Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  T|-|om! naplója

Hozzászólások

(#1) burgatshow


burgatshow
veterán

Még soha nem írtam naplót, de valahol el kell kezdeni!

Szóval, ma véglegesen üzembe hejeztük a saját fejlesztésű motorunkat az xmods.uw.hu-n. Elötte az e107 névre keresztelt motort használtuk, de túl lassú és bugos volt, valamint a vége fele már haldoklott. Igaz, jóval többet tudott, mint a sajátunk, de a mienk gyors és megbízató. A fórumot is lecseréltük, de az nem saját fejlesztés!

Barátnőmmel nagyon jól megvagyok. Holnap megyek egy 5 napos kiruccanásra. Majd utánna írok még!

Viszlát!

(#2) burgatshow


burgatshow
veterán

Most is még zajlik a konfigurálás, én éppen az emoticonokat csinálom Bazsesz meg nem 'tom!

Akit érdekel: Bővebben: link

(#3) burgatshow


burgatshow
veterán

Befejeztem az emoticonok beállítását! Kicsit fáj a fejem, úgyhogy megyek eszek valamit aztán megyek az ágyba! Holnap goto nyaralás! Addig is pápá!

(#4) burgatshow


burgatshow
veterán

Hali! Ma jöttem meg a nyaralásból és vegyesek az érzelmeim! Örülök annak, hogy egy csomó jó és szép dolgot láttam mint például a budai vár, a vasúttörténeti park, a mátyás templom és ehhez hasonló szép helyek Budapesten. Aminek viszont nem örülök, hogy kedden és csütörtökön rossz volt az idő, emiatt nem tudtunk sehova menni és csak ültünk a szobában és hímeztünk! Igen hímeztünk. Én egy panda medvét ábrázoló képet, húgom egy kutyát.

Mikor hazaértünk, csináltunk egy kerti partit, megspékelve egy kis szabadtéri sütögetéssel családi és baráti körrel. Közben én a család új fényképezőgépével szórakoztam és már a 64MB SD kártyát teljesen megpakoltam, de már a tartalom egy TDK cd-én tartja a frontot. Igaz csak 2 megapixeles és nincs rajta optikai zoom, de nagyon szép képeket csinál. Szeretem.

Ja és hazajövet után nem sokkal lementettem a nyaraláson készült képeket a telefonomról, amiket megnéztünk.

Most épp ezt a bejegyzést írom, aztán ha kész, megpróbálom felvenni a kapcsolatot egy Bazsesz nevű úriemberrel. Kicsit dolgozni is kéne, mert sajnos azok a fránya hírek és cikkek nem kerülnek fel arra az oldalra aminek a linkjét megtalálod az első bejegyzésben.

(#5) burgatshow


burgatshow
veterán

Hi! Most éppen apám notebookjáról írok úgyhogy élvezem az 1600x1200-as felbontást. Egyébként a mai reggel számomra elég rosszul indult, mert apám buzgón neki állt az utcai sövények nyírásához, amihez nekem semmi kedvem nem volt, így kénytelen voltam hordani a levágott gallyakat. Ám a pozitív dolog is megvolt, hiszen apám megígérte, hogy segít 1 vágásos átalakítást véghez vinni a házamon.
Nemsokára kapok egy új masinát: 2100+ -os amd proci és egy ati 9600 xt videó kari kerül majd a birtokomba augusztus végén. Ráadásul meglesz a doom 3 is mert meg lett rendelve, és így kapok mellé 1 polót is.

Barátnőm nagyon hiányzik, majd valamikor találkozni is szeretnék vele, de nem tudom pontosan hogy mikor mert elég zsúfolt az augusztusom.

Majd este írok még.

[Szerkesztve]

(#6) burgatshow


burgatshow
veterán

Mára megint egy új ötlettel állt elő apám! Most éppen a bojler mögötti falat akarja kijavítani és lefesteni, valamint a pára elszívó ventit akarja bekötni. Közben velem pucoltatta a bojler belsejét mert tele volt vízkővel. Úgy kb. fél vödörnyi követ szedtem ki belőle.

Tegnap este belezúgtam a photoshopba így most az bújom persze szigorúan a PH! mellett.

(#7) burgatshow


burgatshow
veterán

Most ettem meg egy nagy milka tábla csokit, és közben olvasom a PH!-t. Meg úgy fél lábbal apám mellett is vagyok, a melóban és egész jól haladunk!

(#8) burgatshow


burgatshow
veterán

Elnézést a nagyon sok elmaradásért de gyakorlatilag nem voltam itthon!

Nos gőzerővel fejlesztem a saját motorunkat, ami már tényleg saját, közben heihachival dumálok a saját fórumán, meg még Drizztel is dumcsizok!

A telefonomat elvittem szervízben ahol nem megjavították, hanem adtak helyette 1 újat! Már megérte elvinni! Egyébként kijelző hibás lett!

A barátnőmmel nagyon jól megvagyunk! Kaptam 1 öltönyt is olyan állónyakút! Tökre tetszik! Voltam ám az Aquarénában is ahol szét csűzdáztam az agyam! Az UFO valami hihetetlen szuper volt! :D

Ha belegondolok hogy jövő hét utáni héten szerdán suli felmászok a falra! Na mind1!

Holnap még írok!

(#9) burgatshow


burgatshow
veterán

Mostanában folyamatosan csak negatívumok érnek.

Kerek perec 6 hónap és 2 nap után szakítottam a barátnőmmel, mert nem úgy működött a dolog, mint ahogy arról beszélgettünk az első 2-3 hónapban. Folyamatosan csak mentek a viták, a hisztik és őszintén megmondom, nem én voltam az esetek 80%-ban a gyanús. Tényleg nem értem. Eddig egyetlen kapcsolatom sem tartott tovább fél évnél! Vajon el vagyok átkozva? Nem tudom, de biztos bennem van a hiba. A szakítás teljesen lehúzta az agyamat. Tompa, fáradt és agymosottnak érzem magam. Egyfolytában csak a szép emlékekre tudok gondolni amiket közösen csináltunk. Itt szorongatom a tőle kapott ''Szeretlek'' feliratú párnát, nézegetem a közös fotókat, és folyamatosan rá gondolok mind amellett itt írom ezt a bejegyzést. Folyamatonan a sírás szélén állok, hiába én már csak ilyen vagyok.

Közben haladni kéne a saját motorral mert jövőhéten kész lesz a domain + szerver, és hát ott is minél hamarabb elkéne indulni. Itthon megvettük az új autót, egy Daewoo Tacuma-t. De valahogy ez sem dob fel. :O

Hiába minden, nem tudok semmi értelemes dolgot csinálni. Megpróbáltam folytatni a motort, de az első kicsit gondolkodni kell a dolgon című feladatnál egyszerűen kikapcsol az agyam és csak bambulom a monitort mint egy kecske.

Próbáltam levezetni a dühömet vagy bánatomat - vagy nevezzétek aminek akarjátok - egy kis Online Quake 3-ban de ott se megy. Amit máskor poénnak veszek (legyen az beszólás vagy vicces halál) most felkapom a vizet, elkezdek ordibálni (a valóságban és a játékban egyaránt), csapkodom az egeret és a billentyűzetet. Nem megy.

Még kedvenc előadóm sem tud mit kezdeni velem, pedig az új albuma is megvan (DJ TIesto - Parade of the Athletes).

Miért, miért és miért? kérdések tömkelege forog a fejemben, amolyan forgószél szerint.

(#10) burgatshow


burgatshow
veterán

Jesszusom most nézem, hogy kerek 3 hónapja nem írtam. Wáááááá...

(#11) burgatshow


burgatshow
veterán

Kész nem bírom! Komolyan hülyét kapok. Most is gyöngyözik a szemem, totál nem bírom. Megyek és felakasztom magam.

Még jó, hogy holnap nincs verseny. Az kéne még!

Megyek lefordítom linuxra a a streamrippert! :O

[Szerkesztve]

(#12) burgatshow


burgatshow
veterán

Sikeresen lefordítottam a streamrippert, már szedi is ezerrel a zenét.

Még 1 dolog amit kihagytam ami legalább pozitívum eme szánalmas életemben:

Csütörtökön apa hazahozta az új prociját (AMD Sempron 2800+) így megkaptam az ő régijét egy AMD Athlon XP 2100+ Barton magosat. Előtte egy athlon XP 1700+ Throughbred (remélem jól írtam) magos volt.


Suliban is sok mindent megkéne csinálni. Jövő augusztusig a német közép C tipusú nyelvizsgát, na meg az ECDL-t (ne értsetek félre nem vagyok ilyen hülye, csak még nem tartottam fontosnak a papír megszerzését) mert mostmár szerintem jól jönne. Nem is inkább jól jönne, hanem mert van rá lehetőség. A 7 modulosat szeretném megcélozni, ami 52000 Ft, de ebbe benne van a vizsgadíj és az órák száma is. Ami megintcsak arra kényszerített, hogy elkezdjem, hogy a sulinkba lesz a tanítás és a vizsga is.

(#13) burgatshow


burgatshow
veterán

Jelenleg a fontokkal harcolok veszettűl, mert nem igazán úgy néznek ki mint ahogy én azt szeretném.
A háttérben fordul a kernel és az mplayer gui-s változata. Most bömböl a goa trance a fülesből és isten király zene!!!! Ja persze rippelem is egyúttal! 160kbits nyami!

(#14) burgatshow


burgatshow
veterán

Basszus, úgy begörcsölt az előbb a vádlim, hogy szó szerint leestem a bőrfotelről és olyanokat nyögtem a fájdalomtól, mintha összerugdosnának egy utcán. Mind1, nagynehezen felálltam és megpróbáltam lenyújtani (már amennyire megtudtam csinálni :) ).

Előbb az egyik ventit átdugtam egy 6V-os csatira, mert 12V-on zavaró volt a hangja.
Hogy még halkabb legyen a proci ventit is átdugtam a 6V-os csatira. Úgy is csak netezek, meg rippelek, ha azt nem hűti akkor megedte a penész az egészet.

Télleg, ott hagyom a gépet, hogy egész éjszaka rippeljen mint az állat.

Holnap reggelre lesz vagy 100 frissen szerzett Goa trance számom.


[Szerkesztve]

(#15) burgatshow


burgatshow
veterán

Megyek megnézem tud e logolni a streamripper! Jó lenne mert szeretek mindent mindenhol látni. Vizuális tipus vok. :((

(#16) burgatshow


burgatshow
veterán

Nos a streamripper nem tud logolni, de tettem az ügy érdekében és felvetettem a streamripper fórumon.

Ha valakit érdekel akkor: Bővebben: link

Remélem nem vétettem hatalmas angol nyelvtani hibákat. :D

(#17) burgatshow


burgatshow
veterán

Későre jár ám továbbra sem tudok az alvásra gondolni. Még mindíg kavarognak a fejemben az emlékek és az érzelmek, és még egy darabig szerintem így is lesz. De rossz lesz hétfőn suliba menni, azonban már nem fogok mellé ülni. Félre ne értsetek, nem állok vele haragba ezt megbeszéltük, de nem tudnék nyugodtan mellé ülni. Szar lesz a haveroknak elmondani, hogy mi van /volt, de ezt a herce hurcát nem nekem találták ki.

(#18) burgatshow


burgatshow
veterán

Na megyek, nem akarom tovább zavarni a család többi tagját azzal, hogy itt püfölöm a klaviatúrát. Jó éjszakát minden kedves PH! tagnak és olvasónak egyaránt.

(#19) burgatshow


burgatshow
veterán

Bár éjszaka szart se aludtam, azért nem érzem magam fáradtnak. Most egykis wifis net az ágyból, utánna meg autókáuás.

(#20) burgatshow


burgatshow
veterán

Nos az autókázás megvolt, most pedig éppen javascriptezek, hogy menjen az oldal. Tök jó, a domain nevünk márcsak a szerver hiányzik mögüle, de szvsz az hétfőn vagy kedden meglesz.

(#21) burgatshow


burgatshow
veterán

Na Jenő segítségével megoldottuk a problémám! Megyek megírom a partnerek felvételét és törlését! :D

(#22) burgatshow


burgatshow
veterán

Na írtam két levelet (egyik a bit-tech.netnek, a másikat meg a The Inquirernek) abban a reményben, hogy válaszolnak. Majd meglátjuk.


Ehh, holnap suli. Nem baj, az estém legalább jó lesz mert lesz a Melegítő és az X-akták is a Viasat 3-on.

(#23) burgatshow


burgatshow
veterán

Még nem jött válasz a leveleimre, de ma már nem is várom, hogy válaszoljanak. Megírtam az első cikket ami majd ki fog kerülni az xmods.hu-ra nem árulom el, hogy mit ;).

Cd-t írok közben jön le a GTK 2.2.x-es verziója, mert enélkül nem hajlandó felmennit a Gimp 2.0-ás verziója.

(#24) burgatshow


burgatshow
veterán

Még mindíg nem jött válasz a leveleimre, de mindegy. Egyszer biztos jön egy vagy kettő.

Más:
Ma megmondtam a barátnőmnek, hogy végleg vége. Sírt is szegény és én megértem, de komolyan mondom nem megy. Egyszerűen nem tudok úgy kapcsolatot fenntartani, hogy minden negatív dolog rajtam csattan.

Megkérdezte, hogy van még esély arra, hogy együtt maradunk, illetve adjak neki egy utolsó esélyt. Erre én azt feleltem, hogy minden nap adtam neked esélyt arra, hogy egy kicsit is megváltozz e téren. Mondta, aludjak rá mégegyet, én alszom, bár ez mitsem változtat a véleményemen és a döntésemen. Kedves, aranyos lány de mondtam, hogy itt vége.

(#25) burgatshow


burgatshow
veterán

Hazaértem edzésről, elég fáradt vagyok, de még kellett párat fotózni a cikkhez, noha az összes xar lett. Nem tudom az árnyékokat eltűntetni. Idegesítő és még csúnya is.

Ex barátnőm küldött egy sms-t, hogy adjak neki egy utolsó esélyt, ígéri nem fogom megbánni.

Most őszíntén: ha valaki 6 hónapig nem volt képes megváltozni többszöri jelzésre, akkor ezekután menni fog neki? Hát szerintem NEM! :(((

Holnap megint megmondom neki, hogy részemről vége, nem akarok vele egy második kapcsolatba esni, amikor egyszer már pofára estem. Így lesz a legjobb mindkettőnknek.

Majd keresek egy másik csajt, ő is egy másik pasit, és mindketten szépen elleszünk.

(#26) burgatshow


burgatshow
veterán

Hát a mai napom totál szar volt. Fárasztó unalmas és ebbe még az idő is besegített. Vagy legyen 40 fok, vagy -20 de a kettő közti átmenetet gyűlölöm.

Itt szenvedek és mindjárt menni kell edzésre.

Rippelem Ákos Ikon albumát mert most nagyon megy a hangulatomhoz.

(#27) burgatshow


burgatshow
veterán

Most értem haza az edzésről, és már le is zuhanyoztam. Mindjárt lefordítom a lame-t a RipperX alá és akkor utcu neki Ákos. :)

Amíg ez majd dolgozik, addig küldök 1 SMS-t az egyik csajnak remélve, hogy pozitív választ kapok! Szerintem tudjátok mire gondolok, de ha nem akkor kicsit olvassatok vissza olyan #9-10 tájékára.

(#28) burgatshow


burgatshow
veterán

Na már fordul is a lame!

Közben másznak le a cd-ről a trackek wavba.

(#29) burgatshow


burgatshow
veterán

Na már megy is a kódolás! :) Yippi

(#30) burgatshow


burgatshow
veterán

Kész az album fel tagelve minden már megy is ki a cd-re így majd elég csak 1 cd-t cipelnem mert a discmanem mp3-as! ;)

(#31) burgatshow


burgatshow
veterán

Haza értem! Voltam az árkádban, mert a Kenvelo ruházati boltban baromi jó akció volt így vettem 22e Ft értékű ruhát 13e Ft-ért mert az akció lényege az volt, hogyha 18e Ft felett vásárolunk akkor 9e elengednek! :D

(#32) burgatshow


burgatshow
veterán

Ja egyébként a mai napom ritka szar volt. Keveset és rosszul aludtam az éjjel, ráadásul az a csaj, akivel szeretnék járni (már közelebbről megismertük egymást, szoktunk beszélgetni és a csaj reakcióiból következtetek hogy én is bejövök neki bár ezt még így konkrétan nem ''közölte'' velem) nem jött suliba mert nem tudom. Mindjárt felhívom!

(#33) burgatshow


burgatshow
veterán

Felhívtam Évit (mert így hívják) és ma azért nem volt suliban, mert beteg volt (fájt a feje és a hasa) de azt mondta holnap már jön és így boldogabb vagyok. :)

Majd holnap megpróbálok finoman szerelmet vallani és megkérdezni, hogy én is bejövök neki vagy.... :(

Szerintem bejövök de nem bízom el magam. Szeretem mikor egy nőért harcolni kell, de nem mindenáron.

Csütörtökön lesz a szülinapja és még fingom sincs, hogy mit vegyek neki. Virágot nem akarok, mert ha azt reggel odaadom az du.-ra az iskolai fűtés mellett hülyére fonnyad.

Valami csokit vagy ilyesmit kap majd tőlem, egy levéllel megsépkelve.

(#34) burgatshow


burgatshow
veterán

Itthon nincs minden rendben. Na mind1!

Ma voltam apával laminált padlót lerakni, olyan fajtát, amelyet nem kell ragasztani. Reggel 11kor kezdtük,és este 7re fejeztük be. Összesen 40nm^2 volt bár az utols 4-5nm^2 már egyedül raktam.

Kicsit náthás vagyok, így most ágíból tolom wifin keresztül a netet és nagyon élvezem, bár a notebookos klavót elég nehéz megszokni de majd belejövök.

(#35) burgatshow


burgatshow
veterán

Elég sokan fennt vagyunk! :)

(#36) burgatshow


burgatshow
veterán

I can't sleep!

Vannak gondok, és csak miért kérdések jutnak az eszembe.

(#37) burgatshow


burgatshow
veterán

Van aki még ilyenkor fennt van?

Aludnom kéne, mert holnap (azaz ma) a húgom vizsgázik piros övre, és kimerítő lesz a nap, de nem tudok. Kínomban zenét hallgatok és netezek.

(#38) burgatshow


burgatshow
veterán

Végre valahára kész van az oldalunk amit el is érhettek az xmods.hu vagy a www.xmods.hu címen.

Sajnos a webszerver rossz beállításának köszönhetően az űő ?-ként jelenik egyes helyeken, de már ment levél a szolgáltatónak bár úgy is lefognak hülyézni mert nem értek hozzá.

(#39) burgatshow


burgatshow
veterán

Nem meg mondtam:

Tisztelt Bures Tamás!

Nem az apache konfigban keresendő a hiba.

1.
RedHat try 'en_US'
FreeBSD try 'hu_HU.ISO_8859-2' < ilyesmi a helyes konfiguráció a mi esetünkben.
Windows try 'en', or 'English'

2.
Az ékezetek javítása javasolt az adatbázisban. Mindegy mi a karakterkészlet, ha az adatbázisban csak egy ''?'' van...
Az első cikken látszódik, hogy egyből jó lett a dolog, de végig javítani kellene.

(#40) burgatshow


burgatshow
veterán

Huhh hát nagyon nagyon régen nem írtam már ide. Ideje kicsit frissíteni és ezentúl rendszeresn írni.

Szóval, ami korábban olvasható, már régen megoldódott, azóta már jócskán fut a portál, sőt, még egy design váltás is volt. Codename: Zöldike :) Rev 2

Hát itthon folynak peregnek az események, nagyon nem akar változni semmi. Rossz, rossz, de leginkább nagyon rossz minden.

Mindegy.

Ápr. tájékán a ''lakásba'' új állatka költözött. Flikk aki egy albínó (tehát fehér) félszemű vadászgörény akit mentettem. Az állat akkro volt ~10 hónapos.

Amit róla kell tudni: pofátlan, aranyos, pofátlan, kedves, pofátlan és szeretni való, de mindenek felett pofátlan.

Ezt most ne bántásként olvassátok, hiszen attól még imádom de hihetetlen kiváncsi és szeretni való.

Szóval folyt. köv. mert szaladnom kell.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  T|-|om! naplója
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.