Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kalambo


kalambo
csendes tag

Bővebben: link

Szerdától elérhető a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) mobiltarifa-összehasonlító programja, a TANTUSZ – jelentette be az NHH.

Jelenleg a három magyarországi mobilszolgáltatónak 9,1 millió ügyfele van és a három szolgáltató összesen közel 100 különféle előfizetéses és kártyás csomagot kínál ügyfeleinek.

A Nemzeti Hírközlési Hatóság a verseny élénkítése, a piaci verseny tisztaságának megőrzése és az árak folyamatos csökkentése mellett a fogyasztói tájékoztatást is kiemelt feladatának tekinti, mondta Pataki Dániel, a Nemzeti Hírközlési Hatóság elnöke.

A Bővebben: link címen elérhető mobiltarifa-összehasonlító rendszer a tarifacsomagok mintegy 300 változatának legfontosabb elemeit veszi figyelembe, mondta Juhász Károly, a hírközlési fogyasztói jogok képviselője. Hozzátette , hogy a programban szereplő díjtételeket folyamatosan frissítik, hogy mindig naprakész adatbázis álljon a felhasználók rendelkezésére.

A TANTUSZ eredményes használatához ajánlott a már meglévő számlák, vagy a telefonálási szokások alapján kiválasztani a legfontosabb adatokat, azaz a hívási irányokat, hogy mely vezetékes vagy mobilhálózatokba telefonál, hogy mikor és milyen hosszan teszi ezt, valamint a küldött SMS-ek és MMS-ek számát, illetve a WAP és GPRS forgalmat is.

A program a várható költségek becslésénél csak a legfontosabb, széles körben elérhető és elterjedt, a gyakran, sokak által használt szolgáltatások díjelemeit veszi figyelembe. Az adatok bevitele után kiválasztja a három hazai szolgáltató két-két, a felhasználónak legkedvezőbb ajánlatát, a bevitt adatok alapján megbecsült havi költségek szerint.

A TANTUSZ-t az NHH és azon belül a Hírközlési Fogyasztói Jogok Képviselőjének Hivatala a tudatos fogyasztói döntések támogatása érdekében dolgozta ki.

TANTUSZ – a jó döntésért

(#2) tomcs


tomcs
őstag

csak ugy kivancsisagbol megneztem, (biztos amiatt van, hogy az minden csapbol ez folyik ma delutan, leterheltseg meg minden, legalabbis ra le7 fogni) alig birt betoltodni, vagy 3adszorra jott be csak. ezek utan nekiestem az ''egyszeru'' adatmegadasnak, beirogattam ram nagyjabol jellemzo dolgokat, nyomtam neki becslest es - az meg hagyjan hogy nem reformalta meg a tavkozlesi szolgaltatokrol eddig kialakult kepemet, sot meg csak kedvezobb konstrukciot se talaltam, de a jelenlegihez hasonlot se nagyon ajanlgatott. persze hibauzenetet azt kaptam jo par oldalt :)

ez alapjan arra jutottam, hogy ez tokre megerte azt a 3 es fel milla kozpenzt, amit az index szerint rakoltottek.

azert gondoljunk bele, nehez problema nehany megadott szam, meg egy jo nagy tablazat alapjan osszeallitani egy sorozatot, es abban minimumot keresni. osszetett es bonyolult feladat, kevesen kepesek erre. megeri azt a 3 es fel millat, az utolso fillerig...

:O :O :O :O

(#3) sasa311 válasza kalambo (#1) üzenetére


sasa311
veterán

azt soha a büdös életben nem fogom megérteni, hogy az ilyen témákat miért mindig 1hsz-es újoncok dobják fel? :F

Kalambo: Most őszintén:
1., Ha régi júzer vagy, miért nem mered felhasználni a nicked?
2., Ha most kerültél ide, szerinted megérte ezért regelned?(vagy netán egy mobil-vállalat embere volnál?)

Amúgy meg tök jó dolog ilyen hülyeségekkel flémelni, nem?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#4) divot válasza tomcs (#2) üzenetére


divot
veterán

Én is próbálkoztam kíváncsiságból, de egy óra alatt egyetlen eredményt sikerült kicsiholni belőle, egyébként meg vagy kétszáztizenhatszor szétesett az egész.

(#5) zsiga667 válasza sasa311 (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

1. Mi köze ennek valamely mobilvállalat embereihez? Tudod te hogy mi az az NHH? :F
2. Hol itt a flame? :F

(#6) PrinczA válasza sasa311 (#3) üzenetére


PrinczA
őstag

Fiatalok miert kell mindenhol a vmi hatsoszandekot keresni?
Latom a politika infuzioja mindenkire hatassal van :C
Na mind1, erre nehogy vki valaszoljon :P



(#7) PrinczA


PrinczA
őstag

En megcsinaltam, pont most, láss csodát nem azt a csomagot dobta ki amit hasznalok!
Lehet a birka néppel van vmi gond?

(#8) sasa311 válasza zsiga667 (#5) üzenetére


sasa311
veterán

1., Nemzeti Hírközlési Hatóság . De ez, amit belinkeltek, csak egy 99%-ig használhatatlan programszerűség, ami kidob neked valamit, amivel vagy jól jársz, vagy nem... :U szvsz azt dobja ki, amit lezsíroztak a mobilszolgáltatókkal. Bár ne legyen igazam.. :(
2., Ha felkapják a topicot ott lesz a flém, hogy fúj T-mobil, fúj Voda, fúj Pannon, fúj mindneki. Minden mobil-tarifákkal és/vagy szolgáltatókkal kapcsolatos topicból idővel ez lesz. Jó magyar mentalitás :(


szerk: na ki is fagyott, és azt írja, hogy az oldal karbantartás alatt :F

[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9) róland


róland
veterán

UP! Majd próbálkozok a napokban,mert egyelőre nem volt vaalmi fényes siker a kalkulált eredmény

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#10) zsiga667 válasza sasa311 (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

1. És szerinted a Nemzeti Hírközlési Hatóságot le tudja fizetni akármelyik mobilszolgáltató? Persze, nyilván azért osztogatnak sok(száz)milliós büntetéseket mert annyira nagyon lefeküdtek a szolgáltatóknak... ;)

2. Te a topicnyitónak írtad hogy flame-el, pedig ez nem igaz. Sőt, rajtad kívül itt senki nem flame-el, te indítottál rögtön egy szép kövér és indokolatlan fikázással... :U

(#11) sasa311 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


sasa311
veterán

1., te nem itt élsz, mindenkit le lehet fizetni, még a NHH-t is, ahogy a rendőrt is, amikor meg akar büntetni, vagy az adóellenőrt, vagy a bíróságot, vagy akárkit....
2., flémelés igaz :B :R Az indokolatlan azért nem, lsd 1 hsz-es újonc....

OFF

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12) zsiga667 válasza sasa311 (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

1. Igaz, kicsit talán naív vagyok néha. :)

2. Az 1.hsz-es újonc is ember. ;)

(#13) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Na, végre meg tudtam nézni én is az oldalt, tegnap sosem jött be. Számomra a havi 180 perc körüli beszéddel, és a 10 sms-el a Panni 250-et dobta ki befutónak. A gond az, hogy nem veszi figyelembe pl. a másodperc alapú számlázást. Nekem legtöbb hívásom fél perc körüli, vagy az alatti. Én lehet, hogy jobban járnék egy sima vitamax-al. A másik, ha egy praktikumos vagy vitamaxos illető két-három havonta feltölt egy 14400, illetve 12000ft-os feltöltőkártyát, azokhoz bónusz is jár. Na mindegy, csak kíváncsiságból nézegettem, elvagyok a nem publikus pannon előfizummal, csúcsidőben huszonegykét forintért, mp. alapon.

(#14) koob válasza sasa311 (#8) üzenetére


koob
senior tag

Még jó, hogy van már más kiegészítő szolgáltatás/alternatíva is, mint ingyenes :R hívás...

(#15) Biaggio


Biaggio
őstag

Nekem kidobta azt, amit jelenleg is használok. Okos vagyok? :DDD

Amúgy szerintem jó, hogy végre van ilyen összehasonlító program, remélem, vezetékes telefonokra is hamarosan lesz ilyen. Reszkess, Magyar Telekom :P

(#16) joghurt válasza Biaggio (#15) üzenetére


joghurt
addikt

Nem kell ennyire impotensnek lenni vezetékes telefonnál, nincsen annyi féle szolgáltató és csomag. Én fogtam pár havi telefonszámlát Excelbe nyomva, ráhúztam a Fatáv tarifatábláit, és azóta megspórolom a korábbi számla majdnem felét. ''Bekaphassák.''

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Biaggio válasza joghurt (#16) üzenetére


Biaggio
őstag

Nincs sok szolgáltató és csomag, de néha nehéz az összehasonlítás. Pl. Tele2 percdíjaival való összevetés, hiszen havidíj, havidíjban foglalt kedvezmények, stb.
Ami roppant egyszerű és bárki ellenőrizheti, az a következő: a számla végén felsorolják, hogy melyik kedvezmény miatt mennyit vonnak le a végösszegből. Ha ez magasabb, mint a kedvezmény havidíja, le kell mondani :)

(#18) tildy válasza Biaggio (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is kidobta az, amit használok.
90%ban pannont hívok, átlagban 1-4 percet beszélek. napközben/este kb fele fele arányban.
kártyásra djuicet adta ki, az is van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) joghurt válasza Biaggio (#17) üzenetére


joghurt
addikt

Ezzel a módszerrel hány év alatt nézed végig az összes díjcsomagot, hogy melyik az optimális? :DDD

Tele2-vel sem nehéz összehasonlítani, illetve a havídíjban foglalt kedvezményekkel. Nem kell hardcore programozó gurunak lenni ahhoz, hogy Excelbe berakj egy IF-et.

A tej élet, erő, egészség.

(#21) L3zl13 válasza sasa311 (#11) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Kétféleképpen lehet ezt nézni:
Vagy biztos vagy benne, hogy a felügyelő szerv független, vagy feltételezed, hogy korruptak, és le vannak fizetve.
Első változat: Lehetnek hibák a programban, de azért valamelyest használható lesz összehasonlító célra.
Második változat: Nem csak egy cég tud megvesztegetni. A két konkurens ugyanúgy tud vesztegetni, illetve ugyanúgy árgus szemekkel figyeli, hogy nehogy valótlanul a konkurenciát hozza ki legjobbnak a progi. -> Megint csak nem lesz csalás a progiban.

Semmiképpen nincs igazad, és semmiképpen nem jogos a topicindítót lehurrogó hozzászólásod.

Aki hülye, haljon meg!

(#22) Coyot


Coyot
őstag

Épp előfizus leszek, és pont azt a csomagot dobta ki,amit már kiválasztottam,ezekszerint jól gondoltam:)

Má' nem

(#23) ToRR3nt3


ToRR3nt3
senior tag

A T-mobil relax előfizetéseinek ne higgyetek! Nekem Relax 250 volt valami bruttó 29 Ft-al reklámozzák, közben meg 34 Ft-ot fizettem, és a diszpécser csak mellébeszélt mikor rákérdeztem. Tiszta hülyének nézik az embert. Meg a kártyás percdíjak már jóval az előfizetéses alatt vannak. Ki érti ezt? :F

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#24) Coyot


Coyot
őstag

Az a durva emberek, hogy az előfizetés percdíjai drágábbak mint a kártyás csomagok percdíjai :F Majdnem mind a 3 szolgáltatónál,de mi értelme van ennek...

Má' nem

(#25) ToRR3nt3 válasza Coyot (#24) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Pont ezt mondom én is. Most mondjam fel az arankátyát meg minden kedvezményt? Remélem hozzáigazítják az árakat a dominóhoz.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#27) X-COM válasza ToRR3nt3 (#23) üzenetére


X-COM
nagyúr

Te megnézted valaha rendesen a díjszabási tájékoztatót és a számládat?
[link]

a hívások díja mindenképpen a további percek díjával (32) kerül számlázásra, de a 250percben benne foglalt percek jóváírása is ennyivel történik a végén.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#28) Coyot válasza Kalandor (#26) üzenetére


Coyot
őstag

Igen ezek lennének az előnyei,csak sokszor nem teljesülnek. Én havi 5órát beszélek most és a vodás kártyás csomagommal kijövök 5-5,5k körül,tantusz szerint előfizuval ez 11k lenne, t-éknél és panniéknál is. Aki sokat beszél annak sztem megéri a voda, messze a legjobbak a percdíjai(persze az én szemszögemből). Az hogy a telefon olcsó az meg nekem8, akimeg állandóan a legmenőbb telókkal akar villogni,annak gratulálok:D
Szervizes dologról csak annyit,hogy kötelessége javítani,akármilyen morcos pofát vág hozzá,mert garit vállalt a telóra.

Má' nem

(#29) rdi


rdi
veterán

Na beleolvastam a topicba, hát be kell vallanom, kár volt.
Teljesen elképedtem a károgásokon, ez az, amit kis jóindulattal is csak rosszindultanak lehet nevezni.
Csak azt nem értem, hogy akik ennyire okosak, miért nem fejlesztenek saját programot és nyomják be ide ingyér, ezzel is segítve a szegény megtévesztett / tőrbecsalt/ elárult / népet...
Ráadásul sokan leszünk úgy, hogy azt dobja ki a csomag, amit magunk is választottunk, mert tudatosan vásároltunk előfizetést.

Egyébként pedig a roamingnál húzzák le alegtöbbet rólunk, ezért mi már réges régen ha kinnt vagyunk, veszünk pre paid kártyát...

Fej! Tor! Potroh!

(#31) Coyot válasza Kalandor (#30) üzenetére


Coyot
őstag

vitamax city 19/perc:)
mod.:ja és minden hálózatba,persze csak 18:00 után.

[Szerkesztve]

Má' nem

(#33) Coyot válasza Kalandor (#32) üzenetére


Coyot
őstag

lesz ez még olcsób is:D

Má' nem

(#34) ToRR3nt3 válasza Kalandor (#26) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

A relax előfizetésnél percalapú számlázás van, ez a legnagyobb szopatás... Amúgy nem is lenne olyan rossz.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#35) tildy válasza Coyot (#31) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor már inkább djuice, annála csucsido csak 4ig tart, es a legnagyobb kartyaval szinten 18 koruli a percdíj, du. 4 utan. Raadasul van rajta meg paratlanszam is, ami ha idoben kototted, akkor 1 szam eseten csucsidoben fele havi dij.
Mondjuk en nem szolok, nekem msot ceges telo van, havi 5000Ft-ig ingyen telozok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) tildy válasza tildy (#35) üzenetére


tildy
nagyúr

Marmint a csucsido miatt irtam az inkabbot. Ammellet meg nagyon elegedett vagyok a szolgaltatassal, mar evek ota.(kb 7 eve)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#37) GodHeart


GodHeart
senior tag

pannonnál nincs is GPRS 30 nevezetű adatcsomag... nekem mégis azt dobta ki... :D

(#38) tildy válasza GodHeart (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem oylan rég még volt. gondolom nem frissek az adatok.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.