúr

Jó kis venti lehet, és hogyan forog ?:D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#39) Loretto válasza Esmein (#13) üzenetére


Loretto
veterán

Meg a fél méteres házak benne a microatx lapokkal :DDD

Soirée...

(#40) Rover623 válasza Tigerclaw (#37) üzenetére


Rover623
félisten

Majd ha kérnek a viszonteladók...vagyis pl. én...
Már ment a mail nekik :DD

primus inter pares

(#41) Esmein válasza Loretto (#39) üzenetére


Esmein
nagyúr

Lassan olyan lesz, hogy lehet majd venni ilyen 30*30-as ventiket és két venti közé lehet majd rácsos lemezt rakni, meg tápot belecsúsztatni a ventik szélén lévú vájatba. A rácsos lemezre lehet majd alaplapot szerelni, ami szintén lyukasos lesz a jó áteresztés miatt.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#42) Tigerclaw válasza Esmein (#41) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze az is lehet, hogy játékra a többség már XBOX2-t, meg PS3-at fog venni, számítógépnek pedig valami gyengébb, de dizájnosabb, csendesebb kütyüt. Igazi nagy méretű ATX alaplapot már kevesen használnak ki, mivel a legtöbb interface már integrált. Egy mikro ATX lap a legtöbbünknek már elég.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Esmein válasza Tigerclaw (#42) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nekem pontosan megfelelne egy ilyen lap :
2 db usb csatlakozás, 1 db ps/2 a billnek, 1 db pci slot a lankártyámnak, ill ha lehagyják az idevezérlőt a deszkáról akkor +1 a vezérlőkártyának, kell a frásznak a sok szemét firewire. Mondjuk ilyen kiadásban egy nf7-s-xtr vagy vmi.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#44) Tigerclaw válasza Esmein (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nálam a hálókártya is integrált és semmi gondom nincs vele. Egy 7.1-es hangkártya és egy TV tuner van a slotokban. Videokártya jelenleg még van a gépemben, de legközelebb már az is integrált lesz. Játszani PC-n már nem szoktam. Az XBOX kényelmesebb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) Esmein válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


Esmein
nagyúr

A hálókártyám azért nem integrált mert a koleszhálón mac cím alapján vannak a jogosultságok és nem akarok minden lapot meg integrált hangkarit buzerálni ha új deszkát veszek. Egyszerűbb beletolni a realtec 8139-es karit és kész.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#46) Tigerclaw válasza Rover623 (#40) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Majd szólj, ha megjöttek az első példányok. Kíváncsi vagyok arra a 60%-os zajcsökkenésre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47) TeeJay válasza Tigerclaw (#46) üzenetére


TeeJay
félisten

ja én is:)

mihez képest csökken?
a helikopter rotorhoz képes 60% a csökkenés?:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#48) Rover623 válasza Tigerclaw (#46) üzenetére


Rover623
félisten

Már a 12-esek is csendesek...szerintem...
Nem tudom hány dB, de igazából csak a proci-cooler hangját hallani.
Ma az egyik ilyen táppal szerelt gépbe (az enyémbe;]) az Intel cooler helyett Zalman 7700Cu kerül, a VGA-n VF700Cu van már most is...majd eldől ki a legzajosabb terhelésnél...mert alapon ezek mind roppant csendesek.

primus inter pares

(#49) drpele válasza Rover623 (#48) üzenetére


drpele
senior tag

Előre megmondom a neked :) A táp.
Sajnos nálam is ez a helyzet, egy AOpen tápom van (350w, 12cm venti) és terhelésnél igen erősen felhangosodik :(
De üresjáratban is ez a leghangosabb alkotóelem a gépben...

[Szerkesztve]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#50) strike-force


strike-force
őstag

tisztázzunk egy pár dolgot

1. csak az a halk táp, amiben nincs venti.
előny: tényleg halk
hátrány: általában nem terhelhetők annyira mint hasonló teljesítményű ventis társaik, 400W felett csillagászati ár

2. ventis tápokra vonatkozóan pedig: nincsen halk táp, csak kevés terhelés. :D
higgyétek el bármelyik 12/14 centis tápot max teljesítmény 75-80% körül járatva nem lenne az annyira halk.

14 centis tápokról meg csak annyit, hogy több fórumon is írták (itt is, meg egy pár külföldin is) hogy a 14 centis ventinek benne alacsony fordulaton motorhangja van. Másrészt pedig 14 centis venti nem szabvány. Úgyértem ha végig nézel egy SUNON, Panaflo, Papst, Sanyo-Denki katalógust, akkor abban nem nagyon fox ilyen ventit találni.
mod: ezt közben javítom, Sanyo-nál ugyanis találtam 140es ventit.... :B

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.