Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Táp venti nélkül? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zuperman


zuperman
csendes tag

Valahol olvastam, vannak venti nélküli csak hűtőbordával ellátott tápok. Tud ezekről valaki valamit: tipus, ár, és egyáltalán kapható-e kis hazánkban? u.i.: kicsit unom a helikopterszimulációs programot a ventillátorok zúgása miatt... prohardver.hu

(#2) dshk válasza zuperman (#1) üzenetére


dshk
aktív tag

Chieftek tápok ugyan ventilátorosak, de meglehetősen halkak, és Magyarországon is lehet kapni.

(#3) zuperman


zuperman
csendes tag

nem, nem, engem kifejeztten a venti nélküli cuccok érdekelnének, hamár homár legyen kövér jeligére :)

(#4) atus válasza zuperman (#3) üzenetére


atus
senior tag

Konkrétan ilyet még nem hallottam, de jól hangzik. Egy házimozi gép építését tervezem, NULLA ventilátorral, tehát VIA procival, és olajos táppal. Innen persze az olajos táp a lényeg... :D
Egyik osztálytársam készített régebben egy olajhűtésű tápot, ami tök jól hűlt, csak ő MOL Carrier olajat használt hozzá(legolcsóbb), és szanaszéjjel marta az összes kondit benne. Szilikonolaj/trafóolaj használatával ezt el lehet kerülni (lásd Orosz mélyhűtő topik), és akkor tényleg meg lehetne oldani egy akár 400Wos táp hűtését passzívan.
Szóval szerintem barkácsolj, ha venti nélküli táp kell.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#5) emvy


emvy
nagyúr

Építsetek vasmagos trafót. Egy PC-nyi teljesítmény kijön 6-7e-ből+2-3e a stabilizátor, aztán lehet nyomni, soha nem romlik el, nem vágja haza az alaplapot stb.

while (!sleep) sheep++;

(#6) emvy


emvy
nagyúr

Építsetek vasmagos trafót. Egy PC-nyi teljesítmény kijön 6-7e-ből+2-3e a stabilizátor, aztán lehet nyomni, soha nem romlik el, nem vágja haza az alaplapot stb.

while (!sleep) sheep++;

(#7) Male


Male
nagyúr

Nekem volt szerencsém egy zajtalan táphoz. Ugyanis egyszerűen nem indult el benne a venti (teljesen új volt). Persze te nem ilyenre gondoltál. Egyébként bírta kb fél órán át, úgy hogy alig melegedett fel (300 wattos volt). Rá volt írva, hogy valami hőfokszabályozós venti van benne. Visszavittem a boltba, hegy meg sem mozdul benne a venti, erre azt mondták, hogy persze, mert még nem érte el azt a hőfokot, amikor bekapcsol a venti. Erre hazavittem, és használtam. Már égetett, amikor a venti még mindig meg sem moccant, ekkor úgy döntöttem, hogy ez mégsem lehet így jó, ezért kiszereltem és visszavittem a boltba. erre elmondták, hogy ma sajnos már nem tudják megnézni, de hozzam vissza hétfőn. Na addig nem vártam, és kicseréltem inkább benne a ventit. Egyébként a venticsere sikerült úgy, hogy a matricákat tökéletesen vissza tudtam rakni (tehát akár azt is állíthatnám, hogy még garanciális (ha valami újabb probléma lenne vele). Ebből kiderült, hogy ha a matricát felmelegítem, akkor tökéletesen el lehet távolítani, és vissza is ragad, ha kihül (a gyári lezárómatricát kellett leszednem, aminek elvileg el kell szakadnia ahhoz, hogy szét lehessen szedni a tápot, ráadásul a bolt a saját azonosítóját az egyik csavarra ragasztotta - trükkös - de az is lejött a melegedéstól). Meg is érdemelnék, hogy visszavigyem, mert egy tápban a ventit kicserélni fél perc, és erre nem voltak képesek, inkább váratnának egy teljes hétvégét velem.

(#8) BadGe


BadGe
aktív tag

a www.rsg-electronic.de lapján van egy bizonyos RCP300W nevű táp ami venti nélküli. Én most épp egy ilyenre gyúrok, sajnos nem tudom hol lehetne beszerezni. írtam nekik, kíváncsi vagyok a válaszra.
Ge.

(#9) Fufuka


Fufuka
csendes tag

....azt gondolom, hogy a legjobb megfogalmazás valóban egy hipersil vasmagos tekercs.. hozzás az egyenrángató stabilizáló egységgel!!!! FELESLEGES HŰTENI!!!!nagyon leragadtunk a kapcsolóüzemű világban!!!! Pedig régen is csináltak jó tápokat, amik ráadásul kevésbé voltak érzékenyek a melegre!! ;)

FUFF

(#10) atus válasza Fufuka (#9) üzenetére


atus
senior tag

Nagyon érdekesnek hangzik ez a vasmagos dolog. Ha tud valaki pontosabb infót, kapcsolási rajzot, esetleg ezzel a témával foglalkozó oldalt, akkor ne kíméljen!! Megépíteném szívesen...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#11) Petiqe válasza BadGe (#8) üzenetére


Petiqe
tag

háj
Ha válaszolnak akkor lécci írd be ide mer kiváncsi vagyok rá.
Azse lenne rossz ha meglehetne rendelni tőlük neten.

Okos pilóta nem katapultál alagútban...

(#12) BadGe válasza Petiqe (#11) üzenetére


BadGe
aktív tag

örömükre szolgált, hogy megoszthatják velem ''special offer''-jüket, 209 Euró + szállítási ktg képében. ez kb 50.000 Ft. Ennyit azért mégsem ér meg a dolog. Sajnálom.

Közben rászántam magam arra, hogy szétszedjem az enermax tápomat. Kivettem belőle az egyik ventit, ennek hatására a másik 2x olyan gyorsan kezdett forogni. Szóval ez nem út. A tápon belül nem merek ''szaggatni'', kívülről meg elég hülyén nézne ki megtáplálni a ventit 5V-al.

mindegy, kicsit pazarlás hogy egy nyűgös táp miatt van még valami hangja a gépnek, de majdcsak megoldom. Mindenesetre e mellett azért már lehet dolgozni.

Ge.

(#13) Tibisz válasza BadGe (#12) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Ne sajnáld ezt a tápot, mert még egy 250 W-os táp értékeit is alig éri el! +3,3V 15A, +5V max:23A, +12V max 9A az egész egy nagy vicc! Megnézem azt amikor meghajt valaki ezzel egy húzósabb konfigot.

(#14) deepwell válasza Tibisz (#13) üzenetére


deepwell
aktív tag

korulbelul ezt tudja a 250Wos acorpom is, es lazan viszi a P4 et + 3 IBM HDD + 3 CDROM ot ....

Framerate is LIFE !

(#15) Tibisz válasza deepwell (#14) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Csak nehogy 2 hónap múlva elpukkizzon, aztán dobhatod a P4-ed a kukába! Én is P4-et használok, eddig mindezt egy 300 W-os Skyhawk táppal tettem. Tegnap szétkaptam a tápot belenéztem, mert hangos volt. Hát elégé semmi se volt benne, ráadásul a hütőfelölet is kicsi volt és baromi kezdetleges, ezért nagyon melegedett. Ha a kezemet tettem a tápventi elé akkor nem volt meleg a levegő amit kifújt, pedig a bordák lemértem 59 fokosak voltak. Le is cseréltem egy Chieftec 360W-os tápra. Bele is néztem, hát nem egy kategória a kettő, persze az áruk se egyforma. Aztóta a táp jéghideg, és senni hang sincs. A leghangosabb dolog a gépemben az Intel gyári procihűtője! :D

(#16) deepwell válasza Tibisz (#15) üzenetére


deepwell
aktív tag

Tobb mint fel eve megy igy, amugy nekem a vinyok a leghangosabbak, mert vizzel hutok. :0

Framerate is LIFE !

(#17) Bozz


Bozz
tag

Én amikor megvettem az első gépemet, több évig le volt húzva a tápról a venti. Észre sem vettem, hogy nem megy. Igaz ez még egy AT-s házban volt...

(#18) Hacked_3991 válasza Fufuka (#9) üzenetére


Hacked_3991
csendes tag

azért a 400 W-os hipersi tápot biztosan nem a számítógép belsejében akarod elhelyezni, mert oda nem fog beférni. Ne felejtsd el, hogy 50Hz-es hálózaton nagyobb terhelésnél nem tudod a frekvenciát változtatni igy tul kell méretezni a tekercset, hogy meglegyen a stabilizátor bemenetén a biztonságos többlet! 3,3V-ra 10-20A-t stabilizáltan leadni, nem lesz egyszerü. Szóval meg lehet csinálni de a költsége többszöröse lesz a kapcsolóüzemü tápokénak! (sokszorosa) ´Még akkor is ha pl. a magot meg lehet idönként egy egy gyári selejtezéskor szerezni ingyen. Megvenni lehetetlen szerintem. Ill. lehet kész tápok áráért...
:(((

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#19) Sibi


Sibi
csendes tag

Szerintem se tul jo otlet a hagyomanyos tap. Pl. 30A 100000uF-os pufferkondival is tobb voltos brummfeszultseget jelent. Ehhez meg hozza kell venni a trafo belso ellenallasat, a halozati feszultseg ingadozasat, a stabilizator dropjat. Szoval meg jo tervezes mellett, es brutalis pufferkondikkal is el fog disszipalni 100-200W-ot. Es azt is huteni kell. Igy meg az egesz cucc akkora lesz, mint a gep, es meg a tobbszorosebe is kerul, mint egy jobb kapcsolouzemu tap.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Táp venti nélkül? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.