Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EG0


EG0
aktív tag

Hali,
olyan 200-250GB-os hdd-t vennék 24/7-re. Hang nem érdekel (attól még lehet halk), sebesség sem döntő szempont (de ne a leglasabb legyen), viszont menjen RAID1-ben királyul (Linux sw raid) és NAGYON MEGBÍZHATÓAN! Árban középkategória mehet, tehát nem 10k rpm Raptorokban gondolkozom.
köszi!

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ha raid 1 lesz, akkor maxtor diamondmax plus 10.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) EG0 válasza kraftxld (#2) üzenetére


EG0
aktív tag

Miért?
Olvastál valamit, aminek linkje is van? :)

(#4) liksoft válasza EG0 (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos én csak fél oldalról látom a dolgot (adatlapom) de megbízhatóság miatt inkább nem maxtort mondanék. A belső hibaalgoritmusa nem király. A Hitachi vagy Seagate sokkal többet ki tud hozni egy hibás felületből, és még szól is, hogy gebasz van. A Maxtor tapasztalatom szerint szól, majd hulla. Nincs időd menteni (kevés kivétellel). SCSI server esetén szintén az IBM és Seagate drive-ok működtek az elmúlt időben a leg stabilabban. Ezt az elektronikai csatlakozás oldalára mondom. A Quantum és Maxtor winyók időnként egy-egy parancsot ''elfelejtettek'', így a hw raid kártyák kivágták hibára, holott csak adatátviteli gubanc volt.
Tehát Mindkét szempontot figyelembe véve (elektronika , mechanika) nálam győz az első kettő. Kapacitásban kategórián belül a Hitachi a legnagyobb, a Seagate a legkisebb. A Hitachi parkolóvillás (soha nem érintkezik a fej a lemezzel) de a fejszerelvénye a leggyengébb láncszem (képes pillanatok alatt meghalni (melyik nem)), a Seagate parkolósávos, így a fej érintkezik a felülettel és felületi hibák alakulhatnak ki sok indítás és leállítás után. Persze minden drive egyedi, egyengatya nincs rájuk.
Nagyon fontos a hűtés! 42-44 foknál magasabb egy winyó se legyen, ha sokáig szeretnénk használni. A félvezető a fejszerelvényen a legdrágább kincs. Minél magasabb a hőmérséklete, annál inkább elindulhat a kristályszerkezetében a molekulavándorlás, így a chip szépen lassan átalakul, tönkre megy. Először bizonytalan (hányan találkoztunk már hideg állapotban hibátlan melegen meg dadodó winyóval), majd szépen lassan meghal.
Sok sikert, a választás nem könnyű, és minél többen szólnak hozzá, annál nehezebb lesz. Jó lenne megnézni egy garanciális statisztikát egy cégnél, minden winyóra. Ha valakinek van ilyen, jó lenne közkinccsé tenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) karib


karib
addikt

A WD gyárt kimondottan RAID Edition (RE) HDD-ket, amik kicsit masszívabbra vannak építve, mint a végtelenül hasonló desktop társaik.

Szerveralkalmazásokra amúgy klasszikusan az IBM/Hitachi HDD-k vannak legjobban optimalizálva, utána általában Seagate-ek. Maxtorok elsősorban desktop felhasználásra vannak belőve.

Érdemes körülnézni a StorageReview.com adatbázisában és cikkei között: www.storagereview.com

Department of Redundancy Department

(#6) EG0


EG0
aktív tag

Köszönöm mind a két hasznos hozzászólást!
Tehát akkor
1, Hitachi
2, Seagate
3, Maxtor sorrendet mondtok

Viszont a storagereview-os reliability survey szerintem olyan sokat nem mond, mert más szállítmányok mennek ide, mint pl. USA-ba, egy típuson belül is variálnak a gyártók (jó széria, rossz széria).

A Maxtor DM10-es nincs a megbízhatósági adatbázisban, (a 8-ast és 9-est nagyon lehúzzák), a a Deskstar 7K250-es is a gyengébb felébe került, amíg a Barracuda IV és V is nagyon megbízhatónak látszik.) Vajon mik a magyar adatok? :F
Itt fórumon pl. pont 250-es SATA-s Seagate-re írta vki, hogy hangos, és tönkremegy..

a WD RE gondolom nem 10-20%-al drágább csak a desktop hdd-knél, és nem is láttam nagyker listában sehol :(

(#7) karib válasza EG0 (#6) üzenetére


karib
addikt

Az Expertnél van 250 gigás RE, nem is olyan vészes áron.

Department of Redundancy Department

(#8) Flashcash válasza EG0 (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Storagereview megbízhatósági statisztikáját nem lehet ránézésre kiértékelni. Az ő adataik súlyozottak az idő függvényében. Tehát egy régebbi tipus amelyben a mintapéldányok 2-3-4 éve futnak, sokkal nagyobb pontszámot érhet el.

A kiértékelésnél pl. a 7K250-et vagy bármilyen más tipust, összehasonlítva érdemes figyelni egy hasonló időpontban megjelent másik tipussal. Vagy egyszerűen bemész az adatbázisba és körülnézel, hogy milyen gyakoriak a meghibásodások.

A Hitachi-t nyugodtan megveheted, megbízható jó tipus, semmilyen tipushibáról nem hallottam a 7K250 vagy T7K250-el kapcsolatban eddig. Én is több darabot használok/vettem ismerősöknek, mind hibátlan.

(#9) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sajnos a legújabb típusokkal kapcsolatban nincs tapasztalatom,de nekem van Hitachi-m is,és Seagate-em is, 120 gigásak,mindegyik tökéletesen bírja a strapát itthoni körülmények között hűtés nélkül,elég sokat járatva!
Nyilván nem server,de iszonyat megbízhatóak számomra,nekem volt már pár winyóm,maxtor sajnos nem egy halt meg kezeim között.. :(

Mégvalami.. Egyik ismerősnek raktam össze 4 éve! egy RAID-es rendszert, 2db akkori 40Gb-os Seagate winyóval. Nem mirrorban,hanem fürtben! Nuku hűtéssel AZÓTA tökélektesen megy a rendszer,hozzá se kellett nyúlni.
Én sem gondoltam volna ezt annakidején,de már akkor tudtam,hogy Seagate-et kell választanom. :)

Szóval 1-1 pont a Seagate-nek,és a Hitachinak,de mivel nekem is van Seagate-em,számomra többet bizonyított.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#10) EG0


EG0
aktív tag

Köszi, végül is egy 250-es 7k250-es Hitachi-t vettem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.