Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Prozac


Prozac
aktív tag

Hogyan tegyem fel a procihűtőt?

Szívja át a levegőt a bordák közt vagy fújja rá a levegőt?

Ha figyelembe veszem a házhűtő ventit esetleg a belső tábhűtő ventit akkor logikusabbnak tűnik a szívó állás.

Van-e zajszintkülönbség a két állapot között?
Ha szívásra van állítva akkor is kell-e 'örvénykamra' aventi és borda közé?

''Fussatok bolondok...''

(#2) Lomos válasza Prozac (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

Asszem sziv. Pontosabban a bordara fujja ra a levegot, ami a tapegyseg aljan levo reseken bemegy a tapba, majd a haz hatuljan tavozik...

legalabbis nekem igy van :))

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#3) Prozac


Prozac
aktív tag

Mért valaki proci hőmérsékletet fordított légirány esetén?

''Fussatok bolondok...''

(#4) fügike


fügike
senior tag

Nem hülye kérdés, főleg, ha olyan a házad, hogy a tápja nem fexik, és letakarja a fél ventit. Lehet, hogy ilyenkor jobb lenne, ha inkább szívna? Akkor nem a tápról fújná az egyébként is meleg levegőt a procira. Hm...:)

Boci-boci tarka!:D

(#5) Den válasza fügike (#4) üzenetére


Den
veterán

Azért nem jó a szívás mert álltalában úgy tervezik az alaplapot, hogy a procihűtőből oldalt kiáramló levegő hűti a csipszetet és a fesszabályzó ic-ket is.

www.simson4t.hu

(#6) Matthew


Matthew
senior tag

Az igaz, hogy zaj szempontjából jobb ha a prociról szívja a levegőt, DE hőmérséklet szempontjából meg tutira az a jobb ha ráfújja...
Szerintem ez teljesen egyértelmű.

(#7) Prozac válasza Den (#5) üzenetére


Prozac
aktív tag

Az a légmozgás amit a szívás csinál szerinted nem elegendő a csipszet és feszszab ic-k hűtésére?

Örvénykamra?

''Fussatok bolondok...''

(#8) Matthew válasza Den (#5) üzenetére


Matthew
senior tag

Ez meg a másik...
Ezért nem olyan frankó pl. a vízhűtéses blokk egymagában, ugye... nem árt mellé egy kis venti is.

(#9) rog válasza Prozac (#7) üzenetére


rog
addikt

ez csak egy modon derulhet ki.

(#10) Den válasza Prozac (#7) üzenetére


Den
veterán

A szívó oldalon nem olyan egyértelmű és gyors a légáramlás.

www.simson4t.hu

(#11) rog válasza Den (#10) üzenetére


rog
addikt

de ha a proci korul levo levego is lehul tole?
nem lehetseges?
na jo. majd en kiprobalom.

(#12) The_Tom válasza Matthew (#6) üzenetére


The_Tom
senior tag

...DE hőmérséklet szempontjából meg tutira az a jobb ha ráfújja... ebben én nem lennék annyira biztos, ugyanis minden ventilátor hatékonyabb ha szivó üzemmódban van mintha fújna. nézd meg pl. az Intel hűtőket azokon most nemtom hogy van már régen láttam, de még az fcpga, fcpga2 korszakban is így működött és azért elképzelhető, hogy őt tudnak róla vmit. igazából azért fújja amit Den is írt, más oka nem hiszem hogy van...

Üdv.

Szerintem.

(#13) andorpapa


andorpapa
őstag

Na emberek, most éppen tanulás helyett böngészek, szóval tőlem szokatlan módon gyors és rövid leszek. A szívás/fújás kérdése a leginkább a bordától függ. Bizonyos bordákat fújásra terveznek, néhányat nem. A fújás a gyakoribb, de a high end kategóriában is találni szívós típusokat (pl. Alpha PAL 8045), melyeknél 2-3 fokot romlik a hűtés fújás esetében.

Házilag sokan próbálkoznak, és bizonyos esetekben javul a hűtés a venti megfordításával, de a legtöbb általam végzett kísérlet és mások által leírtak alapján kijelenthető, hogy az esetek többségében nem javul, inkább romlik a teljesítmény. A másik kérdés a hang volt: jelentős zajkülönbséget én nem tapasztaltam, persze ez leginkább a bordától függ, így minden típus esetében más lehet a hangváltozás.

Most viszont már tényleg muszáj tanulni is...

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) Prozac


Prozac
aktív tag

Amint meglesz a gépem az új gépem esküszöm megmérem!

Cool Tank1 Breeze

Mondjuk mennyire megy fel a fordulat 1 ora 100% terhelés alatt.
Sandrával tudom majd terhelni?

''Fussatok bolondok...''

(#15) WaterLo válasza Den (#5) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Az a helyzet, hogy észrevételem szerint gyártótól függő hogy a procifoglalat milyen irányban helyezkedik el. Az én Abit-omon pl. pont merőleges egy Epox-hoz képest (mondjuk Abit-okon van venti a chipseten is).
Ezenkívül a cooler bordáinak iránya is változó a felfogatóhoz képest. Titan-d5tb nél felfogatásra merőlegesek a bordák, egy Coolink Cool 111-esen párhuzamosak.

....What's up!....

(#16) Prozac válasza WaterLo (#15) üzenetére


Prozac
aktív tag

akkor visszatértünk szinte az eredeti kérdéshez ! :))

''Fussatok bolondok...''

(#17) greg214 válasza Prozac (#16) üzenetére


greg214
tag

Attól függ, honnan nézed :DDD:DD:D

Greg O'Rich

(#18) MaTT


MaTT
aktív tag

FOP68 tulajok ne nagyon fordítgasság a ventit mer' ha fordítva van rajt akkor elakadnak a lapátok a bordában.Én ilyen módszerrel egy 3mp-ig üzemelő kereplőt tudtam előállítani :))

Keep the rubber side down!!

(#19) Prozac válasza MaTT (#18) üzenetére


Prozac
aktív tag

A ventilapát lóg ki? Egyik oldalon kilóg a síkból?
Olyan ventit még nem is láttam.
Nem az volt a gond, hogy már használt venti volt és úgymond lógott (kotyogott) már? Nem szedted szét a ventit előtte?

''Fussatok bolondok...''

(#20) jojojo válasza Prozac (#19) üzenetére


jojojo
senior tag

Nagyon sok olyan venti. van aminek a lapátjai egyik irányba kilógnak a sikjából pont azért,hogy ne tud megforditani.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#21) MaTT válasza Prozac (#19) üzenetére


MaTT
aktív tag

Hát nem tudom hogy akkor kotyogott e, de most mer elég erősen, mert 4 darabban van :D

Keep the rubber side down!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.