Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JaniS


JaniS
senior tag

Üdv!

Örülnék, ha nálam hozzáértőbb emberek tanácsot tudnának nekem adni a régi gépem cseréjével kapcsolatban. Remélem, hogy nem probléma ezen a fórumon a kérésem, ha esetleg valaki mégis úgy gondolja, akkor magánban is nagyon szívesen elolvasom a véleményét.

Akkor a részletek: a régi gépből a 15”-es monitor még maradna egy ideig (anyagi okok miatt). A gépet munkára (ahhoz a régi is elég volt), 3D-s játékokra (főleg FPS, mint RTCW, SoF, MOHAA stb.), DivX lejátszásra (TV-out is kell) és CD-írásra használnám. Az alaplapot szeretném hosszabb időre venni, azaz jó lenne, ha később még lehetne upgrade-elni a gépet a cseréje nélkül. A processzor és a videokártya esetén nem kell a csúcskategória (márcsak a 15”-es monitor miatt sem, gondolom 1024x768 felbontás felett nem nagyon játszik az ember ekkorán), viszont ne legyen gondja a fentebb említettekkel. Fontos szempont még, hogy minél jobb legyen az ár/teljesítmény viszony és legyen jól overclock-olható. Nem vagyok sem Intel, sem AMD párti, mindkettő volt már, de azt hiszem a P4-et nem tudnám megfizetni, ezért egy AMD konfigurációról kérdezek a továbbiakban.

Találtam néhány konkrét tippet, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, véleményekre:

Alaplap: Abit-KX7-333 vagy Epox-8K3A (RAID nem kell, az Abit felé húzok, bár az Epox tágabb feszültség állítási tartománya nagyon szimpatikusabb),

Processzor: AMD Athlon XP 1600+ (na itt több dolgot nem értek, egyrészt a Thunderbird alacsonyabb valódi órajelűje miért drágább /jobban húzható?/, másrészt nem ragaszkodom az 1600+-hoz, ha esetleg egy valamicskével drágább jobban túlhajtható. Stepping milyen legyen?) Későbbi csere belefér.

Hűtő: fogalmam sincs, amit szeretnék, hogy minél halkabb legyen és persze bírja az overclock-olt proci hűtését.

Memória: értelemszerűen 333MHz-es (PC2700), egyelőre csak 256MB.

Ház: azt olvastam, hogy az overclock-olt rendszer nagyobb áramfelvétele miatt célszerű minőségit venni, gondolom 300W-os tápegységgel, esetleg javaslat a házra?

HDD: Maxtor 40-60-80GB, ártól függően, 7200RPM. A cégnél Maxtor-ok vannak és jól mennek.

Videokártya: na itt aztán bajban vagyok, Radeon vagy Geforce? Melyik típus? Milyen RAM-ok legyenek rajta, mennyire húzhatóak? A szempontokat fent említettem: FPS (max. 1024x768), DivX, TV-out. Későbbi csere belefér.

CD-író/olvasó: Valamilyen LG újraíró. A cégnél LG-ket használunk, ezekkel is jók a tapasztalataim. Láttam viszont LG-ben újraíró + DVD-olvasót, ezzel mi a tapasztalat, érdemes megvenni? DVD-t nem nézek, majd talán a közeljövőben, esetleg érdemes akkor venni egy külön DVD-olvasót?

Hangkártya: SB Live 5.1 – az igényeimnek megfelel és úgy tudom, hogy ez az utolsó, amely DOS alatt még SB-kompatibilis. Ez is szempont, hogy régi DOS-os játékok (mint pl. Warcraft 2) menjenek vele. Lesz valami más probléma esetleg ezekkel (nem windows XP alatt)?

Billentyűzet, egér, hangfalak adottak, ezért azokat most nem kérdezem.

Köszönök előre is minden építő jellegű hozzászólást!

János

(#2) Egon válasza JaniS (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Két apróság: memóriából elég jó ár/teljesítmény arányú a Samsung; illetve LG combo helyett inkább Toshiba combo drive, de szvsz jobb külön DVD-ROM-ot és CD-írót venni (ebben az esetben pedig 16x-os Toshibát és 40x-es Teac írót vegyél inkább, jobb mint az LG és nem sokkal drágább).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) JaniS válasza Egon (#2) üzenetére


JaniS
senior tag

Köszönöm, én is gondolkodtam erősen, hogy érdemes-e combo drive-ba beruháznom, azt hiszem inkább hagyom most a DVD-t és maradok csak a CDR/RW-nél. Ki tudja, mire kell, biztos olcsóbb lesz, meg talán kiderül a szabvány is...

(#4) Den válasza JaniS (#1) üzenetére


Den
veterán

Vga-ban nem vagyok otthon de sztem radeon 9000pro

Ház azona, nekem már kettő van mask és cs szériából, nagyon tutik, szolid dizájn, stabil felépítés, jó szerelhetőség, jó táp, elfogadható ár.

vinyó, ha maxtor akkor a legújabb 7200-as szériából

Prociból sztem nem éri meg 1600+-t venni, a gyorsabbak alig drágábbak, a lassabb tb nem jobban húzható csak már nem gyártják azértn drágább.

alaplap, hát nekem epox van és én nem vennék abitot, de ettől függetlenül sokan az abitra esküsznek, ha nem sokkal drágább az epox vedd azt.

vegyél külön dvd-t toshiba tuti jó, halk, gyors, most nettó 9500 is láttam már, nem pénz érte, cd-rw passz, de azért jó a külön egység mert könnyebb cd másolni pl.

Hangkártya sblive sztem oké.

www.simson4t.hu

(#5) Ploszi


Ploszi
senior tag

szerintem se vegyél combo-t, nem hallottam felőlük semmi jót, viszont a DVD-t lassan érdemes megvenni (sok DVD-s melléklet, film, rel. olcsó DVD írók) és 1 Dvd 10E körül megvan

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) Den válasza JaniS (#3) üzenetére


Den
veterán

Dvd ennél olcsóbb nem lesz, max ugyanennyiért gyorsabb bár ebben sem hiszek, a dvd író meg 3 éven belül nem lesz tucatárú.

www.simson4t.hu

(#7) JaniS válasza Den (#4) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv Den!

>Vga-ban nem vagyok otthon de sztem radeon 9000pro

Na erről kérdeznék akkor. Amint láttad nem kell a legújabb csili-vili, az ára és a monitorom mérete miatt sem. Ha jól sejtem ez a Radeon 9000Pro azonban elég mai gyerek, ezért feltételezem nem a legolcsóbb fajta. Tényleg kell ezekhez az FPS-ekhez, amiket leírtam? Más: kapható TV-out-osban is? Persze, utánanézek ezeknek magamtól is, csak nem szeretnék úgy járni, hogy most költök a videokártyára sokat, aztán fél év múlva, mikor cserélném a monitorral együtt, kiderül hogy felesleges volt ennyit beruházni (mert a 17''-eshez meg kevés lesz).

>Ház azona, nekem már kettő van mask és cs szériából, nagyon tutik, szolid >dizájn, stabil felépítés, jó szerelhetőség, jó táp, elfogadható ár.

Köszönöm, ehhez nem értek, utánanézek!

>Prociból sztem nem éri meg 1600+-t venni, a gyorsabbak alig drágábbak, a >lassabb tb nem jobban húzható csak már nem gyártják azértn drágább.

Aha, szóval ezért drágább a TB, én meg azt hittem az a nyerő.
Az 1600+ helyetti magasabbakon gondolkodom, tényleg nem vészes a különbség.

János

(#8) McJames


McJames
senior tag

Azt mondtad 2-4 évig nem akarsz hozzányúlni, meg hogy nem a legdrágábbat. Hát a 9000pro csak bizonyos tekintetben új - nézz körül ezen a honlapon :) -, amúgy neked egy 7500/GF2 is elég lenne ami kb. 15-20e HUF-ban megáll. Ha meg tudod tolni még kb. 5-10 ezerrel, akkor már újabb VGA-kat is megvehetsz.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) Den válasza JaniS (#7) üzenetére


Den
veterán

A radeon 9000 pro az ati legújabb olcsó kártyája, olyan mint a g4mx, csak mig az mx csak egy kicsit tuningolt gef2, és csak dx7-es, tehát jövőre tuti csere, addig az r9000pro, a radeon 8500 light verziója, azaz néhány tulajdonságban gyengébb a 8500-nál de néhányban erősebb. Most jönnek majd a dx8-as játékok, tehát az r9000 jó lesz jövőre is.

Nagy előnye hogy a tv funkciókat meg dvd gyorsítást régen külön csip végezte, amit néhány gyártó lespórolt a kártyáról meg a minőséggel is voltak gondok, viszont ezt már beleintegrálták az új radeonokba, így nem negyon tudsz gagyit venni. egyébként valahol nettó 25 körül van.

www.simson4t.hu

(#10) JaniS válasza McJames (#8) üzenetére


JaniS
senior tag

Bocs, úgy látszik nem voltam közérthető. Az alaplaphoz nem kívánok nyúlni egy ideig, a videokártya meg a procicsere belefér.

>a 9000pro csak bizonyos tekintetben új - nézz körül ezen a honlapon -, amúgy >neked egy 7500/GF2 is elég lenne ami kb. 15-20e HUF-ban megáll. Ha meg >tudod tolni még kb. 5-10 ezerrel, akkor már újabb VGA-kat is megvehetsz.

Valóban nem vagyok tájékozott ezen a téren, mint ez most kiderült.
Asszem ez az 5-10 ezerrel több még belefér. 9000Pro-nak meg megyek utána olvasgatni... és kösz!

János

(#11) CsendPenge válasza Egon (#2) üzenetére


CsendPenge
őstag

Na ne má' Egon! Egy teac író alhangon 20K, egy lg csak 15-16K. Nekem lg íróm van, és elégedett vagyok vele, bár igaz ami igaz, a teac olvasó viszont k*rva jó! Szóval ha mani nem számít, akkor teac. Ha igen, akkor lg.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#12) Pala válasza JaniS (#10) üzenetére


Pala
veterán

Konkrétan az általad említett játékokhoz 1024x768x32-ben bővem megfelel egy GF2 GTS/GF2 Pro/GF2 TI/Radeon 7500/Radeon 9000 (nem PRO)/Kyro/Kyro 2. Ezek közül szerintem bármelyikkel jól járhatsz, a nem NVidiáknak viszont szebb a 2D-jük!

(#13) Den válasza Pala (#12) üzenetére


Den
veterán

Hogy járna már jól velük? ősrégi kártyák, 2000+ xp hez bűn ilyen kártyát venni.
félév múlva dobhatná ej, mert akkor már eladni sem fogja tudni.

www.simson4t.hu

(#14) Pala válasza Den (#13) üzenetére


Pala
veterán

Te nem figyeltél!!! Én ezeket a fenti játékokhoz ajánlottam, ne mond, hogy ahhoz nem jók!!!!!

(#15) The_Tom válasza JaniS (#1) üzenetére


The_Tom
senior tag

Teac iro tuti vetel. Arakban nemtom tobbihez kepest hol van, de minosegi kifogas nem lesz ra az biztos.

Üdv.

Szerintem.

(#16) JaniS válasza Pala (#14) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Fiúk, ne ugorjatok egymásnak. Olvasom a hozzászólásokat és próbálom levonni magamnak a következtetéseket. Arról van szó, hogy más az igényetek, mások az anyagi lehetőségeitek, ezért ajánlja mindenki, ami szerinte jó. Ez nem probléma, mert vannak akik kifejezetten figyelembe vették azt is, amit én írtam szempontnak. A többinek is hasznát veszem ettől függetlenül.

Tehát, hogy még egyszer tisztázzam, mit is szeretnék:

A monitoromat idővel (kb. 1 év) lecserélném 17''-re. Addig ezen a 15''-ön játszanék az említettekkel és gondolom tényleg max. felbontásként az 1024x768 jöhet szóba. Ezért egy olyan videokártya kellene, ami ehhez elég, és nem probléma, ha 1 év múlva (de lehet, hogy hamarabb) újat kell venni. Azért nem szeretnék egy hiper-szuper (és főleg drága) kártyába fektetni, mert nem használnám ki, mire odajutnék meg ki tudja, hogy éppen a Geforce10 lesz majd a menő. Szóval szerények az igényeim, de azért a leggagyibbal sem akarok szenvedni.

Köszönet még egyszer mindenkinek a hozzászólásokért, itt vagyok virtuálisan és figyelek!

János

(#17) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Hát, ha tényleg jó alaplapot akarsz venni, akkor az ''sokba'' fog kerülni. CSak Abit meg Epox jöhet szóba? Mert akkor én az Epoxra szavaznék. De ha nem, akkor Asus, ECS, MSI? Nem írtad, hogy mennyire sürgős. Sokat agyalok én is azon, hogy érdemes-e megvárni a 8x agp-s lapokat (persze 333-as fsb-vel). Asszem valamikor jövő nyárra várható ilyen lap (normális áron). Azt esetleg érdemes lenne megvárni. Prociba valami 1600+ XP, annak most nagyon barátságos az ára :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#18) Pala válasza JaniS (#16) üzenetére


Pala
veterán

Ha tényleg szerények az igényeid, akkor neked az ECS alaplap jobb vétel, mint az Abit / Epox.

(#19) Den válasza JaniS (#16) üzenetére


Den
veterán

Én sem drága kártyát ajánlottam, de van egy bizonyos határ ami alatt az adott hw nem annyival olcsóbb mint amennyivel sz@rabb. Pláne hogy a fent Krisz álltal említett kártyákat, 1 év múlva, használtan, garancia nélkül el nem tudod adni tehát árát buktad, és még jön az új kártya ára. + kb fél év múlva megjelennek tömegével a dx8-as játékok, és még említetted hogy fontos a jó tv kimenet. Olcsó kártyákra pedig olcsó(bóvli) tv csipet tesznek, aminek aztán olyan is a képe. Az atinak viszont van egy rage theatre nevű csipje ami a tv, és dvd funkciókat megvalósítja, éa híresen jó minőséget ad (nekem egy ati aiw 128 pro van szintén ilyen csipel, és nem csak mendemonda a minőség). 9000-es radeonokba beleintegrálták ezt, ezért aztán még a leggagyibb gyártó sem tud szar kártyát építeni belőle, max a ramokkal tud variálni.

Egyébként én nem szoktam játszani, tehát abszolút nem vagyok 3d mániás (a mostan kártyám is egy kb 5 éves rage procin alapszik), de ha ma kéne venni vidkártyát simán r9000prot vennék, egyszerűen a legjobb ár érték viszony miatt, csak ezért ajánlottam.

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza Pala (#18) üzenetére


Den
veterán

Na ebben egyetértünk :)

www.simson4t.hu

(#21) fügike


fügike
senior tag

Egy építő jellegű javaslat: Maxtor vinyót érdemes meggondolni, hogy veszel-e, mert most két hete, hogy a Maxtor lecsökkentette a gariját 1 évre. Ezért inkább Seagate-et ajánlanám, hasonló árban van, és 3 évig garis.
A Radeon 9000Pro szerintem is a legjobb választás most, igaz GF3Ti200-at jóval olcsóbban kapsz, de a Radeonnak sokkal élesebb a képe. (Korábban volt egy SDR-es Radeonom, TV-kimenettel, nagyon jó volt a képe. )
Az MSI lapjai sztem is nagyon jó, érdemes utána nézni kicsit.
Nem tudom, mi a bajotok a Codegen házakkal, sztem nagyon jó kialakításúak és árban is jók.

Boci-boci tarka!:D

(#22) Den válasza fügike (#21) üzenetére


Den
veterán

Már a seagate is 1 év gar-os, okt 1-től.

www.simson4t.hu

(#23) fügike válasza Den (#22) üzenetére


fügike
senior tag

A nagykerben, ahova legtöbbször járok, azt mondták, hogy megadják a 3 évet. Az árlistájukban is ez van, és mivel a héten pont vettünk 1-1 vinyót mindkettőből, merem mondani, hogy ez az aktuális. Persze lehet, hogy máshol nem vállalják. (Ha érdekel, hol, dobj egy mélt.)

Boci-boci tarka!:D

(#24) Nowhereman


Nowhereman
őstag

KT333-as: Gigabite: olcso, jol felszerelt
ASUS: jo
EPOX: ATom, de drága és rosszul felszerelt(USB)
Videokártya: R7500, R8500 és nem powermagic(annak ugyanis gyakran nonémdziforsz jellegű a képe!)
Iro: ha két évnél tovább: TEAC, különben LG
a matrox vinyok koserek.

Utánam a kondenzcsik!

(#25) Den válasza fügike (#23) üzenetére


Den
veterán

Mert valszeg egy olyan szállítmány maradéka ami még 3 év gar-os. Kössz egyébként a segítséget, de elővigyázatosságból még okt 1 előtt vettem egy 40gb-s barracudát :P

www.simson4t.hu

(#26) fügike válasza Den (#25) üzenetére


fügike
senior tag

Netom, hogy van, mert korábban úgy hallottam, hogy csak az újabb típusú vinyókra vonatkozik a rövidebb gariidő. Hogy ennek fényében a Matrox (Nekem is az van, 40GB/5400) miért csapta le a garancia idejét, halvány lövésem sincs.
(Egyébként meg jó húzás volt!:))

Boci-boci tarka!:D

(#27) fügike


fügike
senior tag

Bocs, Maxtor. Mindig összeszavakatakeverem:DD

Boci-boci tarka!:D

(#28) Den válasza fügike (#26) üzenetére


Den
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios2_hir.php?id=1721[/L] :(

www.simson4t.hu

(#29) fügike válasza Den (#28) üzenetére


fügike
senior tag

Ezek szerint igazad lehet! Akkor pedig addig kell kivásárolni tőlük a 3 év garis cuccot, amíg van belőle!:)) )

Boci-boci tarka!:D

(#30) esteban


esteban
senior tag

Van olyan is hogy KyroII, Herculesek epitettek rea jo kartyat, nem tudom Mo.-on mennyibe kerul. A kepe szep nekem tetszett ..

Vagy esetleg egy PCI-os kari? annak jobb az ertektartasa, es kesobb lehet hasznalni a masodik ( vagy x.) monitorhoz is :) ...

Ja es itt lehet venni noname 9000 et 200/250-nes sebeseggel egy arban a GeFOrce2 MX-el !!!!! (700 DKK ca.: 22e HUF) ... a gyari ATI 9000pro itt 1400 DKK

Majd irok rola a jovo heten, hogy milyen :)

iBook + RedBull :)

(#31) JaniS válasza CsendPenge (#17) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Köszönet mindenkinek, aki foglalkozik a problémámmal és tanácsot ad.

Csendpenge válaszára:

Igen, az alaplapból szeretnék jót venni, erre hajlandó vagyok többet áldozni. Kb. egy hónap múlva lesz aktuális a vásárlás. Nemcsak Abit és Epox jöhet szóba, pusztán azért írtam, mert ezekről találtam sok információt user-ektől és mert erősen tuning barátok. Asus, ECS, MSI ugyanúgy szóbajöhet, ha tuningbarát és ha nincs alaplapra integrált hang, video, kutyafüle, meg RAID sem. (Lehet, hogy csak a megszokásom, de nem lelkesedem az integrált lapokért, mert ha valamit nem bír túlhajtva, akkor csak nézhetem.)

Krisz85-nek: ECS-ből esetleg tudsz konkrét típust ajánlani?

Den-nek: Hajlom arra, hogy DX8 kompatibilis kártyát vegyek, de itt a pénztárca még beleszólhat.

Fügike: Codegen-re gondoltam én is, de csak leírás alapján, merthogy nem láttam élőben. Szóval Azona-ra és Codegen-re kaptam tippeket, Azona-t már néztem a neten, tetszett. Bár a tápegységről nem találtam egyéb infot, de remélem bírja majd szuflával.


Írónál asszem maradok az LG-nél, mert a cégnél már jóideje használjuk és idáig mindegyikkel meg voltam elégedve.

Akinek van ideje meg tippje írni, továbbra is várom!

János

(#32) JaniS válasza esteban (#30) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Esteban-nak: PCI-os kártyát aztán semmiképpen sem. Ezzel küzdöttem a régi gépemnél, mert nincs rajta AGP slot, egyszerűen förtelmesen drágán nulla teljesítményt lehet venni. Szóval nem. De nincs harag :-)

(#33) esteban


esteban
senior tag

joooovannna :)

vagy egy Nforce2 chipes alaplap integralt VGA-val , kesobb meg bele egy jobb fajta ... ja nem jo mert nem tudod eladni a regit :D

Egyebkent en is egy 7500AIW-re szavazok, sok mindenre jo ... kesobb is. Es szerintem az ertektartasa is jo ... bar jon a 9000AIW (?).

Jovo heten irok mit tud egy noname 9000 (200/250) egy 1,3-as Duronnal, MSI KT333-as lapban ...

iBook + RedBull :)

(#34) Den válasza JaniS (#31) üzenetére


Den
veterán

Isten ments hogy miattam vegyél olyan kártyát amire nincs szükséged :) , Csak nekem az a meggyőződésem hogy mikor gépet vesz az ember mindig van egy best buy, ami alá egyszerűen nem érdemes menni mert nem olcsóbb annyival amennyivel gyengébb.

Ha a tuning fontos szempont akkor mégse ecs, akkor epox (mhz-enként állítható fsb), vagy tehetsz egy próbát abittal, báz ezzel nekem averzióim vannak, de nagyon sokan az ideális tuning lapnak tartják.

www.simson4t.hu

(#35) rudi válasza JaniS (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Szia! Parázs vita folyik itten :))

Hangkártya: A livekkal régebben gáz volt de talán csak KT133 chipsettel, viszont most az audiogy az ügyeletes rosszalkodó. Nem gondolkodtál azon hogy szerzel egy régi SB16ot doshoz és valami mást windows alá? Azért a live talán OK lesz!

Videokártya: Ez itten a nagy ? Láttad már az UT2003at?! Biztosan tetszeni fog! Gép kell neki de nagyon! Két utat látok:
1. Szerezz egy használt GF2ti-t. Újat SEMMIKÉPPEN NE vegyél nem ér meg annyi pénzt! Akkor 1024×768×32bit-ig inden ok lesz egy ideig! Amikor meg nem akkor veszel GFsokat vagy RADEONmégtöbbet.
2. RADEON8500! Esetleg LE de akkor mindenképpen teszteld vásárlás előtt! Ezzel lesz egy GF4200vel partiképes kártyád GF3Ti200 áráért (olyan 28-32000 körül), gyönyörű képpel és hiperjó TV-OUT-al! Nemtudom érdemes-e 9000pro-t venni mert nem sokkal olcsóbb de MOST SOKKAL LASSABB!

NOAKKOR írjuk össze:

MSI KT745 - 21000
Athlon XP 1600+ - 20000
256MB 2100DDRAM INFINEON - 19000
procihűtő - 4000
Codegen ház - 10000
MATROX DiaMaxPLUS 7200 60GB - 31000
LG 40×12×40 - 17000
SB Live - 10000
GFti2 használtba - 15000ig
ATI RADON 8500LE - 30000

vagyis 147000 vagy 162000

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) Den válasza rudi (#35) üzenetére


Den
veterán

Alaplap: Ha olyat akarsz ami jövőfícsörgazdag és megteszi prá évig akkor nem jösz ki 45000 alatt


Ne haragudj, de néztél árlistát a közelmúltban? :)

www.simson4t.hu

(#37) rudi válasza Den (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos nem! Azt se tudom mi az :))

Hirtelen csak a két kedvencem árait nézegettem és ez a helyzet:

Abit KD7 - KT400, DDR400,8×AGP,6 chanel audio NINCS serialATA kb. 39000 ugyanez RAID-el már 45 és még mindig nincs serialATA
Abit AT-7 MAX-II DDR400, 4×agp, serialATA RAID fw1395 55000!!!
Abit SR7-8× - 8×AGP, de nincs serial ata és csak DDR333 de ez P4es lap 30000
MSI KT4 ULTRA - KT400 DDR400, 8×AGP 33000 de megint hol a serialATA?! No azzal már KT4 ULTRA BSR és 45000

Lehet hogy epox vagy gigabyte tud hasonlót olcsóbban de nemsokkal...

A másik dolog meg az hogy ezek a drága cuccok nem sokkal gyorsabbak mint mondjujk egy 22ezres MSI KT745 vagy 28ezres Abit KX7?



Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) Den válasza rudi (#37) üzenetére


Den
veterán

Idézet a topicindítótól: ''RAID nem kell''

Valamint külön hangkártyát akart tehát az integrált 6 csatornás hang sem kell neki, valamint írta hogy fontos a jó ár/teljesítmény viszony. :)

www.simson4t.hu

(#39) Egon válasza CsendPenge (#11) üzenetére


Egon
nagyúr

Csak egyszer ne kötnél már végre belém...:(( Idézert a korábbi hozzászólásomból:
''...40x-es Teac írót vegyél inkább, jobb mint az LG és nem sokkal drágább''

Két dolog van:
1. 4K szerintem belefér a ''nem sokkal drágább'' kategóriába (bár ez egyénenként eltér, de én szokás szerint a szubjektív véleményemet írtam).
2. LG íróm van a cégnél, igaz régebbi verzió (8x4x32-es), de úgy sz*r ahogy van (pölö nem tud 8x-osan írni...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#40) Barton válasza Egon (#39) üzenetére


Barton
senior tag

Akkor kifogtál egy rossz LG-írót. Én vettem jó pár darabot de még semmi gondom nem volt velük hála az istennek. Most egy 32x10x40 van a gépemben.

Semmi gond nincs vele. Plextorral is előfordul néhány probléma !!!


Egyébként AMD, ATI rulez !!!

(#41) JaniS válasza rudi (#35) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

>Parázs vita folyik itten

Aminek én meg örülök, mert profitálok belőle szépen. Átolvastam a termést, meg persze közben a neten utána olvasgatok annak, amiket írtok.

Alaplap terén megerősödött bennem az elhatározás (már az elején is megvolt) a KT333 chipset iránt, a konkrét márkát még meglátom, hogy egyáltalán mi lesz és mennyiért. (Itt a Prohardver-en megjelent cikk alapján /VIA KT333, KT333A vagy KT400?/ még figyelni lehetne arra is, hogy CF stepping legyen, de szerintem ez nem fog összejönni technikai okok miatt. Mindegy, aki teheti az válogasson.) Versenyben nálam ezek a lapok maradtak: Abit-KX7, Epox-8K3A, Asus-A7V333, MSI, Gigabyte (konkrét típust nem tudok), az ECS kiesett nem tuningbarát volta miatt. Ja, RAID tényleg nem kell. Legyen ez az én problémám. Másrészt a minél kisebb integráltság miatt az első kettő idáig a nyerő, ahogy írtam is, nem akarok semmi extrát rá (hang, LAN stb.).

Hűtőre nem érkezett javaslat, a CHIP tesztjeit olvastam el (asszem 7 Socket-A-s hűtőt hasonlítottak össze), úgy látom mindenképpen kompromisszum kell az overclock és a működési zaj között. Legjobb lenne valami több lépcsőben állítható fordulatszámú, volt is ott egy Vulcano-xx (bocs, de a típust nem írtam fel), sajnos az ára hűtőhöz képest húzós.

Memóriára adtak tanácsot, a Samsung-ot erősen ajánlották és az árával sincs gond.

Házak tetszenek, mind a Codegen-ek, mind az Azona-k. Itt az szól közbe, hogy mit lehet kapni közülük. Jó ötlet az előlapra kivezetett mikrofon, audio és USB...

Proci: AMD Athlon XP 1600+ (AGOIA, ha összejön)

HDD: maradok a Maxtor-nál, van tapasztalatom velük, a garanciával kapcsolatban adtak néhányan hangot kétségeiknek. De a cégnél jól mennek, ezért jó választásnak tűnik.

CDRW: maradok az LG-nél, esetleg TEAC. Személyes tapastalat miatt, a cégnél csak LG-k vannak, ráadásul mind különböző típusú, de egyikkel sincs gond.

Videokártya: Na itt aztán vannak lehettőségek... Egyelőre Radeon (idáig biztos), a típus még nem. Nem hiszem, hogy lesz módom tesztelésre vásárlás előtt, ezért aztán a 8500-as vagy a 9000Pro lenne nekem ideális, de a pénztárca is nagy úr. Mindenesetre nehéz döntés lesz. Ebben a témában még meglátom, hogy kb. 1 hónap múlva (mikor aktuális lesz a vásárlás) hogyan is állunk.

Hangkártya: SB Live, ahogy már elmondtam. Igényeimhez elég, az említett probléma nem ennél a chipset-nél fordult elő, erre még emlékszem. DOS alatti kompatibilitás asszem kockáztatva lesz, elvileg az. Szívesen beraknám pluszban az SB16-omat az új gépbe, de ISA buszos a drága...

Árra egyébként én is ennyit számoltam, illetve a nettó ár alapján kapom a Te bruttó áraidat (mert gondolom azok). Az ÁFA 25% nevű hardver eszközre nem tartok igényt, ezért még ezúton is keresgélem az emberem, nem olvastam, hogy ettől jobban túlhajthaó lenne, vagy szebb képe lenne stb. :-)

Tényleg jó hely ez a Prohardver fórum!

János

(#42) Den válasza JaniS (#41) üzenetére


Den
veterán

Epoxból van ennek a lapnak egy új verziója azon már ata 133-as vezérlő, és usb2 van.


''Tényleg jó hely ez a Prohardver fórum!''

Na ezt terjeszd minnél szélesebb körben :P

www.simson4t.hu

(#43) rudi válasza JaniS (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Tényleg jó hely ez a Prohardver fórum! :DD

Szóval akkor VIA KT333 (nem SIS745:D Ez OEM verzió, dobozosban +3000.

Újabb ATI fan! HELYES! Elég gázos ha nem tudsz előtte tesztelni mert nagyon vegyes lehet a felhozatal a kevésbé neves (másképpen mondva olcsóbb) gyártóknál. Láttam már ManLi 8500LE-t menni 275/275ön (hynix RAM) és olyat is ami 250/200-at (samsung RAM) bírt. Jó lenne legalább a ramok tipusát megnézni vásárlás előtt. Megint bejön az egy hónap... A 8500 már biztos nem megy lejjebb viszont a 9000pro talán igen. Ez csak a GF3Ti200 és GF4MX-ek áresésétől függ.

A többi cuccal nagyjából egyetértek.

Figyelmeztetlek még valami kellemtlen történésre. Közeledik a karácsony(egy hónap múlva pontosan egy hónappal lesz közelebb) -> Másznak fel az árak...!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Den válasza rudi (#43) üzenetére


Den
veterán

''Elég gázos ha nem tudsz előtte tesztelni mert nagyon vegyes lehet a felhozatal a kevésbé neves (másképpen mondva olcsóbb) gyártóknál''

Ezért ajánlottam a 9000-ret, mert abba minden integrálva van nem nagyon lehet vele manipulálni, csak a memóriákra kell odafigyelni.

Karácsonyi áremelkedés nagyon igaz ! Tavaly ezért került kb 20 ronggyal többe a gépem. Túl sokat tököltem...

www.simson4t.hu

(#45) rudi válasza Den (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Besorakozom Den mellé; RADEON 9000pro!

Miért is? Most annyiba kerül mint a 8500LE és a közeljövőbe tekintve FPS vonalon (UT2003 és minden ami UT warframen fut majd, Nolf2 és minden ami új litech-en fut, Doom3 motor ha meglesz végre) a 9000pro jobb mint a 8500LE. Igaz Q3, SeriousSam2, Jedi Knight tesztekben még jobb a 8500LE de hol vannak ezek az UT2003 és társaihoz képest!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) JaniS válasza rudi (#43) üzenetére


JaniS
senior tag

Üdv!

Hát a karácsonyi áremelkedés az tényleg gáz, de most nem nagyon megy másképpen, csak 1 hónap múlva. Anyagi okok miatt persze. Jó lenne, ha gyorsabban avulna el, mint ahogy közeledik a Karácsony...

(#47) JaniS


JaniS
senior tag

Hűtőkről meg itt a Prohardveren is van teszt, még jó, hogy nagyon nem itt kiabáltam... :-)

János

(#48) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Ha sikerül eladni a jelenlegi gépemet, akkor venni fogok egy másikat. ez mind szép és jó,de eddig kit érdekel az egész rajtam kívül?:DD Szóval a gépet valami ilyesféleképp képzeltem el:
proci: AMD Xp 1600+
VGA:Ati Radeon 9000
HDD:Seagate 40Gb-os
Ezek amik biztosak. A kérdéseim az alábbiak lennének:
Milyen alaplapot érdemes venni? A tuningolhatóság nem olyan fontos,inkább az ár van előtérbe.
Érdemes-e DDR ramot venni? Kéne egy CD-RW is, viszont fontos lenne,hogy 2x- vagy 4x-esen is tudjon írni! Nem audio CD-k miatt kéne, szóval az nem segítség,ha képes az ilyenek javítására. Monitorom van, szóval már csak a ház maradt. Ez ügyben megint láma vagyok,.Jó lenne, ha könnyen szerelhető lenne(a mostanit fél óra csak szétszedni:().

(#49) Flashcash válasza Cathfaern (#48) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI
Az 1600+ XP proci jó választás, ár/telj. viszonyban a legjobb és még a hűtését is könnyen meg tudod oldani egy olcsó+halk TitanD5TB-vel.
Alaplapnak az MSI KT3 Ultra-2 VIA KT-333, DDR-333, USB 2.0 19 800 24 750 lapot ajánlom.
Stabil lap beépített 6ch. hangvezérlővel, usb 2.0 támogatással.
[L]http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_detail.php?UID=341&MODEL=MS-6380E[/L]
Ha ezt az árat sokallod akkor nézz körül a márkásabb SIS chipsetes alaplapok vagy az ECS lapjai között.
VGA ATI radeon 9000(PRO) jó vga de ha hardcore játékos vagy a normál már lassú lehet.
Seagate: csendes megbízható vinyó.
CDRW: Én a Teac CD-W540E-t ajánlom nagyon megbízható író 4X a minimum sebessége. (br. 19)
Ház: Az Azona házak elég jól néznek ki és jó minőségű a tápjuk is. (br. 14-17)
[L]http://www.azona.hu[/L]
Ha ezt sokallod akkor a codegen-t vegyél min. 300W táppal és nézd meg hogy Codegen nem pedig Vargáné vagy más márkátlan táp legyen benne.

(#50) Cathfaern válasza Flashcash (#49) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

OK,kösz a segítséget! Majd körülnézek a környékünkön(nem Bp-i vagyok), hogy mit mennyiért lehet kapni,aztán majd döntök.
A VGA tudom,hogy nem való hardcore játékosoknak,de én sem vagyok az:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.