Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) furjes


furjes
csendes tag

halihó,

segítséget szeretnék kérni,

ki tudja, h h tudom letölteni a kislányomnak a filmeket a set-top-box vincseszteréről?

nagy segítség volna,
előre is köszönöm,
B.

B.

(#2) Lenry válasza furjes (#1) üzenetére


Lenry
félisten

Nem
Az STB saját fájlrendszert használ egy image fájlon belül, nem tudod belőle kibontani

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) furjes válasza Lenry (#2) üzenetére


furjes
csendes tag

hali,
köszi a gyors választ,

attól még h saját file-rendszere van,
biztosan le lehet szedni,

csak át kell alakítani,

nemde?

üdv,
B.

B.

(#4) club1 válasza furjes (#3) üzenetére


club1
veterán

Sajna nem ilyen egyszerű. A kérdésedet meg a T-Home topicban is feltehetted volna, ezért felesleges volt ideszemetelni...

(#5) Lenry válasza furjes (#3) üzenetére


Lenry
félisten

Igen, elméletben lehetséges, a gyakorlatban egyszerűbb letölteni a filmet, mint az STB szétbontásával bohóckodni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) furjes válasza Lenry (#5) üzenetére


furjes
csendes tag

kb. 30 rajzfilmről van szó, kislányom kedvenc gyűjteménye, ezért keresem a lehetőségét, h a set-top-box-ról le tudam szedni.

tud valaki segíteni?

B.

(#7) club1 válasza furjes (#6) üzenetére


club1
veterán

Mint írtam, a T-home-os topicban nagyobb eséllyel kapsz a kérdésedre választ, mint egy nem látogatott új topicban.

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry válasza furjes (#6) üzenetére


Lenry
félisten

továbbra sem tiszta, hogy miért akarod onnan kibányászni?
miért nem töltöd le, vagy hagyod ott és nézi a gyerek a TV-n?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) Dezsike válasza Lenry (#8) üzenetére


Dezsike
tag

Külső felvevő berendezéssel érdemes próbálkozni, amit javaslok az egy PC-s digitalizáló kártya, párezer forintért beszerezhető, ezzel szinte biztos, hogy gond nélkül át tudod venni, csak arra figyelj, hogy ha scart kimenetről veszed le jelet azt compositera alakítsd és ne s-videora, mert fekete-fehér lesz a kép, saját tapasztalat. Esetleg ha kicsit többet is rászánsz (és a box is támogatja) érdemes hdmi bemenettel rendelkező típust választani, így garantált a kristálytiszta kép és akár HD felbontásban is át tudod venni (de ennek csak akkor van értelme, ha az eredeti film is olyan volt). A DVD felvevő is jó megoldás minőség szempontjából, de ha a T-Homeos box elektronikus másolásvédelmet tesz a jelre (a UPC-s boxok szoktak) akkor nem biztos, hogy átveszi. Esetleg egy saját, külső eszközre (pendrive, hdd) rögzíteni képes set top boxal is lehet próbálkozni, bár ezzel nincs tapasztalatom, nem tudom, hogy tudnak-e felvenni scart vagy hdmi bemenetről és hogy mit szólnak egy esetleges másolásvédelemhez.

(#10) furjes válasza Lenry (#8) üzenetére


furjes
csendes tag

költözés miatt megszűnik a T-home-os előfizetés, viszont a kislányomnak felvett filmeket szeretném továbbvinni.

B.

(#11) furjes válasza Dezsike (#9) üzenetére


furjes
csendes tag

ha jól értem, ez a megoldás nem az adat átmásolását jelenti, hanem realtime átvételét egy másik eszközre?

ez hihetetlen sok idő (=30x70p=másfél nap) és ki tudja, h milyen lesz a minősége

olyan megoldást keresek, h az adatfileokat át lehessen másolni mondjuk egy külső winchesterre.

[ Szerkesztve ]

B.

(#12) Dezsike válasza furjes (#11) üzenetére


Dezsike
tag

Akkor esetleg merevlemez klónozó programmal érdemes próbálkozni, a régi box merevlemezéről egy teljes képfájlt kell készíteni majd az új box merevlemezére visszaállítani. A hátránya, hogy általában nincs tömörítés, tehát ha a box merevlemeze például 500 GBos akkor az 500 GBot fog foglalni a gépen, míg vissza nem állítod az újra (akkor is, ha amúgy nincs tele a lemez). Ezzel a megoldással két probléma adódhat: Ha az új box merevlemezének a mérete nem azonos az előzővel, akkor nem biztos, hogy vissza tudod állítani a képfájlt. Bár ha a lemez nagyobb, akkor valószínűleg csak a két lemez közti kapacitáskülönbség vész el, de ha kisebb akkor már gond van. A másik probléma, hogy ha a merevlemezen olyan beállítások is vannak, amik minden boxon egyediek, például előfizető azonosítók, az a klónozással felülíródik, ami miatt a hálózat nem fogja megismerni a boxot, így nem működik majd a szolgáltatás. Ez inkább IPTV boxoknál fordulhat elő, digitális CATV boxokban dekódoló kártya van ami nem íródik felül, így az valószínűleg működni fog. Érdemes az új box merevlemezéről is ugyanezzel a módszerrel biztonsági másolatot készíteni a művelet előtt probléma esetére, bár ez nagyon kapacitásigényes.

(#13) Intruder2k5 válasza furjes (#11) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem véletlen, hogy erre nincs elterjedt megoldás, ugyanis szerzői jogi okokból ez szándékosan úgy van megvalósítva, hogy a felvételeket ne lehessen a boxból kinyerni használható adat formájában! A tárolás nem folyamatosan, hanem töredékekben, és kódolt formátumban van megoldva, ezáltal tényleg szinte lehetetlen simán kimásolni azt onnan! Ezen kívül szerintem még a hdd is valami egyedi filerendszert használ, így kétséges, hogy pc-be rakva egyáltalán látnál-e rajta valamit! Továbbá ha megbontod a box-ot, akkor leadáskor majd jól seggbe rugdosnak érte, és még fizethetsz is valami büntit!

Tényleg egy járható út van, ha nagyon kell a tartalom, a digitalizáló kártya!

(#14) Lenry válasza Intruder2k5 (#13) üzenetére


Lenry
félisten

vagy hagyja már a pékbe az egészet és töltse le. Magyarországon ez legális.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) Intruder2k5 válasza Lenry (#14) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, több lehetőség is van, de mind közül a legnehezebb - ha egyáltalán lehetséges - kinyerni a box hdd tartalmát!

(#16) Dezsike válasza Intruder2k5 (#13) üzenetére


Dezsike
tag

Az biztos, hogy az operációs rendszer nem fogja látni a winyót, de megfelelő programmal ráklónozható a tartalma az új box merevlemezére, mivel az független attól, hogy milyen fájlrendszert és kódolást használ, egyszerűen szektoronként átmásolja az adatot. Ezzel az előző hozzászólásomban leírt problémák adódhatnak. Azt nem tudom, hogy hogy ellenőrzik azt, hogy megbontottad a boxot, ha csak nincs a belsejében egy matrica. Viszont akkor nekik is meg kell bontani ha meg akarják nézni a matrica épségét. De a legegyszerűbb és legtutibb mód a digitalizáló kártya, én is ezt javaslom. Ismerősömnek (igaz ő UPCs) nem egyszer elszállt már a boxa és bár mindig kapott újat ingyen, a felvételek elvesztek. Én DVD felvevőt használok analóg CATV szolgáltatással és meg vagyok vele elégedve, az analóg lekapcsolás óta a legtöbb csatornán az apró csíkok és szemcsék is eltűntek, két csatorna maradt szemcsés, egy meg csíkos, de azokat úgyse nézem.

(#17) Intruder2k5 válasza Dezsike (#16) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Mivel megszűnik a T-Home-os előfizetése, így ez nem járható út, mert nem lesz hova visszamásolni! De, ha kötne is új előfizetést, akkor sem biztos, hogy ugyanolyan boxot kapna az új helyen is, illetőleg amint azt te is írtad, a hdd-n lehetnek más tárolt adatok is, amik minden boxnál egyediek, így lehet visszaklónozás után használhatatlan is lenne a lemez tartalma! Sokadrészt pedig a box szétszerelése is tilos!

2. A klónozás nem csak azonos méretű lemezek közt működik, ezt symantec ghost tapasztalatból mondom, a képfileok simán visszamásolhatók nagyobb hdd-re, de abban az esetben kisebbre is, ha az adattartalma ráfér a lemezre! Vagyis egy mentett 100GB-os partició visszaállítható egy 80GB-os HDD-re is, ha azon csak, mondjuk 50GB adat volt! Továbbá mentéskor több fajta tömörítés közül is lehet választani, bár ennek foka egy mpeg tartalmakat rejtő lemez esetén elég kétséges, szerintem a 0-hoz konvergál, mint, hogy ezeket az adatokat meglehetősen rosszul lehet tömöríteni!

3. A megbontás ellenőrzésére vannak olyan kívül is elhelyezhető matricák, amiket nem tudsz úgy eltávolítani, hogy az ne látszódjon! Pl. ha lehúzod, akkor megjelenik rajta egy felirat, ami alap állapotban nem látható!

(#18) furjes válasza Intruder2k5 (#17) üzenetére


furjes
csendes tag

halihó,

köszönöm a sok választ,

meg vagyok győzve róla, h ez nem járható út (vagyis nagyon nehéz), úh marad a "máshonnan megszerzés".

köszi,

B.

(#19) Armagedown


Armagedown
őstag

A bolhapiacokon szokott lenni Németországból kiselejtezett T-Home Ip tv set top box.
Az ilyenre elérhető-e custom firmware, amivel esetleg médialejátszóként vagy más dologra lehet használni ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#20) funkygee


funkygee
aktív tag

Hogy hogy nincs már T-home iptv topic? :F

(#21) club1 válasza funkygee (#20) üzenetére


club1
veterán

Összevonták kb. 1 hónapja a nagy szolgáltatói (T, UPC, Digi, stb.) topic-okat.

(#22) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Nekem van egy olyan problémám, hogy eddig 2 tv volt a háztartásban, 1 plasma és egy lcd. Egyiknek sem volt belső tunere, ezért kellett a t-online-os beltéri egység, a digitális adások vételére. Most bekerült egy 3-ik tv (egy led), aminek viszont már van belső tunere és így az összes digitális adó behozható rajta, még több is bejön mint a beltéri egységekkel (????). Az indítás ugye úgy történt, hogy az autómatikus csatorna behangolás után meglett egy csatornakiosztás, amit a Chanel Management-ben át tudtam állítani, hogy m1 az 1-re, m2 2-esre, tv2 a 3-as csatornára kerüljön stb..., de miután kikapcsoltam és újra bekapcsoltam a tv-t, a csatornakiosztás ismét megváltozott és akárhányszor bekapcsolom újra áthangolja a csatornákat egy tetszőleges kiosztásra. Nem lenne ezzel gond, hogy nem a megszokott csatornákon van az adott adó, de az, hogy minden bekapcsolásnál máshova kerülnek a csatornák, így már nagyon nem oké. Szóval a kérdés az, hogy hogyan tudnám rögzíteni a csatornákat, vagy esetleg ez beltéri egység nélkül nem lehetséges?

Ez a készülék pontos típusa: Blaupunkt B39K210TCFHD

Válaszokat előre is köszönöm.

üdv

(#23) Intruder2k5 válasza furjes (#1) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezt a kérdést inkább itt tedd fel!

http://itcafe.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/friss.html

A topiknyitás szabályairól bővebben az alapelvek III. 12/3 pontjában olvashatsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.